Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

gabrielkabj
5. sep 2008

Ahojte tak dnes to už bolo totalne bez plaču prve 2 dni len tak 1 min. pomrnčala ale dnes otvorila dvere do triedy ako veľká kočka pozdravila sa a šla k detom. Učiteľky ju velmi chvália že sa krasne zapaja a že vie spievat detske pesničky. Ja jej často pušťam Podhradsku tak ich vie všetky na spamäť. Ked som po nu prišla na obed tak totalne všetky deti plakali okrem našej Sarky hura 😉 .Vraj sa na Pondelok teší tak uvidíme po víkende. Držim palce všetkym škôlkarom. Pa

miriamkac
8. sep 2008

Ahojte
suli...v nemocnici som bola s nou. 😉
Dnes mame prvy den skolky za sebou, samozrejme bez placu to neslo...ale zvladla to. Aspon sa nebrani ist zajtra zas.... 😎

sulamith
12. sep 2008

ahojte,miriam,gabrielka,obdivujem vase kocky,sikovnice su to 🙂
...skoda ze tu nikto nie je... ☹

miriamkac
13. sep 2008

kuk....som tu...tak my sme zvladli tri dni v skolke a dostali sme nadchu, takze stvrtok a piatok som ju uz nechala doma....Teraz ma take obdobie, ze sa jej do skolky nechce, uvidime v utorok....sopliky uz nema len trosku, ale zato mam chalanov prechladnutych... 😠

sulamith
18. sep 2008

Ahojte 🙂 ,Sarka je na prazdninach u babky,a ja veru neviem co mam robit 😀 .Normalne nuda 😀 😀 . ...

co mate nove?

sulamith
20. sep 2008

Ahojte,tak uz sme s Matkom absolvovali vysetrenie na urologii...lava oblicka je na tom dost zle.Musime sa objednat do nemocnice na dalsie vysetrenia ☹ .A potom sa uvidi co dalej....
som z toho taka smiutna,a tak velmi sa bojim.Velmi som dufala ze sa mu to polepsi...

gabrielkabj
20. sep 2008

Ahojte tak u nas v školke bolo v Piatok iba 6 detičiek ale sa im aspon učitelky viac venovali a predstavte si malovali s vod. farbami s prštekamy. Inak všetko ok. Suli tak dufam že všetko bude ok. Držím pršteky

sulamith
25. sep 2008

Uz ste hore?ako sa mate?Ako da darim dievcatam v skolke?

kala
autor
25. sep 2008

ahojte kočky, tak my dávame naše slniečko od januára do škôlky v utorok sme toboli vybaviť, tiež do škôlky treba úplatky ak sme nemali prihlášku ale nevadí dohodli sme sa že kúpim postelné obliečky a uteráčiky a ešte im niečo dáme ako sponzorské, ale zasa mi to až tak nevadí, ide to predsa pre detičky tak kašlem na to. Inak babulky už teraz mám hrču v krku, aj keď Mišenka je strašne spoločenska to mi aj riaditeľka teraz vravela že tam problémi nebudú, len asi ja budem mať problém, lebo som na ňu neskutočne naviazaná, až choro si myslím. ale zasa možno to je aj tým že som s ňou stále sama, občas aj s manželom len ten pracuje od ráno do večera. Babky sú mimo SR a vlastne ja ju nemám komu ani dať postrážiť, tak to je asi tm že. Sul neboj bude všetko ok, my mami všetko prežívame horšie ako naše detúrence. ozaj máte už nakúpené všetko na zimu? nám ešte dáke nohavice a pančucháče, len tu ničoho nieje, zajtra ideme do BA tak snáď nakúpim. Inak ja som chorá mám ATB a malá to zrejme dostala tiež tak ešte ráno skočím k lekárke. Kočenky čo budete kupovať deťom k vianociam, ja fakt neviem lebo tá naša má asi všetko tak normálne že neviem.Zatial sa držte pa

gabrielkabj
26. sep 2008

Ahojte Kala neboj sa toho Januara mala to zvládne iste v pohode, ved ani ja by som nepovedala že naša Sarka bude taka statočna inak doma je skor kluďas a v školke je vraj veduca aspon tak mi to včera povedala učitelka. 😎 Tak som tomu rada. Stale mi spieva a recituje čo sa nove naučili tak myslim že školka je pre detičky veľký prínos. Na vianoce asi kupime kuchynku alebo babiku Anabel ale tiež už mame super skladisko doma. 😀 😀 😀

miriamkac
6. okt 2008

Ahojte
Kala, neboj zvladnete to.... 😉
My sme uz v skolke ako doma. Uz sa pytame do skolky aj v sobotu. 😝 Uz vie dalsie basnicky a pesnicky, lepsie rozprava a ma lepsiu slovnu zasobu. Takze som "vyhodnotila" prvy mesiac v skolke ako veeelmi pozitivny a utvrdila som sa, ze som dobre spravila... 😉

tinakul
6. okt 2008

ahojte 🙂
dlhšie som sa neozývala, no prerábali sme, teraz mi zistili GD - tak behačky na vyšetrenie... ale už to je oki...
No Kala aj mi dávame Sophinku od januára, tak som zvedavá, aj sa desím 😝
Miriam tak malej sa predsa len páči v tej škôlke to som rada a ako to je s chorobami??? 😕 Zatial nič nenachytala však??? 😕 Lebo každý ma s tým straší 🤐
My sme teraz zrušili plienky na noc a super vydrží až do rána a taktiež som zatrhla cumlové flaše 😉
A kúpili sme postielku konečne s prepážkou, tak si Sophinka zvyká na nu, aj ked ju niekedy nájdeme hajat na zemi, alebo pricupká k nám... 😖 ešte to je nezvyk asi...

miriamkac
8. okt 2008

Ahoj tinakul. No, co sa tyka chorob tomu sa nik nevyhne. Mala po troch dnoch v skolke dostala nadchu, tak som ju nechala dva dni doma+vikend a preliecila sa. Odvtedy je vsetko OK. Len ako v kazdej skolke maju problemy zo vsami, a ziadaju rodicov o prevenciu. (Je to totiz problem kazdej jednej skolky, len niektore to taja a je to horsie, ako ked o tom rodicia vedia) Takze zakazdym, ked ju kupem, jej kontrolujem aj hlavu, ale to robia aj ucitelky v skolke, asi 2xza tyzden. Ale urcite je dobre, ze je tam, uplne sa zmenila, prestala byt upistana a hambliva, je spolocenska, viac rozprava....proste robi pokroky....
caucau

gabrielkabj
8. okt 2008

Tak ahojte ja sa tiež pripajam k debatke musim povedat že školka je super o všiach nam sice nič nehovorili tak dufam že s nimi v našej školke problemy nemaju . Sarka chce chodit do školky a zatial vynechala iba 1 den a to som ju schvalne nechala doma lebo troška soplila ale nasadila som sinupret a na druhy den už fičala bez soplikov. Parada vie kopec pesničiek asi 10 nových lebo mame doma podhradskej Cd asi 5 tak som jej ich puštala a z tych CD vie asi 3/4 pesničiek. Zabudla som poklopat že sme neochoreli v školke tak klopem klop klop klop. Tak zase inokedy pa pa a držte sa. 😎

tinakul
9. okt 2008

No vidím baby že ste spokojné so škôlkou, čo ma teší 😵 Dúfam, len , že aj u nás to pôjde takto lahúčko 😝
My teraz v pondelok ideme na preočkovanie havrix 720 - čo je po deviatich mesiačikoch od prvého očkovania žltačky 😉 a potom sa dohodnem na pneumokoky a napokon ovčie kiahne 😝 lebo ani ja som ich ešte neprekonala 🙄
Gabi a ty už aj pracuješ??? 😕
Mirka a kebyže má malá vši tak sa kupuje nejaký olejček v lekárni, alebo čo je na to?? 😕

gabrielkabj
9. okt 2008

no ja chodim k manželovy do prace mi mame obchod ale len v Sobotu alebo ak ide po tovar tak ho zastupim no a ešte chodim aj externe do školy na nadstavbu. Dnes som bola v školke po Sarku lebo mala vysoku horučku ach tak mame anti.... ach asi som to včera prechvalila že je zdrava ale dufam že to rychlo prejde tak držte pršteky ale vraj je velmi vela vyrusov v školke vraj ju nemam davat aspon 2 tyždne aby sa jej to spat nevratilo no hroza. ☹

tinakul
10. okt 2008

GAbi ☹ takže aj vás si tá hnusoba choroba predsa len počkala 😒 ale takto si vraj detičky vytvárajú imunitu... tak snád po prekonaní chorôb sa to zlepší a určite je lepšie ju nechat dlhšie domka, aby do toho znova nespadla 🙄 A berieš ju aj k dr??? 😕

gabrielkabj
11. okt 2008

ahojte ano tinakul boli sme aj u lekara a nasadila jej antibiotika Cedrox su super maju dobru farbu a chut čisto ako multivitaminový džus a beru sa len každých 12 hod.tak to je fajn. Ja mam lekarku hned v bytovke kde byvam tak utekam s každou hlupostu za nou. V Pondelok mame ist na kontrolu ale už badam že je to lepie už nehoručkujeme no hrdlo mame stale červene. asi ju necham celý tyžden doma.

miriamkac
12. okt 2008

tinakul akurat je tu tema vsi :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Tam su spomenute aj pripravky na vsi aj prevencia. Ja som zatial este nedavala nic, len kontrolujem, ale asi pojdem sa spytat do lekarne.

My sme mali tiez maroda na ATB. Petrika 😒 , ale uz sme oK

tinakul
13. okt 2008

No Gabi tak malej skoré uzdravenie želáme a nechaj si ju určite domka, nech sa to poriadne prelieči 😉
Mirka dík za link... keby náhodou... A čo bolo Petríkovi??? 😕 Ostatné detičky to nechytili??? 😕
My máme dnes za sebou očkovanie hepatitídy a dohodli sme sa o mesiac na tie pneumokoky 😉 No Sophinka bola statočná ani nezaplakala, držala sa ukážkovo a nakoniec dostala nálepku, rozprávkové obrázky aj lízatko od dr... tak sa teškala 😵

miriamkac
13. okt 2008

Ahoj tina
Pozrela som tvoj albumcek, uz si pekne gulatucka, drzim palceky, nech sa ti dari aj babatku... 😅
Inac Sophia je straaasne zlate dievcatko...taky huncutik, neviem, preco ale ked som pozerala tie fotky tak som "v nej videla" nieco z nasej Ladusky... 😝
Co sa tyka ockovania, ja som sa dohodla s lekarkou, ze zatial tie pneumokoky ockovat nebudeme. Uvidime ako zvladne kolektiv a ak by byvala castejsie chora tak zaockujeme. Chlapcov mi odporucila zaockovat tiez az okolo 2 rokov.

tinakul
14. okt 2008

Mirka ale to je škoda, že ste nevyužili tú akciu na pneumokoky, čo bola do dvoch rokov zadarmo 😝 My sme ju už nestihli, no a teraz budeme platit tých 2700sk tuším 🙄 No ale mne ho hned odporučila dr. pred nástupom do kolektívu....
No a je to huncútik malinký, a nenormálne sa lúbi parádit - dnes si namiesto knižky vybrala balerínky 😅 No je to herečka, ako všetky baby 😉 A gulatím sa fakt teda aj napriek prísnej diete 😝 😀

miriamkac
15. okt 2008

Tina, pri malej sme to ani my nestihli.... 😎 ved su rovnako stare... 😉 .....a u chlapcov mam este cas do 2 rokov..Inac ockovanie pneumo23 je hradene poistovnou...moze byt zaockovana aj tym.
Ked som sa bavila s lekarkou o tom ockovani, tak mi vravela, ze najrizikovejsia skupina pre chorobu su deti do 5 rokov a stari ludia a pokial mala nie je nachylna na choroby (co zatial nie je) tak nie je nutne ju ockovat.Inac moj osobny nazor na ockovanie je taky, ze ockovat treba ale nie vsetkych proti vsetkemu...takze vsetko sa snazim odkonzultovat s lekarkou (mam ju skvelu) ale nepr. odporucila mi nechat deti ockovat proti hepatitide a myslim, ze vie preco to odporucila aj napriek tomu, ze je to plne hradene z vlastneho vrecka, a to beriem.
A aka dieta....normalne papkaj vsetko!!!! Pri dvoch detoch potom zhodis, aj ked nebudes chciet, to mi ver, to mam odskusane. 😎

tinakul
15. okt 2008

No Mirka som to ja ale hlava maková, ved sú ozaj rovnako staréééééééé 🤐 😅 😀 To robí to moje tehotenstvo 😎
Aj ja mám perfektnú pediatričku, no a chcem len tieto tri nepovinné očkovania vybavit - samozrejme po konzultácií s ňou 😉 Ako prvé aj nám bola odporúčaná hlavne hepatitída, a teraz tie pneumokoky pred nástupom do kolektívu - skôr nie, pretože ani Sophi nebýva chorá - a je to jedna vakcína a platí doživotne.... 😉 viem aj o tom pneumo23 - to by sme doplácali iba nejakých 320sk - ale platí len cca 3 roky po očkovanííí..
No a tretie čo sme chceli sú ovčie kiahne - a to z dôvodu, že ani ja som ich neprekonala, a bábo bude tiež ohrozené, keby to Sophi doniesla zo škôlky..a hepatitídu už máme za sebou, o mesiac bude prenevar a nakoniec tie kiahne a končíme 😉

Čo sa týka prísnej diety, ja by som jedla mojko ale nemôžem, lebo mám GD - tehu cukrovku ☹ takže či chcem, či nechcem musím dietovať 😖

miriamkac
22. okt 2008

tinakul tak to mi je luto s tou tvojou cukrovkou ☹ ...na to len:"Drzte sa!"...
Nasa princezna ma teraz "pocikavacie" obdobie. Proste prestala sa pytat cikat a vzdy ma cvrknute. O skolke ani nehovorim, tam sa uz tyzden kazdy den pocurala..... Zacalo to odvtedy, co si nosi cajik do skolky, tak dnes som jej ho nedala. Uvidim, ci bude zase pocurana...uz som z toho nestastna, lebo ved ona sa kraaaasne pytala. 😖 ☹

gabrielkabj
22. okt 2008

ahojte baby tak miriamkac idem ta potešit aj mi sme sa začaci pocikavat ale nie cez den iba v noci alebo cez obednajši spanok do školky už nechodime stopli mi rodičovsky prispevok tak som sa mala rozhodnut či ostane v školke a ja budem dostavat len pridavky čo je 54O sk alebo ju vyhlasim a obnovia mi ten rodičovsky.Svinsvo nie vraj funguje adaptačny pobyt tak vydim ako to tu fungje na Slovensku. Ale je to škoda lebo ona chce chodit len po finančnej stranke by to bolo naročne. Ako by ste to poriešili vy?

miriamkac
23. okt 2008

Ahojte,
gabrielkabj no tak to by ma to s tymi peniazmi asi riadne vytocilo 🙄 😠
A to ju tam nemozes dat ani na 4 hodiny? Ved vtedy by ti prispevok nemali brat. Ja sa zajtra opytam kamosky, ta ma v skolke 2rocnu dcerku a ma ju tam na 4 hodky, tak sa jej spytam, ci jej vzali rodicovsky. U mna to neplati lebo ja beriem rodicovsky na jedneho z chlapcov. Na malu beriem len rod. pridavky.
Skus si to este pozistovat....lebo toto sa mi nezda. 😠 😖

gabrielkabj
23. okt 2008

ahoj ved moja bola iba na 4 hod. ale vraj mi spetne vratia rodinne pridavky za September ale že nemože chodit do školky tak to nechapem ani ja ak budeš niečo vediet tak budem len rada.

miriamkac
24. okt 2008

A to si sa pytala na urade SVaR? Ja som pozerala vcera zakony ale nic konkretne som nenasla, lebo tento problem je rieseny vyhlaskou a ta sa vztahuje na stary skolsky zakon, ale kedze je novy tak nejako to neviem pospajat 😠 Este mozeme skusit sa "popytat" v teme "paragrafy" tu na MK.....skusim zalozit temu...

gabrielkabj
25. okt 2008

ahoj v novom školskom zakoje to je uzakonene lebo mi to prave ukázala riaditelka mat. školky a to práve ani ona nechápala že čo to tam na soc. robia za zmetky vraj zavola aj riad. socialky tak neviem ako pochodila zastavím sa za nou v Pondelok. Tak dam vediet zatial dik a pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre