Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

amadora
7. nov 2009

Bzuci super že si sa ozvala, už mi hrozne chýbaš, dlho sme sa nevideli a ani si už tak často nepíšeme 😒 Držím palce nech ti to doktor schváli s tými infúziami doma 😉 A s tou diétou, tam bol skoro každý deň písaný kurací rezeň, tak keby to mám aj mužovi dať každý deň a ja neviem 3 týždne tak asi začne kotkodákať za chvíľu 😀 A ďakujem za pusu, tiež posielam nech je už lepšie 😵

bzucinka2
7. nov 2009

ami aj mne je smutno ver mi, ale mne sa naozaj nic nechce aj dnes lezim v posteli a prevalujem sa z boka na bok, ani kniha ma nebavi, ani casopis, ani net, proste total apatia, myslim len na to aby mi zle nebolo konecne 🙂 ale ked budete mat cestu okolo kludnes a zastavte, to zvladam, aj minuly tyzden som dve poobedia strazila kamoske maleho a zvladla som, ono pri malom mi aj tak nic ine neostava ako sa premoct a fungovat 🙂

bejca
autor
7. nov 2009

ahojte 😵

idem citat 🙂

dufam ze tu este niekto bude potom 😉

den sme mali fajn 🙂 boli sme gratulovat 😵 torty mali uspech a aj chutili tak som rada 😵 posedeli sme si pokecali 🙂 ja som sedela a vsetci behali okolo Petka tak som si aspon trosku oddychla 😀 ale teda zistili aky je sibal a vymyselnik a neposlusnik 😉 a svagrina slubovala ze si ho zobere na prazdniny a po dnesku usudila ze ked bude mat aspon 8 rokov 😀 takze Vevi s varovkou sme na tom podobne 😀 😀 😀 😀

amadora
7. nov 2009

ja viem že ti je ťažko moja 😒 to ja len že mi je za tebou smutno 😉 veď sa niektorý deň môžeme dohodnúť ak ti bude trochu lepšie a ak teda budeš domka tak vás prídeme aspoň trochu pozrieť 🙂

bzucinka2
7. nov 2009

beji parada, ved aj museli chutit, ked aj vyzerali paradne 🙂 a neboj, v lete bude uz rozumnejsi 😉

amadora
7. nov 2009

Beji super že ste mali pekný dník a že torty mali úspech 🙂

bejca
autor
7. nov 2009

no teda popismenkovane habade 😵

Izka mas super vztah s detmi chvalim ti to a mas aj za to krasnu odmenu 🙂 a ja by som plakala tiez lebo placem este len to citam 🙂 pozdravujem Filipa a ze je dobry syn aj ked obcas hneva 😉 a Emka to je teda riadna potvorka ale zlata 😵

Martinka gratulujem k zhodenim kilam super 😵 a ako sa ma maminka ?? dufam ze uz je vsetko oki 😵

Ami s tou migrenou ma to mrzi 😅 a Majkovi odkaz ze teta Bea mu kaze aby pekne spinkal aby mamina nevstavala hore ritou 😉

Bzucinka zlatko moje mne je to tak luto ako ta ta mala bobulka trapi 😅 hladkaj brusko aj za mna 😉 super ze ti mama varuje maleho 🙂 tak by som ti uz priala aby ti bolo lepsie 😵 dakujem za pochvalu torticiek 😵 a drzim palce aby ti tie infuzky povolil 😉

bejca
autor
7. nov 2009

DAkujem kocky 😵

amadora
7. nov 2009

Beji ďakujem 🙂 No dnes mal ešte aj náladu takú umrnčanú celý deň, nič ho nebavilo,len sa zlostil za všetko, tak som rada že je večer konečne 😝

bejca
autor
7. nov 2009

jaaaaaaaaaaaj tak to ze je vecer je kazdy den radost 😉 😀 😵

amadora
7. nov 2009

no to máš pravdu 😀

bejca
autor
7. nov 2009

😀 😀 😀 😀 niekedy si fakt pripadam ako prejdena parnym valcom 😝 😀

amadora
7. nov 2009

a ja ako zožuvaná, vypľutá, zase zožuvaná a zase vypľutá 😀

bejca
autor
7. nov 2009

no tak to mame teda vesele 😀

inak ja sa az hambim ked mam pridat nejaky ten pokus o nejaku tortu ked vidim tie Ajkine torty 😔 tie su ze 😕 😕 😕

amadora
7. nov 2009

no veru sú! a nechápem ako to stíha, ty kokso každý deň nová torta, ja na to musím mať čas, kľud a aj to som v strese 😀

bejca
autor
7. nov 2009

presne ako pises 🙂 a to este neviem kolko dumam ako co a podobne a aj tak neni taka ako som chcela 😀

amadora
7. nov 2009

no asi tak 😅

mala by som ísť do sprchy ale vôbec sa mi nechce ani len riť zdvyhnúť z fotela 😀

bejca
autor
7. nov 2009

xixixi no ja som na tom podobne 😀 ale tiez uz idem hajat 😉

dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

amadora
7. nov 2009

no krásne, som sama, opustená, nemám ani s kým pokecať ☹ idem plakať do vankúša...

amadora
8. nov 2009

Dobré ránko!

No včera som išla do tej sprchy, akurát som mala kondicionér na vlasoch a celá som bola namydlená keď sa moje dieťatko začalo ozývať 😒 Tak fofry... ale potom spal v podstate dobre až do rána a potom začal buntošiť, neviem koľko bolo hodím, tuším niečo pred šiestou... tak som ho dala k sebe do postele a zaspal. Len sa zobudím, reku dáko je vidno moc, pozriem na hodiny, 8:00 😅 Som vyskočila na rovné nohy 😀 No uvidíme kedy pôjde spať cez obed 😒

amadora
8. nov 2009

Tak sme to dobre zvládli, Majko sa dokonca sám vypýtal búvať o 12:45 🙂

Doobeda som rýchlo upratala, navarila a išli sme trochu vonku. Len po pol hodinke čo sme sa prechádzali nám začalo pršať tak sme museli ísť dnu. To sa pravdaže Majkovi nepáčilo a hodil sa mi o tú mokrú zem vonku, musela som ho odniesť, bola som celá od blata. Ale som sa snažila nerozčúliť a nerobiť krik, som mu pekne vysvetľovala že prší, že nemôže ísť von a tiež sa nemôže hádzať o zem, ale len sa zlostil. Tak som ho nechala v chodbe a hovorím mu že keď sa chce zlostiť nech sa zlostí a keď ho to prejde nech príde dnu 😀 Po pár minútach nazrel do kuchyne, ešte na mňa hádzal pekáče, tak mu vravím že dnu môže ísť už len kľudný, že ak chce ešte plakať tak sa má vrátiť do chodby. Tak hneď bol spokojný 😀 A sme sa napapali a išiel búvať.

Poobede asi pôjdeme k babke, aj svokrovci majú ísť. Dvakrát sa mi nechce ale aspoň čas rýchlejšie ujde.

Inak som dnes skúšala nový recept a spravila som rýchly, lacný a hlavne mňam obed 😵 Chcela som kúpiť Maggi nápady zapekané zemiaky s mletým mäsom a syrom ale nemali. Tak som kúpila zapekané cestoviny a prispôsobila som si to. Dala som do pekáča nakrájané zemiaky, osolila som ich. Potom som na panvici orestovala mleté mäso, osolila, pridala som tam tie Maggi nápady zapekané cestoviny rozrobené vo vode a nechala som to trochu povariť, zaliala som tie zemiaky, premiešala som to, zakryla alobalom a dala piecť. Keď boli zemiaky mäkké a šťava sa pekne väčšina odparila a vsiakla do toho tak som dala alobal dole, posypala som to syrom (ja som mala doma plátkový tak som ho natrhala a nasypala na vrch) a nechala ešte 5 minút piecť. Fakt je to perfektné, vyskúšajte 😉

veva55
8. nov 2009

ahojte,
beji ano, ta praskova zelatina, resp. su to take jemnucke granulky. normalne to predavaju v sacku ako vanilkovy cukor.
ami, neplac do vankusa.... 🙂
nam prisiel dnes po 2 dnoch tato, bol v rakusku, mali tam mecheche, a teraz dospava s krpcom. ten sa vcera vecer velmi potesil, ze tato neni doma a chcel spinkat so mnou v noci. velmi som protestovala, podarilo sa mi ho nakoniec uspat o 22,00 v jeho izbe. nieco som porobila a isla tiez spat, no a ledva som zaspala, uz si mlady docupital ku mne. zacal vymyslat, ze cikat, papat, cajik....som myslela, ze ho zabijem, to on vzdy vymysla, ked ma spat. nakoniec zaspal pri mne, preniesla som ho do jeho izby.....asi o 1 v noci som skoro zinfarkovala, rachot jak hovado, zbystrim ze co sa deje a to uz sa maly rutil s tatrovkou z jeho izby zase ku mne a popri tom vykrikoval "bugy bugy" (to mu spievam obcas taku pesnicku). som myslela, ze ma porazi, vynimocne som rezignovala, zobrala ho k sebe, po pol hodke zaspal a zobudil sa az 8,10 rano!!!!.....milacik, vynahradil mi to, ze som sa nad nim zlutovala a prichylila ho 😀
idem povesat pradlo a vystriet hnaty, vsetko ma boli, pomooooc

amadora
8. nov 2009

Jaj Vevi sa tu rehlím jak blázon na tej tvojej nočnej príhode 😀 Teda tebe asi v tej chvíli do smiechu nebolo ale Adamko má nápady za milión 😀 A on spinká na veľkej posteli keď zlezie sám? A to už tak pekne rozpráva keď ti hovorí že chce cikať, papať a čajík? Začínam vidieť výhody toho že sme ešte tak pozadu vo všetkom 😅 😀

ciarka
8. nov 2009

Ahojte babulky, prijemny zvysok nedele zelam.

No Bejci- fakt si sikulka velka, takto stihas piect torty. Ta obdivujem. Ja nato talent nemam, a ten riad potom, hlavne to by sa mi nechcelo upratovat.

Vevi- no nasa Sabi je v tom vymyslani podobna ako Adamko, ked ju dame do postielky- tak krici, pije- ze chce pit, cika, kaka, jablcko, roztek, mlieko vsetko chce a ked jej to donesieme nic nechce. Neviem co si to zmyslela v poslednej dobe. Trva to asi mesiac.

Ami- tak stastnu cestu k babke. A oddychni si.

Jankapardon- skoro sa vyliecte, a velmi pekne dakujem za link!!!!!Si zlata.

My mame zas nejake sopliky, naposledy sme mali pred 3 tyzdnami. Ach jaj nestastna odsavacka.

Babule chcem sa vas spytat, davate v tomto obdobi detom nieco na imunitu? Al. C vitamin? dakujem.

amadora
8. nov 2009

Ciarka ďakujem, ale to ideme len tu u nás v dedine ku babke 🙂 A s tými vitamínmi by to aj mňa zaujímalo, ja som nad tým tiež minule premýšľala v lekárni či už je niečo také aj pre nich ako sú Marťankovia alebo také niečo, proste niečo na imunitu alebo tak 😒

jankapardon
8. nov 2009

pridám len v rýchlosti ja davam frederikovi on je síce vačší ale jemu davam mi to volame že rybičky, je to zo žraločej pečene, a naša lekarka teda aj veronkina povedala, že to mam davat aj jej na imunitu... ale ja popritom davam cebion hlavne kvoli tomu, lebo mi velmi nechce ovocie okrem jablka, bananu a včera bolo vynimočne aj kiwi...citron do čaju u nás nehrozí...
všetky Vas srdečne pozdravujem🙂))

aja7
8. nov 2009

Ahojte 🙂

citam, ze ma "ohovarate", dakujem kocky za pochvaly, stale ma to fest potesi 🙂

Ami, beji, stiham tak, ze rano od cca 8mej do vecera cca 24hod sa nezastavim, jedine na WC a ked jem. Tento tyzden bol desny!!!! Velmi som sa bala tej 3poschodovej, bola na oslavu 70tky, mala byt "luxusna", velmi sa mi pacila, naozaj vyzerala ako zamatova, fakt bola pekna. Boli velmi spokojni, cestou k autu ich zastavili dalsi 3 ludia a zirali 😀

Dres som robila od 22 do 1 v noci, nekutocny stres, ze to nestihnem ☹ ta bola tvarohova s jahodami, kiwi a mandarinkami. Ta oblatkova mala tiez velky uspech, aj ked mne sa nepacila, chceli este jednu s fotkou na tento utorok, ale rano mi pani napisala, ze chce radsej lodku 😅 😝

A vcera rano si tomas vymyslel, ze aj on chce tortu na 18ku, co predtym nechcel, tak podho od rana som piekla a zdobila vecer, plus chystala vsetko na dnesnu oslavu 😝

Beji, tvoje torty su uzasne tiez, aj vsetkych dalsich kociek, hlavne ze ich pecieme s laskou 🙂

Adamko je velmi zlaty, ked pecieme, pomaha mi osievat cukor po kuchyni 😀 , alebo sa hra pri mne.

Ak by si niekto myslel, ze zanedbavam svoje dieta, nech si to kludne mysli 😠 ja viem, ze nie a viem to so 100%tnym svedomim 😉 Kazdy den sme vonku minimalne 2hodiny, hram sa s nim min 4hodiny denne...plus varim kazdy den obed a vecere 😉 a to, ze peciem, a neoddychujem, to uz je moj problem 😎

Toto bolo pre par konkretnych smirakov, oni uz vedia o kom hovorim 😀

Nerozpravame ale kazdym dnom sa strasne velmi usiluje, zlatucky je, ako sa snazi, hlavne, ked citame knizky, opakuje tou svojou cinstinou vsetko.

Cez den sme bez plienky, dopoludnia sa cca 5x pocika do slipov, ale nejako sa to naucit musime, nie ? 🙂

Na vianoce som mu uz pokupila dost veci, dokonca aj babiku, ktora dudla cumel, pije z flase, place, chrape, hovori mama, tata....No, zabite ma, ale ked on tak miluje babiky 🙂 ked z toho vyrastie, dame ju Emuske 🙂

Chodim zasa cvicit a idem skusit octovu dietu, uvidim dokedy vydrzim 🙂)

Ale teraz v prvom rade, idem na gauc, konecne po tyzdni oddychovat 😝 vsetko ma svoju dan, aj moje pecenie 😀 tesim sa na superstar 🙂

Drzte sa bambulky, bzuci, davaj na seba pozor, ja som s kubom najskor schudla 9kg a az tak zacala priberat, len vtedy to nikto neriesil ☹ aj ostatne deticky posluchajte maminky a naopak 🙂

Inac, aj my milujeme vlaciky, co tie deticky (petko, eli) na nich vidia? Aj som chcela od jeziska pre adamka "tomasa" mali akciu v draciku, len sa mi to zda este skoro, ze je este maly na taku drahu 😅

a uz nestanujeme, rozobrala som stan, lebo mi uz isiel kvalitne na nervy 🙂

pa, drzte sa! 😉

danka.k
8. nov 2009

ahojte babulky.. takze tatko nam uz odisiel, mozem sa vam venovat ale len do utorka.. sice vo stredu vecer pojde zas prec takze som vasa stale 😀 😀 😀 😀

maly bol dnes doobedu uplne v pohode a okolo obedu sme prisli k nasim a on total smutne ocka, teplota.. takze super... 38,2 ☹ ☹ ☹ dali sme cipok takze dufam ze bude pekne spinkat... ale dnes som mu kukala do pusinky tak to vyzera na 17 zubok.. tak cakame co sa z toho vykluje

a var vas idem precitat, ale isto ste popisali vela 😀 😀

danka.k
8. nov 2009

bzuci no dufam ze ta nevezmu do nemocky zajtra.. bran sa rukami nohami 😀

vevi tak adamko sa chce aj v noci hravat 😀 zlaty aspon ze ta nechal rano dlhsie pospat

ami dufam ze migrena presla...

beji ved ty pecies tiez pekne torty.. ja som si v piatok povedala ze s pecenim koncim... kupila som si tu pistol na keksiky co raz dala alex link... urobila som si cesto, dam do tej pistole stalcim a baaaaam ono sa to zlomilo... takze super... tak sa to pojde reklamovat... kopa cesta, no co s nim.. tak som si sla k nasim po mlyncek a take vzory na strojovy keks... upeciem, total tvrde, hlavy sme si mohli rozbijat 😀 😀 😀 takze ja s pecenim asi na 100% koncim... a to kym som nebola vydata tak kazdy kolac co som upiekla bol krasny a aj dobry.. teraz hrozny a neda sa jest 😀 😀

amadora
8. nov 2009

Janka a tie rybičky sa ako volajú?

Ajka fakt klobúk dole ako to všetko zvládaš, ja si to neviem ani len predstaviť, sa teraz cítim total neschopná pri tebe 😅 😀 A vôbec nepochybujem o tom že sa pri tom všetkom krásne staráš aj o rodinku 🙂 Tak si pekne oddýchni teraz!

Danka môj by zase mal v stredu prísť domov 😀 Ale možno príde aj skôr lebo vôbec nerobia, len sú na ubytovni kvôli tomu počasiu. Takže je dosť možné že aj úplne tam skončia na tento rok už. A Rastíkovi želáme skoré uzdravenie a nech mu teplotka prejde 🙂 A s tým pečením sa netráp, ja si to hovorím stále že už končím s pečením a stále pečiem 😀

My sme boli poobede u tej babky, ako sa mi nechcelo tak bolo super, Majko s Majkou sa krásne hrali, len ku koncu už boli ako čerti, len špekulovali čo vysrstiť a až im oči svietili šibalstvom, hlavne po skle búchať ich bavilo a naháňať sa, tak sme to radšej rozpustili a išli sme domov kým nedošlo k nehode dákej 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre