Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bejca
autor
8. jún 2009

caute 😵

no tak uz len jednu injekciu a finito na chvilku 😝 Petko ma stale tie blbe kvasinky v crevach ☹ a stale musime papat tie probioticke kvapky .. ale tak co uz 😉 my buvame a ja idem asi k nemu aspon oddychnut po tej injekcii 🙂

Monika no ja tiez tvrdim ze nam tam bude dobre 🙂 ale ved snad sa podari 😉 a vam tiez bude super 😵

DAnka no ved ty si este pocaks na cervene 😀

Bzuci dik za pozvanie oznamim tatovi 😀

Ami super spanok 🙂

Ajka to ma mrzi ze ta hrcka je tam stale :-/ a meni tvar alebo je stale taka ista ?? mne sa zda ze ma Petko v zadu na krku tiez niejaku malu hrcku 😅

inak vcera neviem co som to mala s tym PC len sa sypal a sypal 😝 svina jedna asi ma vyhanal spat 😀 no idem ja teda krasny den a vecer asi nakuknem ak nebudem zehlit 😀

amadora
8. jún 2009

Bzuci na dedine tetky všeličo rozprávajú, až človeku rozum zastáva. Ale že tomu aj niekto uverí tomu fakt nechápem 😔

Aj my máme kopu čerešní, toľko asi ešte nebolo ako toho roku. Len u nás to nikto neje 😀

Beji posielame Peťkovi pusku na rýchle zotavenie 😉

jankapardon
8. jún 2009

ahojte...babenkyjavascript:addEmoticon('😀','vBody') 😀

Aké má Petko zle kvasinky? No tie probiotické kvapky su snad super...my to berieme pravidelne...aj ja som si nasadila probiotiká, ked mám snad aspon črevá v poriadku...
Ak by ste šli do Chorvatska, to by bolo super....držím Vam palčeky, aby to vyšlo...
čiaročka super kolkooo vy už mate zubkov, to je super...a sme radi, že Vam to prešlo...
Aji vela zdravíčka prajeme...
a moje líčko? že líčko 😀 robí sa mi chrstčka, vyzerá to báájeneee ale liečisa to...no nemože s vobc malovat ted okolie 😀

jankapardon
8. jún 2009

neviem vobec čo mi tu ná povyhadzovalo....snad ste to vedeli prečítat....

izka
8. jún 2009

ahojte po dlhšej dobe.
perný víkend za nami.
ako čítam, vy ste si pekne užili, aj ste toho veľa postíhali. 🙂

emke už kiahne začali odpadať. čo je zaujímavé, tak najprv jej odpadajú tie, čo vznikly posledné a dve, čo boli prvé na čele, tak tie sú obrovské a držia ako prilepené. 😕

izka
8. jún 2009

aj om zistila príčinu jej záchvatov kriku. naraz sa jej tlačia 4 stoličky. takže sme na tom podobne ako vy. ale nás tie zubky trápia 😝

beji s tou dovolenkou si naši muži môžu podať ruky. my už sme spolu 19 rokov, ale na svatobnú cestu ešte stále čakám 😲 pritom peniaze by sme aj mali, len jeho to u mora nebaví . ešte tak na lyžovačku by ma zobral, ale to zas pre mňa nie je dovolenka. ja neznášam zimu. potrebujem slnko a teplo. 😎

izka
8. jún 2009

ami, chválim fotečky. šibalko je ten majko, zlatý 🙂
no k tej tvojej svokre , také ženy si neuvedomujú, že dieťaťu viac škodia.

ja som mala takú švagrinú, ženu mojho brata.
stručne vám napíšem jej odstrašujúci príbeh.

bola evanjelická farárka. s bratom sa zobrali hneď po škole. naši im kúpili dom. brat robil v nemocnici náhradnú vojenskú službu. do roka sa im narodil chlapec. jej hneď bolo doma dlho, vôbec nevarila, neupratovala, brat všetko robil za ňu a ona len mala pocit, že jej uteká kariéra. za pol roka odišla k svojej mame, tiež evanjelickej rozvedenej farárke. do roka sa rozviedli. chlapca vôbec nechcela nikde púšťať, ani s bratom, stále mala výhovorky, že je malý. pritom náš jojo je rovnako starý a bez problémov cestoval na prázdniny bezo mňa k mojim rodičom už ako 2ročný.

ciarka
8. jún 2009

Dakujeme vsetkym za gratulacie k zubkom - tami,bzuci, ami, bejci, jankapardon,monique02, dufam ze som nikoho nezabudla.

Monique02,bejci, veva nech śa vam dovolenky vydaria podla predstav.Inak ja si asi pri Sabinke tiez neuzijem dovolenku.To clovek musi stale striehnut.Ale aspon bude zmena.

Bejci-a ty dnes nezehli a prid si sem oddychnut.My sme tiez boli vcera u svokrovcov cele poobedie az do vecera.A prisli sme o 20.30h este len domov a Sabi bola riadne unavena.

amadora
8. jún 2009

Izka ďakujem pekne za pochvalu fotiek a Majka 🙂 A super že kiahne sú na ústupe 🙂

Ja mám pocit že moja svokra nemá ani tak problém niekomu dať malú ako "nám" dať malú 😒 Ale fakt je malá hrozný plačko, všetkého sa bojí a podobne. Na tej oslave sa Majko vyhral so všetkými, aj sám, liezol po štyroch po celej záhrade a všetci ich porovnávali. On sa vôbec nebojí ľudí. Ani nezamrnkal. Akurát keď som mu niečo zakazovala tak sa zlostil. Ale Majka behala v šatočkách a to bolo samé "toto nechytaj lebo je to špinavé" a podobne. Hrozné detstvo ☹

bzucinka2
8. jún 2009

beji, tak sa tesime, ak by ste prisli, ved to mate kusok, bolo by super 🙂

danka mame, vies my sme trolinku v teplejsom podnebi ako vy 😀 tak kludne pridte teraz vy sem a potom my k vam 😀

izka
8. jún 2009

to ešte nebol koniec príbehu. musela som odbehnúť, lebo nám doniesli DVD z prijímania.

tak teda pokračovanie:
švagriná tomáša úplne izolovala od našej rodiny a z jej strany nemá nikoho, okrem jej mamy.
všetkým rodinným stretnutiam sa vyhol s tým, že má teplotu, aj keď pre neho prišiel brat, tak dostal teplotu, takže ten ho mal vždy len u nich na tú chvílu, lebo ona bývala na druhom konci ČR. čiže žiadny vzťah otec- syn sa nevytvoril tomáš mu hovorí Jiří, nie tati.
pred dvoma rokmi švagriná zomrela na rakovinu pol roka od zistenia diagnózy. chlapec skončil na psychiatrii a na práškoch a vrchol všetkého, zostal u babky. nieže by si ho zobral brat k sebe, ale radšej ho nechal tam, že aby neublížil svokre. však som mu aj povedala svoje, ale mám pocit, že ani brat už ho neberie ako svojho syna. žiadna autorita.
ja som chlapca videla prvý raz až vlani a bola som šokovaná. on sa nevie vôbec hrať, behať, hádzať loptou, bicyklovať, plávať, nič. babka ho nikde nepustí, samozrejme ho ani nič nenaučí, má o neho až prehnaný strach, čo chápem, ale že vlastne jemu kazia život, to nikoho netrápi. rozplače sa za každú hlúposť, to naši chlapci neplakali ani nepamätám. nemá žiadnych kamarátov, len tú babku. a tú som videla na pohrebe, čo sme boli pred mesiacom a mám pocit, že aj ona má rakovinu, lebo mala na 100% parochňu. aj vtedy s nami neposedeli, len hneď utekali domov.
obávam sa, že až babka umre, tak tomáš sa celkom zblázni.
môj otec ho zobral aj s bratom na výlet do Bruselu ( môj otec tam robí) a tomáš sa raz nemohol dovolať babke, lebo vypadol signál a chytil vraj taký záchvat plaču, priam revu, že moj tatík sa naľakal, čo sa mu stalo, že ho osa poštípala, či čo?! no hrôza.

takže toto je až extrémne odstrašujúci prípad, kam až môže viesť izolácia dieťaťa.😢

je mi to hrozne ľúto, ale neviem, ako mu pomôcť. pozývala som ich aj k nám na prázdniny, ale vždy majú nejakú výhovorku. ja nemám problém cestovať s bábätkami cez pol republiky a oni škoda hovoriť...

izka
8. jún 2009

čiarka, zabudla som pogratulovať k zúbkom. očné sú vraj najhoršie, tak to aspoň máte za sebou. 🙂
nás to ešte len čaká 😝

aj my máme vééééľa čerešní a my ľúbime všetci. v sobotu mi tatinko ohromne chcel pomáhať, že upečieme čerešňový kysnutý koláč. on len taký ľúbi. no skončilo to katastrofálne. povadili sme sa, koláč hustý, prekysnutý, presladený 😝
chlap, keď sa mieša do varenia, teda aspoň ten môj, tak to je horor. všetko robím inak, než jeho mama, a samozrejme zle. nedoprajem mu cukor, no najmúdrejší na svete 😠

my darček ku dňu otcov vyriešime podobne ako Danka 😀 ako on mne, tak ja jemu.
ale nám dávajú darčeky deti. hlavne jojko je šikovný a to človeka poteší najviac, lebo je to ozaj z lásky. všetky jeho výtvory poctivo ochraňujem.

izka
8. jún 2009

ajka, beji, neviete mi poradiť, kde robím chybu?

deťom som s kikou piekla tú šlahačkovú tortu, lebo ten tatinkov koláč im nešmakoval 😅
no a máme problém upiecť to piškótové cesto. raz sa nám podarí a raz nie. ostane také splasnuté a vnútri zle prepečené. nechápem to. či máme zlú teplotu? mám elektrickú rúru, predohrejem na 170 a po 20min. stiahnem na 160 a dopekám ešte pol hodinu až 40 min. niekedy je krásne upečená a niekedy na dve veci. 😕

no čo by ste mi radili , kde je chyba ? vopred vďaka 😉

P.S. torta sa zjedla aj tak behom chvíle, ani foto som nestihla spraviť. 😎

bejca
autor
8. jún 2009

Ami dakujeme 😵

JAnkapardon no my sme este ako babatko mavali take " prasklinky " ako keby zadere na prstekoch - rucicky aj nozicky - no a sa mi to nepacilo - najprv som si myslela ci to nema ze mu zle odstrihnem nechtik ale robilo sa mu to stale a hocikde ... tak sme isli na odbery a zistili mu kvasinky v hovienku a odvtedy bereme probioticke kvapky a pravidelne nosime hovienko na rozbor ..a stale su tam svine jedny 😠 ale tak co uz ... vraj to je na dlho ale isto sa to upravi 😅 tak dufam ze hej 😉 a licko dufam ze bude v pohode 😉

Ciarka neviem ci pridem lebo asi budem zehlit ale ved aj to treba 😉 a som rada ze vam je lepsie 😵

Izka 😕 no tak to teda zíram 😝 kokos normalne nechapem ☹ a teda cudujem sa fakt bratovi ze si ho nezobral k sebe myslim ze by chvilku bol ten jeho syn mimo ale isto by sa dal dokopy .... a kolko ma ten chlapec rokov ??? no a Emke cmuky cmuk som rada ze uz kiahne budu v cudu 🙂 co sa torty tyka som rada ze sa zjedla 😀 a ja to cesto peciem na 180 ale nepredhrievam a ani nestahujem a peciem ju ani neviem ako dlho / cca 40 minut ?? 😅 / ale ono tak otmavne a pichnem do nej spajdlu alebo sparatko a ak je suche a nieje nachytane cesto na nom tak je hotovo 😉 a ani neviem aku presne pecie Ajka lebo ja som si tu tortu " navrhla " sama 😀 😉 len cesto mi poradili 😀

Bzuci dik za pozvanie a uvidime ako sa fakt podari lebo aj tak chcel zasa muz dovcu a vraj nemoze mat 😠 uz ma fakt ze sere ta nasa robota 😝

bzucinka2
8. jún 2009

izka, je peciem tiez na 180 asi 30 minut, ale v predhriatej a picham sparatko ako bejca 🙂 bez ventilacie 🙂
a to sa tiez cudujem, ze brat takto zareagoval , ale mozno je ten vztah uz taky neruseny, ze si ani nevie predstavit aby zili spolu a staral sa o neho, no chuda chlapec ☹
beji, ved mozte prist aj poobede, to nemate az tak daleko k nam 🙂 bolo by to suprove 🙂

amadora
8. jún 2009

Tak my sme dnes zaspávali dáko s plačom, ale nešla som ku nemu a asi po 2 minútach ostal ticho tak dúfam že už bude spať dobre 😒

Dnes som mala zážitok 😝 Kmotrovci nás pozvali pozrieť ku nim na dom ako pokračujú v prerábaní, tak sme tam podvečer išli. Akurát som sa obliekala, bola som len v nohavičkách a išla som si dať podprsenku a zrazu svokor v kuchyni 😖 Som vyskočila 3 metre a utekala do rohu izby a muž vytlačil svokra von na dvor. Normálny človek by sa ospravedlnil a on mal z toho ešte srandu. Keď som sa obliekla a vychystala malého tak som vyšla na dvor a pýtam sa muža či môžeme ísť a svokor mi na to že môžeme, že on nie je vyzlečený. Ha Ha Ha 🙄

izka
8. jún 2009

ami, super zážitok, ale hlavne pre tvojho svokra. 😉
ak sa môžem opýtať, koľko má svokor rokov?
šoky na počkanie ti stvára.

beji, bzuči, dík za rady. ja už verím, že na to pečenie má vplyv mesiac. lebo to robím stále rovnako a raz je dobre a raz zle.
v sobotu bolo asi nejaké čudné vlnenie, lebo najprv som zlomila kovový lis na cesnak, pak mi v ruke doslova vybuchol pohár, čo som v ňom miešala cesnak so solou, pak muž odlomil stierač, len čo sa ho chytil a nakoniec ten nepodarený koláč 😝

ten môj synovec tomáš má 9 rokov. keď sa narodil, čakala som jožka. aj som sa tešila, že budú bratranci rovnako starí, ale kým sa stihli zoznámiť, tak sa to tak zvrtlo. keby boli bližšie, predsa by sa dalo niečo robiť, ale takto je to ťažké.

bejca
autor
9. jún 2009

caute caute 😵

idem si vas precitat ak stihnem 😉 mame sa fajn , spinkali sme dva dni za sebou do 7:10 😵 len nech mu to zostane 😀 😉 vecer som pozehlila tak mam znovu na par dni pokoj 😀

bejca
autor
9. jún 2009

Bzuci dik 😵 ak by prisiel skor mohli by sme eventualne prist .....ale ako som pisala aj Ami ked nas pozyvala teraz to maju v robote take na figu 😝 je tam od rana do vecera + skoro kazdu sobotu 😝 je rad ze si v nedelu oddychne 😖 a to je vzdy u nas tak úpred sviatkami , letom ..... uz sa tesim ked nastupim ☹ 😝 😠 a dovolenku ked ma tak co to porobime doma ... cakaju nas tie balkony porobit , len teraz v sobotu mame z roboty take sportove hry aj s obedom a tak ...takze ani neviem kedy tie balkony dokonci ..... ale este raz dakujem 🙂

Ami toho tvojho svokra by som asi ... 😠 😠 😠 prosim ta a vy sa nemozte nejako z vnutra zamknut ?? 😅 ja by som bola zamknuta stale 😀

Izka no tak to ste mali perny den 😅 😕 mne bolo v sobotu total na figu ...😝 a teda chlapcek este by nejako mohol snad " normalne " vyrast ja by som si ho isto vzala k sebe 😅 9 rokov je este podla mna celkom vek taky ze by sa mohol prisposobit a ked by zistil ze mu je lepsie 😉 skus brata ukecat nech si ho vezme 😉 a ozaj neni on znovu zenaty alebo nema deti s inou alebo tak ?? 😅

amadora
9. jún 2009

Dobré ránko!

Izka svokor má 51.

Beji posledné dni sa snažím zamykať kvôli Majkovi hlavne, ale bývame v RD, každú chvíľu sme na dvore a aj včera sme sa hrali na dvore a potom sme išli dnu sa len prezliecť a išli sme preč. Fakt ma nenapadlo na tú minútu zamknúť 😒

matak
9. jún 2009

Ahojte mamule,

aspon pozdravit som Vas prisla.
U nas nic noveho, baby su zdrave, sa cudujem, takze sa tesim chvilku.Akurat behame po kdejakych kontrolach.
Ale to len tak preventivne. 😉

Ja som od Terchovej stale soplava, robili aj vyteri a nakoniec mi zistili ze mam virus moraxelu v sebe,je to skolkarsky virus.Robili kontrolne vyteri, ale vysledky budu az o 10 dni.Kukala som ako puk, lebo do vtedy aj zdrava budem.Ach jo nase zdravotnictvo.
A kedze mi v piatok robili zub a dostala som reakciu na infekciu ktoru mam pri korenoch tak som dostala atb.Nastastie bolesti uz presli ale napuchnuta som stale.Ale hlavne ze uz neboli.

Beji a Petko je ak na tom s tou pusou?Uz Vam to preslo?

h0blinka
9. jún 2009

caute,
kukam ze vy normalne fungujete dalej
3000rokov som vas necitala 🙂
vsetkym posielame pusinky 🤐

amadora
9. jún 2009

Tak ja som si doobeda poupratovala, poprala, navarila obed a boli sme s Majkom na dvore sa hrať. Strašne zbožňuje naše mačky 😀 Vždy keď ich zbadá tak dobehne ku nim, sadne si alebo si ľahne k nim a dáva im baranko buc alebo si o nich oprie hlavu, alebo ich hladká. Už som sa smiala či si myslí že aj on je mačiatko 😀 No idem ho uložiť a aj ja sa vykoprcnem. Hrozne mi je teplo dnes 😝

danka.k
9. jún 2009

caute baby... akosi vas zanedbavam, ale akosi nemam cas..

teraz som nahnevana na moje dieta.. spal 20 minut sla som ho este uspat a on si len tak reval a nic sa mu nepacilo.. po hodine som to vzdala... 😠 😠

martina1982
9. jún 2009

Ahojte 🙂

Danka aj moj syn dnes spal 30min. 😠 ani som si neoddychla ☹ 😢

Matak to mi je luto,ze si chorucka ,skore uzdravenie.

Ami,chudak tvoja mala svagrinka ☹ a ten tvoj svokor 😠 skoda reci.Krasne fotky.Majko musi byt krasnucky ked sa tak tulka k maciatkam.

Izka ,som rada ,ze Emke uz ustupuju kiahne.Chudiatko synovec.

Ciarka ,gratulujem k zubkom

Bejci ,drzim palce ,aby tie kvasinky Petkovi zmizli.

My sa mame dobre.Sestricku uz pustili vcera domov tak sa tesim.Mamka je este stale v nemocke ☹ idu ju uspat zajtra a vycistit lebo sa jej to zapalilo ☹ 😢

Je mi dnes smutno ☹ az mi je do placu .

O chvilu podem so Stevkom von tak sa majte.

skolara
9. jún 2009

ahojte
Ajka nema adamko tu uzlinu alebo hrcu z ockovania. Mums, rubeola a osypky? Lebo to moze byt jeden z vedlajsich ucinkov. daj vediet.
Martina no hroza. Dufam ze uz mamicka preskakala to najhorsie.A tesim sa ze mas sestru uz doma. Moja mama bola dlho otvorena z bratom a aha donoseny bol a este aj prehahovala 2 tyzdne 😉
Ami no teda ten tvoj svokor 😀 a este aj bude podzubovat ze on je obleceny a na neho sa necaka 😀 😀
Beji tie kvasinky musia byt otravne ale dobre ze ste na to prisli skoro.
Ja oddialujem ockovania ako sa da.Zajtra mame ist ale ja nejdem vyhovorim sa ze budeme dlhodobo odcestovany. 😖

amadora
9. jún 2009

Ďakujeme všetkým za pochvalu fotiek a za "sústrasť" s mojím utrpením so svokrom 😀

Maťka nebuď smutná ☹ Viem že je to ťažké, ale sú aj horšie choroby a maminka na tom mohla byť oveľa horšie. Máš ju pri sebe, živú a zdravú! To je hlavné!

danka.k
9. jún 2009

ahojte babulky.. tak mi uz spime, maly mi zaspal v kociku 200 m od domu, nevie ako som ho do postele preniesla.. tak dufam ze uz sa nezobudi a bude spat az do rana...

idem si vas precitat ked mam konecne cas 😉

danka.k
9. jún 2009

no docitane...

ami ja uz na toho tvojho svokra nemam slov... omyl prirody si myslim..

matka s maminkou mi to je luto snad uz bude vsetko v poriadku

a dalej nereagujem lebo ste toho tolko popisali ze si uz ani nepamatam 😀 😀

amadora
9. jún 2009

Danka sama by som to lepšie nepovedala 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre