Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bejca
autor
11. jún 2009

Ami 😖 no ja mam tiez zmiesane pocity ked mam obiehat 😝 alebo ked ide oproti mne " velke " auto 😅 a s tymi zakonmi je to veru tak 😝

no kocky idem ja haji buvi 😵 pa pa a dobru nocku vsetkym 🙂

amadora
12. jún 2009

Dobré ránko!

My sme mali trochu blbú noc, spať som išla o polnoci a keď som si ľahla tak začalo niečo šuchotať nad nami, zrejme sa medzi strop a sadrokartón dostala dáka myš alebo čo a zobudila mi aj malého. Ale tak našťastie po dákej hodine stíchla. Potom som zaspala a prišiel si ľahnúť tatko a zobudil ma. A už som nemohla spať. A ráno zase o 6:00 sa zobudil Majko lebo mal plný noštek. Asi ho dnes vezmem ku doktorke.

bejca
autor
12. jún 2009

ahojte 😵

my sme spali do cca 6:15 znovu 😖 ale ja som vstala skor ale okolo 5:30 a nemohla som zaspat 😝 a aj vecer nemozem zaspat .. a cez den si sice lahnem k Petkovi ale tlce mi srdce ako dive takze to znovu nemozem sapt aj ked cas od casu sa mi podari pospinkat aj cez den 😉

Ami vy ten spannok tiez nic moc a ta mys asi by som tiez nemohla spat 😅 😉 a mozno bude lepsie ak behnes k tej doki 😉

amadora
12. jún 2009

Beji ja tiež v poslednej dobe nemôžem zaspať. Som unavená, idem si ľahnúť, ale len sa v posteli prehadzujem. A k tej doki asi radšej pôjdem, nech mu spraví dáky výter alebo čo, keď sa mu to zase tak skoro vrátilo. Aj keď to asi budú tie zuby keď máme čerstvo stoličku von, ale istota je guľomet (povedala babka a kúpila si delo 😀 )

bejca
autor
12. jún 2009

Ami gratulujeme k zubku 😵 a asi bude lepsie spravit vyter 😉

amadora
12. jún 2009

Beji ďakujeme 🙂

amadora
12. jún 2009

My sme boli u tej doktorky, zobrala Majkovi výter z nosa pre istotu ( výsledky budú v utorok) , aj mu pozerala hrdielko, uši a počúvala ho. Vyzerá to len na tie zuby. Ale som rada že som išla lebo mu dala aj Fenistil kvapky aby sa mu stiahla sliznica a nejaký špeciálny sprej do nošteka lebo tie klasické sa nesmú dlhodobo používať. Tak uvidíme...

danka.k
12. jún 2009

no my dnesna noc tiez horor.. maly sa o jedenastej zobudil, ze naco uz dalej spat.. tak sme pri nom s tatom lezali, on sa stale len prehadzoval, celu noc som sa nemohla od neho ani otočit, lebo hned zacal revat.. cela som dolamana ☹

martina1982
12. jún 2009

Ahojte 🙂

Ami,Bejca krasne fotky a gratulujem k zubkom.

Danka vyliec sa a to je mi luto,ze ste mali zlu noc.

Ami,drzim palce ,aby vyter bol ok.

Ajka super ,ze Adamkovi zmizla hrcka.

My ideme na 3 dni na vikend do Dudiniec 🙂 tak sa tesim a dufam ,ze bude pekne pocasie.

Inac aj Stevko mal 3 dni sopliky a preslo mu to .
Stevkovi moc nechutia jahody ani ceresne ,ale jablka ,banan,melon ,hruska a uz ani neviem co.

Izka ,som rada ,ze Emka je uz pomalicky ok .Gratulujem k spanku.

uz neviem ani naco som chcela reagovat,tak mi prepacte ked som na nieco neragovala 😉

Inac vcera som mala stres Stevko sa mi vykakal az po troch dnoch .Nastastie to nemal ani tvrde .Ale ked to tlacil tak mal take cielko spotene 😀

danka.k
12. jún 2009

martinka nas maly ked vidi banan tak uteka prec.. neviem preco ale on ho neda ani do ust.. 😀

veva55
12. jún 2009

ahojte babule, dnes som stihla par stran, som dobra 😀
mi dosiel novy depilator, tak som si holila nohy, och, este ich mam strpnute a vraj bezbolestny 😀
ajka, super, ze vam zmizla hrcka.
este co sa tyka toho ovocia, stavu by mi vypil, ale ma z toho hnacky, takze nedavam. ale ked mu spravim koktejl, tak to ano, takze aspon tak ho klamem 😀
co sa tyka zitneho, labudu, skrucaneho...tiez si myslim, ze keby boli normalni ludia, uz sedia v base. je to nespravodlive. lebo tu neide o to, ze trochu prekrocili rychlost, aspon co sa zitneho tyka, tak na svojom auticku si pravidelne zihal 2x vyssou rychlostou jak je povolena. a to sa tyka aj politikov a ostatnych "celebrit". samozrejme pre neho je najvacsi trest zit s tym do konca zivota. ale suhlasim s tym, ze uz by s tymi clankami mohli prestat. aj ked mna to neprekvapuje, novinari sa priam vyzivaju v takychto citlivych temach. no a najviac ma rozzuruje, ked sa nejakej rodine stane podobne nestastie, dovalia sa k nim novinari a za kazdu cenu pytaju od nich vyjadrenie. toto povazujem za najvacsiu spinu, drzost, bezchrbtovost...ako keby nestacilo, jak rodicia trpia, vyvalia sa tam na nich, div im nestrcia mikrofon do ust....na toto nemam slov.
izka, vasa nehoda musela byt hrozna, asi by som umrela. ale moj nazor je, ze deti na bicykli nepatria cestu. a je jedno ci v meste alebo na dedine. nikdy nevies, co sa moze stat, aj dieta moze na tej ceste zle stat, pripadne sa mu moze stocit bicyklik a to nehovorim o tom, ze vela vodicov nedodrziava rychlost a cez tie dediny chodia pomerne rychlo.

tami712
12. jún 2009

ahojte 🙂
my sme mali super noc, len raz som bola pri nej 😎 😵

martinka tak to budete blízko nás, Dudince nie sú ďaleko od nás 😉 a nech vám vyjde počasie 😉

amadora
12. jún 2009

Majko spal cez obed hodinu a zobudil sa s plačom a plným nosom ☹ Ten sprej stojí asi za dve veci. Teraz len plače a plače lebo má soplíky, k nosu ani priblížiť a spal by. Som na prášky z toho 😒

Vevi depilovanie bolí len prvý krát, potom to už ani nebudeš cítiť 😉

S tým bicyklovaním sa mám rovnaký názor 🙂

Maťka ďakujeme 🙂

ivetah
12. jún 2009

ahojte,
rychlo som si prebehla poslednu stranu 😉
ajka super, ze hrcka zmizla.
ami to mi je luto, ze majko je chory. a nedavas mu morsku vodu do nosteka? u nas to vzdy pomoze.
martinka uzite si vikend 😉

boli sme na zaciatku mesiaca v poradni, Terezka vazi 9715g a meria 78cm 😅 takze pekne pribrala aj vyrastla od zaciatku februara. strasne vela zacala rozpravat, takze vedieme uz dialogy 😀 akurat nam zacalo krasne obdobie vzdoru, ked jej nieco zakazem, nedovolim, vezmem, tak to je uplny koniec sveta, spusti taky zalostny krik ako sirena, ako keby som ju z koze drala. a este k tomu si vymyslela, ze kupat sa vo velkej vani nebude (museli sme vratit vanicku), tak sme ju par dni presviedcali, ze je to v pohode. a teraz ma zase problem spat cez den v postielke, co doteraz bolo vzdy v pohode. tak to aby sme sa nenudili 😀 ale keby protestovala tak v pohode, ale nie, ona spusti ten svoj kviliaci sirenovy plac, no des a hroza! tak cakam, co si vymysli najblizsie 😀 😝

co sa ovocia tyka, my ficime ja blkach, obcas banan, hruska, jahody moc neidu, melon nechcela... ale kazdy den zje nieco, takze v pohode.
par dni odmietala maso, este aj z polievky, kde bolo nakrajane na pidikusocky ho tym jazykom nasla a vyplula. ale uz sa to pomaly zlepsuje. proste vymyslame vymyslame a skusame maminu trpezlivost 😅 😝

tak pekny vikend zelame 😅

veva55
12. jún 2009

ahoj ivi, ked uz spominas to maso, adamovi musim doteraz maso mixovat, akonahle zaciti kusok vlakna, vypluje a uz do neho nedostanem ani lyzicku jedla. som myslela, ze ked bude mat zuby, tak sa to zlepsi, ale vobec.

ivetah
12. jún 2009

vevi ale u nas je to prechodne 😉 Terezka uz pekne zje aj maso a to ma lzatial len jednu stolicku, samozrejme to ma nakrajane na malinke kusky. to len obcas si zmysli, ze to nechce.
ale aj Adamko si urcite zvykne psotupne na vlakna masa, to je u kazdeho dietata ine 😉
ozaj rysuje sa stretko v utorok na strkovci, pre tie, ktore by sa chceli zucastnit 😅 standardne asi okolo obeda.

amadora
12. jún 2009

Ivet neskúšala som. Ako sa to robí? 😕 U nás je ten problém že Majko neznáša všetko čo sa týka jeho nosa, vyčistiť mu ho vatovými tyčinkami alebo mu kvapnúť kvapky je boj a odsávačka neprichádza do úvahy lebo to ručí ešte hodinu potom a má ešte plnší nos ako mal predtým. Už som z toho zúfalá lebo neviem ako mu pomôcť 😒

A inak to obdobie vzdoru dôverne poznáme aj my 😀

ivetah
12. jún 2009

ami kupujeme v lekarni physiomer a vzdy po kupani jej strekneme do nosteka. navyse to detom chuti, lebo je to slane 😀 a ked protestuje, tak moze drzat tu flasu a my jej tak strekneme. takze sa jej to celkom rata, akoze ona sama 😉
a odsavame len ked tecie z nosa a nemoze dychat. mame tu na vysavac a to funguje velmi rychlo.
jaj a este co je dobre to je nasivin, ale to neviem ci by majko akceptoval. ale tu vodu skuste, je to sice drahe, okolo 200,-skk, ale nam jedna flaska vydrzala rok a to jej fakt davame aj preventivne, kazdy druhy vecer.
a este mu daj nieco pod matrac, aby mal hlavicku vyssie.

amadora
12. jún 2009

Ivet no to je ten špeciálny sprej o ktorom som písala že nám ho dnes dala 😅 😀 Ale nepáči sa mu ani ten. Len čo zbadá že sa mu niečo blíži k nosu prestáva s tým byť kamarát 😀 Nasivin sme dávali doteraz ale s malou prestávkou má tie sople už mesiac tak povedala že sa to tak dlho nesmie dávať a dala nám tento psysiomer že ten sa môže aj dlhodobo používať.

izka
12. jún 2009

ahojte.
ami, je mi ľúto, že má majko soplíky. ja dávam olynth kvapky a behom dvoch dní je po soplíkoch. ema tiež neznesie nič okolo nosa, ale toto má na konci kvapátka takú guličku a tak jej to nevadí.
nám vždy doktorka predpíše pamykon, ale to je boj. ten physiomer takisto v žiadnom prípade.
želám, nech čím skôr soplíky zmiznú.

ema začala hnačkovať. žeby ďalší zub? alebo z tých jahôd a čerešní. dala som hylak, tak uvidíme.
inak je neskutočne dobrá. v pohode som dnes poumývala dlážky, kúpelňu, wecko, kuchyňu.
nosí bábiku a hladká ju a ľúbi, že "moja". aj sme ju museli krmiť zarovno s ňou. nepoznávam svoju čerticu. len aby som to nazakríkla. 😉

izka
12. jún 2009

beji, peťko je šikovný.
ema asi týždeň hovorí svoje meno, pritom ľahšie asi už nieje. všetky mená sa naučila, len svoje nechcela hovoriť. najlepšie jej ide "klárka". teraz je klára na gymnastickom sústredení a tak ema ju hladá a vykrikuje, že klárka kde je? strašne ju ľúbi.

a peťko už vie robiť bublinky na plávaní? to je naozaj dobrý. niektoré deti ešte v 4 rokoch mali problémy ponoriť hlavičku. takýmto tempom bude do 2 rokov plávať. ešte sa neudrží splývať?

izka
12. jún 2009

vevi, jasné, že deti nemajú čo robiť na ceste. bola to moja nepozornosť.
malý jojo dostal vtedy zápal plúc, tak som bola nevyspaná. muž vonku kosil a filip za ním vybehol len v slipoch a papučkách. ibaže za mužom medzitým prišiel sused a nezatvoril bránku a filip to využil.
ten šofér pak hovoril, že ho videl už z dialky, lenže ho oslnilo slnko a ani sám nevedel, ako ho zachytil.
aj nás pak zobral do nemocnice a niekoľkokrát sa bol ešte pýtať, ako to dopadlo. bola to nešťastná zhoda náhod.
ja ako šoférka obchádzam deti, psov a cyklistov veľkým oblúkom. muž sa zo mňa smeje, ale ja mám panický strach z toho, že by som niekomu ublížila.

amadora
12. jún 2009

Izka ďakujeme pekne. My sme doteraz dávali Nasivin, on mu noštek uvoľní ale sople máme už poriadne dlho tak neviem či má dákeho bacila alebo čo 😒 A čo sa šoférovania týka, ja som taká istá, všetko obchádzam na kilometre. Muž sa mi minule smial lebo na ceste bol had a ja som tak strhla volant a on že čo sa stalo a vravím že zľakla som sa 😀

Majko je dnes neskutočne protivný, umrnčaný, urevaný, no proste hrôza. Ešte aj keď mu chcem dať čaj tak sa jeduje. Už som sa aj vyrevala, aj som krik na neho robila, aj mi to ľúto bolo potom... ☹

bzucinka2
12. jún 2009

ahojte

beji ideme na kretu 🙂 a este nebalim naplno, nie som doma, msim najprv pomoct mamine okolo chaty v zahradke a tak kym odidem, lebo ma operovanu ruku a nemoze nic roit, tak nech mi tu vsetko nezarastie na dzunglu 😝

ami, mna depilovanie boli stale 😅
a skore uzdravenie prajeme 🙂

nemam cas citat, ale vsetkych pozdravujeme 🙂

amadora
12. jún 2009

Bzuci ďakujeme 🙂 No neviem, mňa to prvý krát dosť bolelo ale teraz to nejako nevnímam už, nejako to necítim 😉

bejca
autor
12. jún 2009

no docitane 😵

my sme dnes tiez mali taky umrncany den a to sme cez obed spali cca 2,5 hodky 😅 dufam ze nebude chory 😅 tato uz chory je 😖 ma aj zvysenu teplotu - vystahovala som ho do obyvacky 😉 a to mame zajtra ten den deni - sportovy den a pod.... z roboty 😅 vobec sa mi tam nechce ale tak co uz narobim 😅 😝 😉 dni vzdoru mame aj my a pekne chyta nervy 😀 diufam ze ho to nebude drzat dlho 😀 😀 😀 brble uz tiez jedna radost splieta si take slovicka ze ziram 😀 be bi uz si zaradzuje do ta ma a aj to pe a podobne 😵 je to uz ukecanec 😀 😉 ovocie papame vsetko okrem pomarancov a mandariniek ......a masko papa normalne na kocky nakrajane normalne ako aj my a obcas mu ho musim na mini pidi kusky ked mu idu zubky tak sa mu neda ... ale inak v pohode 😉

Ivi pekne miery 😵

Ami neboj vo vytere nic nebude a zuby nech su rychlo von 😵

DAnka no tak noc ste mali nic moc ale dufam ze tebe je uz lepsie 😵 a co muzik ako sa snazi 😉

Martinka dakujem 😵 a ako vy ?? a maminka ?? sestra ?? 😵 dufam ze ste vsetci oki 😉 a vikend si uzite tesime na fotecky 😵

TAmi super tesim sa ze ste mali taku super noc dufam ze uz budu len lepsie a lepsie 😵 a Emka spinka v postielke alebo na velkej posteli ??

Izka Emka musi byt zlata ked Klarku tak hlada 😵 a my sme pod vodou skoro stale 😀 s tym nemame problem len nevedel " fukat " do vody a robit bublinky a uz to vie 🙂

Bzuci aj ja chcem ist na Kretu 🙂 😉 zbalim sa do kabele 😀

ozaj kocky ako to je s Chorvatskom treba pas alebo staci obciansky ?? a deti musia mat pas ci ako ??? ak by som teda toho mojho chlapa ukecala nahodou nech viem 😀 😉

bejca
autor
12. jún 2009

Ami na JOj ke je tvoja tretia laska 😀

amadora
12. jún 2009

Tak dnes sme zaspali bez plakania konečne zase 🙂 Len dúfam že bude dobre búvať aj v noci a nebudú ho trápiť sople ☹

Beji dúfam že nebudete chorí, posielame pusky 🙂 A ďakujem za nás 🙂

V TV ide môj miláčik, som zvedavá čo to bude za film, lebo ja sci-fi dáko nemusím 😅

bejca
autor
12. jún 2009

ved ti pisem ze ti ide tvoja tretia lasky v telke na Jojke 😉

a super ze ste tak pekne zaspinkali dufam ze uz bude Majkovi lepsie 🙂 a vam dakujeme 🙂

amadora
12. jún 2009

no to tam ešte nebolo keď som to písala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre