Februárové zlatíčka 2006. Pridajte sa

kala
29. okt 2006

tak začnem aj ja lebo mi to tu strašne chýba naše zlatíčka narodené vo februári tu si povymieňame rady a skúsenosti ale sa aj pochválime čo už zlatíčka vedia 😉

tinakul
22. júl 2008

Suli si zlatá 😵 díky za podporu, mám ešte zmiešané pocity, ale máš pravdu, a začíname sa ozaj velmi tešiť aj kvôli Sophinke 😉 Ešte som písala, že Sophi vyzerá už na školáčku - tak oprava - na škôlkárku 😅 😉
no furt by bola medzi detičkami 🙂
ale aj ja mám obavy zo škôlky, z tých chorôb hlavne a tak... a ja som ešte ani ovčie kiahne nemala, takže by som sa zviezla spolu s detmi ☹ rozmýšlam, či sa nedám aj ja zaočkovať 😖 jasné už len po tehu môžem...

sulamith
23. júl 2008

Neviem ako vase deturence,ale Sarka sa teraz dala na vymalovavanie omalovanok. A ide jej to celkom pekne 🙂 .Za tri dni vymalovala tri omalovanky 😀 Teraz momentalne kresli mamku,ocka,seba a matka 🙂 ,to keby ste videli.Aj sa podobam 😀

tinakul
23. júl 2008

Suli musíme vyskúšať 😉 som jej dávno nedávala omalovanky 😅 A normálne už kreslí postavičky?? 😕

sulamith
23. júl 2008

postavicky este nekresli 😉 ,nakresli hlavu,potom oci ,nos,usta,usi a vlasy. A vlasy su rozhodujuce 😀 ,rovne su tatikove a sarkine.Matkovi vlasy nekresli 😀 ,a ja mam kucerave.Takze asi tak.

tinakul
24. júl 2008

tak šikulka jedna je to 😉 Inak sa mi zdá Suli, že teraz máš akosi viacej času na PC ako predtým, ked si mala jedno dieťa, hm?? 😅 Čo je super.... dúfam, že aj ja budem mať ešte čas pri dvoch detúrencoch 😝 😉

sulamith
24. júl 2008

tinka,my sme isty cas nemali internet.Prave preto som vam neskoro dala vediet ze cakame druhe babo. A teraz ked ho uz mame ,tak sa mozem ozvat ked deti spinkaju,napr.ako teraz. 🙂
Prave som dovarila,upiekla kolacik,a obaja spinkaju 🙂 ,takze mam cas 🙂
Sophinka,este nekresli hlavy? 🙂 🙂

tinakul
24. júl 2008

No ešte nie, kreslí kruhy, lopty aj bodky, čiary, ale hlavy s očami a tak ee... asi jej to predvediem lebo v poslednom čase sme moc ani nekreslili, mne bolo ozaj príšerne a bola som rada, ked sa sama zabavila 😢
Suli no dobrá si - takže pozývaš na koláčik??? 😕

sulamith
25. júl 2008

jasne,aj by som pozvala,ale uz nemame 😀 ,u nas sa to zje raz dva.
Co robite?Dovolenkujete?Nikto tu nie je.....hmmmm
Inak u nas je to hrozne,same zaplavy ☹ uz nech na nas zasvieti slniecko.

miriamkac
25. júl 2008

Ahojte
Tina, rezim treba mat hned od zaciatku. A suli ma pravdu, mala bude mat takmer tri roky, uz bude rozumna a velka sikovnica a bude ti pomahat. Moja mala mala 15 mesiacov, ked sa chlapci narodili 😝 ...ale da sa to zvladnut, len si stanovit system a rezim a ten kto bude rezim dodrziavat musis byt hlavne ty.

Suli podla mna sa vobec nemusis bat dat malu do skolky. Moj nazor je ten, ze potrebuje seberovne deti. Ja sa nemozem malej venovat tolko, kolko by som chcela, a kolko by ona potrebovala a nechcem, aby sa mi dostala na uroven chlapcov. Martinko je este malinky, ale uvidis o par mesiacov, bude si vyzadovat dvakrat tolko pozornosti ako teraz a ty budes musiet z nej "odobrat" Sarke. Preto nad tou skolkou poroymzslaj, aj Martinko ta bude o chvilu potrebovat este viac 😉

gabrielkabj
26. júl 2008

ahojte kočky dik za prijatie a pochvalu aj vaše babulka su zlatučke. Do školy sa chystám na nadstavbu tu v Bj. Ale len externe lebo uvažujeme o surodencovy pre Sarču. Prajem vam pekný den 😉

sulamith
28. júl 2008

miriam,zatial to zvladam v pohode 😉 ,a ked vidim ako sa Sarka tesi z novych pokrokov,ktore robi Matko,tak sa z nich velmi tesim 🙂 . Matko sa napriklad teraz uzasne rehoce, a Sarka mu rozprava same somarinky len aby sa smial 😀 .Vecer obaja rovnako zaspavaju,a Sarka spieva Matkovi pesnicky,alebo mu " cita " z knizky.
Vidim,ze take drobnosti ich spajaju.Ja to zatial vidim tak,ze je velmi dolezite aby boli teraz spolu. Myslim,ze Sarka uz zabudla ze bola niekedy sama,akokeby boli dvaja odjakziva. Teraz to vnimam tak,ze je to uzasne ze sme jej dali surodenca. Tinka,mas sa na co tesit 🙂 🙂
...do skolky ju dam na buduci rok...ale asi aj tak sa budem obavat,asi ako kazda mamina 😎

gabrielka,tak vam drzim prsriky,nech ma vasa sarocka skoro surodenca 🙂

miriamkac
29. júl 2008

sulamith ja som nikdy nepochybovala o tom, ze nieco nezvladas. 😝 ..... 😀
Ja som to len hodnotila z mojho pohladu a vidim ako to teraz funguje u nas (mas pravdu, ze ty sa dostanes do tohto obdobia o rok...) a poviem ti, ze niekedy ma ide porazit. Jednu chvilku sa idu vyobimat a druhu sa mlatia o dusu 😒 .....oj...

sulamith
30. júl 2008

miriam,mas pravdu,a dakujem za povzbudenie 🙂 no urcite take obdobie caka aj nas. Som zvedava ake to bude. Hoci mna prekvapuju kazdy den 😀 Ja ta velmi obdivujem ako zvladas deticky,urcite to je narocne,ved ja som aj teraz niekedy taka vycerpana-a to nemam dvojicky...

Vase deturence uz rozlisuju farby? 😕

sulamith
30. júl 2008

Miriam ako dlho si dojcila chlapcov?

miriamkac
30. júl 2008

Suli chlapcov sa mi podarilo kojit asi 6 tyzdnov ale musela som dokrmovat hned od zaciatku. Ja som mala problemy pri kojeni aj s malou, velmi skoro mi odislo mlieko, tak u chlapcov som bola rada aj tym 6tim tyzdnom. Preco?
A mala uz rozoznava farby nehovori ze cervena...ale "ako srdiecko" alebo modra "ako obloha" 🙂

sulamith
30. júl 2008

pytam sa len tak,lebo som bola zvedava,ako jdna mamicka zvlada kojit dve deti.To obdivujem. Ci su hladne rovnako,alebo maju rozny rezim...
aj nasa rozoznava niektore farby....tie zakladne,ale niekedy sa este pomyli. Na istotu rozozna cervenu farbu,zltu,zelenu a modru,aj ciernu...

miriamkac
30. júl 2008

sak to....kojit dve deti...to obdivujem aj ja 🙂 to som ja nezvladla...Jeden tyzden asi mesiac po porode som zostala sama so vsetkymi tromi a vtedy som prisla o mlieko ☹ ...ono to jeden na prsniku, druhy urevany v postielke a mala do toho: "mama cikam"...a vtedy sa mi ucila na nocnik a to samam vies, ze ked ju neposadis ked povie, tak je to cele v haaaji. Tak maleho odstavila, malu posadila na nocnik ...a tak dalej... 😖 ale je to za mnou, teraz zacina druha etapa: vsetci mi behaju po byte a ja mam strach, ze nikdy neviem, kde su vsetci, lebo mam len dve oci a tri izby a kuchynu.... 😒 Tak mam pri tom nastrazene usi a ked nepocujem, utekaaam patrat kde su deti...jaj...uz to dlho nevydrzim a som rada, ze pojde mala do skolky...

sulamith
30. júl 2008

chapem,muselo to byt tazke, a este bez pomoci,ale mala sa ti potom skoro ucila na nocnik.Sikovnica.
My mame medzi detmi dvojrocny rozdiel,manzel od rana do vecera v praci,takze vacsinu casu som s nimi sama,a citim ze to je niekedy tazke,hlavne teraz,lebo v noci vstavam a kojim a Sarka vstava o 6tej a uz musim byt na nohach. Ale da sa to 🙂
Som zvedava ako bude tvoja mala zvladat pobyt v skolke. Nie je na teba naviazana. Lebo moja je velmi...

miriamkac
30. júl 2008

Jaaj suli, ani mi nehovor. Po tych pobytoch v nemocnici, co absolvovala v poslednych mesiacoch sa odo mna nepohne. Dokonca ani so svokrou nevydrzala vonku a hrabala sa domov. Uz som z toho nestastna. Dnes som bola s Petrikom na RHC a mala s Palkom ostali doma s mojou sestrou. No tak nejako sa jej dala "uhovorit" sestra hovorila, ze s nou robila somariny, tak ju zabavila. Prave toho sa najviac obavam a tento mesiac ju chcem odo mna odputat. Posledne dva tyzdne prazdnin budeme u svokry tak ju budem pomaly pripravovat...

sulamith
30. júl 2008

Dva tyzdne? Som zvedava ci vydrzi. A bola uz niekedy niekde tak dlho? Nasa nie. Ale ja by som ju chcela dat teraz ku mojim rodicom aspon na jednu noc. Uvidim ci vydrzi.

miriamkac
30. júl 2008

Sak ja tam budem s nou, ale budem ju nutit aby chodila von aj s babkou....my tam ideme vsetci piati 😉 ...
Inac na jarne prazdniny ju mala svokra cely tyzden a bolo to bez problemov, aj moja mama si ju bravala na par dni. Ale teraz po tych nemocniciach je "hrozna" ked ma nevidi tak :"kde je mamina?"

tinakul
31. júl 2008

nemocnica určite zmení dieťa ☹ No naša je tiež navyknutá chodit aj na tri -- štyri dni k babkovcom , raz k našim, raz k svokrovcom a to už od šiestich mesiačikov, klop,klop - bez problémov zatial 😵
No dnes som sa dozvedela, že sú škôlky, kde akceptujú deti s chorobami ako soplíky, kašel atd.... a škôlky kde také deti neberú a musia sa doma vyliečiť 😝 No a naša škôlka bude jedna z tých čo tam chodia aj choré, tak keby mi malá nastúpila v januári - neviem, neviem či hned neochorie a ešte to aj domov donesie 😒 .... ale kolektív potrebuje a nablízku sú len takéto škôlky 😔 🤐 ach jaj, furt niečo sa musí riešiť 😝 🙄

miriamkac
1. aug 2008

Tina tak tomu naozaj nerozumiem, ako mozu vpustit do skolky chore, alebo co i len prechladnute dieta??? 😖 😖

sulamith
1. aug 2008

tinka,mirka,ano je to bezne,ze do skolky chodia nachladene deturence. Ide o to ze rodicia nebudu za kazdym doma s dietatom na marodke,ked je len prechladene. To v tej praci nic nezarobi...A ked nemaju poruke starych rodicov,kt. su na dochodku ,tak nachladene deti do skolky chodia...aj tie co kaslu...atd. Na jednej strane chapem rodicov,chorych deti,ale chapem aj rodicov zdravych deti...
Prave preto by dieta malo nastupit do skolky aspon trojrocne,aby malo vybudovanu aku taku imunitu.Ale chorobam sa asi nevyhne...
Take dvojrocne deti boli v skolke chore kazdu chvilku. A za kazdym ked prisli do skolky tak si museli zvykat odznova...zas plac...a vsetko od zaciatku...

miriamkac
2. aug 2008

Ahoj
no, vies suli...mozno, ze len ja tak uvazujem, ale pokial mam prechladnute dieta, zostanem s nim doma 2-3 dni vylezi to a moze nastupit do skolky. Ked dam nachladnute dieta do skolky, hrozi mu akurat, to, ze prechodi nadchu, moze ochoriet este viac a samozrejme nakazi ostatnych...a mas to stale do kola, kde aj tak ti to prepukne do niecoho horsieho a musis potom ostat doma tak, ci tak a to min. tyzden. TAk radsej "obetujem" 2-3 dni ako tyzden. Alebo to len ja tak rozmyslam???

sulamith
6. aug 2008

ano miriam,chapem a mas pravdu rozmyslas dobre,ale to by sme chceli privela ak by tak rozmyslal kazdy...

tak my mame prve prazdninky za sebou.sarka bola u babky na cely vikend,a parada,pytala sa na nas,a le neplakala 🙂 , a uz sa znovu pyta na prazdniny ku babke 🙂

ako sa mate,dovolenkujete?

tinakul
6. aug 2008

Suli no vidíš aku šikovnicu máš domka??? A aj vy ste bez nej vydržali v pohode víkendík však?? 😉
Naša je aj teraz u babiny, ja som mala vyšetrenia, odber krvi, uvz, poradňu a dnes som zbehla ešte ku kaderníčke 😉
No včera mi prvý krát dr. naznačil pohlavie dieťaťa 😵
Okrem vyšetrení mám za úlohu vypratať celý balkon a kuchyňu, lebo budúci týžden ideme prerábať 😝 tak to je makačka....

Inak s tou škôlkou je to ozaj smutné.. všetci by mali rozmýšlat ako my a nie prvoradá práca 😠 ale zdravie dieťaťa... ale s tým ozaj nič nenarobíme 😖

sulamith
6. aug 2008

ahoj tina,a to nam len tak povies ze ti doki naznacil pohlavie a ty nepovies ake??? 😵
rychlo nam daj vediet,urcite sme vsetky zvedave 😉 🙂

tinakul
7. aug 2008

Suli 😅 no ozaj som nenapísala - no opäť dievčatko - takže Sophi bude mať asi sestričku 😵 a zaujímavé je, že ona ked sa jej niekto pýta čo by chcela povie pohotovo , že dievčatko 😵 tak možno to aj vyjde, tak aj veci po nej využijem, lebo niektoré sú skoro nové čo nestihla vynostiť 😝 Takže možno budeme mať babinec po akom som túžila aj ja....
No nie je to ešte na 100% tak uvidíme, hlavné je samozrejme zdravie 😉 Už som objednaná na velký uzv - morfologiu plodu tak by sa to malo upresniť 😉

sulamith
8. aug 2008

tanka,tak to je super,hbudete mat babinec. A ako pises aspon po sebe ponosia vecicky. 😵Matko po Sarke nenosil vobec nic,vsetko sme mali ruzove ,cervene... Uz ste rozmyslali nad menom? a ako sa teraz citis? Uz ti nie je zle? A ozaj kolko si pribrala? Ja som v druhom tehu pribrala viac 13kg. Pri prvom 10kg 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre