Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

miriamkac
1. mar 2009

Caute dievcata....
Dufam, ze sa vam vydarila oslava lepsie ako nam 😢 .....ja som musela nedelu zrusit, lebo som "padla za vlast" s 38°C horuckou....takto sa to so mnou tahalo uz stvrty den a dnes uz som dobralala ATB, ale neostalo to doma bez nasledkov: najskor chlapci (Palko mal aj 40°C horucku 😢 , su na ATB) a potom aj Laduska, ale ta sa z toho dostava najlepsie (len jej zase kasel ostal 😠 ) a na koniec aj MM tiez lezal v 40-kach... 😠 ....taaaak to bola nasa oslava 😖 😖 😖

bejula
2. mar 2009

ahojte 🙂
Tinka 🙂 , dik za foto, neodpovedala som na mailik, lebo už neviem ako dlho mi nejde mail, tak som si urobila nový, dám Ti do pošty, lebo nemám nikde napísane mailové adresy a neviem sa ozvať nikomu, si nepamätám ☹
Kočík pekný, takže zelený ???? čakala som niečo ružovééé 😅 Malinká je zlatunká, ale trošku sa mi vidí, že je iná v tváričke ako Sophinka 😉

miriamkac 🙂 tak skoré uzdravenie, určite, že neľutuj zrušenie oslavy, lebo však to potom dohonite 🙂

Ozývam sa až teraz aj to na skok, chvalabohu už mam aj druhu oslavu za sebou 😝 , teraz už chcem trochu relaxovať, Bianka je v škôlke, zajtra chcem niečo sladké odniesť do škôlky, .... len to budenie po prázdninách bolo hrozné, vôbec nechcela vstať, ale akonáhle už sme boli v šatni tak sa tešila 😀

petikd
4. mar 2009

Beji ty máš problém so vstávaním a my vstávame okolo 5.Včera to bolo o 4,21 😠 Ale večer som ho dala skôr spať,tak dnes vstal o pol 6.
No škôlka nám dopadla na výbornú.On sa tvári akoby tak už aspon rok chodil,že normálka.Len dva dni bol taký od blata ☹ A hned že všetko sám zjedol.A dnes som hovorila s učitelkou,tak že jed dobrý,pekne sa hraje a že ani slzička.Že keby každý dieťa také bolo.No on bez slzi,ale jak som prišla v pondelok zo škôlky tak ja revala 😢 😀

Tinka krásny je ten kočiarik

Miriam tak to ste mali naozaj netradičnú oslavu.Dúfam,že ste už všetci zdravý 🙂

bejula
5. mar 2009

Peti 🙂 , no to vstávanie, ja už neviem ako na ňu, včera v škôlke nespala, takže už som vedela, že večer mi zaspi určite skôr, čo je vlastne super 😉 , ale tým, že sme boli na návšteve tak sa dobila viacej a už v aute spala o 18:30 😒 takže som ju uložila do postele s tým, že okolo 23:00 som ju dala ešte piškať a hajde spala ďalej ale o 2:30 nočné dialógy 😖 ale aspoň že so svojimi plyšákmi a potom ráno sa mi ju podarilo zobudiť o 6:45 😝 takže som zvedavá ako to bude v škôlke, pýtala som sa , že ked nespi či vyrušuje ? že nie leži a je ticho, tak potom mi to nevadi aspoň oddýchne 😉

tak to som rada, že Damiánkovi sa páči v škôlke 😉 , jasnačka, že deti poplačú, ale moja ani raz ona sa teši, aj ráno niektoré deti idu take nafulené, moja si spieva tancuje 😀 len nech jej to vydržíííí 😅 že papá to je základ,
ja vlastne nemám čo napísať ako negatívum či na Bianku alebo na škôlku 😉
a čo sa týka oblečenia, tak ja dávam do skrinky staršie veci aby ked pôjdu von, tak moja stale spadne a je od blata, v tých veciach môže padať jedna radosť a domov, aby som ju nebrala ufúľanu 😉

gabrielkabj
5. mar 2009

baby včera v Bj zabila matka svoje 2 ročné dieťa a aj seba je to na tv noviny hrozné dnes ráno som sa to dozvedela ☹

petikd
5. mar 2009

Gabi to ti poviem,že je to hrozné ☹ tiež som to ráno počula

tinakul
5. mar 2009

čože?? 😕 No to je des 😔 Čo sa to už dnes nerobíííííííííííí 😖 🙄
Bejka tebe som už odkopčila do novej schránky mail 😉 Díky za pochvalu kočíka petikd - aj nám padol do oka, univerzálna farba a je fakt praktický a lahko sa s ním narába 😉 🙂
No ešte som chorá a aj Sophi, tak dúfam, že to už vyliečime, Cynthi hajká dnes celý dník 😵 asi lebo prší 😅 Tak idem sa vypotiť, paa 😝

miriamkac
7. mar 2009

Caute
bejula...ani nasa mala v skolke vzdy nespi....a ona sa s tym pochvali hned ako pre nu pridem:"mami ja som nehajala, ale nevyrusovala som!" 😀 ...tak si myslim, ze pani ucitelky to aj tak riesia: spat nemusis, ale tichucko lezkaj....a ked nespi tak uz o siestej je zla ako cert....aj tak uz do siedmej mam vsetkych v posteli...oni si este "vydiskutuju nejake veci" 😝 a do pol osmej neviem, ze mam deti.... 😝 ...ale v poslednej dobe (ak mi spi poobede) tak sa jej tak skoro do postele nechce....budeme to musiet predlzovat...sak aj svetlo bude dlhsie... 😝
Pekny den zelam....
Tina vyzdrav sa co najrychlejsie.....a odpocin si ako to najviac pojde...(viem, ze to ide tazko...ale skuuus) 😉

bejula
9. mar 2009

mireiam 🙂 tak moja dnes vstala o 5:00. ešte skôr ako manžel, ale v pohode, aspoň v škôlke zaspi ako prvááá 😅 , presne aj my to mame doma, že ak nespi poobede tak už viem , že po 18:00 bude šidlo bidlo , ale potom je kľud už večer lebo spinkááá 😉 , al spi poobede, aj tak ju už dávam o 20:00 ľahnúť, čitam knižku a potom kedy niekedy hned zaspi inokedy, to trvá aj hosdinu a pol 😠
chcem jej teraz ešte pred pôrodom urobiť izbu , aby si zvykla, že je jej, zatial nenamieta, tak uvidim ako to dopadne 😉
U nás má pršať celý týždeň 😒 , takže v škôlke som hned pripravila staré rifle do skrinky, že ak náhodou pôjdu von, tak určite budu pády a v starých veciach mi to nevadi 😉 a samozrejme tmavú vetrovku 😉
maju teraz mesiac knihy a mali si doniesť do škôlky najoblúbenejšiu knižku, že budu čitať 😅 tak som zvedavá, mame aj taký plánik do škôlky - taká cestička, ktorú mame rôznofarebne vymaľovať a na konci mesiaca doniesť do škôlky, normálne som si to zapísala ako domácu do kalendára, takže do školy ešte nechodime ale úlohy plniť musíme 🙂
Tinka dik za mailik 🙂 choroba je hnusná, ale už ste istotne zdravé 😉

gabrielkabj
10. mar 2009

tak ten nápad s knihou do školky sa mi veľmi páči musím aj ja navrhnúť u nás v školke. Bejula koľko si do teraz pribrala ja 5 kg. Musím dávať pozor lebo teraz to začne asi rapídne stúpať. 😀

bejula
10. mar 2009

tak ja som pribrala zatiaľ 6kg, ale sa kontrolujem pri jedle aj mam určite viac pohybu ako som mala pri prvom tehu 😉 , aj veci som mohla dlhšie nosiť čo neboli tehu, prave idem na ultrazvuk, tak sa aj tešim čo a ako sa ma beťár.
A ty stále nevieš pohlavie ????

tinakul
14. mar 2009

ahojte babule 😉
No dakujem, už sme zdravé - teda ja a Sophi, ale nanešťastie to stihla dostať aj Cynthi ☹ čo dalo zabrať najviac 🙄 také malé telíčko a chorééééé, no som si aj poplakala 😝 normálne mala hnusný kašel a soplíky, našťastie bez teplôt, ale aj toto dalo zabrať, a ked sa začala dusiť, som nespala den aj noc... no našťastie je to za nami a malá už vykašliava, aj soplíkov je čoraz menej... tak snád už bude klud 😝 A to som si hovorila, že Sophinka nechodí do škôlky aspoň nenakazí malú a stalo sa .... 😝 takže tak... jééj baby vám tie týždne ale pekne pribúdajúúúúúúúú 😵 😵 teším sa s vami...
😵

bejula
16. mar 2009

tinka, tak to som rada, že ste už v poriadku, tak ako píšeš malé telíčko a ked je choré ☹ tak vieš tie choroby su všade, ide fakt asi len o tu imunitu .

Ostatné baby čo robite ???????? KDE STE ??????

My sa mame dobre, zdrave kloklopklop 🙂 dnes v škôlke maju divadielko HLÚPY JANO 😀 takže som zvedavá na poobedie po príchode zo škôlky čo sa dozviem 😅 😅 😅

miriamkac
16. mar 2009

Caute
Tinka...drzim palceky nech ste cim skor uuplne fit.
My nastasteie (klop, klop klop) zatial sme zdravi. Uz sme zase cez tyzden sami 😒 ...do skolky chodime bez problemov....a teraz bravam aj chlapcov peso, ked ideme pre Ladusku...a trosku sa tam mozu pohrat...tak sa vytesujem, ze vidia aj ine deti... 😎

bejula
17. mar 2009

ahojte 🙂 , tak Bianka včera narozprávala o Hlúpom Janovi 😅 , že to bolo pekné. Len zlostnik jeden, musi to preberať od niekoho zo škôlky, že sa chová jak šišiťuk 😖 , začne tak hrubo vrieskajuco rozprávať a neviem ju utíšiť, lebo je to smiešne na začiatku, ale potom vôbec neprestáva, aj mi hovori , že kto to rozpráva tak, ale..... 😕 A dostala včera v škôlke pochvalu a samozrejme sladkosť do skrinky pred odchodom domov, lebo mali kresliť po divadielku, čo sa im najviac páčilo a moja bambulka kreslila pol hodiny a taký farebný výtvor, že učiteľky boli z toho hotové , ja viem ona rada kreslí a ferbne tiež, ved na jej rúčkach to vidno 😉

a vy baby čo nové v škôlke ??????? 🙂

miriamkac - tak super, že v škôlke je to ok, a to hranie deti schvaľujem, moja bola cez sobotu so svojim o pol roka mladšim bratrancom u babky a dedka a hovorili, že žiaden problém, pekne sa hrali, dopĺňali, boli veľmi zlatí 😅 😅 😅

tinakul
19. mar 2009

No čaute, ozývam sa opäť -úplne sme sa síce vyliečili, no opäť sme v utorok v noci mali pohotovosť 😝 😒 Sophinke asi niečo nesadlo- zvracala a ked som ju chytila, bola vrelá - že 39,2 teplota - skoro som zinfartovala. Tak rýchlo sprcha , sirupček - ked začína byť aj tvrdohlavá - odmieta sirupček, aj čípok - a nasilu sa to proste nedáááááá 🙄 Máte s takýmto niektorá problémy?? Musím ju aj pol hod. presviedčať, aby vzala sirupček 🤐 , čípok nehrozíííííííí 😠 No to je u nás novinka... ☹ furt niečo.. tak pre istotu je zas u babiny, či neleze na ňu viroza, aby zas aj Cynthi nechytila... 😖 Pred pôrodom stále zdravá a teraz?? Akoby do škôlky chodila... 🤐 Ja fakt neviem kde to chytá tie choroby za sebou teraz, ved ani do kolektívu ju nenosíme kvôli malej... no asi zákon schvalnosti 😅
To máte babule dobré, že detičky si rýchlo a takto pekne zvykli na škôlku - Bejka aj Mirka super 😵

gabrielkabj
19. mar 2009

ahojky tak ani naša nechcela niekedy brať sirup a ani čipok ale akosi som ju spracovala asi aj sľubmi a nakoniec to zabralo a už v poho berie rozne sirupy ale skus aj cez odmeny viem nieje to asi to naj ale ak zaberie a ma jej to pomoct tak treba skusit. 😕

bejula
20. mar 2009

ahojte 🙂 , tak to mi je Tinka ľúto, že takto stale niečo, ale už dúfam, že budete ok 😉

No mi to riešime tak, že manžel ked nechce tak jej da nasilu a potom je dohováram, či chce na silu, alebo zoberie pekne sama a potom jej poviem, že a teraz sa napi veeeeeeeľa vody alebo cajika 🙂 a zaberá, čo naposledy brala také antibiotika ako sa beru panadol z takej trubičky a potom rýchlo mi vravela, nech jej dam, aby ocko nedával na silu 😅 tak som si vydýchla 😝 čipok som jej nikdy nedávala, ale mne pomáha na začiatku choroby kľud, bez stresu, lebo potom som nervózna, ako čert. Niekedy nechce ani teplomer pod pazuchu tak davam všetkým možným hračkám aj sebe a potom už aj ona . A samozrejme sladkosť potešííííííí 😀

No ja teraz mam take super obdobie kloklop, aj mne je dobre mala je spokojná aj v škôlke až na to, že včera sa fotili a p. učiteľka ma privitala vetou, že v škôlke su kiahne, prepánajána ☹ ale ja som v detstve mala, len ma vyplašili, že pre bábo ako to je, tak som volala do nemocky a že nech sa nebojim, takže teraz budem tŕpnuť, že čo a ako ???? 😒 mali aj divadielko a ten chlapec bol medzi deťmi, ale nie v blízkosti tých najmenších, rodičia si mysleli, že je to alergia, že sa vyhádzal a na druhý deň , že kiahne, nechápem, mne keby sa decko vyhádzalo, tak ho nedávam do škôlky 😠 😠 😠

gabrielkabj
21. mar 2009

fuuu tak tie kiahne nič moc teraz pre tehulky to aj ja by som sa bála. Ale radšej nech ich má teraz ako keby ich mala dostať ked budeme mať doma už aj mimko.

sulamith
22. mar 2009

ahojte dievcence,ozvym sa len tak narychlo,lebo vam chcem popriat pozehnanu nedelu.
Zajtra letim s detmi do Anglicka,tak na mna myslite... 😵

tinakul
23. mar 2009

Fíha Suli do Anglicka?? 😕 A čo tam??? Myslím na vás 😉
Bejka to ked si ich už raz prekonala nemáš sa asi čoho obávať a malá Bianka by to mala aspoň za sebou 😉 No my sme ešte Sophi tiež nedali očkovať proti kiahňam, kedže nenastúpila do MŚ , ale zvažujem to stále...
Inak choroby sa u nás neskončili - hlásim že z piatka na sobotu mal manželík tentokrát 39 horúčku, tak šiel ráno na pohotovosť a dali mu ATB - že chrípka asi, ale dodnes mu len žalúdok bolí a nevie nič zjesť 😝 tak pôjde k obvodnej , teploty už nemáíáááááááá, no furt čosi - som sa zlakla, lebo zas keby to bolo niečo infekčné - chytáme všetci a už to je na mňa i tak vela... 😝 už chceem pokoj s chorobami 😔
Dnes sme boli v poradni - Cynthi prvý krát očkovaná bola - tak sledujem či nemá teploty ....zatial je oki 😝 a pekne spinkááááá, lebo sa tam vyplakala až,až ☹ ....

gabrielkabj
24. mar 2009

juj chudatko male ale užto ma za sebou,

a suli ta prines aj nám niečo aspon cukerky hi hi 😀 😀 😀

miriamkac
30. mar 2009

Ahojte....
Tak chori sup, sup, vyzdraviet....
Ked je tu rec o sirupcekoch, u nas nie je problem...skor naopak...ked dostane jeden tak vykrikuju, ze chcu aj ostatni... 🤐 .....na o co sa cipkov tyka....tak mala pri teplotach je len na nich, lebo ona ked teplotuje, tak zvracia....a davam aj na silu, lebo teraz si ho uz samozrejme len tak neda "strcit"...ale musim, lebo viem, ze sirupp aj ked by zobrala, tak mi ho vyvrati.... ☹

Baby, nam ta zmena casu taaaak naburala rezim....uff...dnes sme prisli do skolky az na pol deviatu a mala sa nevedela zapojit...taaaak mi revala...chuda...ona je strasne hakliva na zmenu v rezime...no ale ked drochmali do stvrt na osem...bolo mi ich luto budit, ale budem musiet.... ☹
Caute zatial

gabrielkabj
3. apr 2009

tak cukrovu vodičku mam už za sebou super 😵 hej a čo je to s vami? Nikto nemá čas sem popiškať a Suli čo ešte stále si mimo územia našej krasnej slovenskej republiky? 😝

bejula
9. apr 2009

ahojte, tak čo opaäť totu nežije ???? 😠

my sme stale nejaké chrobačné, nachladené, soplime, kašleme, ani do škôlky nedávam, lebo boli kiahne ale po Veľkej Noci dúfam, už to bude v starých koľajách. Bambula teraz nenormálne sleduje dvd a najmä Barbie 😅 aspoň vtedy mam na upratanie a na aky taký relax 😝

termin sa mi blíži ale už aby to bolo si niekedy vravim, a potom, že ako to zvládnem, ale TINKA ty už maš v tiom prax, tak asi sa to dá zvládnuť 😉

a vy ako sa máte ??? PÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍŠTEEEEEEEEEEEEEEE 🙂 🙂 🙂

sulamith
10. apr 2009

Ahojte,prajem vam Pozehnane Velkonocne sviatky 😵

petikd
12. apr 2009

Ahojte baby.Tak ja len na skok.Ako prežívate Veľkú noc?Mna už dnes stihli trochu obliať 😀

gabrielkabj
12. apr 2009

aj ja prajem príjemné sviatky. Suli ty stratená ako sa máš? A ako bolo na výlete? Bejula aj u nás funguju tiež barbi a máš už nachystané detské vecičky ja som prala tento týždeň aj požehlila. Rozmýšľam či si mám kupiť prebaľovaciu komodu a aj nejaku letnu zavinovačku by mi ešte trebalo a pre mňa župan. 😵

tinakul
16. apr 2009

čaute 🙂 No veru Bejka tebe sa to už ozaj blíži 🙂 A ako sa cítiš?? 😕 Ani mi nepíšeš 😠 či ja som na rade?? 😕 No môžem ťa ukludnit, teraz prežívam krásne obdobie, ked už máme svoj režim, malá takmer neplače -klop.klop a Sophi sa postupne zmiernuje s tým, že nie je sama... Cynthi má už svoj režimček a vlastne aj my 😉 Teraz si to ozaj užívam, lebo sa blíži leto, Cynthi ešte prespinká skoro celý deň, už aj noc - dva krát za noc kojím, ale krásne sa vyhajá... a čo sa týka Barbie - to už dávno fičí aj u nás - všetko chce barbie - Sophi si v minule vydupala barbie plavky 😅 od tatina...
Zvládnuť sa to určite dá, len si musíš nájsť dobrý režim a zotaviť sa z pôrodu... a už budete zabehanýý 😉
Gabi aj tebe to pekne nabieha tie týždne 😉 Juj sa teším s vami babule 😉
Petikd my sme boli prvý krát po pôrode na sviatky u rodičov na návšteve a to štyri dni - malé to zvládli na jednotku - síce Cynthi trošku poplakala ked sme dorazili, ale na druhý deň bolo všetko oki a na každého sa usmievala 😵 Tak som si vydýchla..
Suli tebe dakujem za radu - zabralo to - síce ťažko, ale šlo to a výstupy zatial prestali - klop.klop 😵

bejula
19. apr 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

takže, dlho som nepísala, ale fakt sa to kráti a musim čo najviac ležať, lebo beťár sa tlači už von, nie som otvorená, ale niečo sa už deje, Bianku mam aj doma, lebo v škôlke su stale tie kiahne, a učiteľky sa boja 😉 Teraz bambulku dam k našim na týždeň, nech sa upokojim, lebo ešte by som mala vydržať 🙂 , ak tak potom neviem či pôrod, alebo ležanie v nemocke 😒
Bianka je malý zbojnik, ktorý si presadzuje svoje, ale mi ako rodičia sa nedáme, potom len viacej plače, ale dohováranie je niekedy také unavné 😠 , na malého sa teši aspoň to ma teší, bozkáva bruško aj štekli, stale ma kopká do bruška, dufam, že teraz sa vyblázni a ked pride medzi nás tak už bude kľud 😅

tinka - čo to za fotka, ležiacej mamičky, tak Tebe je už fakt hej, ale prajem Ti to 🙂 🙂 🙂

gabi - tak ja odkedy som pripravila postieľku, veci tak malý len tlači, ale dufam, že ešte nie je náš čas 😉

petikd - tak mi sme mali Veľku Noc aj obliatu aj vyšibanu, napíš čo máš nove 🙂

suli a ty ??? ako sa máš ešte si v Anglicku ?????

miriam a ty ??? čo nepíšeš, dufam, že zmena času už je ok u Vás 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre