Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

amadora
18. okt 2009

ach lalupa 😕 😔 to ma mrzí... ešte že ti na to prišli včas 😒

alex21
18. okt 2009

lalupa to ma mrzi snad uz je vsetko ok. 😔

lalupa
18. okt 2009

baby to je v poho, na dalsie babo som nebola a ani teraz nie som pripravena, takze je tak,ako ma byt 😉
vcas ako vcas,esteze som sa zdiagnostikovala sama, lebo z chiry sa nik o pol druhej v noci neunuval prist, sestricke som musela diktovat, co mi maju vziat a ake vysertrenie urobit, nakoniec som sa nasrala, sorry za vyraz, a pytala sa na gyndu ultrazvuk, rychlo predoperacne a sla som na sal... priserne som sa klepala, tak som sa bala, otrasna skusenost, pokial sa pripravili, triasla som sa od strachu a zimy na stole, ale arista bol srandista, odlahcoval situaciu, no ja som mala vyliatu krv az po branicu, takze som uz skoro ani nedychala ...
po dvoch hodinach prace mi chytali ruky a vitali ma na svete 😅
nechali mi este vajcovod, takze mi bude zase lepit 😔
takze pozor na kazde tutu mutu,aj ked myslite,ze pri prisernej unave,strese,vycerpanosti, nespavosti nemozte otehotniet 😨
no vsetko je na nieco dobre 😉
vy budte v pohode, dobru nocku 🙂 papa 😉

amadora
18. okt 2009

Lalupa ty si doktorka že si vedela čo a ako? No ja by som teda nevedela ani len aké sú príznaky na mimomaternicové... som rada že to tak dobre dopadlo,ale mám husiu kožu z toho ako som to čítala normálne 😝 No my si vždy dávame pozor keď vieme že ešte nechceme bábo, na náhodu by som sa nespoľahla 😉

lalupa
18. okt 2009

ano,no nemyslela som,ze som tehu, reku len vajecnik zapal alebo cysta... nedali sme si pozor len raz a buchlo to... pritom obaja sme boli maximalne vytazeni, ja sama s deckami, on na cestach, sluzobka a tak, preto sme potom len mavli rukou a zaspali... ani vo sne mi nenapadlo,ze by ano 😅,
dost hororov, pekne snicky papa, skusim prist aj nabuduce 😉

amadora
19. okt 2009

Dobré ránko!

Noc sme mali výbornú, Majko spinkal krásne a dokonca vo svojej postieľke tak som hrozne rada že ho soplíky nebudili 🙂 Jaj len keby mu to chcelo rýchlo rýchlo prejsť!!!

Lalupa však jasné, stane sa, aj keby ostaneš tehu tak no čo už, ale ešte aj takáto náhoda... 😕 Moje, si mala "pech" teda 😅 Som rada že to dobre dopadlo! A nájdi si na nás viac času aj so svojimi zlatíčkami 🙂

mm1
19. okt 2009

Ahojte babule, pekne ranko.... Mala som straaaaasne tazky vikend, bez Natali, tak vcera ked prisla som sa jej nevedela nabazit... viem ze jej bolo dobre, bola s nasimi na chalupe, ale mne bolo za nou veeeeelmi smutno.
Ja som zostala doma, potrebovala som porobit grunt a to sa pri malej neda... som narobena ako kon, ale stalo to za to. Mam umyte vsetky okna, oprate vsetky zaclony, prevlečene postele, povytahovane veci na zimu a poschovavane letne,pozehlene.... tak zasa mam na chvilu pokoj...... ale ten byt to uz fakt potreboval....

Vcera ked prisla Natali domov, tak sme sa vystiskali, mojkali jašili, ona dobita energiou, a ja zbitá ale šťastná, že je už pri nas... Jasili sme sa tolko, ze zaspala až o 22.15. vobec sa jej nechcelo, hrala sa.... mojkala..... samoska ze som zaspala pri nej.... ja ju totiz este uspavam, a je to nieco krasne a uzasne..... ako pozeram na nu, ako pomaly zatvara ocka, ako ma chyti za ruku a pomaly upada do snickov a potom len pokojne oddychuje.... fakt krasa a milujem tie okamihy......tiez je taky moj cecacik.....

precitala som vas, tehulky gratulujem, snazilky drzim palceky.... soplikovým skore uzdravenie........

Lalupy mrzi ma to, zazila som Missed a nerada tiez na to spominam, ale vsetko je asi tak ako ma byt... a tes sa zo svojich pokladikov.... 🙂

amadora
19. okt 2009

Tak my sme sa práve vrátili z lekárne, nechali sme tam 15 euro 😝 Kúpila som ešte nasivin do zásoby, coryzáliu, sinupret (ten som naordinovala aj sebe) a sebe olynth. Ráno trochu soplil tak som sa odhodlala a trochu sme odsali, celkom dobre sme to zvládli ale veľa mu toho nešlo. Potom som mu strekla morskú soľ a odvtedy má čistý nosík zatiaľ. Dúfam že nás to rýchlo prejde...

Poobede ideme do BB, mamina nás volala že sa spolu pretrápime s ním a bude nám veselšie. Že Majkovi aj autíčka pokúpila nové 🙂

Megi viem si predstaviť že si sa nevedela Natálky nabažiť, ja som takto od malého ešte nebola, ale stačí že si niekde na pol dňa odbehnem k lekárovi alebo tak a som celá šťastná keď sa vrátim k nemu 🙂

veva55
19. okt 2009

ahojte, vidim, ze sa sem po dlhej dobe vratili niektore zienky, tak vitajte 🙂
blumka, gratulujem k tehu, tesim sa s vami 🙂
lalupa, tiez ma mrzi, co sa ti stalo, hlavna vec ze si v poriadku, drzkaj sa 😉
jerry, ...no teba som tu uz ani necakala, som rada, ze sa mate dobre 😉
my tiez vacsinou uspavame a vobec si to nevychutnavam, lebo ziadne pritulenie sa pri adamovi nehrozi 😀 takze pokial zaspi sam, som uplne happy, ale zatial sa to nestava moc casto, mozno 1x za tyzden.
alex, my sme mali take pupaciky minulu zimu, ked sme boli v nemocnici, neviem z coho, ale prvu noc tam mal nemocnicne dupacky a hned na druhy den sa vysypal (take suche trosku cervene), neviem, ci z toho, mozno to bola len nahoda, pomohol nam taky mastny krem, ale netusim, co to bolo. a potom v lete mal take cervene pupaciky po tej 6 chorobe, ale pises, ze ste zdravy...tak neviem. ved ak by to nepreslo, skoc koznej.
megie, asi som svina, ale ja by som bola cela happy, keby mi niekto zobral na vikend adama, snad sa raz toho dockam, zatial si ho nikto nepyta a je mi jasne preco 😀 mne by to strasne pomohlo, trosku si oddychnut, vcera som nechala od 14 do vecera maleho s tatinom a behala som po avione po obchodoch a aj ked som mala chrbat na srot z tolkeho chodenia, prisla som taka oddychnuta .... juj, keby sa aj castejsie dalo 😀 tak si to uzivaj, ked mas natalku komu dat 😉
ami, to ti verim, my tiez pri obycajnom prechladnuti nechame v lekarni 15 eur, je to des 😠

danka.k
19. okt 2009

ami tak si to uzite pri maminke 😉

vevi neboj adamko sa urcite trosku skludni 😉

my noc uplne super.. no sice kym zaspal to bol horor, ale spinkal pekne bez zobudenia do stvrt na 9... paci sa mu konecne jeho postel.. stacilo vymenit malu perinu za velku a stale tam chce byt 😀

veva55
19. okt 2009

danka, to mate super spanok. adam ma velku postel s velkou perinou od 5 mesiaca, ale ani to mu nestaci. zeby som mu kupila double-postel s double perinou? 😀 😀 😀

amadora
19. okt 2009

Vevi hlavné je že ťa humor neopúšťa, určite to zvládaš perfektne 😉 A oddych verím že by sa ti zišiel, to každej z nás občas 😅

ciarka
19. okt 2009

Ahojky babule,

Tak aj ja gratulujem dalsim tehulkam: mini,janette a este aj blumke a este raz bzucke.

A ako tak citam,tak vcera tu bolo spomienkove okienko: po dlhej dobe sa ozvala jerry, lalupa- hrozne mi bolo luto, ked som si citala co si zazila.Mas obrovske stastie ze si tu,a aj v poriadku.A ako vravis,vsetko je tak ako ma byt.Tak sa to muselo stat.Ale este mas sancu mat dalsie dieta a to je stastie.Aj ked si neni pripravena mat dalsie,pride cas, ked budes.Sice u mna sa musi stat, ze to pride samo, lebo inak sa neodhodlame!!!

Blumka- ja ta obdivujem,ze zvlada tehu a aj Terezku,si sikulka. Ja ked som unavena,tak som podrazdena a zla.

A co sa uspavania tyka,tak mala dobre zaspavala sama po ulozeni do postielky,chvilu si porozpravala a zaspala. Ale odkedy sa ochladilo, ci je nevyburena, alebo malo vzduchu ma, tak zle zaspava. Krici, reve,vymysla blbosti, ze jej spadla dudka, ze kaka a cika, a ze chce pit a padla jej plienka a tak dookola, len aby sme prisli. Ked prideme je vyrehnena, jasi sa a beha po postielke.Proste si ju nesmieme vsimat a zaspi, sice jej to trva aj 1,5 hod.ale co uz. Kebyze som pri nej je to este horsie,chcela by ist dole a jasit a skakat a behat. Ziadne pritulenie u nas nehrozi. Ona od malicka sa nechce tulit,cize ja tento pocit nepoznam,a ked tak sa prituli na 2 sekundy a staci.

Alex- co by som vam poradila neviem.iba sledovat tak 2 dni a ak to neustupi ist doki. Mozno nieco spapala neumyte.

A mne sa tiez zda, ze niekde som videla ze tucniacik porodila,to tak od veci.

Bejci- dodatocne k vcerajsim Petkovym 20 mesiacikom vsetko naj,naj,naj, aj Ami- Majkovi k 20 mesiac. vsetko naj,naj,naj a Danka- Rastikovi k dnesnim 20 mesiacikom vsetko naja,naj,naj...

A my mame 20 mesiacikov 20.10.sranda.

Ami,Bzuci- nech sa drobci rychlo vyliecia.

Inak uz sme pokupili aj vianocne darceky pre Sabi, ale uz som vam to tusim pisala.

danka.k
19. okt 2009

😉 ciarka tak aj vam k zajtrajsim 20 mesiacikom...

izka
19. okt 2009

ahojte mamulky.
krásne sa to tu rozbehlo s tehulkami. 🙂 určite aj beji sa podarí 😉 aj ostatným, čo si želajú 😵

ja mám dnes oddych. síce všade bordel, ale kašlem to. 😝 to rebro mám naisto zlomené, lebo ma to bolí viac a viac. včera som už bola besná od bolesti. vyzerala som jak narkomanka, čo som pirule nemohla nájsť 😠 to mám také silnejšie od ortopéda, lebo panadol nič nezabral. ani dýchať, ani kýchať, ani nič dvihnúť, hlavne ema sa mi na ruky pýta a to je teda bolesť.
by som toho mojho drahého dorazila. 😖

izka
19. okt 2009

všetkým 20 mesačným oslávencom gratulujem 🙂

aké ste vy šikulky, že už máte na vianoce pokúpené 😉

amadora
19. okt 2009

tak my sme už v BB 🙂

Ciarka ďakujeme veľmi pekne a aj my vám predčasne želáme všetko naj 🙂

martina1982
19. okt 2009

Ahojte ,

Tak my sme vcera prisli vecer o 22:30hod.

Ninka je nadherna a dobrucke babo .Ani som si ju riadne neuzila ,tak to rychlo ubehlo ,ale uz sa tesim ked za nou pojdem naspat ä budem tam tyzden.Ani som moc nefotila,ale svagor mi posle fotky tak ich dam na FB 😉Za Stevkom som len behala

Tak vsetko naj detickam com oslavili 20 mesiacikov 🙂 My mame dnes 20mesiacikov 🙂

Izka ,aj si bola s tym pri lekarovi?

Vcera ste to tu popisali len som to tak preletela .

Ami ,Bzuci skore uzdravenie dropcom. .My uz mame tyzden sopliky ,ale uz je to lepsie .

Alex ,ja by som isla s tym k doktorke .

Lalupa ,to mi je velmi luto co sa ti stalo ☹ ,ale hlavne ,ze si v poriadku 😉

Jerry vitaj 🙂

Blumka ,tak budes ma dievcatko 🙂 Aj Ty vitaj 🙂

Ciarka, aj Stevko vecer horsie zaspava ako cez den .Ale ja si musim k nemu lahnut .Ja som to nezvladla ja nema rada ked place ☹

Stevkovi sme kupili cizmicky a dostali sme 4 tricka krasne a vetrovku a uz ani neviem co 😀

martina1982
19. okt 2009

Ami ,aspon Vam nebude smutno uzite si v BB 🙂

amadora
19. okt 2009

Maťka ďakujeme 🙂 Aj vám želáme všetko naj k 20. mesiačikom a tešíme sa na Ninuškine fotky 🙂

Ozaj, mám dve objednávky na torty! Jedna lepšia ako druhá... futbalová lopta a hasičské auto 😅

izka
19. okt 2009

ja darčeky neriešim. ema sa poteší aj starej hračke, aj tak ju najviac baví vyťahovať a kaziť ozajské veci a plyšákov mám plné vreco, tak pribežne meníme a je šťastná 😉

idem ju pochváliť, už týždeň sme celkom bez plienky a oblečená je aj v pančuškách. behom dňa to pochopila a začala sa pýtať a občas sa aj sama vyzlečie a sadne na nočník - máme pre istotu 3, aby mala vždy poruke 😀
takže o jednu starosť menej 🙂

čo sa týka uspávania, tak my iba pri kojení 😵 zatiaľ mi to nevadí, len keby to bolo skôr a nie až po polnoci 😝
a prišla som na to, prečo sa mi začala v noci budiť. bolo jej zima. ona neznáša byť zakrytá 😅 tak som ju naobliekala ako cibulu - pančuchy, ponožky, tepláčky, tielko, tričko, mikinu a svetrík a spala celú noc až do 10 hod. 😉 už trikrát po sebe.

idem skúšať filipa z dejepisu, majte sa krásne, zdravím aj jerry a teším sa, že sa tatík umúdril 😉
ami, želám rýchle uzdravenie zo soplíkov - eme pomáha pulsatilla 9CH.
alex, s ekzémom neporadím, to asi najlepšie lekárka, ak nepomôže ten fenistil. nech vám to chytro zmizne.

aj ostatným želám, nech sú detičky zdravé a aj mamičky 😉

izka
19. okt 2009

ami, gratulujem k objednávke 🙂 budeš si zarábať, ako ajka?

martinka, tak ste si užili troška bábatko.
u doktora som nebola, aj tak sa s tým nič nerobí. kika mala vlani zlomené, tak len kľud ( ha ha ) 😀 a lieky od bolesti.

už ozaj idem 😉 pa

bzucinka2
19. okt 2009

vy ste toho teda popisali, mam co robit 🙂
blumka, my uz tyzdem spavame aj v noci vo velkej postielke v detskej izbe, predtym sme to trenovali cez den a teraz uz inde ani nechce spat 🙂 oni su uz dost rozumni na to, aby pochopili, ze ked sa raz pokusil zliezt, som mu vysvetlila, ze ak este raz zlezie, pojde spat do malej a viac to neurobil a aj ked sa zobudi, tak by mohol vyjst z izby, kedze mame zasuvacie dvere, ale ani to neurobi, pekne caka, kym pre neho neprideme, alebo aspon nezakricim, mozes prist, cakam ta 😉
ciarka dakujem, snad nas to uz vsetko opusti a buddeme zdravi 🙂
lalup, hroza, co si prezila, az som sa rozplakala, este ze si bola od fachu, ktovie ako by to dopadlo pri ich rychlosti ☹ a ak sa smiem opytat aka si doki? 🙂 hlavne ze si ok
ani u nas uspavanie nehrozi, lebo akonahle som chcela ostat s nim v izbe a ze budeme spolu spinkat, tak sa len predvadzal a trvalo to dlho dlho a aj tak nezaspal , u nas tiez plati polozit do postielky, pusa, mackovia, par peknych slov a idem prec 😉
uz ani neviem na co viac som chcela este reagovat 😒

martina1982
19. okt 2009

My uz spinkame od 20:15 lebo dnes isiel o11hod.spinkat lebo rano uz bol od 6hod. hore .

Poradte mi co mam na zajtra varit????

martina1982
19. okt 2009

Ami ,dakujeme a drzim palce ,aby sa torticky vydarili 🙂 a kto si to objednal ???

danka.k
19. okt 2009

baby mna z toho nasho uspavania uz porazi.. dnes hodinu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ja uz neviem co s nim..

danka.k
19. okt 2009

a co dnes vsetky rozhodnutie pozerate???? 😀

amadora
19. okt 2009

Izka na to ani zďaleka nemám,ale keď sa raz za čas podarí privyrobiť dáke to euro tak budem rada 🙂

Maťka dvaja páni oslavujú 50-tku (hasič a futbalový tréner) 🙂

amadora
19. okt 2009

dobrú noc 🙂

tami712
19. okt 2009

ahojte 🙂
jéj no včera sa vás tu zišlo 🙂 🙂 🙂

babulky ja som prežila to isté čo lalupa 😔 😔 😔 a asi tiež na to nikdy nezabudnem 😔

chcem malej kúpiť bundu z Quelle, len neviem ktorú 😕

http://www.quelle.sk/sk/q4r/weihnachtswelt/zimn...

alebo

http://www.quelle.sk/sk/q4r/kinderweltspielwelt...

tak poraďte ktorá je krajšia ,
a k nej máme tmavomodré oteplovačky ešte po Viktorovi, sú úplne nové, nemal ich asi ani raz oblečené, tak ich aspoň využijeme. Asi to spolu nebude ladiť keď sú chalanské, ale čo už 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre