Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

katka2
6. mar 2007

ahojte,po dlhom case som prisla pozriet co mate nove 😉 Evka ma uz dvanast zubkov a poviem vam stolicky nam dali zabrat teda utrpel nas nocny spanok. Malu tiez davam spat dvakrat za den, no uz zacina protestovat na doobednajsi spanok. Ja jej striham nechty pri vecernom papani mlicka, dam jej flasku a idem na to.
Teraz ma take obdobie, ze ked sa jeduje tak si lahne na zem a reve, neviem co mam robit, ci ju nechat tak alebo jej hodit jednu vychovnu, no nepomaha ani jedno ani druhe ☹ Teraz ked bolo take uprsane pocasie chodili sme z vonku ako take prasiatka 😉 ked ju to chytilo. My sme nastastie este chori neboli.

majtika
10. mar 2007

Ahoj sulamith,uz som tu dlho nebola. Mam novy album s fotkami. Svadobne pripravy mi vrcholia tak sa mi to pekne blizi,az mi z toho vlasy dupkom stoja. Ozaj...tvoje male uz chodi? Ten moj sa snazi ale este ma strach. Par krat capol na zem,ako hnila hruska, tak este hlada oporu. Ale ked ani nevie, ze ho drzim,alebo ze stojim pri nom,tak pekne prejde par krokov aj sam. A ako si na to ty a ine maminky.

sulamith
13. mar 2007

Ahojte,ahoj majtika, Sarka uz veselo chodi,no a teraz ked je teplucko chodime von na ihriska,kde ma konecne moznost byt s detmi.Je strasne spolocenska a miluje deticky 🙂 🙂 Meni sa zo dna na den.Cez tieto posledne dni bola taka umravcana,ale teraz ked vyslo slniecko.... 😵 ...no proste paraaada.Je uzasna 😉
Katka my mame este len 3 zubky,stvrty sa prerezava 🙂

Majtika....aby ste na nic nezabudli....(co sa svadobnych priprav tyka).Ozaj a po svadbe sa chystate na druhe babo?

sulamith
15. apr 2007

ahojte dievcata,ako sa mate?Uz asi nesedite pri pocitaci,ked je von taaaak krasne 🙂
Juuj aj my sa tesime z krasneho pocasia 🙂 .
Majtika ako sa mas? Svadba sa uz blizi co? Co pripravy? Vsetko zariadene? A ako sa drzi Matusko? Uz chodi?

Katka,Evka este spinka dvakrat do dna? Lebo Sarka je taky spachtosko,ze proste musi spinkat dvakrat do dna. No aspon si oddychnem 😉 . A v noci mi spi krasnych 10 hodin. 🙂 🙂

Kala,ako sa ma Michaelka? A ty? 🙂

Prajem vam krasne slnecne dni 🙂 🙂

kala
autor
17. apr 2007

ahoj sul, no ďakujeme máme sa fajn, malej som bola dať včera nastreliť náušničky tak konečne si ju už nebudú mýliť s chlapcom a je taká moja kočenka, veru aj my sme stále vonku do obeda 2-3 hod a poobede 4-5 hod, nabalím seba malú a ideme medzi deti, dojdeme domova malá sa ešte napapká umyjem ju teda okúpem to musí mať iank by nezaspinkala vypije fľašku mliečka a dadácka, teraz tie noci sú ešte stále všeli jaké ešte nemáme stále vonku stoličky ani črenové zúbky tak malá stále mrnčí, a my spinkáme už vedšinou 1 raz za deň ale dnes spí už 2 raz a to sa tešíííím
aj tebe želám všetko dobré a veľa krásnych chvíľ so Sárkou

katka2
18. apr 2007

Ahojte,
sul, veru tie casy uz pomynuli, spinka uz len po obede take dve tri hodinky.Zopar noci uz prespala az do rana, co som si nevedela vynachvalit 😉 Minuly tyzden sme sa trapili s ocnymi zubkami, uz su vonku a mame aj styri stolicky.
Veru mame vonku nadherne, sice dnes je tak vselijako. Evicka je taky horolezec, vsade vylezie. Ale je to super, tyto mali ludkovia 😀

sulamith
20. apr 2007

Ahojte,tak my mame este len 4 zubky a teraz momentalne sa zaciname trapit s ocnym...
Uz ked sme pri tych zubkoch umyvate ich?My sme dnes zacali 🙂 Tatik nam kupil v rovnake kefky(Sarke malu mne velku),ale su rovnakej farby 🙂 .Tak mame z toho zazitok. Sarke sa to velmi pacilo ked som jej ich cistila,tak krasne drzala 🙂
Drzte sa dievcata 😉

bejula
3. máj 2007

Ahojte mamičky, dúfam, že som tu správne, mám 14 mesačnú krásnu dcérku a ak by mal niekto záujem mi odpovedať a podeliť sa so skúsenosťami. ďakujem

sulamith
4. máj 2007

Ahoj bejula,vitame ta aj tvoju princeznu,ako sa vola?

bejula
4. máj 2007

som z Kosic, dcera je Bianka mame 8 zubkov idu dalsie, lebo je nervóoooooooozna,

bejula
4. máj 2007

este citam ako spavate no mi rozne, ale ja vravim ze uz som vyspata
PSdakujem za privitanie

sulamith
6. máj 2007

Bianka je krasne meno.bejula aj nasa Sarka je z tych zubkov dost nervozna,je to tak na etapy,raz by som ju "zjedla" 🙂 z toho aka je zlatucka,ale ked sa zacnu boliet zubky,tak nam asi nic nepomoze.Kupila som jej z lekarne kvapky a ked sa mi tak bezdovodne rozplace,tak jej dasna natriem tymi kvapkami.Potom sa trochu upokoji.
A ako spinkate?Aj nieco rozprava?

bejula
8. máj 2007

Ahoj sulamith, no rozpravame toho podla mna dost, teraz najnovsie asi dajdaj ale az vrieska a zacina take spoluhlasky no a samozrejme mama tata hav,...podla mna zacina obdobie co mi dovolis. pri uspavani su to moje nervy, napijeme sa mliecka a potom sa smejeme predtym sme samozrejme strasne unavene a potom chytame energiu no hruza. Ale hlavne ze sme zdrave a stale usmiate. kolok ma tvoja a odkial si ?
Este ku spaniu moja spi taktiez dva krat do dna, niekedy aj po 17.00 a vecr o deviatej zaspi a spi celu noc, niekedy tomu nerozumiem. dakujem za odpoved PA

sulamith
8. máj 2007

bejula,ak prides s myskou na moju fotku(ktotu nemam 😅 ),tak tam mas vsetko napisane 🙂
My spinkame dvakrat,dopoludnia o 9tej,popoludni chodi spinkat o 15 tej.A vecer o 20 tej uz spinka, az do rana do 6 tej.Tak som velmi spokojna. 🙂
Inac nasa Sarka ma velmi rada deti,a kedze nema surodenca,tak chodime stale von na ihriska...Strasne je spolocenska. Aj Bianka sa tak taha za detmi?

bejula
9. máj 2007

Ahuj sulamith, aj moja ma rada deti, mame synovca9 mes. a ked ho vidi tak hned stiska mu nozicky rucicky, velmi sa mu tesi ale vidno pri chovani,ze je starsia. Vie davat pusi a dava skoro vsade a kazdemu, je to zlate. Ale dufam, ze nejakeho surodenca este bude mat, uvidime. Co sa tyka chovania B nemam problem rýchlo sa uci.
Kojis este al. davas UM, ze ti spinka tak dobre v noci ?

sulamith
9. máj 2007

Ahoj bejula,aj nasa vie davat pusy,ale predstav si ze cudzim nedava,dokonca ich odstrkuje. Teda dava iba mne a svojmu tatkovi 🙂 .
Kojila som 5 mesiacov,potom sme davali umele mliecko,teraz krabickove. Zo spanim v noci nemame problemy,spinka nadherne celu noc 10hodin. Ale niekedy sa zobudi v noci s placom,lebo sa jej nieco sniva,ale rychlo opat zaspi.Horsie to mame ak ideme niekam a ma spat na cudzom mieste. Je zvyknuta na svoju postielku,svoju perinku,vonu a vsetko....tak neviem ako to bude dalej.Dufam, ze neskor s tym nebude problem.
Z akeho si sidliska?

bejula
10. máj 2007

Ahoj sulamith, ja som z Terasy medzi kruhovym objazdom a SPP, je tam fajn len v okoli nemam take dieta ku mojemu a z toho som dost smutna lebo chcem ist von a vies ako reaguju starsie deti asi na nas.
Chcem skusit ist do MC (mater. centrum, niekam ako je tam , ty nemas s tým skusenost ?
Ja som kojila do roka, ale koli nespaniu v noci som presla na UM, inac v krabicke ako pises je to normalne mlieko-plnotučne ?
Co sa tyka noveho miesta na spanie pre Bianku , my stale chodime hore dole cez vikendy niekedy spi velmi zle, ale aj momentalne nie som doma sme u babky na dedine a spi fantasticky.
No inac ked chcem aby sme spali doma celu noc tak spi medzi nami s ockom, ale uz to zatrhnem, lebo taku krasnu postielku ma - co by som ja dala za to -stale jej menim pod hlavou vankuse , niekedy jej nedam nic pod hlavu spispi a okolo200ju uz prekladam
tak asi tolko,... 🙂
PAPA ozvi sa

sulamith
14. máj 2007

bejula,ja jej davam polotucne mliecko krabickove.A velmi jej chuti,uz si na to zvykla.My sme skor mali problem s umelym mliekom.
A co sa tyka spolocnosti,tak my chodime do kostola,tam chodia rano mamicky s detmi,a tak sa mame s kym pohrat a zoznamit.... 🙂
Vychutnavajte si tieto nadherne dni,a budte zdrave.... 🙂 🙂 🙂

bejula
16. máj 2007

preco sa tu nic nedeje, baby jedine ze nieje cas al. ste inde na fore

ine deti maju stretavky a my nic, aspon napiste co uz viete, al. uz vsetky chodite do prace ? 😝
PA

sulamith
16. máj 2007

bejula,ako travite dni? Co robite,aky je vas program?
Skoda ze sa ostatne neozyvate.... 😢

bejula
16. máj 2007

moj program je rozny, podla pocasia a nalady, ked je pekne chodim von, ale zaial som nenasla nejaku mamicku, s vekom priblizne ku mojej, je to rozne pretoze moja niekedy mi spi dva krat do dna niekedy len raz zavisi to kedy rano vstane a podla toho prisposobujem cely den.
Dnes som bola ju ockovat, prezili sme , ku PC tiez striedavo sadam, kedy mi to dovoli, ja neviem nejako uz hracky ju nezaujimaju, furt mi len beha po byte nie chodi ale beha
🙂

tinakul
18. máj 2007

ahojte babenky,
jééééj, dobrá téma 😉 len teraz som ju objavila - aj naša Sophia ma teraz 15.mesiačikov, ak tu je niektorá z vás rada si s vami trošku poklebetím 😉 .
0óóch škoda, že len teraz som to tu objavila ☹

bejula
18. máj 2007

ahoj, som tu 🙂 🙂 🙂

tinakul
18. máj 2007

Jéééj, ahoj 😉 Vidím, že máš tiež dcérku-hajá teraz?

bejula
18. máj 2007

prave ide, pridem hned

tinakul
18. máj 2007

aha, lebo tá moja už spí od 12:00, tak pomali by sa mala zobudit 🙂
tak čakám, ale odteraz sem budem nakukávat častejšie 😉
Kolko máte zúbkov a váhu , výšku? A už ovláda malinká nejaké slovíčka??? 🙂
Júúúj, tolko vecí by ma zaujímalo, lebo nepoznám osobne nikoho nablízku s rovnakým vekom bába....

bejula
18. máj 2007

no, ahoj, myslim, ze nemusim komentovat, kde som doteraz bola 🙂
vsak nevadi, spala dve hod. doobeda
my sme z Kosic, mam Bianku nar. 24.2.06, mame8zubkov, vcera sme sa boli ockovat do rucky, takze vaha 11,5kg vyskaje 74-75
mama, papa, daj, kde napodobnovanie zvieratiek, v tom je zlata rada tancuje
no ale tvoja dobre si vie pospinkat 🙂
neviem, tu chodi malo bab, ked budes chciet mozeme si pisat cez mail, daj vediet pa 🙂

tinakul
19. máj 2007

ahoj bejula - kukla si si IP??? 🙂

sulamith
20. máj 2007

Ahoj tinakul,vitam ta tu medzi nami 🙂
my mame 5 zubkav a idu dalsie a dalsie......Sophia uz nieco rozprava?Pochval sa 😉

tinakul
20. máj 2007

No, vidím, že okrem bejuli sa v tejto téme ešte niekto ukáže... 🙂
No my máme 12 zúbkov a idú dalšie 4-naraz - tie očné.... Sophi hovorí asi 15 slov. - okrem mama,tata,papa,baba začala hovorit neni, ne, tak, bac,gol, kde je?, hav,daj mi... no začína sa to tuším rozbiehat, a vaša?
A dakujem za privítanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre