Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

veva55
4. mar 2010

ahojte, ten pinosol som si aj ja ako tehotna kupila a vobec mi nepomohol, tak neviem neviem, ci to neni skoda penazi... 😀
tiez si myslim, ze ked si date normalne kvapky do nosa 2-3x denne, nic sa nestane.
tu je tusim fakt uz viacej tehuliek ako netehotnych, tusim tu zostanem za chvilu posledna 😀

amadora
4. mar 2010

Moni no neviem čo je na tom, ale ja ako som tehu sa očisťujem poriadne 😀 Hnačku síce nemám ale za to chodím na veľkú aj 3, 4x za deň, neviem kde sa to vo mne berie 😀 Ale zase lepšie ako druhý extrém v tehu a mať zápchu 😅

Vevi tak šup šup to napraviť 😀

bejca
autor
4. mar 2010

ahojte 😵

ako pozeram mate super naladu 😵 to je fajn 😎 ja idem dnes zehlit 😝 tak neviem ci sa mi este podari sem prist kuki kuk 😅 no ale snad hadam aj hej 😉 uvidim 😵 a ak nie nahodou tak dobru noc 😉

som rada ze sme vsetci klop klop relativne oki 😵 a tym co im este neni uplne oki posielame pusinky aby im uz bolo fajn 😵

ronit
4. mar 2010

monika urcite nevadi, o tej hnacke neviem, mne a mnohym inym sposobuje opak 🙂
s vitaminom C neprehanat, max. dop. denna davka v tehu je 100mg a vacsina pripravkov ma 500 a 100mg
🙂

ronit
4. mar 2010

tehotenstvo sposobuje opak tam malo byt,
co urcite treba je kyselina listova denne 🙂

moniqe3
5. mar 2010

Ronit: s tým cečkom asi nebudem súhlasiť, keďže verím tejto knihe a ešte aj mnohým iným čo sa venujú hlavne vitamínu C a jeho účinkom. Človek sa nemôže predávkovať vitamínu C. Práveže radšej si od bolesti mám zobrať vyššiu dávku jednorazovo Cčko a nemusíme siahať po ibalgine alebo iných odpadoch.
tu je ten link na tú knihu:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

v tej knihe okrem iného píšu, že práve v tehotenstve a počas dojčenia je neuveriteľné potrebné aby sme zvyýšli dávku vitamínu C, lebo sa môže dieťa narodiť s jeho nedostatkom a tiež ochraňuje ho od náhleho úmrtia... je tam toho veľa popísaného prečítajte si a urobte si vlastný názor.

Ja sama beriem teraz ráno 1000ku a večer 1000čku... a beriem to aj tak keď som chorá alebo ma bolí hlava. Samozrejme, že sú ľudia /v knihe sú aj uvedení/ ktorí nesmú brať vysoké dávky céčka.

Ronit: ja viem že všetci lekári a aj v lekárni keď som im povedala, že koľko beriem céčka sa zhrozili. Ja som z časti naturalistka /aj prosti očkovaniu/ a keď musím liečiť tak hľadám iné metódy ako ATB alebo silné lieky.

V knihe píšu, že vysokými dávkami céčka sa veľmi úspešne darí namiesto morfínu utlmiť ťažko chorých ľudí.

Každý verí čomu chce alebo čo sa naučil. Ja sa snažím stále učiť nové veci a aktívne ich vyhľadávam. Tiež keď som minule za celých rok a pol nezobrala do tela žiadny liek a potom som si dala detský paralen tak mi zabral ako silný pre dospelých. To preto lebo moje telo dlho neprijímalo žiadne lieky a tým pádom bolo citlivé i na takú malú dávku.

Samozrejeme, že toto je môj názor a nikomu neberiem ten jeho. Každý sa zariadi podľa toho ako to cíti. Ronit dúfam, že sa nehneváš.

Okrem céčka beriem kyselinu listovú, pangamín, calcium magnésium, a teraz si idem kúpiť od jamiensonu prenatal.

moniqe3
5. mar 2010

Baby ak sa nenahneváte celú tu kapitolu o dojčení Vám sem prekopírujem.

Žena je počas tehotenstva v stave zvýšeného stresu, čomu by mal zodpovedať
adekvátny príjem vitamínu C, ináč žena trpí nedostatkom a oxidačným stresom.[862]
V 1. trimestri môže byť denná spotreba až 4g, v druhom 6g a v treťom 8-10g; 15% žien potrebuje až 15g. Tieto údaje sú, ako zvyčajne, v úplnom súlade s výsledkami výskumu na zvieratách.[22]→[1];[39] Treba brať do úvahy, že tehotenstvo nielenže predstavuje fyziologický stres pre telo matky, čo samo osebe zvyšuje dopyt, ale dieťa potrebuje (a berie si) vitamín C pre správny rast tkanív. Vysoká potreba vitamínu C v tehotenstve by nemala nikoho prekvapiť.[37][39] Nadmerné zvracanie matky môže zo dňa na deň viesť ku skorbuticky nízkej hladine vitamínu C, s dopadom aj na dieťa.[357]
Ak sa používa profylakticky počas celého tehotenstva, vitamín C udržuje hemoglobín v norme, takmer úplne eliminuje kŕče v nohách, spolu s primeraným pohybom eliminuje výskyt strií (ktoré nie sú prirodzeným prejavom tehotenstva, ale dôsledkom oslabenia kolagénu z nedostatku vitamínu C[888]). Predchádza infekciám. Skracuje pôrod a znižuje jeho bolestivosť. Udržuje pružnosť a pevnosť pôrodných ciest a zmenšuje výskyt a rozsah trhlín a nutnosť nástrihu. Znižuje srdcový stres a výskyt nedonosení, pôrodných a popôrodných komplikácií, zlepšuje šance dieťaťa na prežitie a normálny vývoj, aj pri viacnásobných tehotenstvách.
Deti, ktorých matky užívali v tehotenstve primerane vysoké dávky vitamínu C, sú viditeľne robustné, pijú už na druhý deň, a zvyčajne nepotrebujú resuscitáciu. Rozdiel v 2500 Klennerových prípadoch bol tak zreteľný, že ich personál nemocnice volal „céčkové deti“. Deň po pôrode im začali dávať 50mg vitamínu C denne, a dávku postupne zvyšovali podľa veku a hmotnosti.[37][39][20]
Pomocou megaskorbickej profylaxie sa podarilo priviesť ku úspešným 2-3 pôrodom aj niekoľko žien, ktoré predtým prežili až 5 nedonosení bez úspešného tehotenstva.[37][39]→[863] Vitamín C predchádza toxémii (možno prostredníctvom vazodilatácie).[445]
Nemali by sme zanedbať ani nároky popôrodného hojenia, ktoré môžeme smelo prirovnať k pooperačným. Toto by mohlo viesť k nižšiemu obsahu vitamínu C v mlieku. Počas obdobia dojčenia sa mnoho žien sťažuje na bolesti kĺbov, krvné podliatiny, vypadávanie vlasov, dokonca zubov, únavu, infekcie. Vzhľadom ku nárokom popôrodného hojenia, stresu, nedostatku spánku a nárokom dieťatka, ktoré potrebuje vitamín C na svoj rast, tieto skorbutické príznaky u mamičky môžu skutočne znamenať skorbut.
Dojčiace matky by mali dôsledne užívať dostatočné dávky vitamínu C, pretože tým chránia svoje dieťa pred infekčnými ochoreniami.[359] Aj podľa konzervatívnych odhadov, tehotná žena potrebuje 3-násobok a dojčiaca 2-násobok svojho bežného príjmu.[359]→[864] Nedostatok vitamínu C nepriaznivo
ovplyvňuje vývoj mozgu dieťaťa.[991] Dôležitými doplnkami v tehotenstve
sú aj kyselina listová a jód. Viac v kapitole Ďalšie dôležité látky.

amadora
5. mar 2010

Dobré ránko!

Dnes konečne zase krásne počasie 🙂 A muž mi písal že v Nemecku sneží 😕

Ja si tiež myslím že s C-čkom sa to nemá preháňať, videla som o tom nejaký dokument v telke. A aj tak si telo to C-čko neudrží ale ho vylúči močom 😒

My sme dnes spali do 8:00 😅 Dnes pôjdeme na kontrolu s Majkom, držte nám palce aby sme už boli úplne zdraví 🙂

moniqe3
5. mar 2010

ami: však to že telo čo nepotrebuje vylúči... ami dnešný svet riadi chovanie ľudí.. všetko je reklamný trik. V lekárni vyššei ako 1000cku céčko nenájdeš..ale myslím si, že keby predávali aj 5000cku tak to ľudia kupovať budú lebo to predávajú..a tým, že to predávajú to musí byť dobré??? ja len, že ľudia kupujú čo trh ponúka.. sme ovplyvnovaní a každý kto sa chce chovať inak alebo robiť veci inak je čudný. Ami fakt si prečítaj tú knihu stojí za to. Nemusíš sa tým riadiť ale uvidíš, že lekári nás ovplyvňujú podľa toho čo ich v škole naučili alebo farmaceutické spoločnosti ovplyňujú finančnými výhodami. Mne ako 15ročnej na hormonálnu liečbu dal doktor lieky určené pred ženy nad 30rokov!!! a viete prečo lebo z toho mal províziu. Mne vyvoval kŕčové žily!!!!! bola som u cievneho ktorý mi povedal, že je to z tých liekov a keď som bola za tým gynekológom, že toto a toto tak on že už nebudem môcť brať žiadnu antikoncepciu kvôli kŕčovým žilám. Ďalej to neriešil a vôbec sa mi neospravedlnil! jeho ctené meno je STANKO /to je jeho priezvisko/

amadora
5. mar 2010

Moni však každý má svoj názor 🙂 Ja osobne si myslím že keď niečo pomáha tak to že sa tým budem dopovať na kilá neznamená že mi to bude pomáhať viac a že v tom prípade mi to skôr uškodí ako pomôže. Ale každý to vníma inak 🙂 A to čo si písala o ovplyvňovaní trhu a podobne a to že lekári nie vždy odporučia to čo naozaj pomôže ale to čo im kážu knihy ja dobre viem 🙂 Napríklad včera som to zažila na tej hematológii keď sa ma lekár pýtal prečo som si celé minulé tehu pichala injekcie, či som mala prekonaný potrat alebo tak. Mimochodom tie injekcie mi predpisoval on sám. Vravím že nie, nemala som žiadne problémy, len náhodné genetické vyšetrenie ukázalo že mám vrodenú trombofíliu tak za to. A on mi povedal že to sa tak kedysi robilo že sa pichal heparín kvôli tomu ale že už to netreba. A to bolo pred dvomi rokmi!!! A možno som si do brucha napichala 300 injekcíí úplne pre nič za nič. Ale tak to sa stáva, oni tiež nie sú bohovia a nevedia všetko a veda ide stále dopredu 🙂

moniqe3
5. mar 2010

ami: kokos 300injekcií. To je sila.. ach yo.. no škoda reči

inač dnes som 4+3 kokos to strašne pomaly ide.. ja chcem byť už aspoň 20tt 🙂

amadora
5. mar 2010

Moni 😀 Len si užívaj to čo máš 😉 Ešte nám to aj rýchlo pôjde 🙂

monique02
5. mar 2010

ahojte maminky🙂

monicek len naco sa pytas ronit na jej nazor na nieco, ked jej vzapati oponujes? 😅

ja som odkedy mam ninku taky trochu naturalista, nie ze by som uplne vylucovala lieky, ale logicky mi vychadza prirodzenejsie ziskavat vitaminy a ine latky z prirody, cize zo stravy a pod.,a pride mi cudne rvat do seba tolko umelych preparatov, cize monik nic v zlom ale prave takto podporujes farmaceuticke spolocnosti 😉 dufam ze sa nehnevas 😅 niezeby som pri nini neuzivala na zaciatku calibrum babyplan kvoli tej kyseline listovej, ak treba aj atb jej dam, ale snazim sa chodit k takej dr. ktora ich nedava pri kazdom prechladnuti

vsetkym zelame krasny vikend 🙂

moniqe3
5. mar 2010

monik: ja som chcela vedieť aj iné veci a rovno som sa spýtala na to céčko, že či mi povie niečo iné... ja jej plne dôverujem a vždy keď niečo potrebujem sa rada obrátim na ronit...už mi veľmi veľa krát pomohla... fakt veľké ĎAKUJEM dúfam, že sa Ronit nehnevá na mňa za toto...to by som bola veľmi smutná.

monik: jasné ja sa nehnevám..len som chcela zdieľať svoj názor.. každý ma právo.. 🙂 chcela som len ukázať že aj takéto niečo existuje. Knížka stojí za prečítanie. Fakt odporúčam. Nenutím.

Ja mám veľa známych čo sa liečia iba céčkom. Známa si dá na bolesť hlavy naraz 3000cku a za 10min ju nebolí. Čo je lepšie dať si ibalgin alebo céčko, ktoré pomôže a neublíži. Čo telo nepotrebuje to vylúči.

A zásadne beriem iba jamiensoa lebo ten je na prírodnej báze. Calibrum sú chcemicky spracované vitamíny. Aj to som si pozisťovala.

moniqe3
5. mar 2010

jáj a ešte k tým vitamínom z prírody.. ak máte záhradu tak to beriem ale ak ju nemáte tak si myslím, že umelo vypestované a narýchlo dopované zeleniny a ovocie sú fakt veľmi "zdravé" 🙂 ale všetko má svoj zápor... aj tie kurence čo jedávame sú dopované stereoidami. Preto sa rodia také veľké deti. Najlepšie mať na svojej záhradke aj sliepočky, prasiatka, kozy, kravy... a vieme čo im dávame.. my zásadne kupujeme od kamoša vajíčka lebo on ma sliepky. Keď som v Bernolákove brigádovala a videla ako tie sliepky žijú a čo jedia normálne mi bolo do plaču..a fakt tie vajíčka sú odpad.

V tomto svete nie je nič čisté...ani tá vlastná záhrada... lebo dnešné spodné vody a toxíny v zemine..to tiež nie je výhra.. jednoducho žijeme v takej dobe..

moniqe3
5. mar 2010

monik: ale ďakujem za argumenty... ja som rada, že vôbec niekto reaguje.. 😉 dúfam, že ma máš stále rada.. 😉 😀

bzucinka2
5. mar 2010

ahojte
ja som dnes navarila plnenu papriku a malemu paradajkovu polievku ak by sa mu paprika nepozdavala, uz len zemiaky pre mm a jeto 🙂 ale teraz idem aktivne upratovat a poumyvat dlazky kym je mm v praci a maly u nasich 🙂 a aj zehlit mam a vyvesat pradlo a pustit dalsiu pracku, nechce sa niekomu urobit to za mna? 😀
a na nieco som chcela reagovat, ale teraz ani za svet neviem na co 😅

amadora
5. mar 2010

kočky u nás začalo snežiť 😕 to čo je toto?! 😠

my sme boli na tej kontrole, že v hrdielku už nie je žiaden povlak ani bodky tak je dobre, už len doužívame lieky a hotovo 😵 to nám vychádza tak do nedele...

inak som ostala trochu v šoku lebo cestou domov sme stretli susedu a vravela že aj ona ide k doki, že jej predvolali tú staršiu na očkovanie proti prasacej chrípke 😲 to som netušila že to takto očkujú a ešte aj na predvolanie

ja malému dávam aj produkty z lekárne na imunitu aj mu každý deň kupujem nejaký druh ovocia 🙂

ronit
5. mar 2010

monika ja sa vobec nehnevam, kazdy ma pravo na svoj nazor,
ja len vychadzam z informacii ktore dava stranka ktorej verim a to je americka oficialna vladna organizacia na kontrolu lieciv a potravin a ta poskytuje vsetky davkovania na zaklade dlhodobych klinickych studii
ked clovek bada po internete tak najde naozaj hocico
ja vychadzam z medicinskych info lebo tak som vyskolena a aj osobne to tak citim
ale nikomu naozaj neberiem pravo na svoj nazor a konanie, ale treba si vzdy pozriet a zvazit pre a proti a mozne rizika pre plod.
Treba mat viac overenych zdrojov, a najlepsie vierohodnych, a uplne najlepsie vychadzajucich z mnozstva kvalitne prevedenych klinickych studdi s 1000 a viac pacientami .
a fakt sa nehnevam 🙂 preco by som mala?
su veci medzi nebom a zemou na ktore medicina vplyv nema a ani o nich nevie 🙂

ronit
5. mar 2010

amadora, zavisi od toho aky typ vrodenej trombofilie mas, kludne mi napis ak nechecs nemusis verejne, v tom sa celkom vyznam,
miniheparin ma pri niektorych obrovsky vyznam a prakticky zachrani tehotenstvo, pri niektorych ho netreba ale napr. kys. listovu ako trombofilik vyslovene musis.

amadora
5. mar 2010

Ronit ja sa v tom veľmi nevyznám ak ti mám pravdu povedať, napíšem ti čo mám v papieroch : vrodená trombofília MTHFR A 1289 homozygot. Mne to zistil náhodou predchádzajúci gynekológ, tým ženám čo brali HAK robili zadarmo genetické vyšetrenia a zistili mi toto. Vtedy mi povedali že v prípade úrazu, operácie alebo tehotenstva mám o tom povedať lekárom. Takže pri Majkovi som si od prvých týždňov až do konca šestonedelia pichala heparínové injekcie, konkrétne Clexane 0,4. Včera mi doktor na hematológii povedal že krvný obraz mám v poriadku a že prečo som tam chodila predtým, či som mala potrat alebo tak. Vravím že nie. A on mi na to že predtým sa to tak robilo že sa pri týchto ochoreniach pichal heparín ale že to nie je už treba, že zatiaľ mám krvný obraz v poriadku a že mám chodiť len na kontroly, že možno ako bude bábo rásť tak to bude väčšia záťaž na telo a budú mi musieť niečo nasadiť, ale že zatiaľ to nechá takto bez.

ronit
5. mar 2010

no pri homozygotnej forme by som asi ten clexane brala, alebo aspon si dala kontrolovat zrazanlivost vcitane D-Dimeru a 6 tyzdnov a pri akejkolvek zmene clexan nasadila. zeny ktore maju tuto mutaciu a pokial maju dve-tvoj pripad homozygot su rizikove, kup si zatial v lekarni Femibion je drahy ale je to listova plus ine presne pre zeny s poruchou zrazanlivosti. Hematologovia tieto mutacie podcenuju takze skor nech ti gynekolog ten clexan napise alebo aspon kontroluje zrazanlivost.
Pozitivne je ze si nemala potrat ani nic.

ronit
5. mar 2010

nech ti to kontroluju urcite pravidelne a ten Femibion to by zatial amlo stacit. Ak ti pomoze berem aj ja, som heterozygot-cize mam jednu mutaciu 😉

amadora
5. mar 2010

Ronit on vravel že to budeme sledovať a chodiť pravidelne na kontrolu či sa to nezmení 🙂 a ten Femibion to sú aj ako vitamíny pre tehotné? lebo beriem Calibrum babyplan tak či ten mám vysadiť alebo brať oboje

ronit
5. mar 2010

calibrum vysad, Femibion su vitaminy pre tehotne ale s ucinnejsou formou listovej ktoru telo nevie vyuzivat pri tych mutaciach. Nerobim reklamu cestne slovo, je drahy jak svina ale naozaj dobry.

monique02
5. mar 2010

monik ja sa vobec nehnevam, co si sisi 🙂 ja len ze na mieste ronit by mi bolo blbe keby sa ma niekto pytal na odborny nazor a potom hned na to tvrdil nieco uplne ine, to mi vyznelo tak ako by si cakala co napise a potom mohla oponovat, len ze by bola skoda aby nam uz ronit nabuduce neporadila ak to budeme potrebovat, aj ked mne je jasne ze ty si mala len tie najlepsie umysly 😉

a mne je jasne ze aj to ovocie zo zahradky nie je bohvieco ale tak zijeme v takej dobe, mne je jasne ze calibrum je chemicky vyrobeny, to som len chcela zdoraznit ze nie som zas nejaky bio fanatik 😀

ronit tak toto je uz pre mna po cinsky, homo, hetero, zygot, mutacia 😀 a aj ja si tvoj nazor naozaj vazim, pretoze je vidiet ze nestrielas len tak od brucha svoje pocity

monique02
5. mar 2010

pisem jak hotentot, mne je jasne, mne je jasne 😀 😀 nic idem sa vyvalit na gauc kym nini spi 😉

ronit
5. mar 2010

monique dakujem, ak by si chcela rada vysvetlim vsetky zygoty 🙂

amadora
5. mar 2010

ďakujem Ronit, hneď zajtra si ho pôjdem kúpiť 🙂 si ma teraz trochu vystrašila, dúfam že ten včerajší doktor nespravil blbosť, nerada by som o bábo prišla ☹

ronit
5. mar 2010

vobec nie, treba to len kontrolovat, pytaj si kontrolu ak by oni zabudli urcite po 6 tyzdnoch ok? to ba malo stacit, evidentne si mala vysledky dobre, vtedy nie je co liecit a teda asi ani davat clexan.
Nechcela som ta vystrasit len chcem aby ta kontrolovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre