Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

izka
1. okt 2009

ahojte,až teraz som sa sem dostala.

eme sa tlačil 2 týždne horný očný zub a to sme si užili. hlavne v noci plakala , do toho sople, pak kašel. nasadila som homeopatika, tak sme to zvládli a zub sa konečne prerezal a máme chvílu kľud, kým sa nezačnú tlačiť dolné 😝

beji, pekné veci si pokúpila 🙂
ja som mala tiež tento mesiac nakupovaciu horúčku. potrebovala som šaty na všelijaké akcie, čo nás čakajú. natrafila som na pekné šaty za dobré ceny pre seba aj dcéry, až nakoniec som sa dobre popálila.
cez mmb som kúpila šaty dosť drahé, ale keď prišli skoro som odpadla. za tie prachy teda boli hrozné, úplne iné než na fotke a materiál, skôr na nočnú košielku, než na luxusné šaty.
ibaže kočka mi ich nechcela zobrať naspäť, pritom to bol nový tovar a zo zákona je nárok na vrátenie .
tak som to riešila cez adminku mmb aj právníčku a nakoniec sme sa dohodli na výmene, lebo mi svitlo, že ona už prachy asi nemá. no stálo ma to dobré nervy, ale som rada, že sme to takto vyriešili a nakoniec si s ňou píšem cez mail. moc zaujímavá žena. má za muža japonca a o mesiac má termín pôrodu a letela tam teraz za ním. no sila.

izka
1. okt 2009

ja eme ešte pančušky nedávam, u nás je celkom fajn . ani ma to nenapadlo, ja chodím stále iba v trištvrťákoch a naboso.
my sme takí otužilí, ja ani v zime nenosím pančuchy pod nohavice a ani chlapci mi nechcú nosiť spodky.
😵

ciarka, neboj, ak nevyzerá inak choručká,tak to prejde. to chce určitý čas. ale ak je to zo zubkov, tak ten nurofen má aj proti bolesti.

Emka ešte nemala také teploty, musím zaklopať. a ostatné deti touto metodou, že nechať teplotu pôsobiť, skoro nechýbajú v škole, lebo fakt za deň, dva vyzdravejú. ATB neužívali ani nepamätám. keby sme nemali tie úrazy, tak k doktorke pomaly ani nejdeme.
o tých kŕčoch som len počula, ale ešte som sa s tým nestretla, ani nikoho nepoznám, kto ich mal.
mne toto poradila mužova sesternica, ona je detská doktorka a naozaj som jej vďačná, že mám deti takto odolné.

izka
2. okt 2009

dnes, vlastne včera, ma ema prekvapila, aká je všímavá. na klárkinom stole v izbe našla maličký usb klúč a bežala do obývačky k notebooku a normálne ho dala, kam patrí 😕 pritom sme ho tam mali asi len dva razy.
stále ma prekvapuje, ako všetkému rozumí. sama mi ukazovala fliačik na teplákoch a hovorila, že špinavé. sa mi zdá, že naozaj sa tie deti rodia čím ďalej múdrejšie. notebook je pre nich samozrejmosť 😀 dokonca kláre opravila mobil. klára zle počula a ema niečo postláčala a zrazu je mobil ok. 😵

v sobotu nás čaká veľká oslava. už budem mať dospelú dcéru. 😎 strašne rýchlo to ubehlo, ale ami neboj, ešte stále nás potrebuje, aj keď už ju nevodíme za ruku 😉 ja som zas rada, keď sú deti samostatné a nie sú na mne stále zavesené.
len škoda, že ajka nebýva bližšie. určite by som si u nej objednala tortu 😉

idem spať, majte sa krásne, všetky detičky nech poslúchajú a sú zdravé. pa pa

amadora
2. okt 2009

Dobré ránko!

Izka ja tiež nenosím v zime pančuchy, ani by ma to nenapadlo 😀 Ale nedať ich dieťaťu keď je zima, to zase nie... u nás býva ako kedy. Niekedy je už poriadna kosa aj cez deň a niekedy je ešte aj večer celkom príjemne, aj včera sme boli na prechádzke večer a bolo fajne 🙂 A čo sa týka samostatnosti, veď ja som hrozne rada za každý pokrok čo robí, len už to nie je moje malé bábo, hrozne rýchlo to uteká. Nič viac som tým nechcela povedať a už som to vysvetľovala 😉

bzucinka2
2. okt 2009

no koki, zmazalo mi prispevok, lebo maly mi tu kadeco tlacil 😠
takze dobre ranko
ami vraj ma dedicnu nejaku chorobu 🙂
beji uzasne nalepky, kde si ich vynurala 🙂
ja idem dnes pozriet tuto bundicku
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6501358 🙂

danka.k
2. okt 2009

ze nemat v zime pancuchy.. brrrrrrrrrrrrrrrr.. az mi je zima... baby vas len ku nam a hned by ste ich nosili 😀 😀 😀 my sme dnes rano mali 6 stupnov... fuuuuj.. este ze som do tej zimi nemusela ist...

amadora
2. okt 2009

Bzuci ďakujem 🙂 A tá sestrička čo s ňou chodil, Naďa, kam odišla? 😅

Danka u nás býva tiež fajná zima a ja chodím len v rifliach, mikine a vetrovke, nič viac. Je neznášam odmalička cibuľovanie sa 😀

My sme boli u susedky a malej Vanesky sa pohrať, jaj tak bolo super, Majko tam bol rýchlo ako doma, behal po všetkých izbách, krásne sa hrali 😵 A veľmi sa mu páčili bábiky a kočíky, dával im dudky a kŕmil ich z fľašky 😀 A potom s Vaneskou pirátili s kočíkmi ako s autíčkami po celom dome, behali jeden za druhým, no úžasní boli. Majko jej už ku koncu doslova kľačal pri nohách a zbožne na ňu hľadel 😀 Ani domov sa nám ísť nechcelo.

bzucinka2
2. okt 2009

baby, prave mi dosla next krasna bundicka, ale je nam velka, tak ak by niekto mal zaujem, tak napiste IP, poslem foto aj ostatny komentar, nie je nova, je nosena ale krasna 🙂
ami tak ste sa krasne pohrali, museli byt zlatunki, tak chystaj sa na pytacky, ked mu tak padla do ocka 🙂 a sestricku neviem, to som nezachytila 🙂

danka.k
2. okt 2009

ami to ste boli pri tej susede do ktorej sa majko zalubil minule?? ak hej nech sa rozhodne ci chce mamu alebo dceru... 😀 😀 😀 ale jedno viem isto... majko bude lamač zenskych srdc 😀

bzuci a nebude vam dobra na rok?? ci to vyjde tak ze by mu bola dobra akurat na leto?

amadora
2. okt 2009

Danka veru u tej 🙂 A je len dobre keď sa mu aj svokra páči, nie? 😀

bzucinka2
2. okt 2009

dani, ja to nechcem riskovat k roku, to mu uz zase moze byt male, neviek kolko narastie do roka 😔
beji, mne sa aj toto paci:
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1373584 🙂

bejca
autor
2. okt 2009

ahojte 😵

Izka no super teda program nabity 😨 😕 zelam krasnu oslavu juuuuuuuuuuj super vek ze 18 nast 😵 a gratulujeme - Petko posiela obrovsku pusinku 😵 a aj Emke 😉 nakupy veru su take .. ja som zvedava ked mi vsetko pride ako budem spokojna 😅 ale tak snad hej 😉 a s tymi satami teda si mala pech 😝 co sa vsimavosti deti tyka mas veru pravdu 😉 oni su uz teraz taky strasne sikovni a hned vedia co a ako a pritom im nikto ani nic nemusi ukazat alebo staci ked to raz vidia 🙂 😵 tak sa drzte cez vikend a dakujem za pochvalu 😵

Bzuci dakujem za pochvalu uz som fakt myslela ze to bolo neviditelne pridane 😅 😉 a akosi som nasla ani neviem ako sa mi to podarilo a uz sa tesim ked to pride ako prerobim izbu Petkovi 🙂 😵 ja by som bundu brala ale teraz uz kupim len jednu a to chcem novu k tym oteplovakom a aj s capicou co sa nam hodi k tomu 😉 takze dakujem 🙂 ale mohla by si poslat info aj fotto pre istotu 😉 mne sa zda ze Petko je vyssi od Alexika 😵

Ami tak ste mali krsne doobedie 😵 MAjko je zvodca zien 😉 a babiky a kociky mame radi aj my 😀

DAnka aj ja nosim pancuchy asi by som odmrzla 😀 😀 😀

bejca
autor
2. okt 2009

Bzuci hej aj to je krasne ale aj 2x drachsie ako moje 😉

a ja som dnes dala Petkovu postielku do detskej izby a velku jeho postel do spalne a dnes poobede na nej spal .. prave sa zobudil , tak som zvedava aka bude noc 😀 😅

no ideme nieco drobne spapat a von

ahojte

tami712
2. okt 2009

ahojte 🙂
beji tie nálepky sú super, aj ja som rozmýšľala keď sme Eme robili izbu že také nejaké ponaliepam, ale kúpila som z tej istej firmy ako sú tie tvoje nálepky taký meter s hradom a princeznou a skúsila som taký malý kvietok nalepiť na stenu a potom odlepiť a ono to išlo dole aj s omietkou a poriadne hlboko 😒
Tak som meter nalepila na dvere a izbu sme pomaľovali farebnými guľami a ešte má aj Hello Kitty namaľovanú 😵

ale fakt sú krásne tie nálepky.
my máme presne tento hrad:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5231619

a beji pozri tu má tá baba fakt perfektné tie nálepky:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=1&albu...

amadora
2. okt 2009

všetky tie nálepky čo ste dali linky sú prekrásne 🙂 ticho závidím, keďže Majko nemá detskú izbičku ja sa nemôžem realizovať 😒

my tiež máme kúpenú jesennú budničku, už ju aj pár dní nosíme. a aj svokor písal že malému kúpil dáku vetrovku takže uvidíme čo donesie a snáď už nebudeme musieť nič kupovať

ciarka
2. okt 2009

Ahojky babule,tak Sabi ma stale teploty nepretrzite od stredy poobedia.vcera mala dokonca 40ky!!!!!!!!!!!!!!
Co sme nikdy nemali,max.38,5.Uz sme vcera aj sprchovali vo vlaznej vode.Dam jej cipok a po 2 hodinach ma rovnaku teplotu ako predtym.Tych 39.tak musim po 3 hodinach striedat cipky a medzitym sprcha.
Nic ine nema okrem teploty.Tuto noc sme boli asi kazde 2 hodiny hore,ale preto aby sme jej kontrolovali teplotu.Aj vlazne sprchy sme robili.No neviem co to je.

No uz sme z toho na nervy.Vkuse teploty,na chvilu klesne a hned stupne.Dnes sme zase boli u doki,tak pre istotu nam predpisala diazepam,koli krcom.Trosku som kludnejsia. Ale pravdepodobne, ze to ma daky virus, nato nie su lieky,len cakat. Ze je toho dost vela teraz.Telo si buduje imunitu.No tak cakame.

No tak idem na postu,do dm a lekarne a snad si vas potom precitam.

Inak chodite s detmi von na prechadzku aj ked maju teplotu???????Jasne ze nie ked maju 40ky,ale do 38.

Izka ty si asi skusenejsia,porad.A inak sa snazim nedavat do 38 nic,no ale ked za hodinu ma aj 39,5 po odcitani,tak musim.Bojim sa krcov.

ciarka
2. okt 2009

Inak Sabi uz spi 4hodiny!!!!!!Co ona nezvykne.spava okol 2 hodin.Spo od 12.45h

amadora
2. okt 2009

Ciarka to ma tak mrzí že sa takto trápite ☹ Posielam veľa veľa pozitívnej energie a Sabi obrovské objatie.

Tento náš Majko je riadny Rómeo 😀 Boli sme so susedou na prechádzke a ako sa priblížili kočíky ku sebe tak natiahol ruku, Vaneska tiež a chytili sa za ručičky a išli sme tak 😀

Inak kosa je riadna u nás dnes, brrr 😝

bzucinka2
2. okt 2009

ciarka, ja som sa presne na vychadzky pytala teraz dokiny a povedala, ze pokial nemaju teploty, tak von kludne mozme, ze to pomaha hlavne pri soplikoch a lepsie sa im dycha, ale zas nebehat ako sarkan, len sa prechadzat tak hodinku doobeda a hodinku poobede v peknom pocasi, ale neodporuca chodit von pocas teploty 😉 cmuk, nech vas choroba co najskor opusti 😔
a ty ako chudnes teraz vstavanim k malej co?ja som sa uz na to vykaslala, cvicit cvicim, ale jem tak normalne 🙂

bzucinka2
2. okt 2009

a tie nalepky su tami fakt krasne 🙂
ami neboj, raz bude mat krasnu izbicku 🙂

danka.k
2. okt 2009

ami chystaj svadbu 😀 a ani nas rastik nema svoju izbu ale tak aspon ten jeho kutik som mu polepila rozpravkovymi postavickami... 😉

ciarka ja by som uz sla asi na pohotovost... nech vam daju atb

bzucinka2
2. okt 2009

danka, ved ciarka bola u dokiny a vraj to treba vydrzat 😉

danka.k
2. okt 2009

bzuci a kedy boli u doky?? lebo mi ked sme mali minule teploty tak nam povedala ze ked budu viac ako tri dni tak nasadi atb.. nechapem tie doky, jedna povie tak a druha tak

bzucinka2
2. okt 2009

dnes, ved to pisala 😉

danka.k
2. okt 2009

Bzuci ja som ten ciarkyn prispevok citala a toto som uplne prehliadla 😀 😀 😀 ide mi.. ja by som tu doky niekam poslala

amadora
2. okt 2009

Bzuci bodaj by si mala pravdu 😉

Danka my máme len nad postieľkou obrázok Kubka a Maťka a ešte takého anjelička strážnička 🙂

Ja si idem hodiť sprchu, otvoriť nejaké vínko a urobiť si romantikuš večer s tatkom 😉 Tak dobrú noc želám

izka
2. okt 2009

ahojky, konečne som tu aj pred polnocou 😀
emka totiž zaspala!!! 😕
dom mám vyupratovaný 😝 zas na chvílu, ale to stále musím okrikovať, nech nerozsýpajú a nejedia po celom dome 😠
príde mi brat s nastávajúcou švagrinou a synovec 🙂 po prvý raz, tak sa teším.
kika už má teraz predkolo s kamoškami, tak dúfam, že zajtra dorazí v poriadku a stihne oslavu v kruhu rodiny.

ema mi dnes výdatne pomáhala upratovať a keď som ju hrešila, tak hovorila, že : choď preč, MAMINKA.
to sa na ňu ani hnevať nemôžem, len ma to rozosmeje.x-) ani mužovi nepovie inak, len OCINKO. neviem kde na to prišla, lebo staršie deti nám hovoria mamina a ocino. jednoducho vie, ako človeka dostať a hlavne muž je v 7. nebi 😉

izka
2. okt 2009

ciarka, fúha, poriadnu teplotu má sabinka. tak to určite treba dávať aj čípky aj tie sprchy.
ja by som verila doktorke, že je to vírus a na to je naozaj zbytočné atb. skúsila by som to paragripe - homeopatikum- to sú jak cukríky. eme som homeovox dávala každé dve hodiny a sama si to pýtala 😉
to uškodiť nemôže.
aj plače, či len spinká ? ten spánok jej snáď prospeje a už jej bude lepšie. zlatínko malé, takto trpieť.

moja švagriná dáva pri vysokých horúčkach kolieska surového zemiaku na nožičky a na ručky a na to navlečie ponožky, tak skús, možno pomôže.

verím ti, že si z toho nešťastná a bojíš sa o malú, lebo to je naozaj vysoká teplota, ale dúfam, že už sa to obráti k lepšiemu.
prinajhoršom behnite na pohotovosť. viem, že tam dávajú nejaké injekcie proti teplote.

držkajte sa a myslím na vás, nech sabinka čo najskôr vyzdravie.

izka
2. okt 2009

beji, peťkovu pusinku odovzdám kike 🙂 ďakujem.
je to také zvláštne, mať už dospelé dieťa 😨 asi to viac prežívam, než ona 😉 . ale však v podstate sa nič nemení, na krku nám ostane ešte minimálne dva roky do maturity a hádam ešte aj pak . 😀

no idem ešte naklepať rezne. krásny víkend si užijte. 🙂

amadora
3. okt 2009

Dobré ránko!

No ja som dnes vstávala s tým že dnes príde domov svokor... "hurá" 😝 Už si mužíka veľmi do pondelku neužijeme, ten mi ho zamestná zase dákymi hovadinami. Ach jo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre