Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
15. jan 2009

tinka,uz sa tesime kedy nam zvestujes radostne udalosti 🙂 🙂 🙂 stale na vas myslim.Drz sa 😵

miriamkac
16. jan 2009

Caute...uz sa tesim na informacie od tinky....co je s nou? 😵
My sme boli zase chori....vsetci vratane MM 😠 ....
Uz ma to nebavi...stale sama choroba... ☹
Dufam, ze vase ratolesti sa tesia zdraviu....

sulamith
16. jan 2009

ahoj mirka,my sme svoju chorobu prekonali cez vianoce,ale nastastie to rychlo prislo a rychlo odislo.Zatial sa drzime.Ale co som rozpravala s kamoskami od nas,tak takmer kazda rodinka je chora. To je proste retazova reakcia.Dieta pride chore zo skolky a za niekolko dni je chora komplet rodina. Asi je nieco vo vzduchu. Ved teraz je chripka asi vsade. 😒
Uz nech je jar 😵

miriamkac
16. jan 2009

My sme si chorobu priniesli tento raz od svokry....prisiel tam svagor so svagrinou a maju 6 mesacne mimco a mali ho nejake teplotove....no napriek tomu prisli (ziju v Cechcach a toto bola planovana navsteva skoro pol roka dopredu) svokra skoro z koze vyskocila, ze nepridu...tak sa zbalili a dosli....a my sme takto odisli... ☹ 😖 😠

tinakul
17. jan 2009

čaute, pozrite si môj pas 😉 No proste skratka dňa 10.1. 09 sa narodila Cynthia - miery 3000g a 49cm - sekciou 😉
Včera nás pustili domkov, som ešte moc ubolená, no mliečka mám vela, mala poslúcha a spinká furt.... ja sa zotavujem... Sme vyfotené v dnešnej Pravde a točila nás aj telka STV2. Sophi je teraz u babičky, dnes prídu, som zvedavá na reakciu 😝 😅 Tak zatial tolko, potom sa vám ozvem..

petikd
17. jan 2009

Tinka z celého srdca ti blahoželám 🙂 .A prajem vám obom veľa zdravíčka,tebe skoré uzdravenie.Sophi bude určite rada že má malú sestričku 😉

miriamkac
17. jan 2009

Tinka...srdecne blahozelanie... 😵 😵 😵 zelam vela zdravicka vsetkym... 😵

sulamith
17. jan 2009

tinka blahozelam vam,ste krasna rodinka 😵 ,kedy budete v telke,aka relacia?

sulamith
17. jan 2009

dievcata,aj vam sa musim pochvalit-Matko dnes zacal chodit,urobil svoje prve krocky a velmi sa z toho vytesujeme 🙂 😵

gabrielkabj
18. jan 2009

Ahojte tak Tnka blahoželám teším sa s tebou aj ja by som to chcela mat za sebou ale to si ešte pekne užijem tak vela zdravia vam a nech mala počuva. Dik za radu hned si opravím udaje v pase. Škola mi dopadla dobre najhoršia známka 3 tak v poho. Mam zas pokoj do Aprila a potom zas učenie. Suli blahoželám ku prvím kročkom tak sa všetky držte a mimochodom aj mi soplíme ale už je to lepšie a od februara nastupujeme do školky na celý den tak som na to zvedava, ale mala sa teší tak zatial pa pa lebo som sa akosi rozpisala.

gabrielkabj
18. jan 2009

Tinka zabudla som ti povedat ža mala je rozkošna 🙂 🙂 🙂

petikd
21. jan 2009

Ahajte babenky.No kde ste sa všetky stratili? 😉
Tinka teším sa ked pridáš do albumu fotku malej.Ja som Pravdu nevidela,škoda ☹

sulamith
21. jan 2009

ahoj peti ja som tu,ako sa mas?
idem do obchodu a rozmyslam co kupit a navarit na obed,no dochadza mi fantazia 😀 😀 😀

miriamkac
21. jan 2009

Caute....suli, ked na nieco prides, daj vediet....lebo ja som s varenim tiez v koncoch 😝

bejula
22. jan 2009

ahojte 🙂 , ja som tu niekedy chodila a vidim, že to tu žije aj Tinka mi písala, že čo tu nechodim, asi som bola lenivá, takže všetky neznáme a samozrejme aj známe pozdravujem.
Tinke blahoželám 😉 , ...
Sulamith- ty už mas Martinka skoro 10 mesačného, fakt ten čas rýchlo leti,

ja tiež čakám druhé bábo chlapčeka, tak sa teším 🙂

babenky držte sa 😉

sulamith
22. jan 2009

cauuuu bejka,jasne ze sme na teba nezabudli. Blahozelame k druhemu babu 😵 ,tak sa s tebou vytesujeme. 😵

gabrielkabj
22. jan 2009

Gratko Bejula k 2 babu. A suli prečo nemáš foto ale len tu parochňačku? hi hi hi

sulamith
23. jan 2009

gabi 😀

sulamith
23. jan 2009

daki za parochnacku,napravujem 😀
som si chcela dat druhe foto,tak som toto vymazala a to druhe sa mi nepacilo,tak som to tiez vymazala, a toto som nemohla najst 😀 😀 😀 ....

bejula
23. jan 2009

ahojte 🙂
suli, diky , že si na mňa nezabudla 🙂
gabi aj tebe ďakujem a tiež blahoželám ku druhému tehu 😅

k tej fotke aj ja mam taku, že sme v pozadi obe s bambulkou zo zadu 😉

Nepísala som tu dlho, niekedy si prečítam, čo píšete hore, ja k nam toľko, mala mi už chodi do škôlky , kde sa jej veľmi páči a ja som spokojná s prístupom aj celkovo 🙂 Dúfam, že mi nebude teraz chopra, lebo trošku chrapkala v noci a kychala, tak som jej dala oscilo... a marťanka, teplotu nemala, ja som nedávno bola chorá ako pes, hrdlo staršne bolelo, kychala, kašľala, soplila, hrôza až som išla ku dr. na anitbiotika

a Vaše kočky ako sa maju a ty gabii ešte nevieš čo to bude ? tym, že budem mať chlapčeka tak menim šatnik, pretože v skrini mame len ružové, červ, žlté sem tam tmavé .... 😒

pekný vikend papa 😉

sulamith
23. jan 2009

bejka,tak s tym satnikom to mame rovnake,Matko posarke nic nenosi. Vsetko ruzove ,cervene...A aj ked sme mali nieco biele,tak Matkovi to bolo male,uzke,kratke...lebo on je ovela vacsi ako bola Sarka.Len co sa vahy tyka,tak Sarka na jeden rok vazila 9kg,Matko 9mes.-10kg 😕 🙂

gabrielkabj
24. jan 2009

ahojte tak neviem čo čakáme ale velmi by som chcela vediet volala som do Po na ten 4D ultr. ale dovolat sa tam je nemožné v Utorok idem na tripl testy tak držte palčeky. Bejula a kedy si sa dozvedela čo čakate? mne ult bude robit až koncom februara. Ale potešil by chlapček.Naša Sarka teras važi 17 kg.

gabrielkabj
25. jan 2009

neviete mi poradiť niečo dobré proti kašľu pre Sárku? od Štvrtka kašle v Piatok som s ňou bola u lekárky ale nedávala jej nič lebo nemá ani horúčku ani iné príznaky choroby ale kupila som jej z lekárne robitusin no akosi nezaberá možte poradiť aj nejaký domáci recept. Dik 🙂

bejula
26. jan 2009

ahojte 🙂
joj mam za sebou hroznu noc, Bianka nam začala pokašlievať taky dusivý kašel, takže do škôlky nešla a ja som v noci behala, len čaj robiť a lieky, nič som nespala, samozrejme, ako tato odchádzal o 6:00 tak mi vyhlásila, že aj ona stáva ☹ , potom ona pozerala tv a ja som ešte podriemavala, hroza a počasie take na spanie, že už vidim, že dnes nič neporobim 😒 Cez vikend sme boli u svokry a aj tam mam nejake male veci tak som pozerala dupačky, ake je to malééééé 🙂 len som sa smiala, že čo ake male babo ma opäť čaká 😉

suli- tak to je fakt rozdiel v hmotnosti a kojiš a ako Ti spinka Maťko ?

gabi - no ja som vedela myslim v januári, čo to bude ja som bola v 22 týždni 😉 na a na ten kašeľ mi dávame Hedelix , ked ma hlienový kašeľ, lebo je na prírodnej báze ale teraz kašle taky dusivy suchy tak to dávam Robitusin a ten mi zaberá viac 😉 a domaci recept, je nakrájaš na drobno surovú cibuľu a daš do nej lyžičku medu al. cukru a necháš postáť , aby pustilo šťavu a to som dávala po lyžičke Bianke, ... 🙂 tak držim prsty

sulamith
26. jan 2009

Ahojte,tak na ten kasel robim aj ja ten sirup s cibulkou,je sladky a deti ho miluju. Na suchy kasel zaberaju kvapky stoptusin-ale su hnusne 😒 .
Bejka,tak Matka este stale kojim. V noci este stale vstavam asi tak 2krat,ale myslim ze to je zo zvyku.Matko nie je hladny...Cumlik nepozname,takze v noci ma nahradu-mna 😀 .Cez den spi raz niekedy este dvakrat.Inak je zlaty a uplne ukazkovy.Keby aj Sarka bola odmalicka taka pokojna a spokojna tak to by som sa riadne nudila 😀 -tomu by som potom pohla povedat materska DOVOLENKA 😀

miriamkac
26. jan 2009

Caute. Ja sa pridam ku kaslajucim detom. Mne mala kasle uz skoro tri tyzdne 😢 ..nezaberal nam ani stoptusin ani robitusin ba ani sinupret ☹ ....mala strasne drazdivy kasel taky "hrncovy"....aj ja som jej zacala robit tu cibulku, ale svokra ma nastrasila, ze cibula by nemala byt nakrajana dlho na vzduchu. Tak som na nete nasla cibulovy caj: nakrajat cibulu na drobmo pridat asi styri lyzicky medu, zaliat 1,5 deci vody nechat zovriet, varit 2-3 minuty a po 2-3 hodinach prepasirovat. Podavat po lyzickach max. 4-5x denne...ja davam tri. A to nam zacina pomahat, lebo konecne sa kasel zmenil na hlienovy, ale ten sirup je aj proti takemu kaslu, lebo zevraj tie hlieny zrieduje. Akurat som dovarila uz treti. 😉 Uff...inac idem aj k doktorke, kazala nam nedavat aspon tyzden ziadne lieky lebo bude robit imunoprofil. Tak som zvedava. No my mame problem aj s nosom, akonahle lahne krici, ze ma plny nostek. ☹ ...tak si mysli, ze ten kasel a ten upchaty nos bude mat asi nieco spolocne....uff...ale som sa rozpisala...vela zdaru. 😉

gabrielkabj
26. jan 2009

dikes za rady o tej cibuľke som vedela ale neskúsila som ju ešte na Sárke no zajtra ráno ju spravím a ideme na domácu liečbu 😀

tinakul
27. jan 2009

Babenky pridala som jednu fotku aspoň o malej, ak chcete kuknite 😉 Viac nevládzem, ani časovo 😝
Inak aj rana sa mi nejako ťažšie hojí, aj mokvať mi začala, takže parada, si to ozaj užívam 😒 Kedy sa ja zotavím, to je asi vo hviezdach 😒
Ked čítam o tých chorobách, veru nezávidím ☹ No som rada, že Sophi sme nakoniec nedali do tej MŠ...

bejula
27. jan 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

tak dnes som už dala bambulku do škôlky vizera, že všetko bude ok, tak idem pratať byt 😉

miriamkac - diky za recept, viem že ten čo som písala, nesmie byt dlho a treba prikryť tu cibulu, skoré uzdravenie 🙂

gabi aj Vám skoré uzdravenie 😉 a vyskúšaj uvidiš

Tinka- tak sa zotavuj, vieč ako sa citiš mňa to čaká o mesiace, ....

bejula
27. jan 2009

joj som zabudla Tinka, mala je nádherná a krásne ružováááá, čo môj bude asi modrýýý 🙂

píšem ako .... že mňa to čaká o tri mesiace 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre