Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

amadora
6. aug 2009

Danka ja som tak vždy chcela len po všetkých tých problémoch som začala rozmýšľať či by nebolo lepšie ísť do práce 😒

bejca
autor
6. aug 2009

ahojte 😵

tak pozehlene zasa na chvilku pokoj 😀 dakujem za tipy skusim co to popripravovat par veci ma zaujalo 😵 hlavne od KacenkaB to leco 😉

Kacenka super ze sa mate super a ze ste sa ukazali 🙂

nam puding s piskotami tiez nechuti 😝 a vlastne celkovo ziadne sladkosti - kekse, piskoty a pod - nam nechutia co som aj celkom rada 😉

Bzuci tak si uzivaj vyloz nohy a oddychuj 😉 a dakujeme za cmuk 🙂

Ciarka tesim sa so Sabinky a teda je sikulka velka 😵 a vy si uzite svadbu 😵

DAnka drzim palce aby to bola pravda a gratulujem teda 😵 u mna by to jasne isto nebolo 😀 mne chodia ako sa im chce 😀

TAmi muzik nech sa rychlo zotavi 🙂 a vy ako ?? dufam ze vsetko inak oki 😵 Emke letia pusinky 😵

Martinka som rada ze ti to Stevko prelozil 😉 😵

Skolara som rada ze ste sa tiez ozvali a necitaj tolko prid castejsie kuk 😵

bzucinka2
6. aug 2009

ami, myslim, ze by som si pre to vsetko mala prist sama,nejako to musim sklbit 🙂 este raz velka vdaka

skolarka, neupratovala som, na to som si zamestnala muzika- umyl niektore okna a dcerku ta pozametala 🙂 , ja som dnes nic moc nerobila, iba som navarila 🙂 teraz vecer sme sa boli bicyklovat namiesto cvicenia 🙂

bejca
autor
6. aug 2009

no ja by som bola happy keby sa podarilo ale akosi stale nic ☹ a do prace teda musim ☹

amadora
6. aug 2009

Bzuci kľudne ak s tým bude problém tak ti to donesiem, stačí povedať 😉

Mne dnes starká dala 5 kíl sliviek, za tašku paprík a za tašku paradajok. Slivky bachnem do mraziaku a asi zavarím lečo ak budem mať kedy pri drobcovi 😒

bejca
autor
6. aug 2009

no kocky idem haji buvi 😵 pa pa a dobru nocku 😵

amadora
6. aug 2009

No ja mám slivky vykôstkované, nakrájané, nasáčkované a uložené v mraziaku 🙂

izka
6. aug 2009

ahojte.

danka, želám, nech to vyjde a je to pozitívne. 😉

inak si pamätám, že tesne pred maturitou mi to meškalo a vtedy sa ešte chodilo k doki na krv, že či áno, alebo nie a pak som si volala o výsledky a sestrička povedala , že je to POZITÍVNE ! a vtedy bolo pre mňa pozitívne, že by som nebola tehu, tak sa mi najprv uľavilo, ale pak mi to došlo 😕 ! poviem vám, zrútil sa mi svet - výška v pr..li 😢 , jednoducho koniec sveta. nakoniec som to vtedy dostala po flaške vareného vína, čo sme vypili s kamoškou. som rada, že moje dcéry sú hádam múdrejšie a takéto horúce chvíľky ich nečakajú 😎

to bolo troška mimo tému , ale aj to je život a dúfam, že rastík sa čoskoro dočká súrodenca. 🙂

izka
6. aug 2009

skolara, závidím, že máš čas na čítanie.
ja rada čítam, len absolútne nemám kľud ☹

som rada, že tie homeo zabrali. ja tomu verím, len ma štve, že tu nemáme žiadneho odborníka 😖
a chcem ťa poprosiť, či by si mi do ip neposlala tú stránku o homeop., lebo mi ju vymazali 😠 a neviem to nájsť. díky.

izka
6. aug 2009

ami, nebuď smutná, že majko málo rozpráva.
dievčatá sú ukecanejšie a ľahšie sa učia, aspoň ja mám takú skúsenosť, ale chlapci ich dobehnú, neboj. einstein vraj začal hovoriť až v 4 rokoch 😕 možno máš doma génia 😉

ciarka, gratulujem k rozprávaniu a kúpaniu bez plaču 🙂
naša ema si zas myslí, že je v bazéne a strášne špliecha a strášne sa na tom smeje. čo tam po obliatej kúpelni, však 😠 ?

dnes prvýkrát zaspala bez cecíka 😵 hurá! viem, že pre vás je to normálne, ale pre nás úspech, aj keď skôr náhoda. pozerali sme telku, ona jedla chrumky a naraz si lažkala a ja som jej hladkala nožičky až zaspala. a dokonca pred polnocou.
a so suchou plienkou sa už budí pravidelne, čo som prekvapená a rada.

my trénujeme nočník už od kedy vie sedieť, čiže skoro rok. väčšinou sa vyciká aj vykaká, ale to musím trafiť, že sa jej chce. zbytočne tam nesedí 😉 a ujde, alebo si nechce sadnúť. už to viem celkom odhadnúť, ale samozrejme, že nie vždy to ustriehnem 😅 však sa to naučia všetci, ešte majú čas. to príde tak zrazu, ako sa naučili chodiť a pochopia to 😎

izka
6. aug 2009

beji, naša emka papá skoro stále, takže večere extra neriešim. buď má od obeda, alebo jogurt, alebo šunku- zásadne bez chleba 😖 😀 , niekedy iba chrumky a pak cecok 😎
kašu vôbec, ani puding 😝
a nevidím žiadny vplyv jedla na dĺžku spánku. je jedno, kedy zaspí, ale pak už ťahá tých 8 hodín v kuse a keď si ju pritúlim, tak ešte zaspí. samozrejme až na výnimky, kedy nespí celú noc 😠

aj u nás fučalo a búchali nám dvere aj okná. to nemám rada.
ja už mám poprané. zvládla som denne dve várky, aj mi pekne sušilo. a zajtra balím a v sobotu odchádzame do čiech. všetci sa už nemôžu dočkať, len ocinovi bude tuším smutno, hlavne za emou. to je jeho miláčik 🙂

tami, mužovi želám rýchlu rehabilitáciu a aby to prestalo bolieť.
tiež som si s kolenom zažila. našťastie mi švagor poradil dobrú rehabilitačnú terapeutku a tá mi zázračne ulavila.

ami, chcela som sa opýtať, tie mrazené slivky sú dobré? to používaš na koláče? my máme plný strom a zavárané nikto nechce, tak rozmýšlam, čo s tým.

bzuči, tak si užívate bez malého. však aj to je treba, trocha si oddýchnuť a hlavne, keď je spokojný u babičky.
s tými plavkami ste mali šťastie. náš múdry jojo stratil v aqua. v senci plavky areny a nenašli sa. to už druhé, predtým adidasy v topoľčanoch. dobre som bola najedovaná, ale čo si poradím, keď je jašo 😅

idem kočky. majte sa krásne .

amadora
7. aug 2009

Dobré ránko!

Tak tatko dnes začal ďalší pracovný turnus, najviac ma štve že bude v práci cez víkend, neviem čo vymyslíme s Majkom aby sme sa nenudili. Ešte aj kmotrovci idú na víkend na Domašu takže sme sami ako prst 😒

Danka si nás nakazila tehu mániou 😀 Ráno mi muž vravel že sa mu snívalo že som bola tehotná. Vravím že aj mne. On tak na mňa žmurkol a vraví že vieš čo to znamená... reku viem, že na noc nemáme jesť ťažké jedlá 😀 Hneď som bola otitulovaná 😀

Izka ďakujem, ja viem že každé dieťa je iné a to o Einsteinovi mi presne hovorí môj muž, ale veľká útecha to nie je 😅 A s tými slivkami, ja som si zamrazila 4 sáčky takých väčšie nakrájaných na slivkové gule a jeden takých na drobnejšie na koláč. U nás sa mrazí doslova všetko, aj keď navarím niečoho viac tak hodím do téglov a dám do mrazničky a niekedy keď sa mi nechce variť alebo nemám čas tak len rozmrazím a je. Ešte sa mi nestalo že by niečo po zmrazení stratilo chuť alebo tak 😉 A užite si pekné chvíle v Čechách 🙂

bejca
autor
7. aug 2009

ahojte 😵

tak my sme mali v noci " prestavku " Petko sa o cca 3,30 zobudil a nechcel spinkat 😕 dala som si ho k sebe a lezal tam vykrikoval ja som ho " usmernovala " 😀 nech spinka lebo atto ide do roboty a nech je potichucku lebo ho zobudi tak lezkal a prehadzoval sa no a asi za 1,5 hodky zaspal a vstali sme okolo 8 mej .. cez obed snad dospim 😀 😉

Ami super si si makla so slivkami 😵 ja mrazim iba jahody - teda muzik 😉 inak aj jedlo tiez ak zostane a veru niekedy ako keby som nasla 😀 😉

Izka Jojo je teda sikulka 😉 a veru " potesi" ked stratis plavky 😔 gratulujem k zaspatiu bez prska 🙂 za chvilku sa aj odnauci 😉

no a asi to jedlo fakt nema ziadny vpliv 😅 vcera jedol vselico a vecer este puding plny tanier a teda noc o nicom 😝

ja neznasam tie terajsie vychrice a burky 😝 normalne sa zacinam bat asi starnem alebo su horsie 😝

co sa tyka rozpravania tak Petko toho tiez moc nenakeca a aj to co povie su jeho haltaliny 😅 priklad :

pa pa v Petkovom slovniku : von , lampa , pich pich / vidlicka ze picha , stromcek ze picha / treba na neho pozerat co ukazuje a aj voda je : popa .... nenapada ma vsetko teraz 😀

ka ka .... : su ostatne slova v ktorych sa nachadza K 😀

nenia : napr : dovidenia , ano , a pod....

mama , tato , dedo ,baba , neni , hav hav , a zvuky zvierat a to je asi vsetko 😅 uz ma nenapada nic ine 😀

+ este jaci , vresti a jeduje sa 😀

bejca
autor
7. aug 2009

a este mnam mnam mnam 😀 😀

amadora
7. aug 2009

Ja som taká nahnevaná 😠 Muž odišiel na aute do roboty a ešte si zobral nechtiac so sebou aj kľúče od svokrovho auta. A Majko má doma 2 plienky a ja nemám ísť ako na nákup. Asi ma rozhodí!

bejca
autor
7. aug 2009

Ami no na porazenie 😅 😔

este ma napadli dve slova : buch buch a momou - " domov " 😉

idem ja piect tortu dnes ma svokra meniny 😵 😉

bzucinka2
7. aug 2009

dobre ranko, ja som vyspata do ruzova, no neviem ako si zvyknem potom vstavat s malym 😀 😀 😀

ani my toho vela nenakecame, ham ham - to je kazde zvieratko ale aj ked chce jest, ssss- strieka sprej, kaka-kacka, kot kot-sliepka, mama, baba-babina aj babo, teta, pa-pali, tata-ideme von, a ine ma teraz nenapada 🙂

ami super si si porobila, no a tie kluce, to potesi 😖 ale ak bude pekne, tak budte bez plienok, teraz sme s muzikom hovorili, ze by sme si prisli dnes pre topanocky a donesiem ti aj plienky 🙂 a to s tymi snami, no pekne si muzickovi povedala 😀 😀 😀

kacenkab
7. aug 2009

Ahojte, pekny den vsetkym...
Danka gratulujem....tesim sa a drzim palceky ostatnym snazivym, aby sa podarilo...... 🙂
Ja si idem od septembra popracovat....a na buduci rok tiez vyskusame Jurkovi nejakeho surodenca... 😉 Tak drzim palceky aj sebe....
Beji inac to akokeby leco je super, minule sme sa vsetci s tym nadlabli, aj Janko, hoci som sa divila, lebo on paradajkove jedla eee, bleee 🙂
Jurko tiez nist dokopy nevyprava, hoci sa mu usta nezavru odkedy sa zobudi....cinstina, alebo japoncina... 😅
Tiez nejake slovka sa uz najdu, tak zhruba jak ostatni...co som si ale vsimla niekedy to dane slovo nema spojene s realnym predmetom, ale sak to pride...v septembri ide do jasliciek, tak tiez pridu vacsie pokroky, najlepsie sa to deti navzajom od seba naucia.... sice aj vselico co by nemuseli... 😉
Je pravda to co to ktosik napisal ze chlapci su trosku pomalsi.... 🙂 ale to vobec neva, netreba sa porovnavat...a u deti to plati obzvlast, kazde je svojim sposobom zazrak.... 🙂

amadora
7. aug 2009

Tak sme to teda vyriešili, Bzuci dopredu ďakujem za plienky, ešte že ťa mám 😵 A potraviny sme boli kúpiť v našom "super" dedinskom obchodíku, teda aspoň to najdôležitejšie. Nerada tam chodím, lebo sa tam musím trepať takým strmým kopčiskom že ma poraziť ide kým tam vyšlapem a tiež nerada nakupujem v takých obchodoch kde si musíš pýtať od predavačky lebo to vždy polovicu vecí zabudnem 😅 Ale tak nakúpili sme, no...

Beji tak svokre všetko najlepšie a nech sa tortička podarí 🙂

No my rozprávame podobne: mama, tata, baba, kde je, cica, ham, mňam a ešte sa mu niekedy podarí dáke slovko čo sa podobá reálnej reči ale to je len zriedka 😀

martina1982
7. aug 2009

Ahojte,

Ami ,to by aj mna nahnevalo 😠 ,ale Bzuci Ta zachranila 😀 Tak Ty si vecer riadne pracovala.

Kacenkab drzim aj Vam palceky ,aby sa Vam podril surodenec pre Jurka

Beji ,odkaz pre Petka ,nech spinka v noci 😀 Svokre vsetko naj a poprosime foto torty.

Izka gratulujem k zaspavaniu bez cecika🙂

Stevko rozprava :mama ,tato , dede (dedo) baba, tam , to, dzajac (zajac) havo, mnam a uz ani neviem co ,ved sa naucia nase deticky rozpravat a potom nas z toho rozpravania bude hlava boliet.Ale za to vsetko rozumie

Ja uz nocnik neriesim ,teraz sme v takom stadiu ,ze sa nechce posadit na nocnik a ani na WC.Ved sa urcite nauci nebude mat predsa do 18 rokov plienku 😀

Idem zehlit dokial Stevko spinka .

bejca
autor
7. aug 2009

ako citam tak ozaj len par deticiek je uz ukecanych a ostatne su japonci 😉 😵 😀 ale ako piseme tak ked sa rozkecaju " naostro " tak nam to bude az luto 😀 😉

KAcenkaB tak sa drzkaj v praci a Jurkovi drzime palce na jasle potom daj info co a ako si zvyka 😉

Petko spinka ja robim tortu 🙂 neviem ci ju aj mam fotit ked je klasika ako vzdy len dnes bude : pudingovo vanilkovo ananasova 😵

Bzuci nebboj tak si zvyknes ako keby ani nikde nebol 😉

Ami no hlavne veru ze si nakupila aspon co to 😉 a ani ja moc nemusim take obchody kde ta obsluhuju 😉 a dakujem za svokru odovzdam 😉 zabudla som ze si tatkovi pekne odpovedala som sa zasmiala z chuti hned rano 😵

Martinka dakujem 🙂 a Petko dufam e ta vypocuje 😀 a prijemne zehlenie prajem 😀 😉

bejca
autor
7. aug 2009

Bzuci ozaj prisla ti uz druha dodavka knizky z toho knizneho webu ?? mne dnes ttak asi v pondelok pojdem preto 🙂 😉

amadora
7. aug 2009

Tak máme doma dva balenia plienok a môžeme cikať a kakať do nemoty 😀 Bzuci ešte raz vďaka 🙂

Maťka nikdy nevieš s tou plienkou 😀

Beji no veru, teraz ešte pred nimi môžeme hocičo povedať, ale keď budú hocikde v obchode rozprávať čo mama s ockom doma povedali tak budeme spomínať na tie časy keď hovorili len po "japonsky" 😀

martina1982
7. aug 2009

Dozehlene 🙂 Akurat ked som dozehlila tak sa zobudil a krical mama 🙂 Dam sa do poriadku a pojdeme do Prievidze busom ponahanat holubov 😀

Beji mnam mnam torticka.

Ami ,no nikto nikdy nevie 😀 super donaska plienok do domu 😀

Stevko v poslednom case len hodinu spinka poobede 😕 neviem co sa stalo inokedy 2 - 3 hod .

amadora
7. aug 2009

Hm... to by bol aj dobrý podnikateľský plán... donáška plienok priamo do domu.... a reklamný slogan by bol:

keď dieťatko si plienky všetky minie
a situácia sa dobre nevyvinie,
že do obchodu zaraz nie je ako
a už pripadáš si snáď ako dáky pako,
donáška naša ti život zachráni
a tvoje koberce pred mláčkou ochráni

😀 😀 😀

bzucinka2
7. aug 2009

ami, nedakuj tolko rado sa stalo , pomahat si predsa treba ak sa da, no to su predsa kamosky 🙂

beji druha knizka mi este neprisla, ale uz sa na nu tesikujem 🙂

ami, to je paraaaadna basnicka 😀 sikulka si, vidiet ze sa doma nudis 😀 😀 😀

bzucinka2
7. aug 2009

tak frcim prec, ked sa mi ami neozyva 😉 asi sa ukladaju hajat

amadora
7. aug 2009

Bzuci ďakujem 😀 A ešte sa neukladáme, až o takú pol hodinku

bejca
autor
7. aug 2009

ahojte 😵

tak babka super vytesena a ja som tiez ze som jej spravila radost 😵

Ami veru zatial si nemusime tak davat pozor ale za chvilku budu vsetko kecat 😀 nie na darmo sa vravi : " ked chceš vedieť tajné veci opýtaj sa malých detí " 😀 😉 a super slogan uz len sup sup si otvor donasku 🙂 😉

Martinka j Petko spava ako kedy .. od cca 1,5 hodky do myx 2,5 niekedy ale to je naozaj malo kedy spi 3 hodinky 😉 a ako bolo v Prievidzi ?? 😵 dufam ze ste si to uzili 😵

Bzuci no ja som chcela dnes pre nu ist ale sa mi nechcelo tak az v pondelok 😉 a aj ja sa uz tesim 🙂

danka.k
7. aug 2009

baby no vy ste dnes pocitali.. my sme sa s Rastikom rano o desiatej zobrali a sli k nasim.. ved v taky pekny den by bolo blbo sediet doma a tam mohol behat cely den po dvore... aspon nam presiel cas... maly akurat zaspal a ja som tiez total unavena.. tak vas dufam idem precitat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre