Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bejca
autor
12. jún 2009

a vobec ma ten film nebavil tak pozeram Markizu ide tam tusim J. Chan 😉 toho mozem 😵

amadora
12. jún 2009

no ani mňa to nebaví 😒 tiež som povedala mužovi nech to prepne. ale Vin je fešák aj v zlom filme 😀

danka.k
12. jún 2009

beji nemusis mat pas staci ti obciansky... ale maly musi mat.. ale ak mas ty pas alebo muz staci vam ho zapisat

bejca
autor
12. jún 2009

Ami o tom nepochybujem 😀 😉

Danka dik 🙂 pas mame obaja ale uz akosi " po zaruke " 😀 😉

amadora
12. jún 2009

jaj sa tu vadím v jednej téme s jednou maminou, taký mám tlak že fu 😀

bejca
autor
12. jún 2009

v akej teme ?? a kde sa vadis ??? preco sa vadis ???? co ta ma kto rozculovat ????

danka.k
12. jún 2009

beji tak si daje urobit... muz si robil v blave a za dva dni ho mal hotovy... 33 euracikov stal

veva55
12. jún 2009

no tak my uz spinkame 🙂
ivi, ved to, ze u nas to s tym masom je odjakziva ☹ no a terezka je dobra macherka, ze si necha streknut do nosteka a este aj bez vacsich problemov povysavat 🙂 nas adam je presne ako amin majko, sama by som mu nevstrekla nic, ma sily jak dospely chlap, take kopacky do hlavy mi dava, len co sa priblizim s kvapkami. Takze si s nim sama neporadim. mojim telom mu sice nakoniec nohy zakvacim, ale potom ma pastami mlati, trepe hlavou.....takze nemam sancu, vzdy mu to vstreknem do oci alebo mimo, kedze sa hadze ako keby mal epilepsiu. tiez sme pouzivali preventivne physiomer, ale priznam sa, ze v poslednej dobe to flakame.
na stretko rada pridem, ma byt 30 stupnov buduci tyzden, takze pocasie snad bude pekne.

izka ja tiez decka a cyklistov obchadzam jak najviac sa da, lebo su nevyspytatelni, na vlastnej kozi som pred par rokmi zazila, neprajem nikomu, som skoro pol roka nesadla za volant. ja by som uplne zakazala cyklistov na cestach, aj ked jasne, ze je to nerealne.

amadora
12. jún 2009

Beji 😀

amadora
12. jún 2009

Veva no presne ako u nás 😀 Akurát dnes som našla systém na neho, položím ho na zem alebo na posteľ a "prisadnem ho" tak že medzi nohami mám jeho ruky a nohy má za mnou. Jednou rukou mu chytím bradu aby nemykal hlavou a druhou kvapnem. Vyzerá to ako týranie ale to jediné je účinné 😀

danka.k
12. jún 2009

ami kaslu na briketu... je nejaka cudna... uz len ked pozries na to ake chce dat meno svojmu dietatu 😀

amadora
12. jún 2009

ako si ma vyšpehovala Danka? 😀 idem pozrieť... a fakt je divná 🙄

danka.k
12. jún 2009

ami ja mam oci vsade 😀

alex21
12. jún 2009

Ahojte maminky.
Po dlhej dobe sa tiez hlasim. Sice nepracujem ale zaneprazdnena som dost. V sobotu sme boli u nasich, v nedelu u krstnej na oslave, v pondelok na plavani, v utorok u ortopeda, v stredu znovu plavanie, vo stvrtok som robila dzem z ceresni a piekla strudlu a dnes som akurat navarila a urobila nakup na vikend.
Jani na licku uz chrasta zmizla. Ja som tak isto popalila Elisku. Varila som polievku a pouzila som ponorny mixer. Smykol sa mi a vyprsklo mi rovno na Elisku. To ze mi vyprsklo som vedela ale ze na Elisku som netusila. Ani neviem kedy za mnou prisla az ked uz plakala tak ze prekricala mixer som vedela ze je zle. Ani neviem kde jej to prsklo lebo si to pochytala rukami a od placu mala celu tvar cervenu tak som ju len mokrym uterakom poutierala a az ked mala pluzgiere som videla ze to mala pri ocku a na hlave vo vlasoch. Natierala som jej to s vajickom z oriflemu a na tvari sa jej spravila jazva ale uz odpadla. Len v tych vlasoch to ma stale.
No a rezim sa nam tiez rozhadzal. Rano vstavame cca o 7:00. Cez den spi lebo ju uspavam v manduci a pospi od pol hodiny do hodiny. A vecer chodi spat medzi 21:00 az 22:00. Hlavne v ten den ked plavame tak spi hodinu ale potom chodi az o desiatej. A samozrejme ze ju uspavam vecer.
A vzdorovita je tiez a mrzuta. Len neviem ci to neni kvoli zubom. Idu nam hore oba ocne zuby.
U ortopeda vsetko ok na jej vek. Mame prist na kontrulu ked bud mat 2 roky lebo to uz by mala byt chodza ista a prirodzena.
Co sa tyka rozpravania tak Eli vobec nerozprava. Nepovie ani jedno jedine slovicko a ani cast slova ako naznak. Ale zato pouziva cim dalej tym viac znakov. Normalne nechapem. Blba nemoze byt ked pouziva znaky akurat sa jej nechce rozpravat a ani sa nepokusa nic zopakovat ked jej poviem. Povedala som si, ze do 2 rokov to nebudem riesit. Snad potom uz zacne rozpravat a mozno ma to este aj mrziet bude 😀
Reagovat nebudem na nic lebo je tu uz 282 prispevkov a moj este ziaden. Akurat dovolenkujucim peknu dovolenku a detickam a maminkam ktore su chore skore uzdravenie. 😉

amadora
12. jún 2009

Alex chúďa Eli ☹ Posielame pusky na boľačky 🙂

bejca
autor
12. jún 2009

Ami no co to som precitala aj som chcela napisat ale sa mi vobec nechce 😝 a ser na taku kozu 😝 😉

alex21
12. jún 2009

este akurat k ovociu a zelenine. Eliska zje vsetko pekne. Momentalne jej najviac smakuju visne a ceresne. Ked ideme okolo stromu uz mi ukazuje ze chce. Akurat ze niekedy ten strom je za plotom a neviem jej vysvetlit ze tam nedociahnem.
V surovom stave uz jedla jablka, hrusky, broskyne, marhule, slivky, banany, kiwi, ananas, mandarinky, pomarance, ceresne, visne, maliny, jahody, uhorky, papriku, rajciny, kalerab, redkovku, mrkvu, cibulu, cesnak ten ju trochu stipal ale chutnala, tekvicove jadierka a urcite este vela veci, ktore ma nenapadnu. Ona proste je vsetko to co vidi mna jest. Aspon zatial to tak funguje a klop klop zatial vsetko ok ziadna alergicka reakcia.

bejca
autor
12. jún 2009

Vevi tebe uz spi Adamko ??? supeeeeer 😵 a aj nas Pedro ma tolko sily ze sa az cudujem ze odkial 😅 😕 😉

Ami presne ako pise Danka ser na nu 😉

Alex ☹ Eliske posielame velmi vela pusiniek 🙂 a neboj isto to vsetko zmizne 🙂 to vajicko je super 😵

a ja tie znaky nepouzivam lebo si ja myslim ze potom mozu byt deti " lenive " rozpravat a moze to sposobit viac ze budu znakovat a povedia si ved mi rozumeju tak naco kecat ... a zacnu neskor rozpravat ... ale je to len moj nazor 😉

amadora
12. jún 2009

Beji veď hej, už sa s ňou nejdem rozčulovať 🙂

Aj náš Majko zjedol doteraz všetko, len teraz má kvôli tým stoličkám obdobie že mi štrajkuje s jedlom. 😒

A ja mám na tie znaky rovnaký názor že by som sa bála že potom hovoriť nebude 😅

bejca
autor
12. jún 2009

ani mne niekedy nechce jest .... alebo aj pokuse a potom vypluje 😀

alex21
12. jún 2009

ami beji dakujem 😉
Beji ja som ju nikdy nejake znaky neucila a ani nepouziva tie co propaguju babysigns. Ona si vytvorila svoje vlastne a mne to doslo az ked viac krat ukazala to iste na jednu vec. A odvtedy si ju viac vsimam a ucim sa ja od nej. Prvy krat mi to doslo ked som si myslela ze sa bije po hlave ale nechapala som kde na to prisla pretoze ju nikdy nikto este neudrel a po hlave uz vobec nie. No a ona mi to ukazovala vtedy ked chcela aby som jej urobila moja Eliska. Akurat ze ona to urobila trochu neohrabane a ja som myslela ze sa bije. Potom som si ju viac zacala vsimat a uz to islo. Napr. znak pomojkania a objatia si odkukala z knizky nezbedny psicek kde sa na poslednej strane objima pes zo svojou psacou mamou. Ked ukazuje ze nieco lieta najcastejsie mucha tak len dvihne ruku s vystrcenim ukazovakom a beha s rukou kade tade. Ked vidi vtaka ktory dzobe tak zas s ukazovakom si tuka do hrudnicka a to znamena dzob dzob. To ukazuje ak ked ma v knizke datla. Samozrejme jest je ked prilozi prst k puse ale aj to uz zacala rozlisovat ci je hladna alebo chce jest konkretnu vec. Ak je len hladna tak zacne mlaskat s pusinkou a ked chce nieco konretne tak ukaze na to a potom si prilozi prst k zavretej puse. A takto by som mohla pokracovat dalej. Proste to su jej vlastne znaky ktore ju nikto neucil.

tami712
12. jún 2009

ahojte 🙂
beji Ema spí vo svojej malej postieľke, to ešte potrvá kým bude spať na normálnej veľkej, ona sa v noci neskutočne vrtí 😉 a mužík nech sa rýchlo uzdraví ...

ami a v akej téme si sa to hádala ??? 😕 😀

my sme dnes boli odviezť Viktora k mojim rodičom, ide s nimi na víkend do Štúrova, tak strašne sa tam tešil 🙂
a už aj my začíname viac kecať - mama, bába, ta, kač, ňáá /mačka/ a to je asi celý náš slovník, málo, ale aspoň niečo 😉

amadora
12. jún 2009

Alex teda máš výnimočne nadané dieťatko 😕 Šikovná je Eliška 🙂 Gratulujeme!!!

Tami v téme Bojím sa ho nechať s niekým iným 🙂

bejca
autor
12. jún 2009

Alex no teda 😕 jedno velke waaaw aka je sikulka Eli 🙂 😵 super 🙂 a aj nas Petko sa obcas bije po hlave 😅 no budem musiet skusit ho pohladit ci to bude ono 😉 dik za tip 😵

Tami dik 😵 a ja by som sa bala nechat Petka sameho v izbe v postielke do rana 😅 ja by som bola v strachu ze odtial vypadne lebo on neskutocne vymysla 😅 😉 Viktor si asi uzije " volne " chvilky a bude mu super 🙂 Emke letia pusinky aka je ukecana 🙂

amadora
12. jún 2009

Beji dík za podporu v tej téme 😉 😀

Inak náš Majko sa naučil ukázať kde má palček na nohe 🙂 Sa tak hráme pri kúpaní keď má nožičky skryté pod vodou a penou a ja mu poviem kde má palček tak tú nohu vytrčí von z vody, chytí sa za palček a hrozne sa pritom smeje 😀 Úžasné sú tie naše detičky 🙂

bejca
autor
12. jún 2009

Ami neni za co 😉

a nas Petko zasa ked je okupkany tak ja mu tie male nohy bozkavma a " papam " mu prsteky a straaasne sa na tom rehoce ako kobylka 😀 zjedla by som ho celeho 😀

jaaaaaaaaaaa šak su zlate tie nase deti 🙂 a ukaze si kde ma pupok , prsicka , brusko , pipinku 😀 , nozicky , rucicky a jasne ze oci , nos , usta , uska , vlasky ......

bejca
autor
12. jún 2009

no idem ja haji buvi deti zlate 😀

dobru nocku vsetkym 🙂 pa pa a zajtra neviem kedy ale asi az vecer 😅 ideme na to " mecheche " 😉

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

amadora
12. jún 2009

Beji my zase pri vyzliekaní pred kúpaním robíme fúj nad jeho nôžkami ako smrdia a Majko sa hrozne rehoce a strká nám tie nohy pod nosy 😀

alex21
12. jún 2009

eliska pri kupani sa zas sama umyva. Vypyta si mydlo a z nechtom donho zaryje to si akoze namydlala ruku 😀 a potom zacne s nohami. Pobeha si po nohach, potom zas rypne do mydla potom umyje prsty na nohach, potom brucho, hrudnik a nakoniec ruky. A ked sa jej spytam, ze ci si aj vlasy umyje tak si pobeha po hlave a ze hotovo. A jasne ze zakazdym rype do mydla. Zacina sice od konca ale snaha je. 😀 A v poslednej dobe reve ked ju chcem vybrat z vanicky. 😝

Ami takemu malemu a tak mu smrdia nohy. 😀 😀 😀

Kocky este raz vam dakujem za pochvalu. A idem aj ja uz haji. Snad este dnes zaspim. 😅
dobru 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre