Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

gabrielkabj
25. aug 2010

Tak prajem príjemnú dovolenku a hlavne veľa veľa oddychu... 😉

tinakul
24. sep 2010

ahojte, opäť tu nikoho??? babenky chcem sa opýtať, čo máte februárové detičky - teda všetky - rozprávajú už úplne čistúčko, aj r a tak???
čakám odpovede,@gabrielkabj, @petikd, @bejula..... díky

petikd
26. sep 2010

Ahojte baby
My sme včera prišli z Košíc,boli sme vyberať mandlu,konečne doma.Damčo v pohode,taký je kludný,dúfam,že bude v pohode 😉
@tinakul no nám sa väčšinou podarí povedať krásne r 😉 sem tam sa mu spletie jazyk,priťažšom slove ale ked ho povie viackrát tak sa naučí 😉

tinakul
27. sep 2010

Jéj @petikd super že už to máte za sebou, na fb som čosi zahliadla...
Inak preto sa pýtam, lebo aj naša Sophi povie r, ale v ťažších slovách ako vrba, krtko ... to nevysloví... no a v MŠ mali logopedičku, tak máme odporúčanie chodiť, vraj už v tomto veku treba čisto rozprávať... noooo aby sme sa nenudili 🤐 🙄

gabrielkabj
7. okt 2010

Ahojte babenky áno Sarka už krásne všetko vyslovuje aj R už asi pol roka vie povedať R. Ale niektoré deti z ich triedky ešte nevedia a posielajú ich už učiteľky na logopédiu. Ale neboj veď ešte aj niektorí prváci nevedia správne všetko vyslovovať. 😉

adupall
29. okt 2010

Ahojte. Aj ja mám syna narodeného vo februári 2006. Ešte stále sa mu nedarí povedať R, tento pondelok sme boli v škôlke prvý krát u logopedičky a celkom sa mu to páčilo a pekne spolupracoval. Teraz každý den musíme cvičiť.

jahody11
8. nov 2010

Ahoj,

Baby, chcem vas poprosit o pomoc, potrebujem prieskum diskriminacie zien, matiek k bakalarskej praci. Cize sa to tyka matiek, ktore sa uz vratili po materskej dovolenke do zamestnania, a tak vas PROSIIIM o vyplnenie dotaznika, zaberie vam to cca 3 minutky vasho casu 😉
http://jahody11.dotazniky.com/

Za vyplnenie vopred dakujem 😵

miriamkac
24. nov 2010

Caute som tu davno nebola.
No my mame s R kom problem, mala sa ho naucila zle... ☹ som nastartovana k logopedicke.

@adupall ako trenujete?

miriamkac
24. nov 2010

Pozeram, ze kedy som tu bola na posledy....skoro pred rokom... 🙂
Dufam, ze to este nejako rozbehneme, dievcata ....
@gabrielkabj super mas sikovnicu.....tesim sa 😎

@tinakul boli ste u tej logopedicky?

petikd
24. nov 2010

Ahojte
@adupall nepísala sme niekedy spolu na mamaaja?Vítam ťa 😉 Gratulujem k tehu 🙂 Tešíte sa?
@miriamkac aj ja dúfam,že sa to rozbehne,ja chodím vždy tu kontrolovať ako to tu stojí 🙂
Ja už chodím do práce,damčo v škôlke už aj spí,teda sem tam a potom poobede plače,vidno kedy nespal a kedy hej 😀

miriamkac
24. nov 2010

@petikd my tiež škôlkujeme, ja sa pokúšam pracovať, len s trom deckami je to problem....a teraz sme akurat ukašlani, a usopleni, malu si zajtra a v piatok nechavam doma, strááášne kašle, zas tie jej "stavy".. 😖 tak

petikd
24. nov 2010

@miriamkac ,no on v pohode škôlka,kedže chodí od 3 rokov,len teraz začal spať,tak niekedy nespí a potom reve celé poobedie 🙂 U nás sa tiež zdá,že ide choroba,ale to sa zdalo aj pre týždnom,neviem či to zato,že mi vybrali tú mandlu alebo čo

miriamkac
24. nov 2010

@petikd moja herečka poobede už nespáva skoro trištvrte roka. Ale za to o 20:00 je tuha...aj keď ju nechám si ľahnúť poobede. Skús mu vysadiť poobede spánok a večer skôr uložiť....
Ináč tou mandlou to môže byť, že je nervozny...

petikd
24. nov 2010

@miriamkac no on už má mandlu von 2 mesiace,tak asi mu sa tam sople nehromadia,tak mu tečú.
No ale ked mu vysadím poobedný spánok,tak nevydrží do večera,on je potom strašne nervozny,hned viem ked nespal 😉
A aj dvojčatá chodia do škôlky?Ako sa im páči

miriamkac
24. nov 2010

@petikd ono tie decka sú teraz v takom veku, že naozaj už toľko nepotrebujú spať, mne napríklad ani chalani nespia vždy....
A chalani chodili do škôlky už pred rokom na pol dňa, takže pre nich nič nové.
Po výbere mandle je to už lepšie? 🙂

petikd
24. nov 2010

@miriamkac hej lepšie,už dýcha normálne 😉 až chodím na neho pozerať,lebo inokedy ho bolo počuť o druhej izby
No a k tomu spánku,na nom vidno,že potrebuje ešte obednajší spánok,lebo on skoro ráno vstáva,dne napríklad o pol 5 😉

miriamkac
24. nov 2010

@petikd jaaj...no ale to máš začarovaný kruh, naozaj skús, keď budete na neho viacerí, ( nech neprideš o nervy, keď bude zlý) nechať ho len oddýchnuť na hodku a spraviť mu program, uložiť o osmej, možno bude dlhšie spať a upraví sa mu to tak ako má byť.
Naše decka spi štandartne do siedmej, pol osmej

petikd
24. nov 2010

@miriamkac,ale on normálne,niekedy ho nedám na obed,ked máme niekam ísť alebo čo 😉 on chodí o 8 spať,ale vravím,ráno je hore,ešte aj slnko je daleko 😀 len ho nechcem ešte nedávať na obed nespať,lebo aj ked som na poobednej,tak je s ním mamka kým príde manžel z roboty a damián ked nespí tak je už nervozny,zrevaný.Skúšala som ho aj neskôr dávať spať,aj skôr,ale on furt skoro vstane 😀

petikd
24. nov 2010

@miriamkac a prečo nosí malá okuliarky?

miriamkac
24. nov 2010

@petikd beťár 😀 ....nie treba to upraviť, to musí byť vyčerpávajúce vstávať o piatej...
Ide o to, že to sa neupraví z jedného dňa na druhý...to chce čas.

miriamkac
24. nov 2010

@petikd má astigmatizmus, aj lepíme očko ☹ práve som jej nechala robiť nové sklá, doktorka nám pridala na dioptriách (cylinder), tak bude mať skoro popolníček 😖 ☹ a dala som jej spraviť odlahčené sklá na okuliarikoch a že 48 Euro...no skoro ma vykotilo a to len sklá bez rámov

petikd
24. nov 2010

@miriamkac,ale on od mala tak vstáva,ked môj otec chodil do roboty,tak ho vyprevádzal,som skúšala hocičo,aj ako píšeš nedala som ho na obed spať,aj som mu menila režim,chvílu zaberalo a potom bolo zas po starom 😀
A to sa jej neupraví už,nedá sa stým niečo robiť?

miriamkac
24. nov 2010

@petikd no veď píšem, že beťár... 😀 😀 😀 čo s nim, veď on na to príde, keď bude musieť do školy vstávať....xixix

S očkami, neviem, asi bude "odsúdena" na nosenie okuliarov, ale nech ich má čo najslabšie, tak na tom teraz pracujeme, začali sme skoro, tak je veľká nádej, že sa jej to upraví, ale neživím v sebe nádej, že úplne.... 😒 Chodím na kontroly každé 3 mesiace a vždy je tam posun k lepšiemu, tak uvidíme....do 6-teho roku lepíme oko... 😒

petikd
24. nov 2010

@miriamkac tak držím palce,aby sa to upravilo ako najviac sa bude dať 😉

miriamkac
24. nov 2010

@petikd dik...a veď čo, my nosíme okuliare všetci... 😀

petikd
24. nov 2010

Hej všetci?Joj ja som mala 4 roky okuliare,tu mi v púzdre ležali a som ich len sem tam vybrala prevetrať 😀 ale teraz v robote ich už nosím každý den,len som čítala s nimi čo máme na nástenke a bez nich som lepšie videla,tak sa smiali,že týžden v robote ma vyliečil.No niekedy mi ťahá už oči tak si ich dám.U nás má sestra s bratom od mala okulliare,teda brat už nie lebo bol operovať.Rodičia majú,ale len na čítanie,teraz ked sú starší 😉

tinakul
25. nov 2010

čaute.. vidím, že ste ma tu spomínali 😉 No vitaj Adupal , ako vám to ide s cvičením r??? 😕
áno, @miriamkac chodíme už k logopedičke a poctivo cvičíme každý, teda skoro každý večer, lebo ked príde Sophi z MŠ už je dosť vyčerpaná, aby sa sústredila, tak ale snažíme sa...

No a my sme teraz chorí -teda Sophi od septembra prvý krát doniesla niečo z MŠ - sino zapálené hrdlo, kašel brutálny a nakoniec soplíky - o tri dni to chytila Cynthi - to bolo jasné - obe majú ATB a ja dnes fičím k obvodáčke svojej - už druhý deň sa mi zdá že mám zápal močových ciest - takže fasa mesiac chorôb u nás ☹ Držte palce, nech sme čím skôr fit...

petikd
25. nov 2010

@tinakul tak všetkým vám prajem skoré uzdravenie 😉

tinakul
26. nov 2010

@petikd ďakujeme 😉 Ďalšia hrozná noc za nami plná dusivého kašlu, a ja som zase nevyspatá, aj ja som dostala včera ATB 😒 Ach jo, musíme to vydržať.... aj vy všetci sa držte 😉

miriamkac
26. nov 2010

@tinakul tak Vám želám skoré uzdravenie. Držte sa....Niečo je vo vzduchu, naši soplia už druhý týždeň 😖
Máte nejaký "nástroj" na cvičenie? Alebo ako cvičíte?....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre