Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
27. nov 2010

Ahojte dievcata, som strasne rada,ze som sa tu po veeeeelmi dlhom case dostala.
Pozeram,ze aj vam deticky nejak rychlo rastu 😵
My sa mame dobre,sme zdravi, ja chodim do prace a velmi sa tesime, ze nam dnes napadol sniezik 🙂
Ozaj a ako vianoce? Uz sa pripravujete? a deti uz napisali Jeziskovi? My uz ANO 😵

tinakul
30. nov 2010

@miriamkac dakujeme 😉 no ja som dnes dobrala ATB - to asi tie čižmičky a sukničky 😀 😝 no a v piatok odovzdávam močn na kontrolu, dúfam, že bude ok už všetko 😝
Včera aj babule boli na kontrole, Sophi je už ok, dobrala včera ATB a Cynthi ešte pokračuje do soboty...
TAk aj vám Miriam skoré uzdravenie prajem... A myslíš tú logopédiu?? 😕 No tam nám dali akurát brožúrku so slovíčkami, ktoré treba každý deň doma poctivo opakovať, pred velkým zrkadlom ukáže dieťaťu ako má držať jazyk, príp. mu pomôže držaním paličky, a musím povedať, že to začína zaberať - teraz máme ísť tretí krát k nej - budúci týždeň... taxikári teraz dobre zarobia 😀

@sulamith som rada, že aspoň vy ste oki 😉 Už aj do práce chodíš??? Fíha, to obaja sú už v škôlke??? A v pohode??? Ja sa desím, ked nastúpim akurát škôlkárskych chorôb, ničoho iného 😖 My sa zatial chystáme iba na mikuláša - dievčatá sa nemôžu dočkať.. zdobíme si vianočnú nástenku doma, zrovna sme dokončili v bytíku chodbu - tak budeme mať zas o čosi krajšie 😵 No a dnes donesieme z pivnice mikulášske ozdoby , nastriekame na okná deda mráza , do kvetináčov ponapichujeme anielikov a pohladáme dobrý receptík na vianočné koláčiky, ktoré musia ešte odstáť ako medovníčky napr.. sa teším... No a ked už ozaj budeme fit na budúci týždeň skočíme na vianočné trhy do centra a tam je pod velkým ozdobeným stromčekom velká schránka, kde sa hádžu listy ježiškovi, tak ho pomaly spíšeme aj my 😵

miriamkac
13. dec 2010

Caute
Tak my už máme termín u logopéda.

@tinakul vďaka Tebe som sa rozkývala ďakujem 😝

adupal
20. dec 2010

miriamkac - koncom novembra sa mu zažalo dariť povedať R, stále chodí k logopedičke. Ešte ho zabúda používať v slovách, alebo ho povie v takom slove kde R vôbec nieje.
petikd - myslím, že sme si niekedy písali na mama a ja

gabrielkabj
24. dec 2010

ahojky nástroj na cvičenie nemám doma, ale trebalo by začať s cvičením joooooj ale samej sa mi tak nechce ktorá sa pridá? A Sarka má kiahne tak som zvedavá či aj Elluša bude mať a krásne Vianočné sviatky cmuk 😵 😉

sulamith
25. dec 2010

Ahojte,prajem krasne sviatky 😵

tinakul
28. dec 2010

Blížia sa tie krásne chvíle vianočné,
v láske, šťastí, harmónii prežite ich spoločne.
Nie sú dôležité dary,
ale v novom roku nech sa Vám darí,
zdravie nech slúži k spokojnosti
a dom aby ste mali plný hostí🙂

sulamith
28. dec 2010

Dakujeme tinka 🙂 😵
O chvilku Novy rok,kde ho travite?My budeme doma,a po Novom roku ma caka este novorocny koncert a sups ho naspat do prace. Inak ucim na ZUS-ke 😵 ...a uci sa mi tam uzasne 🙂

petikd
1. jan 2011

Ahojte,
maminy prajem Vam krasneho Silvestra a do Noveho roku Vam zelam, 12 mesiacov bez nemoci, 53 týždňov šťastia, 365 dní bez starostí, 8 760 hodín lásky, 525 600 minút pohody a 31 536 000 sekúnd jedinečných okamžikov 🙂

sulamith
1. jan 2011

petikd dakujeme aj tebe prajem vsetko dobre v Novom roku ako aj vsetkym mamickam 😵 😵 😵

kala
autor
9. feb 2011

ahojte kočky, pozerám že sem už ani nechodíte, Ako sa majú detičky?

petikd
9. feb 2011

Ahojte
@kala boli sme chorý,najprv damián,potom ja a nakoniec môj otec.Tak som si musela dať aj v robote marodku.Ale damčo už v škôlke ja v robote a tak.A vy sa ako máte? 😉
@adupal gratulujem k Dianke 😉

adupal
9. feb 2011

@petikd dakujem. Sme po oslave Patkových 5 narodenín a Diankiných krstín.

tinakul
10. feb 2011

čaute maminky 🙂 Myslím si že chorobnosť je dosť velká teraz všade 😝 ja mám za sebou napr. zápal stredného ucha - možno ste postrehli na fb čo chodíte 😝
@petikd tak konečne ste zdraví - nech Vám to vydrží 😉 A inak malý ti je zdravší ked vybrali tie mandle? 😕
@adupal gratulujem aj ja k Dianke, máte párik 😵 A máš aj nejaké fotečky z narodenín a krstiniek?
@miriamkac to som naozaj rada, že vďaka mne si sa rozkývala 😉 a ak budete poctivo cvičiť, dopadnete ako my 🙂 už pomaly nemusíme chodiť, lebo vieme všetko - zrovna dnes sme boli a krásne zvládame L, aj R - ešte precvičíme zopár ťažšých básničiek na R a končíme 😵 takže držím palčeky všetkým - u nás tá drina trvala päť mesiacov a stálo to zato - výslovnosť je na jednotku zretelnááááááááá 😵
@kala - ty sa pochvál - ako žijete? A vidím, že čakáte druhé bábenko - gratulko 😵
@sulamith - ty si učitelka??? To som ani nevedela,hm... tak sa učíš celý život 😉

tinakul
10. feb 2011

á skoro som zabudla - Michaelke a Patrikovi želáme všetko najlepšie k 5. rôčkom , veľa šťastička, zdravíčka a lásky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adupal
10. feb 2011

@tinakul fotky som už pridala. My sme sa R naučili u logopedičky v škôlke za 2 mesiace.
Aj moja sesternica dala dcére meno Cynthia, len jej ho skoro neuznali na matrike.

petikd
11. feb 2011

Ahojte
@kala aj ja gratulujem k tehu 😉
@tinakul no ovela lepšie,od výberu bol chorý prvý krát a to je chrípkové tak sa nečudujem 😉
Všetkým oslávencom z februárových zlatíčiek prajem všetko najlepšie 😉

petikd
11. feb 2011

@adupal som pozerala fotečky,krásnu máš rodinku 😉

kala
autor
12. feb 2011

@tinakul ďakujeme pekne, no ano som v 5 mt budeme mať chlapčeka tak malá sa strašne teší, aj nás čaká logopéd kvôli R od 14 marca začíname dúfam že to tiež rýchlo a hlavne zvladneme, inak cítim sa super keby nebolo brucha ani neviem že som tehu. Aj my sme po chorobe boli sme dokonca v nemocnici 6 dní z toho 2 dni bola Mišenka na infúziách ale už je dobre teraz ide po 3 mesicoch do škôlky to mala prázdnin 😅 ale hlavne že je už zdravučká. Len sa bojím toho že v pondelok nastúpi a zas dačo dostane v škôlke od detí, veď daktoré mamky sú tak nezodpovedné dajú choré, osoplené deti do škôlky a hotovo ve&´d čo na tom že je tam 18 zdravých nie?Juj už chcem teplo teda jar nech nemusíme nosiť bundy a čižmy 😒

tinakul
14. feb 2011

@adupal pekné fotečky 😉 a šikulka malá že R zvládla za 2. mesiace 🙂 My sme s menom Cynthia našťastie nemali žiadny problém - dokonca na Antolskej boli tri Cynthie vtedy tuším 😅
@petikd tak to je dobré, že mu to pomohlo 😉 a máš pravdu všade vládne chrípka, už aj ja čakám jar 😝
@kala určite to R zvládnete 😉 a je dobré, že tehu tak skvelo zvládaš, mne bolo príšerne pri oboch babách 😝 ja som teda neutajila, že som tehu 😀
Bože, že nemocka 😒 a to čo jej bolo chudatenku - viróza nejaká či? 😕 Ja sa tiež stále obávam , čo nachytáme v MŠ - no ale bez toho to asi nejde a hlavne v tomto počku - tu zase strašne sneží 🤐 No a ked Sophinka vydrží aspoň mesiac bez choroby v MŠ čiže aj bez soplíkov - tak to my považujeme za úspech 😀 Čo kebyže robím je sakra málo 🙄 Presne, vela mamičiek dáva choré detičky, ale stále to tak bolo a aj bude bohužial - každý sa bojí o miesto dnes a preferuje robotu pred dieťaťom 😔 Kala a ty už pracuješ, či si doma? 😕

petikd
15. feb 2011

@tinakul Sophinke všetko najlepšie k narodeninám,nech vá robí iba radosť 😉

tinakul
15. feb 2011

@petikd ďakujeme 😵

kala
autor
16. feb 2011

@tinakul my sme naskôr mali zápal priedušiek a na to dostala zápal pľúc a tak mala teploty že odmietala 3 dni papať tak musela ísť na infuzie mala že posledné štadium dehydrovania. Tak som sa bála juj. ale chvala Bohu už je dobre. Ja stále pracujem, teda zatial no a chcem do kedy budem vládať určite. A tiež Sophinke všetko najlepšie k 5 rôčkom. Juj tak to strašne baby letí, keby sa dal čas teraz zastaviť tak vôbec nenamietam. Veď o rok nás už čaká zápis a potom škola ☹

tinakul
16. feb 2011

@kala to znie hrozne a verím, že si musela mať obrovský strach, ved ktorá z nás by nemala ? 😝 Dobre veru že to je za vami, dnes tu v BA je hnusné počko, celý čas len poprcháva, je hmla a šmýka sa , že nedokážete prejsť z jednej strany na druhú - ani neviem ako pôjdem s malou pre Sophinku do MŠ dnes - ved to je hrôza a potom že sú choroby 🙄 Veru ten čas strašne letí, a my len na detičkách vidíme ako starneme 🤐 Školu ešte nespomínaj 🤐 potom prídu len starosti 😎 A šikulka že už pracuješ, a stihaš pre malú do MŠ , či kto ju nosí a chodí pre ňu?? 😕 Tak zatial sa majte kočky a píšte !!!

kala
autor
17. feb 2011

@tinakul hej stíham po ňu chodiť ja ak náhodou nie tak manžel zasa zájde ale my máme svoju firmu takže sa to dá stíhať, my napr. Mišenku dávame do škôlky až na 8.30 tak sme sa dohodli a chodíme po ňu po 16 zasa. Miška začala teraz chodiť na hodiny spoločenských tancov a poviem Vám že si neviem vynachváliť a hlavne ona, tá by tam šla každý deň. Veď sa len vypytuje či ide dnes na tanečný. Od septembra bude chodiť ešte na anglinu do jaz. školy. Chodila min. rok ale akosi sme tam nevideli efekt a potom aj ona nechcela už chodiť nakoľko ich spojili so 7 ročnými deťmi a to bolo o ničom, veď predsa 7 ročné a 4 ročné je rozdiel. Tak teraz len tancujeme a od bu. roka ešte jazyk začne. Ako také základy má takže nič nestratíme. 😅 Tiny aty sa od kedy chystáš do práce od septembra či?

adupal
17. feb 2011

Ja idem dať Patka nabudúci školský rok v škôlke na angličtinu a rozmýšľame, že ho dáme na nejaké bojové umenie, ale ešte nevieme na aké. O akých krúžkoch rozmýšlaťe ?

petikd
17. feb 2011

@adupal damián chodí na pohybový a šikovné ruku.My máme tiež angličtinu v škôlke,ale bola tam taká učka čo deti učila to čo by som ho naučila aj doma,tak ho čo to učím a na rok možno už tiež pôjde.Ja som ho chcela na hasičský dať,lenže u nás v dedine to nejako upadá a malé deti cvičí moja sestra a to má 7 a viac ročné,tak neviem uvidím čo povie ;)

tinakul
18. feb 2011

@kala jejda to máte suprové, keď máte vlastnú firmu, a v čom podnikáte?? 😕 No práveže my máme problém, že je nepohyblivá prac. doba a do piatej, manžel ešte dlhšie a nestihli by sme pre decká do MŠ či školy 😝 a ešte k tomu si musia vybudovať imunitu, teda aj Cynthi - čo potrvá... tak skúsim si ešte požiadať o firemné volno a tým pádom predlžiť MD!! Sme tu v BA sami a opatrovatelku nechcem 😒
@adupal a ostatné - Čo sa týka krúžkov Sophi chodí zatial na anglický v MŠ prvý rok a robí velké pokroky - 2x tyždenne to majú, v utorok výtvarný a vo štvrtok spevácky 😉 No a najnovšie ma prosíka o hip-hop tanec, alebo balet 😅 tak uvidíme, ale až od septembra sa dávajú prihlášky a to už nie je v rámci škôlky 😝 A musím zistiť, či ju to vôbec bude baviť, lebo veľa detičiek chodí aj na lyžiarsky či tenis, ale niekto len z povinnosti a to nechcem... 🤐

gabrielkabj
7. jún 2011

čawte baby idete niektorá na dovku k moru? Bola ste niektorá v Turecku? 😉

adupal
9. okt 2011

Ahojte
@gabrielkabj
@tinakul
@petikd
@kala
Ako sa máte?Čo nové? Ani sa mi nechce veriť, že už máme predškolákov. Patka som nakoniec prihlásila na športovú gymnastiku a veľmi sa mu páči.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre