Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

miriamkac
3. nov 2008

Ahojte.
gabi ako si dopadla?.....
My sme ukaslany... 😠

gabrielkabj
4. nov 2008

ahojte tak nič nové sme doma dvojka ale už som si aj zvykla inač v školke su vši tak aspon utecha že by ich nemala dostat hi hi a vy čo nove už dlho sem nik nepísal tak sa treba polepšit žienky no no no tak všetko dobre pa pa 😀

miriamkac
5. nov 2008

Caute. My sme trochu prechladnuty, vcera som si malu nechala doma, dnes uz slapala do skolky 😉
ale mam Paluska choreho 😉 .....ma ATB a bolia ho uska...

tinakul
5. nov 2008

ahojte 😉 Gabi takže malá pôjde do škôlky až ked bude mať tri roky?? 😕 A nepýta sa na škôlku odkedy nechodi???
Mirka a Palko to od koho chytil??? 😕 Ostatné detúrence máš zdravučké??? 😕 Dúfam, že to nechytia aj oni 😖 No malému skoré uzdravenie...
Ja všetko po starom, kuchyňu sme už pomaly našťastie dokončili, malá je u babiny už tretí den - dnes ideme pre ňu... 😵 Inak ja dnes len leňoším a nič nerobím okrem tv a časákov a postele 😝 ved aj taký den treba no nie??? 😉

gabrielkabj
5. nov 2008

ahojky tak sem tam ešte spmenie školku ale ja som jej vysvetlila že po sviatkoch už pojde lebo mi teta na urade vzala korunky tak vie prečo a pochopila to dobre chystam sa zajst na navštevu so Sarkou do školky ich pozriet lebo vraveli že mame prist hocikedy tak prečo nie však? Ale ja si myslím že to zbehne jak voda a už budeme cupkat aj mi.

miriamkac
6. nov 2008

Ahojte.
Tina neviem, kde to Palko "chytil" ale pri tomto pocasi, ked neviem ako decka poobliekat 😠 . Cez vikend sme boli u svokry a asi tam prechladol. Lebo sme ich vytiahli z kocika a behali...potom museli spat do kocika a ak bol trosku spoteny tak mohol prechladnut raz - dva. 😒
No a mala mi stale kasle ☹ ....ale zaujimave ze len vecer) ☹ cez den je OK som z toho jasna....

tinakul
6. nov 2008

čaute 🙂
Gabi tak to je dobré, že to malá takto pochopila 😉 a máš veru pravdu však Vianoce už klopú na dvere a mme aspoň mesiac ubehne ako týždeň 😝
Mirka to s tým počasím je ozaj chaos 😠 Strašne vela detičiek pokašláva, či už na ihriskách alebo v MC... ale ani sa nečudujem, ani ja neviem poriadne ako sa obliekat nie to ešte malú 🙄 Dnes sme išli napr. von v hrubých svetríkoch a nakoniec bolo horúco 😝 ale ako sme sa z ihriska vracali, tak začalo strašne fúkať 🙄 takže viem o čom hovoríš 😔
Inak malej sme nedávno zrušili cumlík - mala ho už iba na spanie poobednajšie a nočné, no a ako sme jej to zatrhli to už je asi mesiac tomu - prestala spinkat poobede - tak som uťahaná, lebo predtým aj tri hodky potiahla , no ale musím povedat že o siedmej sa sama pýta večer do postielky 😉 Tak všetko zlé je na niečo dobré 😵

sulamith
7. nov 2008

Ahojte,nas nastastie choroby obchadzaju ,ale nie urazy. Matko si pred tyzdnom popalil rucku.Chytil horucu ziarovku...Uz sa mu to hoji,ale nevyzera to pekne.
Sarku zas postipal komar,az jej z toho opuchla ruka 😒 ...Takze my stale daco riesime.
tinka,pozeram ze ty uz mas 30tt.To ale leti... 🙂

tinakul
7. nov 2008

Och Suli to máte ale veselé 😖 no ale aj o takýchto veciach je detstvo 😝 No práve som rozmýšlala aj nad tebou , že sa akosi neozývaš, ale som rada, že si sa ozvala 😉 A neboj Maťkovi sa to časom spraví 😉 a v lete aj naša Sophi bola od komárov doštípaná, vyzerala, akoby mala kiahne 😀 No veru ja som už 30tt - nestihám sa ani sledovať, ozaj to letíííííí strašne 🤐 ale teraz sa cítim skvelo, dúfam, že mi to vydrží 😵

miriamkac
8. nov 2008

Caute dievcata... 😎 ...No konecne ste sa aj ozvali..... 😎
Je super, ze inac ste zdrave.....aj deturence...
U nas asi zacina kolotoc, mala ma nadchu a Palko je uz OK a zas ma Petrik 39°C 😖 ....uz druhu noc som nespala....takze ja len tak v skratke, ked sa poliecime ozvem sa.
A musime sa pochvalit Laduska mala v skolke prve vystupenie 😅 ....no a nasa princezna robila vselico, len nespievala....ale viem, ze vsetky pesnicky pozna, lebo doma spieva o dusu.. 😵

gabrielkabj
8. nov 2008

ahojte tak dnes sme boli v Ke aj v PO na nakup kupili sme pre sarku kuchynku no neviem či sme spravili dobre že sme ju hned zmontovali lebo naš poklad ešte nechce spat a už je dost vela hod. Ale neva pospinka zajtra možno dlhšie. 😎

sulamith
10. nov 2008

gabrielka,a kde ste nakoniec tu kuchyku kupili?Aj my uvazujeme ze ju Sarke kupime na vianoce.

sulamith
10. nov 2008

nemas nahodou nejaky link na tu kuchynku?
Inak co detom kupujete na vianoce?Nasa Sarka chce vysavac,postielku pre babiku,dom pre babiky,kuchynku...
Ale ten vysavac chce asi najviac 😀
Zajtra ma Matko meninky,pridu nejake navstevy,takze zajtra upeciem nejaky kolacik,dufam ze deti budu poslusne,aby som to stihla 🙂

gabrielkabj
11. nov 2008

ahoj Suli tak kuchyňku sme kupili v Ke v Tescu ale sme sa fajne obabrali lebo sme za nu dali 1200 bez pár korun a teraz maju podobnu aj v Hypke v letáku. Naša vydáva zvuky realne a aj vodičku sa da puštit ale to len tak trocha čurka hi hi aj s prislušenstvom . Nemam link ale snad je aj v letaku ale to netvrdím. Skus zajst do Tesca. Aj naša Sarachce vysavač tar hovoriaci aj babiku chou chou aj pokladnu s eurami hi hi. 😀

sulamith
11. nov 2008

ahoj,ked tu kuchybnku mali v tescu v ke , tak ju budu mat aj v po.A v hypenove ju maju za kolko?
...inak tie nase deti su dost narocne 😀

tinakul
11. nov 2008

čaute 😉 Ja len na chvílku, malá mi už dávno hajká, no cez víkendík nás chytil hnusný kašel po dlhom čase, takže Mirka u nás tiež momentálne prevláda choroba 🙄 No a v pondelok som s ňou bola u dr. vraj niečo je vo vzduchu 😝 niečo infekčného že kašel a vysoké teploty - našťastie u nás teploty nie sú - teda v pondelok ráno bola 38°C a potom už nič - klop,klop - nasadila nám sirupček a zdá sa že zaberá... nuž uvidíme 😉
Čo sa týka Vianoc my už hračky nemáme kde skladovat, tak bude prevládat oblečenie asi 😝 No kuchynku, vysávač, šmýkačku s guličkami a bazénikom, to všetko máme... a teraz si dáme asi s hračkami pauzu, lebo už fakt na jej vek má asi všetko aj naviac 😝
Mirka tak skoré uzdravenie detičkám... 😉

sulamith
11. nov 2008

jeeej,ahoj tinka,ako sa mas? Ako tvoja cukrovka je to lepsie? a co babo je dost velke na svoj vek?
Drzkajte sa 🙂

tinakul
13. nov 2008

Suli díky za opýtanie, no už som si zvykla na tú dietu 😝 hoc zo začiatku mi bolo do plaču... teraz je to oki, hoc nepriberám od diety nič a už ani nebudem... no našťastie bábo rastie zatial ako má - klop,klop 😵 A vy čo máte nové??? Zvládaš to s dvoma detičkami domka??? 😕 Sárka poslúcha?? Sophi je teraz viac trucovitá 🤐 alebo je to obdobie vzdoru, ja neviem 😝 no dúfam, že nezačína žiarliť 😖

miriamkac
19. nov 2008

Ahojte.....no Tinka...my sa stale tocime....mala uz je OK a zas chlapci maju sopliky....ja som uz z toho ko...Palusko mi dobral ATB a zase zacal soplit a aj trosku kaslat...mala tiez prave dobrala ATB ☹ ...takze my stale chorieme... 😠
Dievcata, tu kuchynku som aj ja chcela malej kupit, ale asi jej ju kupim az neskor.....nie je tak mala, aby som ju vylozila na komodu, takze by ju cakal osud: destrukcia pod dohladom Petrika a Palka.... 😝 ...tak sme ju odlozili. 😝

tinakul
20. nov 2008

Mirka to musí byt hrozné ten kolotoč chorôb 😢 No a na soplíky sa berie ATB?? 😕 A aké prosím ťa??? 😕 My sme mali len sirupček na kašel na prírodnej báze, a sirupček na teplotku keby bola - ale žiadne ATB...

sulamith
20. nov 2008

ahojte,ja som velmi rada,ze nas tie choroby obchadzaju.
My sa teraz stahujeme do vacsieho bytu. Myslite prosim na nas,lebo stahovat sa s detmi a v zime je riadna fuska.Dufam ze dti neochoreju.
mirka,skoro sa uzdravte

miriamkac
21. nov 2008

Tina na sopliky nebrali ATB...ATB bral Palko na zapal nosohltana....ale on ich dobral a zacal soplit... 😝 a mala mi ich brala proti hnusnemu kaslu....tyzden sme ho liecili sirupom, ale nezlepsovalo sa to....tak dostala ATB ☹ . No pomaly sa z toho dostavame...klop,klop....od pondelka pojde princezna zase do skolky....hmmm...po dvoch tyzdnoch...som zvedava... 😒
Suli vdaka...a zelam vela nervov pri stahovani 😝

tinakul
21. nov 2008

Suli tak gratulujem k väčšiemu bytu.. a budeme na vás myslieť, uf v tejto zime a s dvoma malými deťmi to bude určite fuška, ale verím, že to zvládnete 😉
Mirka tak to je super, že jej to prešlo... 😉 A aj naša mala prvý krát taký hnusnejší kašel, ale pomáhajú tie sirupčeky klop-klop a už asi len dva-krát cez deň zakašle a v noci nič 😉 tak som tiež rada 😵
Inak dr. mi v poradni včera hovoril, že sa mám šetriť, že mi začína mäknúť krčok maternice a bábo je úplne hlavičkou dolu 😖 Tak dúfam, že vydržím do januára 🤐

miriamkac
22. nov 2008

Jaaaj...tina davaj si pozor... 😉 .....aspon do zaciatku roka treba vydrzat...Drzim ti palceky.

tinakul
27. nov 2008

Akosi tu mrzne téma 😖 Mirka díky, snažím sa, ale niekedy to je ozaj ťažké 😝 Hlavne ked malá mi poobede nespinká 😝 už okolo piatej som hotová 😝 Ale zatial sa držím - klop,klop... a vy čo nového?? 😕

gabrielkabj
27. nov 2008

ahojte aj ja sem chodím na obhliadky ale nič extra nové nemáme akurat že schvalili nejaky nový zakon že by sme mohli davat naše detičky do školky pred ich 3 rokom a neprišli by sme o rod... prispevok ale ešte si to overím a inak mam vela učenia do školy a z malou to ide tažko tak ak mam cjhvilku času tak sedim nad knihami inak sa mavajte krasne a ozvem sa zas pa pa pa

miriamkac
28. nov 2008

gabrielkabj uz to moze byt jedno.....ved o tri mesiace mate tri roky... 😎 ..a inac pravda to je, je to tzv. prispevok na starostlivost o dieta a jeho vyska je max taka ako rodicovsky pripsevok, ale pokial ti skolka nebude chciet malu zobrat.... 😖
Co studujes?....
Dufam, ze mi tu nenechate zase posledny prispevok 6dni 😀

tinakul
28. nov 2008

Tak s tým príspevkom je to super, počujem prvý krát 😉 To znamená, že nadalej by platili ako doteraz nezávisle od toho, že dám dieťa skôr do MŠ 😉 ???? 😕
Gabi tak študium by som asi nestihala, jedine ak máš niekoho blízko, teda pri sebe ešte 😝

sulamith
28. nov 2008

Ahojte,aspon tak narychlo som si vas precitala. Uz byvame v novom byte. Dalo nam to riadne zabrat. Sarke sa tu velmi paci a je nadsena. Matko lozi po styroch a spoznava novy priestor. 🙂 Dakujem,ze ste na nas mysleli 🙂
tinka vela oddychuj.Ked budem moct tak sa vecer ozvem...

gabrielkabj
29. nov 2008

ahojte babenky tak ja si robím nadstavbu to jest maturita,no vyšlo mi to tak na stare kolená , ale čo už. Mám pre vás správičku som tehotná 😵 teším sa ale je to len 6 týžden . Tak sa držte a píšte. A zabudla som vám povedat že študujem len externe tak sa učim všetko sama doma a mam aj z každého predmetu 2 konzultácie do pol roka a potom v Januári komisionalky tak držte palčeky dik a pa pa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre