Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

sulamith
8. sep 2007

tak sa nam ochladilo brrr,tina,ja ked vidim tvoju fotku ako si na plazi az mi je teplejsie 🙂
bejula,v auguste sme boli v ke,skoda ze som nebola na nete,mohli sme sa stretnut. Boli sme sa fotit (cela rodinka) pre iste polske casopisy.
Bolo dobre ,Sarka tam pozovala,ale prave vtedy nemala velku chut na fotenie,takze skoro vsetky fotky ma take vazne 😀
Inac sa mame dobre,sme zdrave...a prave sme sa prestahovali 😎

tinakul
8. sep 2007

Ale Sulamith super - to fotenie vám niekto ponúkol???? A kam ste sa odstahovali???? 🙂

katka2
10. sep 2007

caute,veru davno som tu nebola.Uz mame po lete.My mame stastie, ze susedky maju male deticky tak vonku nemusim vymyslat nic specialne, zahraju sa spolu. Vnutri to bolo teraz hrozne, ked prsalo tri dni kreslili sme, stavali kocky, hrali sme sa so zvieratkami, babikou, citali knizky, no uz aj tak sa mi zdalo ze sa mala nudi. Vsetci sa niekam stahuju hm, hm, hm 🙂

tinakul
10. sep 2007

Jéééééj ahojky katka, ešte si tu??? 😕
Moja teraz hajinká.... babenky ešte sa chcem opýtat, kto z vás si dáva nejaké nepovinné očkovanie???? Myslím proti žltačke, pneumokom, klieštom......???

katka2
10. sep 2007

som, mne tiez buva. Ja zatial neplanujem ziadne ockovanie.
Ako sa vam dari ?

tinakul
10. sep 2007

díky za opýtanie, dobre 😉 až na to blbé počasie ako píšeš aj ty 😠 ale dnes je celkom v pohodičke. Víkend sme mali bez malej - bola u babičky a deda, my sme behali po obchodákoch s nábytkami - chceme menit lustre v izbách a svietidlá 🙂
A ako postupujete s rečovým vývinom??? Nám pediatrička odoručila očkovanie žltačky kvôli ihriskám a tak - stanovili nám termín na oktober 😉

katka2
10. sep 2007

uz tu tusim nie si tinka.
Ako trestate vase dievcatka ? ked sme tu same baby 😉 Ja som malej "capla" po ruke, ked neposluchla na slovne upozornenia, no zacala byt ostatne deti
☹ tak rozmyslam, co ine by zabralo.

tinakul
10. sep 2007

Ale áno som tu, len som si pozerala iné témy 😉
Fúha, no po pravde my s manželíkom máme dohodu nebit, nekričat, občas zvýšim hlas - a ked nezaberá, tak sa jej snažím odpútat pozornost nejakou novinkou 🙂 príklad - máme nové žalúzie všade to jest aj na balkonových dverách dole - no samozrejme to Sophi láka a v minule pár z nich chytila do rúčky a začala tahat - ja nervy že to pokazííí tak som jej výrazne povedala - no,no,no - jasné že vie čo to znamená, ale držala nadalej a zamrnččala na mna že vraj -no,no mama 😒 Tak som rýchlo vyhrabala pudingy,rôzne iné veci z kuchyne - a už bola pri men 😉 Prišla som na jednu vec - že ked jej niečo zakážeme, tým je to horšie a robí to natruc - lepšie odpútat pozornost 😉
A Kati čo vaša malinká??? Už prešlo grckanie???

sulamith
24. sep 2007

ahojte,kde ste kto?
dnes je vonku nadherne...inac my sme sa stahovali do podnajmu,zatial sa akto stahujeme..ale tu sa nam zatial paci najviac.Uz aj sarka si zvykla,aj my...Dufam ze uz coskoro pojdeme do svojho...
Katka,aj nasa sarka grckala ked sme isli niekam autom,a hlavne nema rada zakruty ☹ .Tak ju berieme len na kratke cesty,uz ked mame niekam ist hodiu,tak si robime pauzy(podla potreby).

katka2
25. sep 2007

Ahojte,Evka uz krasne rozprava dokonca prave teraz zacina uz aj spievat 😵
. Veru este stale grcka, aj na kratkych cestach.Minule to na nu prislo po desiatich kilometroch a to sme isli ako slimaci 😖 uz si zacinam zvykat.
Minuly tyz mala prvykrat teplotu tak sme boli trocha zmateny ale nastastie to bolo len prechladnutie.
Planujete nad vase deticky na buduci rok do skolky ?

andrejkaznr
25. sep 2007

ahojček kočky môžem sa k vám pripojiť?ja mám tiež februárového čertíka, no ten môj je od vašich starší o rôčik. Nevadí? Inak volá sa Alex a narodil sa 26.februára 2005.

sulamith
26. sep 2007

andrejka,jasne ze sa mozes pridat,vitam ta medzi nami dievcatami 🙂 Alex uz chodi do skolky?Alebo si to spolu vychutnavate doma?
Katka,evka uz normalne,zrozumitelne rozprava? 😕 To je ale sikulka,som zvedava kedy sa aj my dockame normalnych slov a viet(verim ze uz coskoro),lebo nasa keca od rana do vecera,ale nikto jej nerozumie.Ovlada,niekolko slovicok ktore jej zatial stacia na to aby sme sa pochopili...A tak ako sa doteraz "mamkala" zacala stale volat iba "tatka".A tatkovi to tak lichoti,ze ked pride domov z prace velmi rad a ochotne sa s nou hra...a pomaha mi vo vsetkom.Proste ma makke srdc na svoje kocky 😉

tinakul
26. sep 2007

ahojte 🙂
Vitaj andrejka 😉 aspon nás bude viac , sa teším 🙂 a aj nám aspon poradíš, ked máš o rôčik staršieho chlapčeka 🙂 Alex je pekné meno, však nám napíš niečo viac o tom čertíkovi 😉 Budem rada 😵
My teraz zháňame škôlku, lebo malú chceme dat od januára 2009, tým pádom prihlášky sa dávajú v januári 2008-do marca 2008 😉 No ale poviem vám, že to ubehlo, teraz sme rodili a už škôlku riešime ☹
Inak malej sa začína páčit sediet na WC, takže doma sme pomaly bez plienok 😵 a naučila sa smrkat - to ma teší asi najviac 😵 Vety ešte nehovoríme, len slová, ktoré pribúdajú a tiež si spievame krásne aj tancujeme 😀 My negrckáme počas jazdy vôbecc 😉 Katka a Evka ti rozpráva jednoduché vetičky??? Napíš nám aj nejaký príkladík - potešííííííííí 😵

katka2
26. sep 2007

ahoj andrejka, ja oslavujem rovnako s tvojim Alexom narodky 😅 aj suseda mame Alexa tiez mu taha na tri rocky 😉 .
My tiez chceme dat malu od januara 09 do skolky, no uvidime ako to dopadne lebo u nas su tri skolky a tento rok boli vsetky preplnene, ze nepobrali vela deti ☹ Takze take jednoduche veticky, ktore ma na rychlo napadli: Mama pod kesit(kreslit), teta peva (spieva),Evka ide kupat. Nerozprava celkom cisto ale uz jej rozumeju aj susedia takze jej to ide pekne 😉

sulamith
12. okt 2007

Ahojte kocky,tak teraz by som sa mala s niecim pochvalit c uz vieme,ale mne sa zda ze ja vsetko po "starom",hoci ti ktori nevideli sarku dlhsie tak si vsimaju take zmeny,ktore mne sa zdaju normalne...ale nie o tom som chcela 😀
katka to je mile,z evky bude nejaka,umelkyna hovoreneho slova alebo herecka 🙂
tina vy uz riesite skolku?ved prihlasku nemusis davat rok dopredu...ale ked uz hovorime o skolke...tak sa mi tomu ani nechce verit ako rychlo to bezi,neskutocne.

Ako sa mate?

tinakul
12. okt 2007

Sulamith ahojky 😵
no tu v BA mám také informácie, že áno - rok dopredu, lebo hrozí, že nebude miesto - taký tu je postup 😒 no ešte sme nevybrali - len od každého počúvam referencie a potom budeme chodit aj osobne, už sme uvažovali aj o Hainburgu - no uvidíme 🙂
Ja sa asi len pochválim tým , že druhý očný zúbok je na svete 😀 - čiže ich je 14 a druhé dva očné čakáme každú chvílku 🙄
Sophi pri podávaní sa krásne naučila používat slovíčko - "páči" 😵 no a krásne sedká na záchodíku a domka je bez plienok, len ešte sú nehody 😒 ale to mi nevadí, lebo predtým ani len na nočníku neobsedela - takže sú to pre nás velké pokroky 😵
Vy už máte všetky očné zúbky??? Tu je stále akési ticho baby, kedy to rozbehneme???? 😕

andrejkaznr
12. okt 2007

Ahojte kočky ďakujeme za milé privítanie... my ešte do škôlky nechodíme, aj keď ja už zarezávam v práci na polovičný úväzok, malého mi stráži jeden týždeň moja maminka a druhý týždeň svokra, ktorá je na dôchodku, takže má nanho kopu času. do škôlky by som ho chcela dať asi až keď bude mať štyri rôčky. neviem, ja nemám to srdce zveriť ho osobe, ktorú dostatočne dobre nepoznám a stopercentne jej nedôverujem... aj keď viem že on by s tým problém nemal. nemá problém s cudzími ľudmi. je to také malé slniečko ktorému sa pusinka nezastaví ani na chvíľku. a tie jeho otázky...

sulamith
12. okt 2007

ahoj tina,tak to su pekne pokroky,my nemame este ani jeden ocny zubok,ale tak sa mi zda ze sa prave zacal jeden prerezavat...
andrejka,uplne ta chapem ,ze nemas to srdce zverit Alexa do cudzich ruk,presne to prezivam aj ja.Ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat,ze deti to znasaju ovela lepsie ako rodicia 😉 .Som ucitelka v ms,takze to viem posudit,ale aj napriek tomu budem asi uzkostlivy rodic ako ostatni rodicia. A ja som si myslela ,ze taka nebudem 😀
...inac dievcata,Srka stale tak trpi na tom nocniku, ☹ ,vyvaluje krokodilie slzy 😖 ,a skusa vsetko,len aby sa uz mohla postavit.Neviem veru kedy ju to prejde.
a co sa tyka carovnych slovicok,tak rada pouziva slovko diki 😵

tinakul
15. okt 2007

alahojte 😵
Andrejka no myslím si, že ani jedna maminka sa neteší na odlúčenie od detičiek, ale ja si myslím,že čím skôr si zvykne tým lepšie 🙂 Ale v tvojom prípade, ak s ním má byt kto, tak by som to odložila o rok asi aj ja 😉 Takže ty Andrejka už pracuješ ??? A druhé mimi neplánujete??? 😕
Sulamith ani naša nechcela nočník a ja som ju nenútila - dala som jej ho len tak, aby sa s ním zoznamovala 😉 ona na to dávala bábiky, macíkov a hovorila piši, piši -akože cikajúúúúúú 😀 No videla často ako mi chodievame na WC - so mnou pravidelne a vždy som jej prízvukovala, že čo robím 😀 a raz aj ona mi hovorí - aj ja - tak som ju posadila, a jej sa to zapáčilo 😀
To díky sa mi lúbi - idem to aj našu naučit 😵 Takže ty si učitelka??? Tak Sárka môže byt potom aj pri tebe, ne??? 😅

andrejkaznr
16. okt 2007

Ahojte baby 🙂 dnes máme nádherný deň... neviem ako u vás, ale tu v Nitre od rána svieti slniečko, v práci som dnes mala voľno, takže som sa naplno venovala môjmu synáčikovi, celé dopoludnie sme behali po ihrisku, chudáčik môj bol taký vyšťavený že v momente ako sme prišli domkov, zaspinkal jak bábätko. Už spinká skoro tri hodiny, som zvedavá čo budeme robiť v noci. Inak, on mi v poslednom čase cez obed spávať nechce, len vo výnimočných prípadoch, ak je veľmi unavený, alebo ak cestujeme v aute. To zaspí okamžite. Aj vaše detičky tak zbožňujú spinkanie v autosedačke?
tinka ja som nastúpila do práce, keď mal Alexík niečo vyše dvoch rokov. Dostala som zaujímavú ponuku /asistentka riaditeľa/ na štyri hodiny denne, víkendy voľné, po finančnej stránke tiež fajn, tak som sa rozhodla vyskúšať to. Ale verte mi, nebolo to ľahké rozhodnutie. Na jednej strane ma to lákalo, na druhej som chcela byť s Alexkom doma čo najdlhšie. Nakoniec veľmi závážilo aj to, že sa mi maminka ponúkla, že by sa oňho s radosťou postarala. Majskôr som sa obávala, ako to bude vyzerať keď sa nebudem venovať len drobcovi a domácnosti, ale zvládame to super. A Alex to zvláda úplne najlepšie. On to berie ako spestrenie dňa keďže obidve svoje babinky veľmi ľúbi. Niekedy mám problém dostať ho stadiaľ.
A druhé bábätko? Ja by som už aj chcela, no môj drahý má pocit, že je ešte skoro, tak sme sa dohodli, že ešte rok počkáme a potom uvidíme. Ale ak by sa pošťastilo aj skôr, nebola by som proti...

bejula
18. okt 2007

ahooooooooojte maminy 🙂 🙂 🙂
najskor nestiham citat dozadu co a ako ale slubila som Tinke ze sa ukazem na fore 😉
vitam vsetky co sa pridali tu k nam, teraz uz som rada, ze je to take obdobie krasne kedy uz si mozem kludne vypit kavu a porozprávat sa s mojou malou repetulou aj vy ste na tom tak? zubky nyslim ze uz aj mi vytlacame ocne stale jej chcem pozriet ale ma niecim zabavi, 😠
super su teraz prechadzky stojime pri kazdom strome , tete ujovi ...
🙂 andrejkaznr - aj nasa ja to nechapem zaspi v autosedacke ci je hladna al. nie, daco nenormalne 😉 a druhe babo neviem bud ked bude Bianka mat tri roky al. neskor, ale uz teraz to beriem inak ako po porode, kedy som vravela ze tak rychlo to nebude, teraz sa nato divam ze som zabehana a aj vek uz teraz nevladzem a co potom ? 🙂 uvidime
tinka, spravne aj ja to robim ze ked sme na záchode tak jej prizvukujem ze mamapisa a ty a ona aj ajja ajja a tak zatlieskame a sme obe happy 🙂 🙂 🙂

tinakul
18. okt 2007

ahojte 🙂
Andrejka no keby som dostala aj ja takú ponuku a mal by mi kto postrážit Sophi, asi by som neodmietla - no máš to super náhodou 😉
Bejka - no vitaj opat medzi nami maminami 😵 už som ti písala aj do mailu 😉 Inak zúbky nám vyšli všetky štyri očné - hurááááá 😵 Inak baby aj ja si myslím, že jedno dietatko potrebuje ešte súrodenca 😉 takže u nás sa tiež druhé plánuje, ale ešte nesnažilkujeme 🙂 čakáme na vhodnú chvílu 😉
Strááášne tu prší a to celý den ☹ ale už to asi lepšie nebude s tým počasím 😒 Aj u vás je tak škaredo?? Inak sme pobalené, okolo piatej vezieme malú k svokrovcom na víkendík 😵

andrejkaznr
19. okt 2007

ahojte maminky 🙂 jaj dnes to vyzeralo tak sľubne... rano krasne svietilo slniečko, no potom sa zamračilo a začal fúkať hnusný studený vietor. Som sa tešila, že bude krásne, dufam že nebude celý víkend takýto. Ešte som v práci, o 13tej končím, potom ideme s drahým na nákup a hurááá na chalupu... Len nech neprší, nech nie sme celý víkend zavretý vnútri. jaj nech môže Alex behať celé dni po vonku, nech si ešte užije posledné víkendy na chalupe, lebo tak skoro tam už nepôjdeme... tam totiž býva hrozná zima, už teraz tam v noci mrzne, ráno vždy musíme škriabať okná na aute keď chceme ísť do obchodu. a tam keď napadne sneh, no hrúza... ale chystáme sa tam na silvestra, no musíme poprosiť suseda nech nám tam aspon týždeň dopredu poriadne kúri, lebo inak tam všetci pomrzneme...
Ozaj a vy ako plánujete prežiť víkendík? Tinka to máte s manželom voľný víkendík? Alebo u tých svokrovcov pobudnete aj vy?
A čo Vianoce? Už máte premyslene, čo kto od vás dostane? Lebo ja sa snažím na to mysleť už teraz, aby som zasa týždeň pred vianocami nebehala po meste jak splašená a zháňala darčeky ako každý rok. Lebo ja si všetko nechávam na poslednú chvíľu. Ale tento rok to bude iné 🙂 teda aspoň dúfam.

tinakul
22. okt 2007

ahojte 🙂
no andrejka to máte dobré tú chatku - treba využit 😉 A ako ste sa v nej mali teda cez víkend??? Počasko vyšlo??? 😕
No my mávame často volné víkendy - malá je naučená od mala asi od šiestich mesiačikov pendlovat medzi našimi a svokrovcami - a nie je žiadny problém 😵 Samozrejme, niekedy ideme aj spolu na predlžený víkend 😉
My už riešime Vianoce - no poviem vám, že tu v BA je už teraz riadna nákupná horúčka ☹ Približne máme vymyslené dárky, len sa k tomu dokopat 😒 Pre malú už máme kúpenú disney šmyklavku aj s guličkami 😉
A čo vy ostatné, máte už dar pre vaše ratolesti??? 😕

bejula
22. okt 2007

cau Tinka 🙂 , no ja som sa teraz dostala ku pc, lebo sme dnes spali do 9:00 takze mi zaspala az o 13:15 coooooo? vianoce ja este ani chyru ani slichu, zima je nenormalna vcera sme sa vratili od babky z dediny no uz tam bola kosa, co Bianka nema rada ked fuka akokeby nevedela dychyt myslim silny vietor a tu v KE ani nehovorim 😠 , no cez vikend mi Bainka spadla a zosuchla si sklo na okuliarkoch takze sme ich nosili jeden den, ale uz nam vymenili sklo tak uvidime...

bejula
22. okt 2007

tinkaaaaaaaa kde si? a aka to je smykalka ? 🙂

andrejkaznr
23. okt 2007

ahojte kočky 🙂
víkendík dopadol fajn, počasie bolo pekné, slniečko svietilo, no bola dosť zima, ale aspoň nepršalo, ani nefúkalo... Ani Alex nemá rád vietor, vždy mi piští že fúka, fúka... vtedy ani vonku moc nechce byť, ťahá sa domov. Cez víkend sa poriadne vyšantil, so svojimi kamoškami, Sandruškou /4roky/ a Klaudikou /3roky/. Baby, ja som sa na nich tak nasmiala... Hlavne keď som sa trochu započúvala do tých ich rozhovorov... Oni spolu už normálne kecali, ako dospeláci.
Pre drobca máme kúpené dve súpravičky - tepláčky s mikinami a autíčko na ovládanie - Bleska MekQuina z tej rozprávky Autíčka neviem či ju poznáte, ale náš drobec je na tejto rozprávke normálne závislý. Ja sa snažím moc mu telku nepúšťať, ale keď on si ju stále pýta...

tinakul
23. okt 2007

ahojte 😵
No bejula, asi sme sa včera minuli, ja som išla haji k Sophinke 😉 a potiahli sme skoro do 16:00h. no pôjdem aj teraz asi 😉 No a s tými okuliarmikmi to bude asi tažké niekedy ☹ ale určite sa to zlepší, len na tie nehody bude treba vačší pozor dávat asi.
No to je presne taká šmyklavka, aké zvyknú byt aj v detských kútikoch - normálne má schodíky a bábo sa šmyklne do bazénika , ktorý je naplnený umelohmotnými guličkami 😉 A kedže to je až od 18mes. a naša Sophi sa nesmierne rada šmýka, tak sme neváhali ani sekundu 😵 Inak Bejca som ti aj na mailík písala, dúfam, že odpíšeš 😉
Andrejka o tej telke mi niečo hovor 😠 Naša začína furt vyjednávat s bambulkou 😅 ja jej to musím stále vysvetlovat, že už išla hajat a bbla,bla, aby bol pokoj 😒
Joj, tu teraz leje celý den ako z krchli ☹ Chcem sa vás opýtat, kedy začnete dávat zimné bundy, resp. čižmičky detičkám??? Niekto už dáva, ale zdá sa mi to priskoro 😒

bejula
24. okt 2007

caute maminy, no a mame krasny den 🙂
tinka nestiham, ale ja mojej bambulke davam uz cizmicky aj vetrovku a ked bude chladnejsie tak overaly, no dnes je teplejsie ale aj tak jej dam uz cizmicky. Len nechce rukavice a tolko ich mame, ruky ma studene ako lad ale rukavice nechcem ☹ okuliarky v pohode , vymenili sklo a nosime sem tam chce dat dole a ja jej poviem ze vycistime a dame naspat, ved tolko ludi nosi tkze nie je problem 😉
andrejka, co sa tyka telky, no bohuzial aj my sme jej oddani, ja len sledujem aby nechodila blizko, ale zakazat ot asi nie, ked je dlho tak ideme von al. ina zabavka ako napr. vyberanie pradla z pracky , nosenie veci hore dole po byte, zehlenie 😎
chodi k nam synovec o pol roka mladsi a to je sranda vsetko mu nosi popod nos vodu, ... vtedy si uvedomujem ze uz je vacsia, no kocky rada si vas precitam papapa prijemny den 🙂

tinakul
24. okt 2007

ahojte 😉
bejula si ešte tady??? Sophi hajinká ale už dve hodinky 😵
tak vidím že telka aj u vás fičí 😅 Baby otázočka na vás - dokedy brali vaše detúrence vigantol??? Alebo ešte berú???? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre