Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
5. feb 2008

bejula,ano davam na seba pozor.Uz zacinam byt taka leniva,ze sa mi nechce ist ani do obchodu, 😅
Aj my robime malej len taku malu oslavu,ale oslavovat sa bude tyzden,lebo kazdy pride v iny den 🙂
Sarka je v niektorych veciach ozaj sikovna,ale este nevie hovorit basnicky,ako vase deturence,a myslim ze este nema ani taku slovnu zasobu,ale to tazko porovnat...

katka2
5. feb 2008

my mame tiez postielku s vyberatelnymi tyckami, a je to super. Prave som pozerala "velkostne" tabulky na nase deticka a nasa evka je na vysku 3cm nad priemer ma 94cm, je z nej dlhanik, vaha je v pohode 13kg. Nasa sa tiez pooblieka, sem tam cosi naopak ale uz by nezamrzla 😉 , najlepsie jej idu ponozky, gombiky jej vobec nejdu a to krici: mami: nejde to mi 😵 Pocujte, ako to riesite s nahotou? My sa nejako pred nou neschovavame, myslim v kupelke, nie ze by sme chodili doma len tak.Len teraz sa dost casto pyta, ci ma ten ci onen( povie meno koho pozna) ci ma pipik alebo cikandu 😕 Zatial sa pytala len v nutri, uz cakam kedy to z nej vylezie aj vonku 😲 to bude dusna atmoska 😎

sulamith
6. feb 2008

katka,tak to je super,evka vam rastie ako z vody 🙂 😉 (po kom asi je?),nasa Sarka vazi len 11,5kg,ale my snad vsetko dobehneme 🙂
Co sa nahoty tyka my to nejak neriesime,ked sa rano obliekam,tak sa vzdy otocim,preto aby sarka pochopila ze je to trochu sukromne.Samozrejme ze ma uz tolkokrat videla ako si dav&m podprsenku,ze si ich skusa sama 😀 😀

bejula
6. feb 2008

ahojte 😉 , pridám sa aj ja, dnes sme sa same zobliekli 😉 , myslim tym, ze dala si sama dole nohavicky, puncosky a teplaky,haha ale inac dnes ma poriadne zlostila, odkedy vie povedat "necem" tak je hroza 😠 rano mi piskala o 8:00 a potom az o 12:00 no ja neviem, či vyvod ma niekde inde 😀
babule, chcem sa Vas opyta ako deti obliekate doma ? 😒 a kolko mlieka davat na den?
co sa tyka nahoty, no zatial to neriesime nijak, t.j. manzel samozrejme uz nechodi holy pred nou, lebo ju to veeelmi zaujalo 😅 , a mna berie prirodzene, ked som hore bez sa smeje "mama ma ciciky , vidis " a potom mi ukradne podprsenku a si ju dava na hrud ,tam kde ona este nic nema 😅 ale niesom zastanca, ze budeme chodit holy po byte, to nie... 😉
vahu mame 12,5-13kg vysku cca 84cm
vcera sme sa smiali, lebo som jej povedala, ze sa bude kupat a ona na to " mamapusti vodu a ja clapclap " 😅 take suvetie, ked ma niečo napadne napisem
pridajte sa aj vy, je to super ked zapnem MK a niekto tu napise papa 🙂 🙂 🙂
PS: TINKAAAAAAA KDE SI???? ☹

katka2
6. feb 2008

ahojte, ja Ti neviem sul po kom to dite je 😉 musime si aj my zacat davat pozor aby nas mala nevidela holych 😎 malej davam mlieko rano a vecer, stiahne culu flasku t.j. 2,5dcl takze za den pol litra. Neviem, ci je to vela, ci malo ale zda sa mi to take optimalne ved mliecko potrebuje na kosticky. A ako ju obliekam ? V byte mame 21, 22°C a ma teplaky, ponozky, natelnik s dlhym rukavom a rolacik alebo tricko s dlh.rukavom a jasne ze aj nohavicky 😉
Mne dnes povedala hlasku: ja som papaja pusu 🙂 - ked sme si dali pusu na dobru noc tak si potom olizla pery a vraj ju spapala 😵

bejula
7. feb 2008

ahojte, no mne dnes prvý krát Bianulka spala v postielke celuuuuuuuu noc, lebo predtym som pisala, ze idem medzi nas... bola som aj u ocnej , uvidim ako sa rozhodneme asi sa nevyhnem operácií 😒
U nas je teraz moderne , že papame s najvacsim medvedom a vsetkymi zvieratkami v kuchyni, takze deti mam viiac 😅 no samo, ze ona krmi 😒 a rozpráva čim dalej lepsie a zrozumitelnejsie, co nas tesi 😎
katka2, no ja davam puncosky, no lepsie by mi bolo davat ponozky ale ma studene nozky pod teplakmi 😉 a neuveritelne vela vydrzi nepisat a pritom pije stale rovnako.... 🙂 joj skoro som zabudla teraz dnes pred spanim mi ukazovala ako si pusu davame mi dve a aku pusu dava oco HAHAHA 😀 strasne si vsima okolo seba aj veci aj vety, slova 🙂

sulamith
7. feb 2008

bejula,ak budete musiet ist na operaciu,tak to vas ozaj lutujem,ale urcite to zvladnete,a mozno ta operacia ani nebude potrebna.Len sa drzte 🙂
Sarka ma doma oblecene teplacky,ponozky a tricko,doma mame 24stupnov,takze beha aj v satockach ,ked tancujeme,lebo ona nemoze tancovat v teplakoch 😀
Mliecko pije kazde rano,2,5dcl,a cez den este raz ale to si ona pyta kedy chce 🙂 a niekedy vypije aj viac poharov...

sulamith
9. feb 2008

dnes mame krasny den,plny slniecka,nas tatik so sarkou su v obchode,tak mam relax 🙂

bejula
10. feb 2008

caute, tak to ti verim sulamith 🙂 , to je fakt relax, aj ja ma momentalne relax, Bianka spinka a ja si tak pozeram co nove 😉 Joj tolko sa narozprávame ked ideme na nocnik 😒 , vsetko mozne, len aby si hopala a potom sa smeje ze piskala , al... 😝 inac mame vsetko ok, vcera sme boli sa vonku hombat, tak sa tesila, mozno pojdem aj dnes, ked je tak pekne uvidime, lebo som trochu vystavena po urobeni obeda ... 😝
🙂 🙂 🙂 tak ako sa mate vy ???? 🙂

sulamith
11. feb 2008

to je pravda,konecne je vonku krasne,velmi teplo este nieje ale to slniecko robi svoje 🙂 🙂 Uz satesim na pravu nefalsovanu jar 🙂
Dnes doobeda sme so sarkou vyrobili srdiecko na Valentina pre tatika.ako ste na tom s kreslenim?Sarka kresli velmi rada,doteraz kreslila cmaranice(ktore su velmi mile,hlavne ked su farebne 😀 ).A teraz kresli same kruhy.Velmi sa tesi ked jej nakreslim kolo gulate a v nom oci okate.....,pokusa sa napodobnit tu tvaricku...tak vsede kresli kruhy 🙂

bejula
11. feb 2008

ahoj sulamith 😉 , aj my radi kreslime, aj my sme najpr kreslili haky baky ale aj pri nich rozprávala o dušu, že čo alebo koho kresli, potom kruhy ako gulky, a teraz o ju napadne, niekedy si vyzaduje, aby som jej kreslila ako na zaciatku 😝 , ale teraz "sama, mama nie" 😉 ja som s nou do teraz kreslim, ze nakreslim velky kruh ako hlavu a pytam sa jej co je na hlave a ona s radostou.... " oči, obočie,.... 🙂 to ma stale tesi, teraz spinkame a poobede pojdeme vonku 😎 pozdravujeme Vas papa 🙂

tinakul
11. feb 2008

ahojte babenky 😵
no ste tu toho ozaj vela popísali 😉 je super že sa rozbieha táto témička 🙂 No my sme mali týžden taký všelijaký , lebo malej Sophinke idú posledné zúbky a mala z toho dva dni teplotky a potom prišli soplíky - aj dasienka jej trošku krvácajú, ako sa to prerezáva, ale dnes už fúka do žlta hlieny- takže je to oki 😉 kráááásne sa naučila smrkat, to ma teší, lebo odsávačku nemala v láske 😝

Sulamith aj Bejula dakujem za pochvalu fotiek 😉 A Sulamith ty si už v takom štádiu a ani si sa nepochválila skôr??? Ty betárka jedna 😀 ale držím palčeky, aby si mala dobrý pôrdo 😉 A Sárka je veru šikovná v tom pišaní, a aj v obliekanííííí 😉

Čo sa týka mliečka mi pijeme tiež pol litra na den, ale pomaly chcem už prejst na kravské mliečko a ešte zrušit na noc flašu s cumlom-postupne po druhých narodeninách 😉
Kreslíme strašne radi - to aj v MC - tiež momentálne kruhy bodujú, ale už jej celkom idú aj vymalovánky, že sa snaží aby nevyšla pod čiaru 😅

Doma máme tých 22°C a malá má gatky, body s dlhými rukávmi a punčošky - papučky 😵 a chorá je minimálne vlastne teraz máme tie soplíky pravdepodobne zo zúbkov, ale to už rok nemala nič 😝 takže aj toto je nezvyk 🙄
Aj Sophi sa v poslednom čase rozkecáva viac a viac 😀 Už idú normálne vety - Čo ten dedo robí zase??? 😅 Babička pod, niečo ti ukážem 😅 a pod... no už ani neviem ako rýchlo a čo pribúda 😅 ale je to super 🙂

sulamith
11. feb 2008

vase deticky su sikovne,ked uz tak krasne rozpravaju...
tina,sophii uz idu posledne zubky?waw,nam idu ocne 😀
bejula,tak to si ma uplne zaskocila,bianka uz vymaluvava omalovanky?To je uzasne!!!

bejula
11. feb 2008

ahojte 😉 😉 😉
sulamith 🙂 , stale myslim na to, či sa to dá zvládnuť, teraz vlastne pri tých našich deťúrencoch byť tehotná, ale vidím, že áno 😅
tinka 😉 no pekne víííííííííííííííííííítam, ok berieme tvoju PN, pisala som ti do pošty 2 krát, dufam, že si ju dostala
čo sa týka mliečka, ja niekedy ked sa mi nechce robit sunar tak jej dam kravské plnotučne a chutí jej, ale inac sunar to istí 😉 aj ja chcem, už prestať s cumlikovou fľašou, ale rozmyšľam čim nahradiť ??? poraďte žeby netečúci pohárik? 😒 zajtra sa tu ukážem zatiaľ papa

sulamith
12. feb 2008

ahoj bejula,iste ,ze tehotenstvo je narocnejsie,,ale nestazujem sa,som stastna...Uz mame pripravenu komplet vybavicku v modrom.A tiez si myslim ze nase deturence uz su dost velke a dost samostatne.Sarka sa uz tesi kedy bude teplo a pojdeme kocikovat...A tiez si myslim ze dvojrocny rozdiel je super,deti budu mat k sebe blizko 🙂
Teraz momentalne mam len obavy z porodu 😔 ,ale to je asi normalne.Uf,kocky,myslite na mna...

tinakul
12. feb 2008

Sulamith 30 marca máš ešte daleko, neboj 😉 a každá z nás sa bude bát určite aj druhý krát, aj tretí.... 😝 to je normálne 🙂 ale určite nám daj vediet všetko- ako to prebiehalo, aký vztah bude mat s malou - joj strašne som zvedaváááááááá 😉
Joj škoda že nemáš v albumíku tú vybavičku vyfotenú 😢 ba ani albumík ☹ podla mna sú dobré jedno-dvoj alebo trojročné rozdiely medzi detičkami 😉 A veru Sophinke idú posledné zúbky konečne 😵 len to trápenie okolo toho je zdlhavé .... už aby to bolo za nami 😝
Bejula teraz pozerám že ty už aj tu máš album - idem kuk 😀 Inak poštu som si od teba všimla a už som ti aj odpísala mojko 😉
Ja chcem nahradit tú cumlovú flašu peknými pohárikmi na slamku - to bude pre nu novinka a vie už pit zo všetkého a jednak mi už na mliečku aj tak nezaspí, takže je ten správny čas... 😵 😵

katka2
12. feb 2008

Ahojte, neboj sulamith budeme na vas mysliet 😉 Ja sa tiez budem bat druhe porodu este viac ako prveho ☹ Pri tom prvom to bola taka zvedavost a nevedomost, ake to bude.Ja som mala prvy jeden z tych tazsich ako mi to potom povedala porod.asistentka, no uvideme, druhy je vraj lahsi 🙂 Aj ja si mylsim, ze tie dva tri rocky su tak akurat na surodenca, no chcem sa teraz vratit do roboty (nebudu mi ju drzat vecne) a potom pri druhom by som chcela uz aj tretie 😵 ale to je vo hviezdach.
Tinka, ja som si tiez robila veeelke nadeje, ze mala mi bude pri odvykani na flasku pit z poharika so slamkou a dala mi kosom ☹ tak vam prajem viac stastia 😉

bejula
12. feb 2008

ahojte 🙂 , no neuveríte čo sa mi stalo, napisala som tu vsetko a nepotvrdila, musim znova 😝 😝 😝
sulamith 😉 , som rad, že ako píšeš o tehotenstve, určite budeme myslieť na Vás, ale že nemáš albumček a druhé na ceste, no neviem... 😅 a ako Tinka píše potom podrobnosti o porode hoc na IP 😅
určite je super ak vekový rozdiel je malý 2-3 roky, ale dufam, že ak je 3-4 tak tiež sa pohraju.... 😉
no Tinka ten pohárik mám od Vianoc so slamkou, Bianka ho hned prijala a pije a pije ... len rozmýšľam či do neho mlieko...hm
v piatok idem objednať tortu Bianke ale jedálny lístok ešte nemám na oslavu a darčeky ani nehovirím hoc 24.2 je už za rohom ☹
Tinka 😉 a vy ste na tom ako s oslavou, ja budem robiť asi už taku menšiu, nie až taku honosnu daj typ
katka 🙂 vy už to mate za sebou al. ešte chodia oslávenci
Sulamith 🙂 a vy????

sulamith
12. feb 2008

bejula,my oslavujeme zajta 🙂 ,uz sa tesim.Upeciem Sarke tortu,vyzdobim byt.Nerobime velke oslavy,navstevy chodia cely tyden priebezne 😉 ...ale chcem,aby sa zajtra Sarka citila vynimocne.Lebo zajtra je jej den 🙂 🙂
a co sa tyka albumu,tak si ho nezakladam,lebo nemam s tym dobre skusenosti.Ked som na konikovi "zacinala",tak som si album zalozila hned,ale potom som ho zmazala.Pre istotu...Ked som si citala ako sa k tomu moze hocikto dostat a zneuzit to,tak som si povedala,ze ho radsej zmazem.
Ved na "konovi" je o tom aj dost rozsiahla tema.Ale nechcem strasit,len som opatrna... 😔

tinakul
13. feb 2008

Jééééj sulamith, vy oslavujete dnes??? 😕 No tak všetko najlepšie malinkej , vela zdravia, štastíčka a lásky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 x-

a pamätám si vlastne že to ty si mi písala o tom albume 😖 a tiež som si vyhladala tú tému a každý má právo na svoj názor - tak teda chápem 😉

A Katka teraz vidím v pase, že už aj tvoja parádnica oslavovala 😵 Tak aj malej Evke želám len to naj,naj, vela zdravíčka, štastíčka, lásky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Katka a kde si zamestnaná, ked ti nechcú dlho držat fleka??? 😕 Teda ak to nie je tajomstvo??? 😕 🤐

Bejula čauki 🙂
ale ten pohárik na ktorý je už zvyknutá nie je podla mna dobrý nápadík 😝 skús nejaký nový s iným motívom, obrázkom a do takého dat mliečko - bude to pre nu určite zaujímavejšie 😵 Ja chcem íst na to postupne tiež - no nechcem hovorit nejaké múdrosti, až ked to vyjde sa pochválim 😝 😉

No a oslava??? 😕 Naša malá už od začiatku februrára dostáva darčeky 😝 bud oblečenie, peniažky na knižku, hračky.... 😵 ale oficiálne oslavujeme až začiatkom marca - pôvodne je plán v jednej detskej reštike - až v tedy majú miestečko - tak uvidíme čo z toho 😵 😵 😵

bejula
13. feb 2008

ahojte 😉
🙂 🙂 🙂 aj ja sa pirpájam ku narodeninám u Sulamith 😉 Sárke 😅 veľa veľa zdravíčka, nech Vám robí radosť , aby bola šťastná po celý život 🙂 a samozrejme veeeeeeeeeeľa darčekov papa 😉
Tinka si tu?

tinakul
13. feb 2008

ešte ano 😉

katka2
13. feb 2008

SARKE prajeme vsetko len to najlepsie aby bola spokojna nielen ona ale aj cela rodinka 🤐 😵 😵

Tinka, v orange, nie ze by sa mi nejako vyhrazali ani nic nenaznacili ale mam takeho tusaka ze dlhsia materska by ma pravdepodobne odpisala 😖

bejula
13. feb 2008

ahojte 🙂 , joj Tinka škoda, ja som ešte pozerala, či sa neozveš, ale to musela byť sekunda, kedy som vypla PC a ty si sa ozvala ☹ . Chcela som ist von s nou, rada sa hombe a na smykalku ani nehovorim, vy mate v byte ako susedia ????? 😉 čo sa tyka pohara určite nie do toho, čo použiva, ja už jej budem davť s uškom 😅 uvidime
joj a som nereagovala na to, že nemate albumy, chapem a aj ja som dlho rozmyslala ci si dať a ked tak len zopar, ja som to necitala tu debatu, a radsej ani citať nebudem 😉
katka2, aj tak dobre, že si mohla byť aspoň tri roky na MD, tu pri mne je mamka, ktorá musela isť, aby neprišla o miesto,.... 😒
joj mi mame najlepšie teraz " MAMI POĎ SA ŠALIME " joj nezbednik maly a predstavovanie " OCKO-MARTIN, MAMA-BEJKA A JA-KA" no nepovie Bianka ale iba KA 😀

sulamith
14. feb 2008

ahojte,dakujeme za gratulacie.Vcerajsia oslava dopadla dobre,prisli babky a dedkovia.Sarka zjedla jeden kusok torty a bola nadsena z darcekov.No proste parada.Ked si predstavim ,ze pred dvoma rokmi som bola v nemocnici....ten cas ale leti.A o mesiac a pol idem opat do nemocnice... 😉
Dnes som bola na poradni,a doktor mi povedal,ze vyzera to tak ze by som mohla rodit normalne,ale zavisi od toho ako bude postupovat porod...tak uvidime.A tiez mi povedal ze pred porodom musim prist na prijem skor ☹ ,ale to este dohodnem s lekarom pri ktorom budem rodit.Najhorsie je ze musim na porod cakat v nemocnici.Presne tak som cakala aj pri Sarke a je to dost blbe...No uvidime ako t nakoniec dopadne 😉 .

katka2
14. feb 2008

nase oslavy uz skoncili 🙂, oslavovali sme doma a potom este u babky. Teraz ked sa spytame kolko ma rokov tak zacne pocitat do pat 🙂
Sul aj ja som si veru pobudla v nemocnici pred porodom lebo som bola po termine a veru to bol taky neprijemny cas, niektore uz odrodili a ja stale nic ale ved co budem pisat ved vies co mam na mysli 😔
My sme sa dnes boli vyskakat v obch.centre na hrade a v gulickach, nepreferujem velmi taketo "spolocne ihriska" koli chorobam ale raz za cas nam to hadam neuskodi 😉 a Evka je tam uplne v siedmom nebi 😵 Dnes ma prekvapila 🙂 , sama vysla z toho nafukovacieho hradu, ze uz ma dost to sa nam este nestalo 😎
Pocula som kdesi, ohladom tychto detskych kutikov v obchodoch, ze to vymyslel doktor, ktory nemal pacientov 😀

tinakul
15. feb 2008

čaute babenky 🙂
ja som tu len na skok 😵 veru strašne to letííííííí... Suli a prečo si musela byt aj pri prvom pôrode v nemocnici skôr??? a aj teraz ??? 😕 Podla mna to je aj dobré, že v nemocnici čakáš, lebo ta to nezastihne nečakane niekde v meste ten pôrod, alebo tak.. si pod dohladom 😉

Dnes mám ja aj Sophi velký den D 😵 ideme rezervovat a vybavit termín na riadnu oslavu 😵 😵 😵 Fakt to ani nie je pravda, že pred dvoma rokmi sme rodili 😝 a ja presne o 12:00h a ja som sa narodila mamine o 24:01h - sila čo??? 😅 Tak zatial sa majte kráásne, papáááááá

bejula
15. feb 2008

ahojte 🙂 , najsôr
tinakul 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 všeeeeeeetko naj naj naj Tebe aj Sophinke, veeeľa zdravíčka, šťastia a lásky, nech sa Vám darí v živote, posielame Vám dve veľkééééééé pusy, papa 😅 😅 😅 😅 😅 😅
Myslím na Vás celý deň, ale až teraz som mohla prísť ku PC a čo rezervovali ste ?
No kocky 😉 ja som ani nevedela, ake vy ste mali porody a že ste boli skor v nemocnici, ja som pred pôrodom bola pár hodín a myslela som, že je to väčnosť ☹
sul... 😉 neboj budeme myslieť a raz to musi prisť a ísť von, takže.... 😅 a Sárka bude s ockom, už si ju pripravovala, alebo istiť bude babka, niežeby si vypil manžel, ale či nie je mamovská 😒
katka ja som ešte bambulu nedala do takych hradov, ale asi vyskúšam, keď vravíš, že je to ok 😎

sulamith
16. feb 2008

Aj my sa pripajame a sophinke prajeme vsetko najlepsie,vela zdravicka a lasky od svojich rodicov,a vela vela usmevov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Vcera som tu nebola,tak som sa oneskorila o jeden den 😅
Pre mna bol pobyt v nemocnici pred porodom dost blby na psychiku,ale zvladli sme to 😔
prajem vam krasny dnik.Ako je u vas?Tu strasne fuka vietor a striedavo snezi,asi nemojdeme von 😖 ....

bejula
16. feb 2008

ahojte 🙂
sulamithaj u nas fuka strašný vietor, vonku sa ani nepokušam, lebo Binak sa zlosti ked sa nevie nadýchnuť, ale zajtra ideme k starým rodičom na obed, tak bude musieť vydržať, 😉 ževraj v každom počasí sa má ísť von.
No moja mi cez deň už niekoľkokrát zaspal pred telkou, pustim jej rozprávku a ona sedi a sedí až zaspiiiiiiiiii 😝 potom ju prenesiem a je to. Joj už citim prípravy na oslavu 😒 , muž sa zo mna smeje 😠 ináč sa mame fajn,

🙂 🙂 🙂 čo ste vlastne kupili malým pokladom ????????????, 🙂 🙂 🙂 dajte typy, tak zatiaľ papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre