Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

bejula
20. máj 2007

tinakul poslala som ti IP 🙂
ahoj sulamith, tak ako ? 🙂

tinakul
20. máj 2007

ááááno, dostala som, už som aj odpísala 😉
No, možno tu už Sulamith nie je ☹ , alebo áno????

sulamith
21. máj 2007

ahojte,kocky 🙂
tina,Sophi hovori 15 slov? To je teda sikulka vazne.Nasa Sarka okrem mama,tata,baba,daj,nene,hav hav,este hovori slovicka ako aho(cize ahoj), a este vie podakovat a to dakm 😀 ....a to je asi vsetko.
natierate svojete deticky ochrannym kremom? Lebo ja som malu zacala natierat hned ako sa ukazalo take ostrejsie slniecko. Aky ochranny faktor pouzivate?

bejula
21. máj 2007

40faktor od Nivei, moju velmi chyta a teraz s nou nemam chodit po slniecku boli sme ockovat do rucky

sulamith
21. máj 2007

to ste boli na ockovanie na 15 mesiacov?

sulamith
21. máj 2007

my sme uz mali ist tiez ale do toho nam prisla choroba tak musime pockat.

bejula
21. máj 2007

ano, my sme to chceli mat cim skor za sebou 🙂

sulamith
21. máj 2007

a ako to prezila?Plakali ti silno,alebo je to taka mala hrdinka?

bejula
21. máj 2007

jasme ze plakala 😉 , aj ja by som ☹
preco tu chodi tak malo bab, kde su 😠 ?

sulamith
21. máj 2007

asi nemaju cas ,ved sa ani necudujem ked je von tak pekne.
nasa Sarka by vonku aj byvala 😀 Minule sa s nou zacali hrat na ihrisku take dve 10 rocne dievcata,boli take zlate,tak sa jej venovali,a Sarka ich tak vo vsetkom pocuvala,to bolo take mile....

tinakul
21. máj 2007

ahojttéééé, ja sa hlásim - konečne sa aj naša téma rozvíja 😀
No sulamith aj vaša vie dost vela slov 🙂 a aj bejulina - pomali sa nám tie slečinky rozkecávajú a to je dobré... to očkovanie máme už aj my za sebou, ako som to spomínala v téme batoliat 😉
Malú aj my natierame poctivo - teraz máme nejaké nový krémik - ani neviem nazov, lebo zvlášt máme na veterné počasie a zvlášt na slniečko - teraz tam malá hajinká, ale potom sa presne pozriem a napíšem názov 😉
Čo sa týka očkovania, konečne ho máme aj my za sebou... 😉 ale som sa dohodla na nepovinnom očkovaní na oktober - hepatitída A.Tak to snád ešte prezijeme 😉 Ste ešte tu? Alebo vonku????? 😕

katka2
21. máj 2007

ahojte,
tak nam pribudli dalsie slecny, pekne vas vitam. Uz som tu davnejsie nebola, veru vonku je krasne.

tinakul
21. máj 2007

ahoj Katka, odkial si? Tvoja Evka tiež hajinká o takomto čase? 🙂 dakujem za privítanie...

katka2
21. máj 2007

my sme z Ivanky p Dunaji, veru buva, aspon dufam lebo pred chvilockou este mrncala. Nechavam ju zaspavat samu.

tinakul
21. máj 2007

No to máš dobrééé 🙂 Moja tiež hajinká, ale po obedíku som zvyknutá ju na logii uspat v kočíku - to trvá takých 5minut a preložím ju do postielky - min. 3hodinky si pospinká 😉 ¨
A aj na noc zaspáva už sama? 😕

katka2
21. máj 2007

ockovanie uz mame tiez za sebou, na moje prekvapenie malu pichli do nozicky, no nastastie nam nedala pocitit nasledky ako pri tom predoslom ockovani kedy ani nechodila a bola strasne uplakana.
Ja Evku natieram 20 bio styl pre deticky, mame uz 16 zubkov, prave minuly tyzden jej vysli oba spodne ocne a bola veeeeeeelmi nespokojna v noci.

katka2
21. máj 2007

teraz bude spat take dve, tri hodky. Vecer zaspava tiez sama, iba ked ma nejake tazke obdobia ako zubky alebo mala take chvilky ze sme ju museli drzat za prstik tak sme boli s nou. Od styroch mesiacov sme ju nechavali zaspavat samu.

tinakul
21. máj 2007

No aj nám dnes pediatrička potvrdila 16 zúbkov, ale ja počítam len 12, lebo tie očné 4 ešte nie sú úplne vonku - len ich je vidiet 🙂
No a v noci sme my naštastie búvali....... 😵

katka2
21. máj 2007

ucite vase deticky existovat aj bez plienky ? 😉

tinakul
21. máj 2007

No my sme už pár krát malú posadili/to ked som zbadala, že ide tlačit/ na nočník a velmi sa jej to páčilo - akonáhle tam niečo pustila, nočník vyhrával a my sme jej tlieskali a ona sa tešila ešte viac 😉
Ale teraz v lete to chcem vyskúšat bez plenok, či už sa na to cíti, alebo nie... ale nútit ju určite nebudeme 😉 A ty Katka?

katka2
21. máj 2007

na nocnik ju davam rano, na obed a vecer. teraz sem zacali skusat nedat jej plienku v nutri tak na hodinku 🙂 ale to je intenzivna hodinka, stale sa pytam ci nechce cikat aj mi povie ze nie ale velmi tomu neverim 😀 , no posledne dva dni sa nam darilo.

tinakul
21. máj 2007

Nooo, tak to je supiš 😉
aj toto je nejaký ten úspech, len tak dalej 🙂 a tou hodinkou myslíš ako za celý den má na sebe len hodinku plenočku? 😕 Inak dobrý nápad, lebo ešte ani my presne nevieme, ako začneme s našou.... 😅

katka2
21. máj 2007

🙂 , nie iba hodinku ju nema. Ale brala by som to aj opacne 😉 , no ved aj to raz bude. Sophi varis este zvlast ?

tinakul
21. máj 2007

No, tak som to dobre pochopila 😵
No Sophi varím to čo nám a nám to čo Sophi - vieš snažím sa to prisposobit 😉
Napr. ak my máme zemiakovú kašu a vyprážané filé - ona má kašu s vareným filé... a tak nemám tolko robotky... 🙂 🙂 🙂 A ty Evke?
Aááááááá, tuším sa ti zmenil profil?? Škoda len, že malú až tak nevidno... ☹ Album neplánuješ dat???

katka2
21. máj 2007

Ja varim tiez podobne ako Ty. Zmenila som foto aby ma to neotravovalo svojimi poznamkami. Album neplanujem, raz som tu citala jednu debatu o zneuziti foto a vsetkych info a to ma odradilo ☹ ale to Ta nechcem strasit.

tinakul
21. máj 2007

Fúha, to vážne??? ☹ No možno aj ja vymažem album.... a tá debata tu už nie je? Nevieš kde to bolo??? Lebo aj ja som rozmýšlala, či to je dobrý nápad 😒

katka2
21. máj 2007

idem porobit poriadky s kvetmi kym este mala spi aby som to stihla bez jej asistencie 😉 Pekny zvysok dna 😎

tinakul
21. máj 2007

ahoooooooj, moja sa akurát zobúdza - spala už od 11:30h, papá a podobne..

tinakul
22. máj 2007

ahojte, no dlžím vám ešte odpovede - na slniečko máme doma nemecký krémik pre deti z drogerie DM s 15faktorom. Zatial sa mi zdá, že to jej stačí, lebo v najvačšom teple medzi 11 - až 17h nie sme vonku 🙂
a na chladné a veterné počasie detský krémik - Nivea.... 😉

sulamith
22. máj 2007

Ahojte,tak sa to tu rozbehlo,no toto!Super! Ahoj Katka,dlho si tu nebola.No tych zubkov je riadny uspech,podobne ako u tiny a jej Sophi.
Musim sa k vam pridat,co sa tyka ucenia na nocnik...veru veru nam to nejak neide. Ona toho "cuda" straaaaaaaasne boji. Ked ju tam posadim strasne sa zlakne.Mysli si ze to je nieco zle a taaaaak sa rozplace. Uz som to skusala vselijak,ale myslim ze najlepsie bude trochu pockat,aby dozrela, a cez leto sa k tomu vratime. Myslim si ze ked je dietatko na to zrele,tak sa to nauci ako sa vravi zo dna na den.....no uvidime....Ked sa nam to prvykrat podari,dam vam vediet 😀
So spankom sme si to s manzelom zariadili tak,ze stale zaspava sama. Myslim ze je to tak lepsie.Pretoze ak by som bola pri nej,mysli si ze sa mame hrat,zacala by vystrajat,tancovat....nakolko je taka ziva (po mne 😀 😀 ).

Aj teraz mi spinka.....je tu niekto? 😕 Ci budem samomluvec?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre