Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

gabrielkabj
8. aug 2008

ahojte maminky tak ti blahoželam tinakul k babu teraz som sa dočitala že čakate dievčatko možno aj mi s manželom popracujeme na niečom lebo už je asi aj čas na to. Myslím že nie je dobrew ak je veľky vekový rozdiel

tinakul
9. aug 2008

Suli no meno ešte nie je definitívne... ale bude niečo podobné ako Sophia ak bude ozaj babenka 😵 a cítim sa teraz super, už aj u kaderníčky som bola a chutí mi jest 😵 Myslím si že teraz je to dobré obdobie na užívanie si tehu, no popravde mi bolo rovnako zle ako pri Sophi, takže so začiatku som schudla až tri kilá, teraz som ich pribrala späť + kilo navyše 😝 takže začala som piaty mesiac a dúfam, že teraz sa to rozbehne aj s kilami 😝 🤐 no ale aj pri Sophinke to bolo takéto a pribrala som cca 12 kíl 😉 😉 A ako Sárinka,?? Ešte sa stará poctivo o bračeka??? 😕

Gabrielka dakujem... a veru popracujte, väčší vekový rozdiel ani ja neuznávam moc 😝 a aspoň si spojíš aj MD s druhou a potiahneš, ale hlavne kvôli prvému dieťatu je to super 😵 však Suli??? 😉
A ostatné kde ste??? Bejula ty si sa už dávno neozvala hm?? 😕

miriamkac
10. aug 2008

Ahojte....
Tinka setri sa... 😝 ...
Ked sa mozem pridat, tak ja som pri malej pribrala takmer 20 kg 😖 , este som to nestihla poriadne zhodit a uz som "priberala" nanovo....a pri chlapcoch som pribrala 7 kg.... 😉 Neviem ako to je mozne, ale pri chlapcoch som mala pri porode menej ako pri malej.... 😒 xixixi

Gabi...s tym vekovym rozdielom mas pravdu...len sa posnazte 😝 ...mozno na zaciatku pri malych detickach to je makacka, ale potom je to uz v pohode...mozno...dufam... 😝

tinakul
10. aug 2008

Miriam, ja si tiež myslím, ved také dvoj-troj ročné dieťa má už dosť rozumu, aspoň pri mojej si už perfektne viem oddýchnuť, upratať, nalíčiť sa, dopriat si trošku volna 😉 Takže také cca dva roky treba vydržať a potom to je ovela lahšie 😵
Inak zaujímavé , že pri dvojkách si mala menej kíl 😅 Teraz musíš mať perné obdobie nie??? Alebo malí ti už dobre chodia??? 😕 Či behajú??? No ale blíži sa september, tak škôlkarka pomaly nastúpi však?? 😉

miriamkac
10. aug 2008

Jaaj Tina, ani "nepis"....chlapci nechodia, ale behaju a ja po nich. Vcera som tu mala kamaratky a poobede som "vypustila" vsetky tri deti. No a kamaratky "usli" 😀 ..... 😀 😀 😀 ...Manzel ma dovolenku, tak behame obaja.... 😝
No a september sa blizi...uz nakupujem pomaly veci do skolky, zatiel len oblecenie...este papucky a hygienicke potreby ...atd...

sulamith
11. aug 2008

tinka,uz ked sme pri tej kadernicke,ja som ku nej sla den pred porodom 😀 tak som bola v porodnici kocka 😀
Co sa tyka vahy,tak sa trosku pochvalim 😅 ,uz mam povodnu hmotnost...
Ozaj kolko vazia a meraju nase februarove zlaticka na rok a pol? 😕

tinakul
11. aug 2008

Tak Mirka , ozaj máš čo robiť 😝 no ale stihaš aj sem prispievat, tak si dobrá 😉
Suli tak to už áno, akosi rýchlo si schudla - a ešte kojíš?? 😕
Dobre že hovoríš, musím Sophinku zmerať a odvážiť, ona má 15. augusta rok a pol ... dám vediet 😵
BAbenky taká otázočka - pred nástupom do škôlky sa už nekoná žiadna schodza pre rodičov, že čo treba doniest a tak?? 😕

sulamith
12. aug 2008

ahojte 😉 ,ano tinka este kojim...
tak teda som Sarku odmerala 90cm, a 13,3kg.
Dnes som bola aj na poradni s Matkom - 4,5 mesiaca-7500g 🙂

gabrielkabj
12. aug 2008

ahojte tak naša Sarka ma 95 cm a vaha je 14,5 vysoka je po tatkovi 😎

tinakul
14. aug 2008

Suli tak to určite tým kojením si tak dobre schudla 😉
Inak teraz som aj ja odvážila Sophinku takže výška 96 cm a váha 14 kíl 😵
Suli ani ty nevieš ako to je s tou škôlkou??? 😕

bejula
14. aug 2008

🙂 ahojte, všetky zdravím 🙂 no konečne možem niečo aj napísať, nečítala som všetko ale vidim , že meráte, tak moja Bianulka ma 91cm a 13,5 kg 😅
zatial prázdninujeme super, aj tatino sa prisposobuje, nas škôlka čaká až vo februári, ale už viem čo treba, lebo mam kamošky ktorým pojdu deti do školky 😉 ale od septembra chcem ju davať na par hodin nech si zvykne, ona sa teši, lebo sem tam sme sa stretli na ihrisku s deťmi zo škôlky, takže len ospevovala, kedy tam pojde 🙂
stale rozprávame len čo da, niekedy už musim ju krotiť, stale otázky vobec nepočujem telku, už jej dávam všetko robiť ako veľkej, aspoň ma zábavu, boli sme aj na kupku bola som s ňou velmi spokojná, pekne počúvala, chodila na veľký záchod, pekne papala, tak som bola šťastná, že aká je už veľká 🙂 🙂 🙂
🙂 Tinka odpoviem na mailik, len som teraz sadla ku pc a išla som sa tu mrknuť čo nové.
my plienky vonku už vobec nenosime ani na noc, ale ked som velmi unavena večer tak jej davm aby sa nestal pruser 😒
všetky mamičky pozdravujeme 🙂 🙂 🙂

gabrielkabj
14. aug 2008

Tak naša Sarka ešte na noc plienku má ale malo kedy sa do nej počura ale ked jej ju nedam tak ako naschvál sa počurka inač je šikovna pesničky ovlada len sa obávam tej školky lebo je velmi na mna naviazana myslíte že je lepšie ju dat na začiatok len na par hodin alebo rovno na celý den?

tinakul
14. aug 2008

čaute, ´vitaj bejula, no konečne sa ozývaš 😉 A mailík som dostala dakujem..potom odpíšem..
Gabi ja si myslím, že lepšie je na pár hodín, dokonca tu v škôlkachto robia tak, že dieta ide na dve hodinky niekolko dní, potom na tri a potom na pol dňa postupne 😉 Určite nie rovno na celý den - to by som nerobila 😉

Bejka tak tvoja malá je šikovnica - no vidíš aké poslušné díte máš domka, tak sa teš, že žiadna vzdorovitosť 😉

miriamkac
14. aug 2008

Ahojte dievcata. Tak my sme len merali...a Laduška meria cca 86 cm 😒 ..no mala ma byt po kom, ja mam az 150 cm...tak dufam, ze ma prerastie. Chlapci mi nosia len o cislo mensie oblecenie ako mala, tak ti budu vysoki. A co sa skolky tyka, ja malu v prvy den necham prave na cely la necham telefonne cislo, ze keby bol veeeelky problem zavolaju (ja to mam dve minuty do skolky). Lebo mne zase pani riaditelka hovorila, ze ona sa moze akurat hrat a ja ju udtial "vytrhnem"....a nech skusi absolvovat cely program v skolke. Uvidime. Dam vediet. 😒
My mame plienku len na noc....musime, lebo sa budime a potom sa pocikame. Budime sa preto, lebo nevieme dobre dychat nostekom. A ked sme mali skoro rok veeelku mandlu a dychali ustami, tak sa to musime naucit 😖

sulamith
18. aug 2008

tinka,tak co sa tyka skolky,tak to vsade maju inac. Niektore uz na zapise povedia co mate doniest,niektore skolky v auguste posielaju domov papier ,ze dieta je prijate, a mas tam aj pokyny co doniest,a niekde ti to povedia az prvy den v skolke. Takze neviem ako to funguje u vas. Ja som robila v troch skolkach a vsade mali iny postup....Ale urcite jej na prvy den dones: pyzamko,papucky,nahradne oblecenie ak by sa pocurala,ostatne ti povedia potom,napr.ako je to z hygienickymi potrebami atd.

tinakul
19. aug 2008

Suli díky za info 😉 No my sme dostali papier už v apríli, že je prijatá na september, ale podla dohody , by mala nastúpiť až v januári, no nikto sa mi neozval, a teraz tam nik nie je cez prázdniny, takže trpnem, či vôbec pôjde v januári. Však v septembri osobne ešte pôjdem asi za riaditelkou sa porozprávat, že čo s tým 🙄 človek furt aby niečo vybavoval 😒
Inak chodievame na ihrisko, včera sme boli so Sophi prvý krát v cirkuse a strašne sa jej páčilo, ani nedýchala, a my sme sa báli, že nevydrží dve hodky ... a ona ani odísť nechcela 😅 najviac ju oslovil šašo 😵
Pomaly sa nám aj leto skončí, uf, ale to letí strašne 🤐

sulamith
20. aug 2008

presne tak,leto nejak rychlo zbehlo. Nam ten cas ubieha dvakrat rychlejsie odkedy mame dve deti 😀 .Stale sa nieco deje,nieco vybavujeme,chodime na poradne....atd.Ale popri tom chodime aj na vylety...takze si uzivame aj leto 🙂
V septembri musime ist na vysetrenie s oblickami,takze uvidime ako to dopadne.Matkovi oblicky nefunguju tak akby mali,takze nam hrozi nemocnica,a ked to po tych vysetreniach nedopadne dobre,tak operacia ☹ ...myslite na nas.Ja uz len trpnem ako to vysetrenie dopadne 😒 😔

gabrielkabj
20. aug 2008

sulamith tak budeme držat pršteky aby bolo všetko v poriadku. Ako uspavate svoje detičky? 🙂

tinakul
20. aug 2008

Suli no to mi je ozaj lúto , že Martinko má takýto problémik ☹ a hovorí sa že do troch mesiacov sa všetko bábu väčšinou upraví, no vidím, že u vás sa to asi tak nestalo tak silno sa pripájam k držaniu palčekov... a určite nás informuj čo sa deje oki?? 😕
Gabi no ja si k malej lahnem na velkú postel a vedla mna behom desiatich minut zaspí, potom môžem íst preč, lebo spí ako dudek celú noc... a poobede detto tri hodinky 😉 ani rozprávku, či pesničku nepotrebuje ešte 😝 😀

gabrielkabj
22. aug 2008

Presne takto zaspáva aj naša Sarka ale ja by som chcela aby som ju už nechala samu v izbe pustila by som jej rozprávku alebo detské pesničky a šla by som preč z izby. Asi 3x som to skusila a mala chodila ptichučky nazerat do obývačky k nam ale len chviločku postala za dvermi a potom si šla lahnut ale stale sa vratila asi tak na 3 krat a potom si ľahla a od unavy zaspala no išli sme na dovku a tam sme boli všetci na jednej izbe tak sa nam to cele pokafralo a možme začinat od znova ☹

sulamith
28. aug 2008

kocky,dakujem za podporu 😔 ,budem vas informovat.

Sarka zaspava sama. Bud si cita,alebo zaspava s nejakou hrackou. Ked chce aby som jej este citala pred spanim,tak jej precitam nejaku rozpravocku.Uz ma svoje oblubene 😉

sulamith
30. aug 2008

gabrielka,vcera sme boli v Bardejove na vystavnych trhoch.Uz som tam davno nebola a bola som velmi prekvapena kolko tam tych stankov bolo.A ludi!!! Ved tam sa ani nedalo prejst...Sarka bola aj na kolotoci.
Bolo super 🙂 ...tolko naroda 😀 Boli ste aj vy?

gabrielkabj
30. aug 2008

ahojte ano sulamith boli sme.Už od Štvrtka chodíme každy den a aj naša Sarka sa kolotočovala 😀 a odkial si že ste boli v Bj keby som vedela mohli sme dat stretko a kafe 😉

sulamith
31. aug 2008

my sme z Presova 🙂 😉 Boli sme tam len tak nahodou,z minuty na minutu sme sa rozhodli,ze ideme.Sadli sme do auta a boli sme tam. 😉 ....inak ja mam v BJ aj krstnu... 😉

kala
autor
2. sep 2008

ahojte maminky a detičky, tak ako škôlkári?tak my sme si leto užili boli sme v Grécku, 10 dní sme boli u svokušky v irsku a tu po slovensku sme labzovali, a ešte viac času na stavbe, ale to sme sa len tešili k jari sa chceme nastahovať.ja mám Mišku ešte doma do škôlky ju dáme až od bud. roka tam kde budeme bývať.teraz v sobotu chceme ísť do rakúska do merchenu, boli sme tam začiatkom leta a malej sa tam náramen páčilo ,tak chceme ešte ísť ak počasie bude priať. no naša malá Mišička má 106 cm cez 15 kg a nožičku 26 , všetci si myslia že má 4 roky no sranda, veru niekedy dokáže povedať také veci že až človeku rozum postáva, dnes hovorí manželovi ,že máš dobrú tú košelu, ale gate si daj druhé, tak my sme sa začali tak smiať na tom.ozaj babuľky dávate niektorá svoje detičky očkovať proti ovčímkiahnam, alebo už ste niektoré mali?

gabrielkabj
2. sep 2008

ahojte mi sme kiahne zatial nemali ale ani očkovat ju nedávam. Mam stres lebo zajtra ideme po 1 x do školky tak som zvedava na to predstavenie ránoale dufam že v poho 😉 .Každopádne dam vediet že čo a ako.

sulamith
3. sep 2008

ahojte,gabrielka,ako ste to zvladli? 😕 Kto mal vacsi stres,ty ci Sarka 😉

kala,ani my nedavame malu ockovat proti kiahniam.

gabrielkabj
3. sep 2008

čawalo tak to nakoniec dopadlo dobre. Ja som si robila starosti zbytočne Sarka troška poplačkala ale asi tak 2 minutky. Zatial ma chut ist aj zajtra tak dufam že jej to vydrží.

miriamkac
4. sep 2008

Ahojte,
tak u nas sa skolka zatial nekonala ,lebo sme skoncili v nemocnici. Laduska cele sviatky prezvracala a v nedelu sme skoncili v nemocnici. Vcera nas prepustili a este sme na diete. Takze skolka sa kona az v pondelok. 😢
Takze drzime palce Sarke, nech sa jej v skolke paci. Ved uz je "velka skolkarka" 😀

sulamith
5. sep 2008

miriam,to mi je luto.Z coho vracala?Nieco jej nesadlo?Chudatko moje. Mohla si byt v nemocnici s nou?
a s tym nastupom do skolky si nerob starosti.deti uz budu mat svoje odplakane,takze Laduska uz pride do pokojnej a usmiatej triedy 😉

gabrielka,tak to ti zavidim.....v dobrom. To je super,ze si sarka tak rychlo zvykla.

tinka,ako sa mas?Dufam,ze ste ok,ozvi sa nam 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre