Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
31. jan 2007

kala,tvoja Michaelka je sikovna.... 🙂
Chcem sa opytat ako sa venujete svojim detom? Kolko casu s nimi travite? Myslim cas kedy sa im naplno venujete.A davate svoje ratolesti strazit inym ludom?Rodine,kamaratkam...ako to vase deti zvladaju?

Sarka urobila prve tri samostatne krocky,a....potom nic.Ale verim ze o chvilku to aj na nas pride...velmi sa tesim.Kala viem si predstavit tvoju radost...
Byt mamou je nadherne...
Drzte sa 😉

kala
autor
2. feb 2007

sul neboj aj malá sarka už čoskoro začne behať a ozaj zajtra máme 1 rôčik tak budeme mať takú menšiu oslavu 25 ľudí 😒 😅 malej sme už pokúpúili darčeky tak som zvedavá na reakcie a veru ako hovorí sul byť mamou je naozaj to najkrajšie na svete aj keď niekedy sú dni strašné ale ide to hrozne rýchlo veď len nedávno sa toť narodilo mrne a už to tu behá a vykrikuje mama

sulamith
3. feb 2007

Michaelka vsetko najlepsie 🙂
Prajem ti aby si bola zdravucka a aby si rastla rodicom pre radost.
Rodicom prajem vela trpezlivosti a aby si spolu s nimi objavovala krasy tohto sveta. 🙂

kala
autor
3. feb 2007

sulamith ďakujeme a vy kedy oslavujete?

sulamith
4. feb 2007

kala,tak ako dopadli oslavy? Ako ste to zvladli? To ste robili u vas doma? 😕
Sarka ma 13-teho 😉

kala
autor
4. feb 2007

ahoj sul no oslava super áno mali sme to doma a bolo to fajn len veľký hukot a veľa ľudí ale všetci boli nad mieru spokojný a hlavne oslávenkyňa tá sa predvádzala jedna radosť mala na sebe nové šaty tak sa vykrúcala tancovala a ešte celý čas sedela v hojdačke ktorú dostala no jednoducho ma dohnala až k slzám anjelik môj, dostala veľa darčekov bábiky , kočiarik pre ne, trojkolku, oblečenia , kozmetiku , čajíky , a peniažky, a dnes bola u nás ešte švagriná s manželom a malou má 2roky a 6 mesiacov a to si nevidela také rozmaznané a upištané decko môj muž mal dosť , napr. malá sa hrala s balonom a ona došla k nej a brala jej ho, miška plakala o dušu a jej ,, mudry,, rodičia nič na to tak potom zasiahol môj muž mala si vydieť, a ešte tá krpaňa jej išla oko vyvrtať a tak ju poškriabala a ony zasa nič tak už muž jej capol a aj im povedal , odteraz radšej nech ku mne ani nechodia lebo ma rozdrapí.
Ozaj sul už si strihala Sárku, my Mišenku ešte nie ale už musíme s tým niečo spraviť len neviem či ju mám ja ostríhať a vlastne ako alebo ísť kaderníčke len neviem kto ju tam udrží keď uvidí nožnice lebo aj nechtíky jej musím strihať len keď tvrdo hajušká.
A čo vy chystáte tiež riadnu oslavu ? ozaj a ešte dostala aj krásne tortičky ktoré potešili hlavne mňa lebo milijem torty a koláče a malú tešili na nich vždy len horiace sviečky .

sulamith
5. feb 2007

ahoj kala,tak to muselo byt u vas riadne rusno.Ale to k tomu patri.Hlavne ze bolo veselo 🙂
Co sa tyka strihania,tak aj nasu Sarku by uz trebalo ostrihat,ale urobim to sama(ved ju len podstrihnem).Viem si predstavit aky cirkus by robila u kadernicky . No mozno nie,ale tak ako si pisala...ked vidi noznice...juuuj

My sa na take velke oslavy nechystame,lebo sa na to necitime(hoci bolo bylo uzasne) 🙂 . Predpokladam ze byvate v domceku...

Poslem ti ip 😉

katka2
6. feb 2007

ahojte, vy mate starosti s dlhymi vlaskami a ja zasa, ze nemame takmer ziadne, mame doma takeho maleho skina 😉 evka ma uz tiez prvy rocik za sebou, dokonca v ten isty den ako Michaelka.Oslavovali sme v malom, neviem si ani predstavit tolko ludi u nas doma 🙂
Este kojite vase deticky alebo im davate mliecko a ake ?

sulamith
6. feb 2007

ahoooj katka,tak my uz mame tiez prve krociky za sebou uz pred mesiacom,ale odvtedy uz nic 😒 asi sa jej nechce 😀 ,udrzuje nas v zdravom napati.
ja malej davam uz normalne krabickove mliecko 😉

katka2
6. feb 2007

neboj ona sa rozbehne. Ja uz musim malu vonku vsade nahanat.Ja som malej zacala davat tiez plnotucne krabicove ale dnes som bola v poradni a dr mi povedala, ze lepsie je davat umele-prachove mlieko, tak teraz neviem co urobit, som z toho zmatena.

kala
autor
6. feb 2007

ahojte kočky, tak Michaluška je chorá neviem ešte čo jej presne je ale asi tá hnusná chrípka, dnes mala teploty 38,2 tak som dala čipky paralenové lebo panadol sirup nezabral a uvidím ako bude zajtra či budem musieť navštíviť lekárku, ja dávam malej nutrilon 3, ale začala som to roiť už tak že cez deň jej dávam plnotučné prevarené a na noc nutrilon vypije mi mlieka za celý deň asi 600 ml, doteraz som dávala len nutrilon a to nám veľké balenie vydržalo necelé 5 dní, tak 2500 sk išlo len do mlieka ale čo už keď to potrebuje treba jej dať a kašlem nap eniaze a teraz keď je choručká tak dávam len nutrilon a veľa pije čajíčku a vodičky aj cez 2 l za deň, v noci lopne takých 500 ml a jej je jedno či je voda alebo čaj, ozaj začala mi cez deň piť už len z pohárika inak fľašku hádže o zem, sulami foto ti pošlem a evke prajem len to najlepšie

majtika
6. feb 2007

Aaaa dalsi v odnar sa hlasi. 13.2.2006 a vola sa Matusko. Za tyzden oslavujeme svoj prvy rocik. Tesim sa, len mu vymysliet extra special tortu...To bude zurka.

sulamith
7. feb 2007

Ahoj majtika, to sme na tom uplne rovnako,sedi den aj rok 🙂
Objednavas torticku?Alebo pecies a tvoris sama?

majtika
7. feb 2007

Ahoj Sulamith...Asi objednam. Nie, ze by som nevedela piect, ale nechce sa mi. Chcela by som nieco zaujimave. Drobca zaujima TV, tak mozno tortu v tvare TV, ale podla mna je to blbost. To bol vymysel mojho draheho. Ale mozno to dopadne nakoniec tak, ze kupim korpusy, urobim plnku a polevu a kupim dake marcipanove ozdoby a bude...Dneska tie torty su hrozne drahe...na slak trafenie. Malemu sme robili 3 kg. tortu na krstiny a platili sme 650,-Sk. Dost velka cena. Teraz bud dam, alebo spravim len 250-300 g.viac nie...kto by to jedol. A darceky uz mas? Ja mam odrazadlo a hrajuci nocnik, to je zatial vsetko. Oslavu robime 16-teho v sobotu so zviskom familie...tak sa tesim. Viac ako na svoje narodeniny... 😵

sulamith
8. feb 2007

Majtika,ty si nola v zmenarni? 😕 waw,prave si pozeram fotky,krasne 🙂 ,ako si sa tam citila,kto ta prihlasil?A to oblecenie si si potom nechalala,alebo to je len na ukazku...
...no ved ty si uz teraz slavna 😉
Predtym si vyzerala mladsie,a teraz vyzeras ako zrela zena,a veeeelmi ti to pristane. Si kocka!!! 🙂

sulamith
8. feb 2007

Neda mi aby som sa vam dievcata nepochvalila 🙂 ,dnes urobila Sarka sest krokov...tak my sa uz rozbiehame...pomaly , ale isto 🙂

kala
autor
9. feb 2007

no tak toi gratulujem Sarke uvidíš už to bude len lepšie, ozaj bybinky ktoré dávate krabicové mlieko akú značku používate a prevárate ho??

sulamith
9. feb 2007

Ahoj kala,dakujeme za povzbudenie...
Tak my davame tescove mliecko a samozrejme,ze ho prevarame 😉

majtika
9. feb 2007

Ahoj sulamith. No bola to celkom švanda, v tej Zmenarni. Bola som tak na konci 7-ho a na zaciatku 8-ho mesiaca tehotna. Vsetci sa tam i mna starali a boli hrozne pozorny. Strihal ma Igor, licila Natalia a obliekala ma Danica. Veci som si nechat nemohla, ale bolo to velmi poucne a zabavne. Ale teraz uz som naspet blondata, len uz nemam taky strapaty a neupraveny uces. Za 5 mesiacov mame svadbu a chcela by som mat dlhe blond vlasy kvoli ucesu. Uz sa tesim. Dneska ideme dovybavovat veci do kostola a mam uz aj vybrane saty. A inac, som aj na www.mojasvadba.sk, aj tam mam album s dakymi satami, ktore som si skusala na vystave v Technopole, ked bol svadobny veltrh. Dakujem za pochvalu, to hrozne potesi a povzbudi. Ale popularna niesom. Ale aj tak sa clovek musi citit aspon trocha dobre, ked bol v TV 😅

majtika
9. feb 2007

Kala, aj ja uz davam krabicove mlieko, ale polotucne a prevarene a znacka...asi to je jedno. Mozno Rajo je dobre. Ja sa v tom nevyznam. Maly uz ma rok a snad sa krabicove mlieko uz moze podavat, ale iba do kasiciek. Inac som cely rok ciastocne kojila a mlieko som podavala Bebu. Teraz mu rano dam len Sunar. je ochuteny ako banan, alebo vanilka.Celkom mu to chuti a je to relativne lacnejsie, ako Beba.

sulamith
9. feb 2007

majtika,prave som pozrela na moja svadba .... pekne... 🙂
Vy sa teraz budete brat? 😅 Nevsimla som si termin..Tak to uz Matusko bude na svadbe tancovat 🙂 Uz ho ucis nejake tanecne kreacie?
Inac nasa Sarka strasne rada tancuje....

majtika
10. feb 2007

sulamith...7.7.2007 a dnes som si už kooonečene vybrala aj šaty, aj pre mladého a samozrejme a pre malého. Bude mať normálne sačko a vestičku a košieločku aj s motýlikom. My síce budeme mať šaty aj oblek krémovej farby a Matúško takej peknej sivej,ale nemajú svetlý oblek pre malé detičky. Asi by to hneď a zaraz zašpinili a kto by to čistil. Aj tak bude v tom len v kostole a potom ho asi prezlečiem do pohodlného oblečenia. Samozrejme, že už vie "tany-tany. Chodiť ešte nevie, len za ruku,alebo popri nábytku,ale tancuje a vykrúca sa, ako tančenica s Lúčnice. Taký je roztomilý. Hádam, do svadby už bude ťapkať,aby sa nemusel stále váľať po zemy.

sulamith
12. feb 2007

majtika,ty budes kocka, 🙂
To bude Matusko ale fesak 🙂
Co sa tyka oslav tak my uz oslavujeme dnes s rodinkou a starymi rodicmi 🙂 .
A potom este cez vikend s krstnymi rodicmi 🙂 🙂 🙂
Takze prakticky cely tyzden 🙂 A torticku uz mame doma .Nakoniec sme objednali.Je krasna...

sulamith
13. feb 2007

majtika,Matuskovi prajeme vsetko najlepsie ku prvemu rocku...nech vsetky dni v jeho zivote su take bezstarostne a stastne ako tie doteraz🙂🙂

Vsetko najlepsie a vela zdravicka aj tvojim rodicom...

majtika
13. feb 2007

Dakuuuuujeeeeeeeeeeeeeeemeeeeeeeeeeeeeeeee. To je mile, ze si si spomenula. Fakt, super dakujeme. Az teraz som sa dostala na net, lebo ten mi teda dava zabrat. V sobotu oslavujeme a mame uz objednanu tortu v tvare zavodnej modrej bugatky. Tak sa tesim, ako si bude rozbalovat darceky a ma ich teda celu kopu, viac ako na Vianoce. 🙂 😉 😎 😀 😅 Takto sa budem usmievat. Ozaj, vo fotoalbume mam uz poslednu jeho fotku z dnesneho dna. Tak sa kukni. To tam uz nema mesiac ale ROK.

sulamith
21. feb 2007

jasne ze som si spomenula ved obaja nasi drobci oslavuju spolocne 🙂 😉
Tak my uz mame konecne po oslavach. S kazdym sme oslavovali zvlast,pretoze kazdy je rozlietany po svete...
Tak sme oslavovali skoro 2 tyzdne 😀
ach ani sa mi nechce verit,ze uz ubehol rok 😵
...dievcata co mate nove?

babovka
25. feb 2007

Ahojte maminy, práve som sa zaregistrovala. Takže som tu nová. Zapla som si net a náhodne som sa dostala na túto stránku a pozitívne ma zaujala. Aj ja mám februárovku Natálku narodila sa nám 2.2.2006 a Vám lebo som to dako prehliadla nečítala som Vás od začiatku. Mame šikovnu dcerku pusinka sa jej nevie zatvoriť stále jej behá 🙂 a aj už nám bežká sama takže mame o zábavu postarané. Ani mne sa nechce veriť, že už ubehol rok 🙂 a zaroven sa tešíme aj na dalšieho surodenca ktoré sa má narodiť v apríli dufam že Natalka si rýchlo zvykne. 😉

sulamith
26. feb 2007

Ahoj babovka,vitaj u nas! 🙂
Tak na ceste je uz druhy drobec?To je super ked je medzi detmi mensi vekovy rozdiel.A Natalka si rychlo zvykne a take deticky este neziarlia.Takze super.Drzim vam prsty nech sa vam dari.A odkial si?

kala
autor
1. mar 2007

ahojte mamičky a detičky, tak po dlhšej dobe sa hlásim , konečne sme zdrvé, teda hlavne Mišenka, tá viete čo mi začala robiť okrem toho, že behá ako šarkan aj cúva dozadu ale také je to zlaté, že by som ju zožrala, dnes sme museli kúpiť nové papučky lebo tie čo mala, boli už také zodraté a hlavne zošmatlané a celú cestu ich držala a keď sme prišli domov hneď si ich obúpvala no proste zlatunká bola, ozaj ako vám spávajú detičky, ešte 2 razy alebo už len 1 raz, my sa snažíme prejsť na režim 1 raz za deň, zatial funguje od včera 😅 ale spala 1 45 min , tak uvidím čo dnes, a ozaj mám strašný problém jej teraz ostrihať nechtíky, robila som to doteraz keď spala ale teraz sa mi vždy zobudí a cez deň jej to asi ťažko sama ostrihám vy to ako riešite? sul a ako malá Sárka tiež už behá sama? inak aj keď je už dávno po funuse želám jej všetko len najlepšie a tebe bábovka skláňam poklonu že si si trúfla na ďalšie mrne tak ja vám poviem teraz by som nemala určite nervy na ďalšie bábo, neviem ako vy, ale moja malá bola len na rukách a v noci stále hore, tak možno ma to odradilo zatial pre druhé bábätko veď som ešte mladá stále si hovorím a času dosť no nie? 😉

sulamith
2. mar 2007

Ahoj kala, tak Sarka spinka este dvakrat do dna. A nechcem ju nejako preucat na jeden spanok. Myslim ze este ma trosku cas.Je zvyknuta na urcity rezim ktory dodrziava ako hodinky. Takze az nebude chciet spinkat doobeda, tak je to signal, ze to uz nepotrebuje.Teraz mi ale spinka vzdy doobeba tak hodinku a pol,a poobede dve a pol hodinky 🙂 . Takze si myslim ze super. 😉
No as tym behom...este len ziskava stabilitu pri krockoch, ale pevne verim ze coskoro aj to pride 🙂 🙂
Co sa tyka strihania nechtikov,tak ja s tym nemam problem.Ani som nikdy nemala. Ja jej vzdy dam do druhej rucky nejaku hracku,a ona sa ani nenazda a nechtiky su ostrihane...potom vymenime rucky. 😉
Uz tak veeeeeelmi sa tesim na poriadnu jar...Lebo pri takej teplej zime sa len rozmnozuju bakterie a stale sme chore.Tak nech je uz teplucko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre