Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
5. mar 2008

Ahojte 🙂 ,tak k tomu spaniu.sarka chodi spat vecer poctivo o 20:00,ale vacsinou ju davam skor,a o tej osmej uz spinka,tak si oddychnem,ale kazde rano mame budicek o 6:00,a to si neviete predstavit ako sa mi NECHCE vstat.Ale musim,urobim jej mliecko,a idem spat do postele.sarke vysvetlim,ze Matko este spinka,tak nech sa pekne hra,a ona sa pekne hra 🙂 🙂 🙂 .Tak to aj taka pol hodinka je uplne super ak si mozem este zdriemnut.
A co sa tyka nocnika,tak to je uplne bez problemov,pretoze ona ked potrebuje ide sama.Tak to je uplne super.
A vo vsetkom mi pomaha 😉 ,pred tyzdnom som umyvala okna,a Sarka nemohla najst nijaku handru tak si vyzula ponzku a okno z vnutornej strany umyvala ponozkou(samozrejme si ju predtym namocila do vody) 😀 😀
Nase deticky nas niekedy fak prekvapuju . Zo dna na den su sikovnejsie...

Tina,moj doktor, aj doktorka v nemocnici mi povedali,ze mozem rodit normalne.ale moj doki povedal ze to by som mala prist tyzden pred terminom skor do nemocnice,aby ma mohli pozorovat,ako je na tom moja maternica,ked pridu kontrakcie. a doktorka v nemocnici povedala ze mam prist az ked zacne porodna cinnost.
Pri Sarke som mala celkovu anestezu,a sekcia bola planovana,takze ani ja som nemala kpontrakcie...

uff,uvidime ako to dopadne...

tinakul
5. mar 2008

Katka čau 😅 no veru dávno si tu nebola 😀 sa rehocem na tej kake 😀 - tuto to maminky riešia tak, že naberú sáčky určené pre psíkov - aj ja to tak budem riešit v lete a v tých sáčkoch máš aj lopatku na to - nabereš, vyhodíš do sáčku a šup do koša 😵

Bea no presne, aj mne to zatial vyhovuje, že nemusím vstávat skôr ako o pol deviatej, kým príde škôlka nacvičíme iný režim snád 😅 😉

tinakul
5. mar 2008

Kala a ty normálne pracuješ na plný úväzok už??? 😕 No jasné, že ju ešte nedávaj do škôlky, ked máš dobrú opatrovatelku 😉
Možno ta poteším, my dudku máme, ale zásadne iba na spanie- cez den zobere havo a neni - a ona si ho ani náhodou nepýta 😀 no ani ja nemám odvahu, ale som si slúbila, bud po druhých narod., alebo ked výdu všetky zúbky 😉 takže čoskoro to príde už 😖 Naša pred spaním vypije mliečko 200ml a celú noc prehajá až do rána 😵

Suli uf - počkaj tak dokina hovorí niečo iné ako doktor??? 😕 No otras, kto sa má v nich potom vyznat , však?? 😕 Ja by som sa hlavne bála, aby tá jazva po prvom nepraskla pri druhom - pod. tému som tu čítala, ale možno to je individuálne 😝

A teraz budeš mat celkovú , alebo spinálnu??? 😕 Lebo ja by som celkovú určite nechcela 😝 Bola som spokojná so spinálkou 😉 A ty si ako prežila celkovú po prebudení??? 😕

katka2
5. mar 2008

sul, tak som sa z chuti zasmiala na tej ponozke 😀 neuveritelne, co vsetko ich napadne.

blumka, bolo to na travniku medzi bytovkami, nastastie tam bola suseda s malou a ta mi helfla s obruskami. Poviem vam, ze zatial ma to ani nenapadlo, ze to moze na nu prist aj vonku 😎 az kym som to nezazila 😅

kala, nasa uz nema dudo vobec, od roka a pol ale mieko stale pije z dudla, prespi celu noc zobudi sa len ked chce cikat. Miska si tym mozno tak trosku aj vynahradza maminu, ked nie si pri nej.

neviem ako vy ale mi mame teraz obdobie nedam detom, teda vlastne len jednemu dievcatku nechce nic dat ani pozicat, je od nasej mladsia tak nie su este tak zohrane ako s dalsimi susedovych detickami lebo im nema problem pozicat.Ale uz ma to vytaca, lebo toto nedam vaneske, tamto nedam vaneske a toto nemoze, tamto nemoze uz nam s tatom pomaly dochadza trpezlivost 😖

bejula
6. mar 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂
sul... aj ja som sa pobavila, 😀 😀 😀
moja požičiava, ale iba starším deťom, aj dnes mi tu má prísť kamoška so skoro trojročnou a ta ked sme u nich tak musime na ňu vynaložiť veľa sil aby požičala nam hračky, ale ked pride k nam i ked su to nase tak tiež sa tu naťahuje s Biankou. Máme synovca a ten je od nas 6 mes. mladši a tomu zase Bianka berie hračky, lebo vie že je staršia a stale kričí keď niečo zoberie, že " jajajajajaja " "moje" takkže tiež je problém 😒 ale je to normálne,,,, 🙂 proste to prejde
včera sme zaspali o 21:00 a ráno budíček 6:00 🙂

tinakul
6. mar 2008

čaute 🙂
no naša je skôr opak - všetko dáva a požičiava, jej iba berúúúú ☹ ale snád aj toto je iba obdobie 😝
na návštevách seká dobrotu, ale ked k nám niekto príde, tiež viac vystrčí rožky, ale požičiava všetko nezávisle od veku - máme totižto sesterničku o rok mladšiu a dáva jej ozaj všetko , hladká ju atd.... má teraz dobrý vztah k detičkám 😵 😵 😵 dúfam, že to tak aj zostane 😉

bejula
7. mar 2008

🙂 dobré ránko 🙂 , včera sme zaspali obe o 21:00 , v noci vystrájala, v postielke sa prebudila-kopala nohami-smiala sa-.... 😒 ale my sme s mužom spali a potom len povedala " mamička poď" a zobrala som ju do postele k nám a ešte spinká 😉
aký mate rituál pred spaním ???????
lebo ja davala som jej mlieko pred telkou a to sa mi neosvedčilo, takže teraz ideme na záchod, oblečieme si pyžamko a papáme mlieko, potom povie " mamička pišať" mamička to ma volá asi 4 dni.... 😀 ale viete ako zlato to víde z jej úst???, posedí na nočniku väčšinou aj kaka a potom dopije ak zostalo mlieko a potom sa len prevaľuje až kým zaspí 😉
no včera tu bola kamoška s 3 ročnou dcérkou, tak to bolo, presne ako som pisala, hračky niektoré schované, aby sa nebili o nich a tie ktoré boli, tak naťahovanie, 😒 moja ak niekto príde tak je zlatá, podáva všetky hračky , stará sa či má čo piť a tak, ale včera oni keď prišli už sa hrali z jej hračkami, lebo ona spinkala 😉 So synovcom to je ok, menej sa naťahuju a vieme to aj ináč zvládnuť... 🙂 🙂 🙂

bejula
7. mar 2008

TINKÁAAAAAAA 🙂 🙂 🙂
krásne fotky, už som sa nevedela dočkať, krásna bambula 🙂 🙂 🙂

tinakul
7. mar 2008

Bea díky 😉

bejula
7. mar 2008

čo ty tu o takom čase????
u nás je krásne počasie, ideme na vikend ku druhej babke, takze sa ozvem až v pondelok 😎

tinakul
7. mar 2008

Bea 😀 ja mám malú u babiny, preto tak skoro som buntošila 😉 robíme velké jarné upratovanie a zachvíločku ideme do Pandorfu, tak pekný víkendík 😵

sulamith
14. mar 2008

Ahojte,ako sa mate? Pomaly uz dalsi vikend a tu nikto nic nepise 😕
Ja som este stale 2v1. Poctivo podavam hlasenie 😀

bejula
16. mar 2008

ahoj sulamith 😉 ok, berieme, že na nas mysliš, už to onedlho pride 😅
nebola som tu, lebo sme choré a fakt som nemala ani kedy, bambulka stale rozpráva a rozpráva.... 😉 už aj v noci sa mi pýta, ale plienka uplne suchá nie je 😖
pozdravujem aj tie ktoré tu nie su papa 🙂

tinakul
16. mar 2008

čaute 🙂 No suli už to pomaly príde 😉 Už musíš mat poriadne brušenko však??? 😕 A je pravda , že pri druhom tehu sa priberá viac ako pri prvom??? 😕
Bejka aj naša furt kecá a kecá- ale v noci sa nepýta 😝 Sme skúšali odvyknút od dudu, a poviem ti , že by to šlo, len by mi nehajala poobede, inak večer pohoda, tak sme sa rozhodli jej ho nechat a zruším až pred nástupom do škôlky 😉 ale aspon viem, že tažké to nebude 😵 vôbec si ho nepýtala a v noci krásne hajinkala, no poobede plno energie a ani za svet 😠 no a kedže mi vyhovuje, že aj ráno spinká do pol deviatej a bez dudu len do pol siedmej - tak som jej ho po dvoch dnoch opät dala - a vracia sa to do normálu 😀 aspon sme si to vyskúšali 😉

bejula
17. mar 2008

caute 🙂 🙂 🙂 , no TINKA tak opäť len my dve píšeme a sulamith ?????? 😅

sulamith
17. mar 2008

tina,tak pri prvom tehu som pribrala 10kg a teraz som pribrala 12kg.Cize o nieco viac,ale ziadne extremy.aj brusko mam o cosi vacsie. uz mi kleslo,takze si nemyslim ze to bude trvat este dlho 😉
Dnes som mala na ctg taku paradnu kontrakciu...
A buduci tyzden uz doktorka rozhodne,ako porodim.

tinakul
17. mar 2008

Bea 😀 ale aspon niekto a ked tu Suli nebude - zostáva to na nááááááás 😀 😝
Počuj Suli a to ako že sa rozhodne??? 😕 Hrozí ti nebodaj sekcia???? 😕

bejula
17. mar 2008

TINKA 😉 maš pravdu s tym , že to zostane len a len na nás 😀 😀 😀 no čo už budeme tu i tu si písať až sa tak zamotáme, že nebudeme už vedieť čo sme písali a čo nie a kde ? rozumieme sa ????? 😀 😀 😀
teraz mi pred twelkou zaspala, tak som ju len preniesla. včera mi buvala od 13:30 do 16:30 a to už sme jej spievali , hladkali a ona nič, muž pozeral koncert Kabátu, takže hudba nebars na spanie a ona nič .... 😀

tinakul
18. mar 2008

bejula 😀 😀

bejula
18. mar 2008

ano tu som 🙂

bejula
18. mar 2008

Tinka, kde si ?????????? my sme sa práve vrátili z návštevy, boli sme u mojej tety 😉 , vieš dobre padne zmena dňa, pozerá mi rozprávku, v aute už by zaspala, len ja som nechcela, aby až doma a teraz uvidime kedy zalomi 🙂
no vonku u nas opäť fuka, takže dnes už s ňou nepôjdem lebo aj mne ako keby som zacala kaslať a hrdlo trochu citim,....

bejula
18. mar 2008

tu som tu 😀

tinakul
18. mar 2008

u nás už aj snežilo 🙄 a teraz svieti slniečko, ale taktiež fučí vetrisko 😖 No my sme dnes malovali vajíčka a lepili na ne také detské nálepky - malú to nesmierne bavilo, takže máme opät skrášlenie bytíku 😀 😀
Čo nové ináč?? 😕

tinakul
18. mar 2008

ha, naraz sme prispeli 😀 😀 😀
dnes mi malá spravila mláčku 😖 ale moja vina, lebo som na nu zabudla - aj som naraz varila, aj malovala vajíčka, pritom kávu si robila a malej dvd púštala a ona sa mi počurala 😒 som ju nesledovala - ani nepýtala či jej treba ... ale včera sa ukážkovo pýtala, tak vidím ,že ešte sa treba pýtat 😝 😀

bejula
18. mar 2008

to nevadi, mne sa to tiež minule stalo , ale to som kecala s poštárkou a ona sa nepýtala 😒
predstav si , že dnes mi ráno vstala a mala suchu plienku, žeby sa pohli ľady, ale niekedy po vypití nočného mlieka sa pyta aj 2 - 3 krát, ale teraz v noci sa ani nepýtala 😉

bejula
18. mar 2008

ja ozdobený byt ešte nemám, lebo sme boli a ja som ešte na hrdlo chorá, takže ani okna nemam ešte umyté, ale vyzdobim si nejak jarne bytik , len rozmyšľam ako.... ☹

tinakul
18. mar 2008

fíííííííha, no šikovnica jedna - však ju sleduj a možno plienka zostane aj druhú noc suchá 😉 počuj a poobede už nemáva??? Možno som sa už pýtala, neviem 😕

bejula
18. mar 2008

ja jej cez deň, ak sme doma nedávam vôbec a teraz som vyskúšala aj na návšetve, že som jej ani cestou nedala a super, tam pišala do nočnika 😉 sme kočky čoooo 😉

bejula
18. mar 2008

predstav si, mam kamošku , jej dcérka v aprili bude mať 3 roky ešte musi jej davť plienku ale už aj sama chodi na záchod, no proste skúšaju a teraz jej riaditeľka škôlky tvrdo povedala, že keď sa popišá vylúčia ju ... to je silné kafeeee veď musia chapať, že každá matka sa snaži ale su deti rozne a podľa mňa aj tie čo nenosia plienky sa stane , že sa popišajú a maju aj vyšší vek , niee 😒 proste no zbohom ...

tinakul
18. mar 2008

ved práve bea, ale aj tu som počula, že jednou s podmienok je, že dieta musí byt bez plienok v škôlke 😝 a neplatí že každé dieta je inééééééééé 😒 je to nespravodlivé, ale čo už... taký je postup 😖

No dobréééééé s tou návštevou - a ako daleko býva od vás tá tetta?? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre