Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

bejula
6. jún 2007

prepac, ale ani som nestihla ti povedat ze koncim s PC, mala mi spadla v obyvacke a takyyyyyyy plac, ze som letela no a ani neviem ci na knizke sa pospotila, tak si to vies predstavit, nespala ale zaspala o 15.00, tak som si vydychla 😉 a co ty mas nove ? al. Sarka , pa 🙂

sulamith
10. jún 2007

ahojte kocky,ako sa mate? Co vase deturence,uzivaju si krasne slnecne dni?
Chystate sa dnes niekam? My si chodime kazdy den do mesta 🙂 .Lebo su dni mesta Presov,a cely tyzden je tu fantasticky program 🙂 .
Ale buduci vikend by sme chceli ist niekam k vode,ak bude pekne.

...co dnes dobre varite? My robime kurca...teraz sa pekne pecie ...

mnam,mnam 😵

tinakul
18. jún 2007

ahojte,
no my si tak akurát užívame prerábanie bytu a nie leto 😠
Ale po skončení toho procesu by sme chceli chodit na dunajovú pláž - čo má byt novinkou tu v BA - má tam byt aj nové ihrisko pre detúrence, tak uvidíme - dúfam, že si leto ešte poriadne užijeme 😉
No dnes sme mali aj my kura Sulamith 😉
A si tuším spomínala, že tvoja malá vobec neplakala u lekárky na očkovaní??? Tak to je zázrak, to máš dobré že sa nebojí.... 😉
Bejula zdravím, 😉

sulamith
19. jún 2007

tina,praveze sa boji,ale doktorky.To staci ked ju uvidi a spusti taky zalostny plac....
Ale sastricky sa neboji,a pritom ona ju stale picha...zaujimave.
A co prerabate,okna?stierky?
poculi sme o tej vasej novej plazi....potom daj vediet ake to tam je 😉 a prideme 😉 😀

tinakul
19. jún 2007

Ahojky babenky,
Sulamith to je fakt zaujímavé, možno je jej sympatickejsia 😉
Juj a my prerábame všetko, lebo sme v septembri kupovali vačší bytík a bol v povodnom stave 😒 No okná už máme nové + 2 izby komplet prerobené - stierky,podlaha,steny sú spravené na draplavé a od stropu oddelené lištami,celý byt bude kombinácia svetlej broskynovej a tmavo-oranžovej farby... 😉 No a od soboty sa bude robit tretia izba, lebo nám to ešte finančne naštastie vychádza 😉
Jasné dám vediet o tej pláži, spravím aj foto 🙂 A čo nové so Sárou??? Našej prestáva chutit mliečko v tom teple... ☹

sulamith
20. jún 2007

ahoj tina,takze uz mate troj izbovy bytik?To je super. 🙂
S tym mlieckom mame aj my trampoty. Pretoze my jej davame krabickove mliecko a to sa teraz velmi rychlo pokazi.
Ale tie horucavy,davaju aj mne riadne zabrat,a pritom este nie je leto(az od piatku 😉 )
a nasej Sarke sa jazyk nezastavi.Stale nieco hovori,ale nikto jej nerozumie.a ked sa jej podari zopakovat 'ozajstne ' slovo tak ma z toho obrovsku radost. A strasne rada telefonuje.
A ako sa dari Sophii?

tinakul
20. jún 2007

OOOOO, díky za opýtanie.... Sophi sa stále mení - teraz vie dat poriadne najavo hnev- ked niečo nie je po jej voli tak to dá poriadne najavo...može to byt aj z očných zúbkov - však už tretí mesiac jej idú, brrrrrrr 😒
Aj naša rada telefonuje - naučila sa povedat aj dudu a využíva to 😖 , no a namiesto ty povie ja... tak sa nasmejeme.... 😅
A hatlaninky sú namieste.. A aké krabicové mliečko pijete??? Ešte z dudlovej flaše jej dávaš??? 😕

sulamith
21. jún 2007

ahojte,tak mala pije mliecko z dudlovej flase poobede a vecer ked zaspava,to jej sluzi na upokojenie pred spanim,pretoze cumlik nepouzivame vobec. A cez den pije n bud z cvicneho pohara,alebo normalneho pohara.To sa naucila,velmi krasne. Len jej nalejem , sama pohar chyti,vypije a ide dalej 🙂
No a ked sme vonku tak jej beriem vodu do jupikovej flase.
...aj nasa vie dat hnev jasne najavo,ale nie len to...o to krajsie vie ukazat ako velmi nas lubi,ked nas objima.
...taktiez rozumie mnohym veciam ked sa rozpravame.

sulamith
21. jún 2007

a vy ako pijete z dudlovej flase? A kedy chcete zacat ucit deticky na nocnik?

tinakul
21. jún 2007

No Sulamith, ja to chcem vyskúšat s tým nočníkom toto leto... asi o dva týžden už ideme na to, ale nútit nebudeme 😉
No my ráno a večer z flaše ale rozmýšlam, že pojdeme postupne na pohárik, lebo Sophi teraz nechutí mliečko a aj tak málo vypije 😒 No cumlík nam slúži na uspávanie a to velmi dobre, takže asi postupne flašu vynecháme....
Dnes sme stretli dievčatko vo veku našich detičiek a som zostala v šoku - normalne rozprávala..... 😅

sulamith
21. jún 2007

vazne?a co rozpravala?to muselo byt genialne dieta...

ja uz pomaly odvykam malu od flase.Takze zaspi uz aj bez flase,ale iba ked je veeeeelmi unavena.

tinakul
21. jún 2007

No hovorila, že fuka vietou a baba hajá a jej mamina mi vravela, že už všetko povie čo chce, len nehovorí zložité vety.... tak naša Sophi hovorí len slová, aj to ešte máloooooooo.... Vy ste na tom ako????

sulamith
21. jún 2007

to musi byt fat uzasne dieta,ked uz tvori jednoduche vety.My zaciname este len so slovickami.aktivne pouziva asi 15 slov,a ostatne tak nahodne,ked niekto nieco povie a jej sa to podari zopakovat.
Napriklad pocuje ze mojho manzela oslovujem ado,a ona mu zacala hovorit,tiez ado. 😀 a ja jej vravim,to nie je ado ale tato.A ona mi nato.Hej,ado,tato... 😀 a este k tomu prida svoj usmev .No je podarena.uz nam naozaj dost rozumie.
A vy?

tinakul
22. jún 2007

No aj my sme na tom podobne ako vy - tiež okolo 20 slovíčok používa, asi som to tu aj spomínala už - najoblúbenejšie sú neni a kde je??? Niekedy sa takisto snaží po nás opakovat - na melon povie me, balon - ba.... povie len začiatky... ale pomaly pribúdajú slovíčka 😉 Zrovna v minule nás stretla jedna maminka a počula Sophi ako si hundre pod noštekom - to svoje kde je?? Neni.... ne a on mi na to , že to už sú začiatky rozprávania... no neviem... ale tešíme sa každému pokroku...
A s plenkami - vy ste ako na tom momentálne???? 😕 😕

katka2
25. jún 2007

Ahojteeee maminy,
ale su tie deticky sikovne, vsak?Ja sa kazducky den cudujem, coho vsetkeho je ten drobec schopny 😨 Strasne rychlo to leti, este nedavno to boli malinke uzlicky 🙂 U nas je to s recnenim podobne ako u vas oboch.Cez vikend sa zacala pytat na nocnik a povie, nano 😀 ale nie vzdy sa vypyta, je to skor vynimocne alebo ked ju necham v nutri bez plienky, tak si sama sadne na nocnik.Vonku ale stale mame plienky.Zaspavame s dudlikom ale uz by som to chcela ukoncit, no nemam nato, akosi mi to neda ked reve pred spanim a viem na to liek ☹

sulamith
29. jún 2007

ahojte,ako sa mate? 🙂 Ako sa vam dari oducanie deti od cumlikov,flias,plienok? 😉 😎
Katka my pred spanim mame ten isty problem,ale nie s cumlikom,ale z flasou,pretoze ona sa pri tom tak upokoji a v momente zaspi.Tak uvidim,kedy sa nam to podari zaspavat len tak...(nasucho 😀 )
No a s nocnikom nerobime ziadne pokroky.pretoze ona sa toho boji.Takze este pockam.ale pre povzbudenie .... citala som knihu,kde sa uvadza ze maloktore dieta sa dokaze pytat na nocnik pred 18.mesiacom.A dietatk by sme na to nemali nutit. Takze my este cakame...
Nocnik mame v kupelni a viac menej sa s nim len zoznamujeme.Dokonca si nan aj sadne ale len s plienkou.No nestresujem s tym.Mame cas 🙂 😉
Katka,tvoja Evka je ale sikovnica,ked sa jej uz podari vypytat sa ... to je super.

katka2
4. júl 2007

ahojte,dnes mame uprsane pocasie☹ Ja som malu davala sediet na nocnik od kedy vedela sediet tak s nim nemame problem, zatial 😉 Ako sa hravate s vasimi deturencami? My velmi radi kreslime-cmarame po papieri, doteraz sme jej nedavali ceruzky tak je z toho cela natesena 😀

tinakul
6. júl 2007

ahojte babenky,
no som tu konečne, no ešte rozlietaná, takže mám málo času 😒 ale na vás si ho nájdem 😉
Katka s tým cumlíkom je to u nás podobne... ☹ ale ja našu Sophi nechám dudlovat pri uspávaní, kým jej nevyjdu všetky zúbky...max. však do dvoch rokov 😉
Katka aj ja som to s tým nočníkom kdesi čítala, a nechcem to uponáhlat... radšej počkat, ako pokazit niečo... No teraz sme mali aj moc rušné obdobia- samé stahovačky - menil sa byt a nechcela som Sophi ešte aj plenkami zatažovat... ale som to aj čítala, že ak je rušné obdobie, že sa neodporúča s odnaúčaním dietata od čohokolvek.... takže teraz ešte počkám, kým si zvykneme na nový byt a potom to roztočíme postupne 🙂
Jooooj Katka to aj naša Sophi už asi od trinástich mesiačikov čmára s pastelkami - ale naštastie ju steny nelákajú zatial a teraz aj takú tabulku dostala od babičky - kde si to vie sama aj vymazat - tak sa vytešuje 😀
A u vás čo nové??? Bejula ty žiješ??? 😕

tinakul
6. júl 2007

Joooj, ja som to po sebe čítala - a samozrejme miesto Katky pri tom nočníku som myslela Sulamith... takže oprava 🙂 😉

sulamith
7. júl 2007

ahojte,
tina,vy ste uz prestahovany?To je skvele...Ako si Sophi zvyka?
Katka,aj nasa velmi rada cmara,a teraz sme jej kupili odrazadlo,tak teraz trenuje na nom doma,aby uz vonku vedela soferovat 😀 Velmi sa jej to paci...

tinakul
7. júl 2007

ahojte, no sulamith už sme doma, a malej sa to nesmierne páči, stále ide do izieb a tancuje, dokonca nám dnes už aj zrkadlové vstavané skrine namontovali, tak sa na seba len vyškiera... 😉
No naša už fičí tiež na odrážadle, ale na nom aj pár x padla, lebo niekedy sa moc rozbehne.... inak už aj cúva, vysadne a zosadne sama.... len chyba je, že sa s tým chce strašne ponáhlat aj na kopcoch a vtedy padne... 😒

bejula
9. júl 2007

ahoooooooooooooooooojte, mame sa ok
Tinka ozvem sa teraz som tu len na skok al. si tu al. niekto ?????????, 🙂

tinakul
9. júl 2007

ahoj bejula,
no škoda, zase som ta nezastihla, malá zahajala okolo 13:00h, vieš už ráno dlhšie zvykne potiahnut, tak ju dávam poobede neskoršie.... Si ešte tu??? 😕

tinakul
16. júl 2007

halooooooooooo, februárovky kde ste všetky???? Ako trávite leto???? 😕 😕
Bejula ako????

sulamith
18. júl 2007

Ahojte,tak vidim , ze kazddeho laka slniecko vonku 🙂 ,preto tu nikto nepismenkuje...
My chodime na kupaliska,ale vzdy az po obede,o nejakej tretej,lebo cez tieto horucavy,sa neda nic robit,uff...Inac sa mame dobre,sme zdrave.KOncom jula nas caku este prehliadky a vysetrenia(rtg pluc a srdiecka,a ekg).Dufam ze to zvladneme.Vy ste uz na tom vysetreni boli?

tinakul
18. júl 2007

Ahoj sulamith, my sme na takom vyšetrení neboli ak dokine máme íst až ked malá bude mat 3 roky...... o takom vyšetrení som ani nepočula že je povinnéé 😒 A je povinné, alebo ste s malou mali nejaký problémik predtým??? 😕 😕

sulamith
18. júl 2007

ahoj tina,no aj my ideme k nasej obvodnej az na tri roky,na ockovanie,ale toto vysetrenie je vraj povinne a preventivne.Nemali sme nijake problemy.Ale je mi to cudne,lebo kazdeho sa na to pytam,a takmer nikto o tom ani nepocul 😕
Akurat jedna moja kamoska bola na ekg so synom(tiez preventiva),ale nepocula o ziadnom rtg pluc a srdca. A pritom chodime k rovnakej doktorke.No my sme uz objednane,a obvodnej len donesieme,alebo posleme vysledky.
Tina, a vy ako?A boli ste na tej umelej plazi?Ako tam je?

tinakul
19. júl 2007

Ale nerozumiem Sulamith kto vás potom pozýva na to vyšetrenie ak nie pediatrička??? 😕 😕 Počkaj ty rozumieš pod obvodnou pediatričku???? 😕
No a plááááááž??? Ved mi sme tam už skoro kažučký den ale len doobeda, a je to super...... doobeda je málo ludí, vstup, lehátka aj slnečníky sú zdarma, stále sa nám ujde lehátko aj slnečník - muzika vyhráva ako sa na pláž patrí,hrá sa tam plážový volejbal, sú tam sprchy a bufety s občerstvením, pre detská ihrisko, ....... no my to máme aj strašne blízko z domu, takže nám to vyhovuje - ja sa opalujem a lehátko mávam otočené smerom k Dunaju, plávu lode a malá sa\ hrá pod slnečníkom v piesočku - no super atmosféra a konečne si užívam MD naplno.... 😉 😉 😉 A vy kam chodievate??????????

katka2
19. júl 2007

Ahojte, veru chodime sa kupkat, v bazeniku alebo v jazere.
Sul veru ani my sme neboli na ziadnych vysetreniach a tiez som o tom nepocula.No negativne vysledky ta ukludnia.
Dnes mi prvykrat zaspala bez dudika 🙂 tak sa vytesujem.

tinakul
19. júl 2007

A Katka ako sa ti to podarilo??? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre