Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bejca
autor
21. feb 2010

Ami verim ti ze to je na nervy ☹ zlatko ale nebojkaj uz bude lepsie 😵 a ze ide tatko uz znovu prec ma mrzi ...

Nicky tak ste mali tiez krasnu oslavu a aj dnes super den 😵

bejca
autor
21. feb 2010

pridala som fotky a aj video na FB ak chcete tak kuk 😉

amadora
22. feb 2010

ahojte. tak ráno sme zase vstali s teplotou nad 38 ☹ takže znova tie isté ceremónie dookola. chudáčik Majko, už ma musí nenávidieť 😔 na 9:00 som sa objednala k doktorke. ja viem že mi asi nič nepovie zase, ale ja už fakt neviem čo mám robiť, ak to bude trvať ešte ďalší deň tak skončím v pakárni 😒

Beji ďakujeme! Ono by sa to dalo super zvládnuť aj bez tatka,už sme si zvykli, len keby bol Majko zdravý ☹

nicky77
22. feb 2010

Dobré ránko!

ami - pre Vás moc dobré nie je ja viem. Dobre, že si sa objednala k doki. Ja by som to urobila tiež. Veď nech mu niečo dá aby stále neteplotoval. Náš malý mal zo zubov teplotu len v noci. Cez deň nie. Ale za to pri každom zube sme boli chorí. Raz zapálené hrdlo, inokedy angína... skoro furt sme mali antibiotiká. Ony majú tie naše detičky úplne oslabenú imunitu keď im tie zúbky rastú.

Baby dnes sa pre istotu vôbec neviem prihlásiť na FB. Nejde mi to.

mm1
22. feb 2010

Ahojte baby aj naša oslava dopadla super.... Malá bola straaaaaaaaaaašne podarená a aj tortičky robila som dve, sa mi celkom podarili....
a včera 23.10 som si tak nostalgicky zaspomínala, aké to bolo pred dvoma rokmi v pôrodnici.... 🙂

víkendovým a aj dnešným oslávencom všetko len to najlepšie......

Ami, tak dúfam, že teplotky rýchlo pominú..... a všetkým maródom skoré uzdravenie. 😉

nicky77
22. feb 2010

Normálne mi FB otvorí ale vyjde mi tam tabuľka že:
Internet Explorer nemúže otevřít server http://www.facebook.com/. Operace přerušena. A nepohnem s ním. Vyhodí ma von. ☹

amadora
22. feb 2010

Nicky ďakujem ti 🙂 Vyzerá že mu to kleslo, len ja by som už bola najradšej keby mu už ustúpili úplne, veď nemôže byť chudáčik non-stop na tabletkách, či už od teploty alebo na diazepane 😒 Človek by sa aj roztrhol aby mu bolo lepšie a neviem mu viac pomôcť ☹
Inak FB hapruje aj mne už druhý deň.

Megi dodatočne všetko najlepšie k narodeninám, ja to teraz nesledujem, tak sa ospravedlňujem 😅 A ďakujeme

mm1
22. feb 2010

Ami, ďakujeme veľmi pekne... vám skoré uzdravenie.... 😉

mm1
22. feb 2010

pridala som nové fotečky.. 🙂

bzucinka2
22. feb 2010

ahojte 🙂
beji kamoska oslavovala 40, tak sme sa fajn zabavili a rano aj vyspali, kedze drobec bol u nasich 🙂
ami, dufam, ze teploty uz ustupuju, mne doki vzdy povie, ze teplota ma trvat 3 dni , ak je to viac, tak to vraj uz nie je len od zubkov a vtedy treba prist 😒 snad majkovi nic nebude a zubky budu sup sup vonku, hoci aj nam este 3 chybaju 😉
megie krasne fotecky aj torticky mnam 🙂
beji, tesim sa, ze sa torta vsetkym pacila a co o tebe pochybuju, ved ty si sikulka 🙂
monik, tak uz sa tesime na vysledky po vikende a nech su tam krasne 2// 😉

amadora
22. feb 2010

no tak kočky, naštvaná som statočne 😠 verdikt - hnisavá angína! kedy som to bola u nej minulý týždeň a povedala že hrdielko má čisté?! 🙄 a už to má v takom stave že máme ATB 😝 a keď som ho ráno obliekala keď sme išli ku nej som si všimla že má aj pipíka dákeho opuchnutého, takže mu stiahli zase predkožku a tam hnisuuuuuu ☹ tak mu to čistili, plaču, kriku, aj ja som skoro plakala s ním. tak mu to musím sťahovať 3x denne a močiť v repíku a natierať masťou. neviem ako to zvládnem sama ☹

a ako sa hovorí že na posratého aj hajzel padne, tak som si našla za stieračom predvolanie na mestskú políciu že som stála v zákaze. len u nás pred doktorkou je mini parkovisko, večne plné a tak sa dá stáť jedine v tom zákaze. všetky autá do radu sme tam mali predvolanie. tak tam idem volať že nemôžem prísť a boh ich chráň nech ma nevytočia lebo už som ako Vezuv pred výbuchom... 🙄

bzucinka2
22. feb 2010

ami, no parada, tak sa teda riadne liecte, a urcite to nejako zvladnete, drzim palceky 😒mila pani doktorka 😠 a s pokutou drzim palceky tiez ak uz musi byt, tak nech je aspon co najmensia 😉

bzucinka2
22. feb 2010
nicky77
22. feb 2010

ami- chúďatko malé! Vidíš, dobre že si tam šla. Aj my sme tak raz boli. V piatok sme boli u našej s horúčkou, pozrela mu hrdlo, že nič. V sobotu sme utekali na pohotovosť, lebo sa nám to už nepáčilo, a tam, že hnisavá angína. Ale hlavne, že už mu dala lieky. Už sa to aspoň bude zlepšovať. Už to snáď skončí. Vydrž moja už nejako. Majkovi posielame liečivé božteky!!!!!!!!! Ja som malému ešte predkožku nesťahovala. doktori hovorili, že až od dvoch rokov. Tak uvidíme.

bzuci - tak aj Vy ste sa mali cez víkend fajn.

mm - tak ideme pozrieť foto... 🙂

amadora
22. feb 2010

Baby ďakujem vám 🙂 Aj ja som rada že už aspoň vieme čo je príčina a môžeme sa konečne liečiť a hádam už bude len lepšie 🙂

Na políciu som volala, musím tam prísť na pohovor, že v piatok alebo sobotu večer 😠

Nicky nám sťahovala v 8 mesiacoch - trápenie, nechcel nám ani cikať čo ho to bolelo. A teraz to zažívame znova. Akurát mi tu dupká, mám pocit že sa mu zase chce. Neviem si predstaviť že mu to mám stiahnuť ja a natrieť 😒

mm1
22. feb 2010

Ami fúúúúúúúúúúha, tak pevné nervy, naozaj....... dúfam, že už bude len a len dobre..... 😒
a tá doki si teda zaslúži...

A policajti???? nech idú chytať tam tých grázlov, čo jazdia 200 km za hodinu, červená, nečervená, stopka, nestopka a nie matky, ktoré letia s dieťaťom k doktorovi......

Bzuci, ďakujem, ale na vaše tortičky nemám, kdeže....

Nicky, pozerala som tvoj vláčik... peknučký aj malý škerko... tá moja je tiež stále vyrehotaná....
🙂

mm1
22. feb 2010

a dnes má sviatok IvetH Terezka a zajtra Ifin - Riško..... baby mohli by ste sa tu aj ukázať, aby sme zaspomínali na nemocku...... 🙂 Všetko najlepšie.... 🙂

amadora
22. feb 2010

Megi ďakujeme pekne 🙂 A s policajtami mi volal ujo že on to vybaví, že sa nemám trápiť, tak som zvedavá 😅

Terezke a Riškovi želáme všetko naj 🙂

tami712
22. feb 2010

ahojte 🙂
megi Natálke aj ja dodatočne všetko najlepšie k narodeninkám 🙂 🙂
zlatučká je na fotkách 😵 😵 😵

ami božinku tak to poteší ☹ ešteže ste išli, tak nech vám už konečne rýchlo zaberú ATB a už sa nemusíte trápiť 😒

amadora
22. feb 2010

Tami ďakujem ti 🙂

Inak sa hrozne teším lebo ako som mu ráno zrazila tú teplotu tak odvtedy nemal 😵

veva55
22. feb 2010

boze ami, hrozne. no snad uz lieky zaberu a bude lepsie. ja viem co prezivas, my sme tiez casto bez tatina, aj ked uz sme si zvykli, je to tazke.
no a co sa tyka toho parkovania, tak to by aj mna nastvalo, ked uz, nech idu niekde inde kontrolovat a nie pri polikliniku,kde chodia chori ludia, hajzli jedni. a najma, ako pise megie, mali by davat pokuty tym, co lietaju na svojich autach jak blazni a ohrozuju druhych. no, ale skoda rozculovat sa.

bzucinka2
22. feb 2010

ami super, ze uz nemate teplotku 😉
my pri kupani vzdy umyvame aj pipika, lebo tiez tam mal raz zapal, tak doki nam vravela, ze to treba zakazdym umyvat a odvtedy mame pokoj 😉

ciarka
22. feb 2010

Bzuci- dakujem za inspiraciu!!!!Super,ze ste si uzili oslavu.
Bejuska-aj vy ste mali super vikend,gratulujem.

Dakujeme za blahozelania k 2 rockom.My oslavujeme tuto sobotu.

Ami- fakt neskutocne aj s tou pokutou aj s Majkom.Ale uz konecne vies pricinu tych teplot,tak snad ATB zaberu a bude dobre. A ujo vybavi tu pokutu a zas bude svet krajsi.

Megi- k vcerajsim Natalkinim 2 rockom zelam vsetko naj,naj,naj,aby ste boli zdrave a stastne. A Nati krasne oslavovala.

Nasa Sabi ma druhy den teplotu 37,2-37,5 a neviem co jej je. Kasle a inak nic. Zuby mame vsetky tak neviem ci nejaky virus,al. co tak cakam co bude.

Snad to od nas rychlo odide.
Vsetkym chorym detickam rychle uzdravenie!!!

ivetah
22. feb 2010

ahojte dievcata 🙂
magdi dakujeme za zelanie 😉 oslavy sme mali dve, takze aj torty som dve upiekla, mali uspech 😀 tak som sa tesila. a najnovsia Terezkina veta je "nechaj ma" ... to ked sa chce hrat sama s novymi hrackami 😀 😀

aj my zelame vsetkym februarovym detickam vsetko najlepsie k narodeninam 😅 hlavne nech su zdrave, statsne a nech su vesele 😀 😀 😀

a gratulujem vsetkym novym tehulkam 🙂 jooj, baby, to je take krasne, ze uz cakate dalsie babetko 😅 tak si davajte pozor 😉

mm1
22. feb 2010

Baby vidíte, ja o vlkovi, teda o Ivetke a Ivka nás prišla pozrieť... super 🙂🙂

Vevi, ty si sa ma pýtala na tie pančušky... ja som kupovala tie 98/110 a nie sú také veľké... nenatiahnu sa až tak veľmi, tak kľudne môžeš zobrať väčšie, ak sa rozhodneš....

dobre padám... dnes bol straaaaaaaaaaašný deň bleeee 😠

Ciarka ďakujem za gratulácie a Sabi tiež krásnu oslavu. 🙂

amadora
22. feb 2010

baby zase mi vstal s teplotou 39,4 😢 a hrozne plače keď ciká... prosím povedzte mi že zajtra už bude lepšie!

Bzuci ja mu pipíka umývam zakaždým keď sa kúpeme! len som mu to sťahovala koľko mi išlo a nie nasilu

nicky77
22. feb 2010

ami - moja, drž sa! Myslíme na Vás. Zajtra bude lepšie, keď zaberú antibiotiká.

bzucinka2
22. feb 2010

ami neboj, uz musi byt lepsie!!!chudatko, musi ho to strasne boliet, ale ja nechapem, preco mu to stahuje ta tvoja dokina nasilu, ved to sa nesmie 😠
a inak mna dnes maly normalne vyhodil z jeho izby, ked som ho ulozila, ze si k nemu lahnem, tak ma poslal prec 😀

bzucinka2
22. feb 2010

toto vam musim poslat, som sa narehotala jak kon

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň 😀 😀 😀

amadora
22. feb 2010

Bzuci svetové 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre