Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
30. okt 2006

ahoj kala,aj moja sara sa narodila vo februari a mne sa zda ze je riadne sidlo 😀 ked ju dam do postielky lahnut,ta sa chyti paliciek- sadne si,klakne a potom sa postavi avelmi sa z toho vytesuje 😀 niekedy az tak ze vecer nemoze zaspat,pretoze ona musi stat 😉
a co tvoj drobcek?

kala
autor
30. okt 2006

no super že som niekoho našla naša to isté stáýle vysí na postieľke laebo čele postele a koľko krát je už taká unavená že padá ale stále neviem odkiaľ berie energi a len stáť a stáť, ty ešte kojíš ? tá moja vymyselnica od 6 mesiaca moje mlieko nechcela dať do pusy len nutrilon a mlieka mám ešte aj teraz haba dej, a čo dávaš malej sárke papkať tá naša by jedla hlavne to čo nemôže a mňa ide poraziť a vieš čo ona mi cez deň vôbec nechce piť ani nutrilon len večer pije 1x 150 ml a 2x 120 ml mlieka no a čaju koľko vypije ani nehovorím už doktorka mi kázala dávať len vodu ale jej to je jedno hlavne že to nieje mlieko aj tej vody vypije asi za deň 1,5 l

sulamith
30. okt 2006

s tym som sa este nestretla,aby taky drobec vypil tolko vody 😕 😀
ja uz nekojim,kojila som 5 mesiacov,pretoze sarka odrazu prestala priberat(to som mala mlieka dost-len ona mi po kazdom kojeni vsetko zvracala)a tak mi doktorka povedala ze ju mam prikrmovat umelym mliekom
potom sarka prisla na to ze s flase to ide lahko,a tak zacala odmietat prsnik a ja som mliecko stracala(ale mala som ho dost,uz v porodnici mi pila 120ml)
Teraz uz papame kade co-rano a vecer mliecko(sunar)cez den uz papa aj zeleninu-mrkviku,brokolicu,zeleninove polievky,vyzivu,piskotky...
a co papate vy?

sulamith
30. okt 2006

mliecko rano a vecer vypije 250 bez problemov 😵
prezerala som si vase fotecky 😉 mala je zlatucka,kolko teraz vazi?narodila sa ti na termin?lebo my sme mali termin az 3.3.

sulamith
31. okt 2006

Ahoj kala,si tu?
🙂

katka2
6. nov 2006

ahojte mamicky, ja mam tiez doma februarovku.Nasa je tiez taky neposed
🙂 stale niekam uteka,lezie nicoho sa neboji.Ja este stale kojim okrem inej papanice.No este stale sa mi budi na jedenie aj v noci a uz sa neviem dockat kedy prespi celu noc.Zacala som jej davat aj kasu pred spanim a nic nepomaha asi budeme musiet zacat pre nu chovat prasiatko 😀

sulamith
6. nov 2006

Vitaj katka medzi nami,tak moje sarka spi celu noc od 5 mesiaca 😉 ,takze zlate to dietatko 🙂 asi nepotrebovala papat uz v noci 😵

certica
6. nov 2006

ahoj maminy, ja mam tiez februaroveho vodnarika, aj ked o rok starsieho nez vy. Ked bol maly, bolo to uplne ukazkove dieta, ale odkedy zacal chodit (10.mes), je to taky maly hyperaktivny vymyselnik, ale velmi stastny a uchichtany

sulamith
6. nov 2006

od 10 masiaca uz chodil sam bez opory?sikovny.... 🙂

certica
6. nov 2006

on zacal lozit az v 8mes. zaroven aj stal,tak ze sa drzal, ale chodit sme neskusali, no a v potom z nicoho nic spravil sam 3 kroky a uz to bolo, tak ma aspon obisli bolesti krizov a vytahane ruky 🙂 🙂 🙂 . Kazde deco je ine, viki napr. este takmer nerozprava, ale uz davno rozumie - az moooc

ena
6. nov 2006

my sme tiez vodnari : maly 1.2. a ja 2.2. 🙂)
teeeda, 250 ml mlieka? Filip ma dost zo 180 ml.. obcas mu spravim 210 ml ale to sa mu malokedy podari vypit..

sulamith
6. nov 2006

aj sarka uz lezie dobre tri tyzdne,a na vsetko sa stvera,aby sa mohla postavit,nema problem sa ani posunut,ked sa drzi....no uvidime kedy zacneme chodit....

katka2
6. nov 2006

nasa Evka chodi uz mesiac po vlastnych nozickach s drzanim za ruky, neviem kde sa tak ponahla, no teraz je to vonku hroza lebo uz nevydrzi dlho v kociku a bezkat v takej zimeee ☹
Ena nerodila si nahodou na antolskej? Nejaka si mi povedoma 😉 mala sa narodila 2.2. ako Ty 😅

sulamith
6. nov 2006

tak ta je sikovna,takze uz ma aj topanocky....to je mile...aj ja sa uz po nejakych musim pobzerat 😅

katka2
6. nov 2006

joj, keby jedny.Uz sme museli kupit druhe lebo z prvych nam vyrastla ☹

sulamith
7. nov 2006

ma kozene topanocky?ake cisielko?

katka2
7. nov 2006

prve botky sme dostali to neviem ani ake mali cislo boli to take klasicke babatkovske malicke biele.Mne sa zda ze mala ma dost velke chodidlo,topanky su c.18 kozene.V predajni bola taka mila pani co mi pomohla.Prve topanocky by mali byt troska vacsie a makke, poddajne.Aky davas cajik malej?

sulamith
7. nov 2006

ja jej davam granulovany,ale striedam to aj s bylinkovym,ktory dostat kupit v lekarni od urciteho veku

katka2
7. nov 2006

ja jej tiez davam ranulovany len sa mi zda akysi presladeny 😒

sulamith
7. nov 2006

tak to skus striedat,ako ja,bylinkovy jej vobec nesladim,uz si zvykla,najprv nechcela lebo nebol sladfky ako granulovany(inac bylinkovy sackovy je lacnejsi...)

sulamith
7. nov 2006

katka,v akej sedacke sedi tvij drobec(myslim autosedacku)pouzivas este vajicko?

katka2
7. nov 2006

este ju vozime vo vajicku.Je urcena pre deturence do 13kg,no neviem si to predstavit lebo uz teraz je tam take chudatko s nozickami zapreta do operadla auta.

sulamith
8. nov 2006

ahojte mamulienky,kde ste kto?

sulamith
10. nov 2006

...ked uz vase deticky chodia a lezu vsade,kde ich mate cez den...v postielke,ohradke....?A chcu byt v ohradke?

certica
10. nov 2006

ahoj sulamith, my sme lozili pomerne kratko, lebo sme uz sucasne aj stali-co bolo zac.8 mesiaca. Ohradku sme vcelku vyuzili, uz ked sedkal, aj sa tam zahral, ale nie extra dlho. Prenho bola v tom case hitom nasa veza a tancovanie, prepinanie hud.kanalov 🙂 . ale ked si aj nieco potrebujes spravit alebo odbehnut do druhej izby, je to fajn v tej ohradke, vies, ze Ti odtial nezdrhne ani nepreleti. Asi kazde deculo je individualne. Moja svagrina vyuzila ohradku pomaly pol roka. Ten nas sa zvykol pytat na ruky.

sulamith
13. nov 2006

ahojte,co robkate ake pokroky robia vase deturence?....nam presne vcera vykukol prvy zubok(samozrajme len malilinky kusok ale predsa 😀 )

kala
autor
13. nov 2006

ahojte my už máme zúbky 3 a idú %dalšie, naša je strašne neposedná len vymýšľa a len chodiť za ruky chce alebo sa jašíme po 4 to vám poviem že ju niekedy mám problém dobehnúť ako lezi, dnes v noci sa stále budila ale to z tých zúbkov no a začala už nové slovéíčko hovoiť bam to je bum a ukazuje aká narastie veľká, okrem toho hovoríme mama baba avo, robíme ťap ťapušky a cvičí ručičkami to tak že s nimi hýbe dozadu keď sedí no je rozkošná 😅

ena
13. nov 2006

katka2: ano na antolskej 🙂 Ty takisto?

ena
13. nov 2006

nas drobec zatial skoncil pri 4 zuboch, coskoro pribudnu 2 horne a dokaze tap tap, tany tany aj s taky blabotanim s vyplazenym jazykom, pa-pa, ukazat aky velky narastie a schovat sa za plienku alebo utierku.. jaj a aj dokaze podat nejaku hracku.. len ziadne zrozumitelne slovko zatial zo seba nevydal,
ved ako ked ma v puse stale bud cumel alebo prsteky.. a slintaaaaaa 🙂
chodenie, za 2 ruky v pohode, za jednu troska pripito 🙂)
po poslednej poradni 77 cm, 9 470 g ... Katka2, ze 18 je velka nozicka, my sa uz blizime k 20tke, ale my mame chlapa🙂

katka2
13. nov 2006

ena ja som si tiez pobudla na antolskej aj pred porodom aj po nom.

nasa zabka ma 6 zubkov,chodi za ruky vonku mi uz nechce obsediet v kociku,no v nutri ju nechavam lozit, vsetko spapa-nastastie,blaboce mama, tata, baba, ukazuje varila mysicka kasicku, aka je velika,tap-tap a dava papa a samozrejme vsetko co sa jej dostane do ruk musi ohryzt ☹
Co davate vasim deturencom na veceru ? Evka sa mi stale budi v noci na papanie
😠 ani kase nepomahaju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre