Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

moniqe3
8. mar 2010

Ja si materskú užívam od začiatku. Ale to možno preto, že Viki bola dobré bábätko a pekne hajuškala. Uvidíme pri druhom.

To nie je ich údel. Oni si to vybrali. Muži to tak stanovili, že žena sa stará o deti a muž zarába. Ale v dnešnej dobe je veľa chlapov na materských.

Ja som pred materskou nemala robotu lebo som bola študentka. Takže v podstate okrem toho, že mám problém ako teraz doštudovať ale sama som si to tak vybrala. Chceli sme dieťa a vedela som dopredu, že s ukončením školy bude problém. Nikdy by som nemenila.

Práveže veľa zamestnávateľov uprednosťuje ženu po materskej, lebo majú väčšiu istotu, že už ma "potom" a zostane v práci. Kdež to pri iných ženách, ktoré ešte nemajú deti to môže prísť.

Môj muž by určite rád menil a bol doma s Viki aj so všetkým ale nie je tá možnosť.

Danka: a nejdú mu ešte nejaké posledné stoličky? ☹

mm1
8. mar 2010

tak to vyzerá tak, že sa mu s ním niečo snívalo..... chúďa malé. ☹

danka.k
8. mar 2010

moni aj u nas by bol radsej tato doma.. ale volili sme tu moznost kto viac zarobi ide do roboty... takze musi sa zmierit s tym ze bude s malym menej

a ee stolicky mu nejdu....

danka.k
8. mar 2010

mm asi hej... asi pozeral daky horor 😀 😀 😀 😀 😀

mm1
8. mar 2010

ani nám ešte stoličky nejdú-----

Moni a čo ti ostáva doštudovať????

Dani včera nejaký horor večer tuším išiel... ozaj čo uteráčik????? ešte je OK... my ten náš používame najviac....
ale ja som jej robila dievčenský motív s kvietkami.... 🙂

danka.k
8. mar 2010

mm len ten tam mozme mat iny nie... strasne sa mu paci 😉

mm1
8. mar 2010

tak že mu posielam veľkú pusu a keď sa budem veeeeeľmi nudiť, tak mu ešte niečo vyšijem..... 🙂

danka.k
8. mar 2010

dobre odkazem a odovzdam mu 🙂

veva55
8. mar 2010

moni, ja poznam vela mamiciek po RD a fakt si nevedia najst normalne miesto zodpovedajuce vzdelaniu. takze robia aj to, co by pred MD/RD nikdy nerobili.
ale ja som to skor myslela tak, ze uzivit rodinu je povinnost muzov rovnako ako nasa povinnost starat sa o deti, vstavat k nim aj 1000x za noc, ked su chore, ked im idu zubky a v mojom pripade vstavat k nemu kazdu hodinu snad do 2 rokov aj ked mu nic nebolo.....mozno ty mas stastie, ze vikinka bola dobre spave dieta, ale je nas tu vela, co sme si poriadne "uzili" s tymi nasimi detmi. to nikto nepochopi, pokial nema take dieta, ktore je cez den jedovite a v noci nespi. a tiez to neberem ako obetu,aj ked som pri nom zostarla snad o 10 rokov, proste chceli sme dieta, tak sa starame o neho nech je akekolvek. muz financne a ja tym, ze som 24h denne k dispozicii. ja som tiez v praci makavala aj 10-12 hodin denne, dosla som unavena jak kon, isla som si este zacvicit, ale dala som si sprchu potom a bola som v pohode, to sa neda ani porovnat s unavou, aka je teraz, ked som s malym doma, toto je 10x horsie.

mm1
8. mar 2010

no presne to viem tiež teraz porovnať... keď som bola doma, a to Natálka bola fakt dobré dieťa, tak som všetko s prehľadom stíhala, aj upratané bolo, aj navarené, aj o malú postarané.... a dokonca som všetko stíhala s prehľadom...
teraz stíham tiež... ale prídem domov, dve hodiny som Natálkina, a potom ma čaká druhá šichta... ale nesťažujem si...sama som sa rozhodla a okolnosti ma prinútili......aj keď chodím spávať neskoro, dá sa to zvládnuť...
takže to, že chlap robí v robote, a nosí peniaze, tak isto žena robí doma..... 🙂

amadora
8. mar 2010

no v tomto sa asi nezhodneme, ja to beriem ako obetu od môjho muža a veľmi si ho za to vážim a som vďačná za to čo robí a nikto ma nepresvedčí o tom že sa nemusí za nás obetovať a obetovať svoje túžby za to aby nám bolo dobre 🙂 nie je to jeho povinnosť, je to jeho dobrá vôľa, povaha a odhodlanosť... sú chlapi čo deti spravia a zhasla fajka, aj keď budú dva roky doma na podpore tak im to nevadí že nie je z čoho žiť a už vôbec nie to či žena skáče okolo decka 24 hodín, takže ja si to vážim čo robí môj muž 🙂 a to že ja som na materskej a že som pre to prišla o robotu, to mi je úplne jedno, keď budem aj predavačku robiť potom, ale stálo mi to za to a neberiem to že som sa niečoho vzdala 🙂

Danka chudáčik Rastík, muselo to byť hrozné keď si nevedela čo mu je ani ho utíšiť 😒

my sme boli v škôlke na zápis 😵 joj taká som nadšená, bolo super! išli sme cez kuchyňu lebo tam robí moja krstná kuchárku, tak ona išla s nami tam a museli sme chvíľu čakať lebo deti boli práve na prechádzke. a o chvíľu sa otvorili dvere a deti behom ku skrinkám sa prezliecť. Majko vytreštil oči 😕 čo sa robí, potom úsmev od ucha po ucho a behom za nimi. A už lietal s nimi po herni, po spálni, všade, úsmev stále na tvári, priam vo vytŕžení a nie a nie ho odtiaľ dostať preč 😀 aj pani učiteľky sa smiali aký je vytešený tam. dostal aj macka Pu na špajdli takého papierového a za vrecko sladkostí, hrdo si niesol domov. a ja vypíšem papiere, potvrdím u doktorky a s rodným listom pôjdem tam zaniesť a môžeme čakať kedy nás zoberú 😵 hrozne sa z toho teším

amadora
8. mar 2010

Bzuci krásne fotky 😉

bzucinka2
8. mar 2010

ami dakujem, ty si taky maly patrac a kedy sa vlastne dozvieme tu tehulku? kedy ide k tomu dokimu 😉

amadora
8. mar 2010

Bzuci no som špión 😀 A vo štvrtok 😉

mm1
8. mar 2010

Ami, tak vidíš.... nakoniec si sa rozhodla pre správnu škôlku... Super, teším sa s tebou......

mm1
8. mar 2010

Bzuci aká romantikuš nevestička... krásne fotky...
OKI, idem na obed.....

bzucinka2
8. mar 2010

ami a to ste boli v tej skolke co uz neberu deti alebo v inej? 😉
baby tazku debatu ste nahodili 😉 ale ono je to tak, ze tie co naizaj nemate cely den muzikov doma, tak je to o to horsie, ze v podstate vam nemoze pomoct, s detmi su preto aj menej ☹ ja mam to stastie, ze mam muzika casto doma, tak o vela neprichadza, ale zase ani perehadzujeme eurace vidlami 😀
baby ja som uz zufala z tych nasich noci, on sa okolo 1,00 zobudi a nie a nie zapat ani s nami ani v jeho postielke nikde, aj dve hodiny sa prevaluje toci vrti, uz som z toho zufala, nepomaha dohovaranie, krik ani pozadku, asi ma uz trafi 😖 esteze mam takeho mm ze ked uz vidi, ze mam toho plne zuby tak berie zezlo on a bojuje s nim on ☹ co s nim robit mam...

danka.k
8. mar 2010

bzuci ja som musela dnes v noci bojovat sama... 😀 😀 😀 😀 😀 a krasna nevesticka si bola 😉

my sa zajtra dozvieme ci ho doky pusti do skolky alebo nie.. ale tajne dufam ze hej

amadora
8. mar 2010

Bzuci nie v tej, nejdem sa tam zbytočne tlačiť keď majú plno, na čo 😒 Boli sme v Tekovskej Breznici, tam kde býva aj svokor. No len som sa dozvedela že svokra aj Majku zapísala do škôlky, nadšená veľmi nie som, tak chúďa moje dieťa, dúfam že nebude furt bité 😅
A Bzuci cez deň ti koľko spáva? A aký máte poobede program? Lebo mne to tiež Majko niekedy robí ale to mám pocit že je vtedy u nás keď toľko nevybije energiu, napríklad keď sme teraz bývali len doma keď bol chorý, cez obed spal dve, tri hodiny a potom v noci mal tiež prestoje 😒

veva55
8. mar 2010

joj baby, dnesne uspavanie bez dudla len 20 minut!!!! idem si rychlo navarit a upratat. inak on uz cez obed sam spinkaval, bez mojej asistencie, teraz pri nom zase lezim, tak neviem, ci jeden zlozvyk nevymienam za druhy 😀 ale snad nie.
ami, ako som pisala, ja chapem, jak to myslis, ale ja som skor pisala vo vseobecnosti, ze vobec nie je obeta, ked ma napr. muz popri robote aj nejaku brigadu alebo nieco podobne, jak napr. moj muz chodi po robote 4x do tyzdna do rakuska a pride o 23 vecer, verim, ze je unaveny, ale ja tiez, s tym rozdielom, ze jemu sichta konci a mne zacina dalsia v noci. a on si da rano v robote posediacky kavu, ide vklude na obed, okrem toho 5x pauza na cigaretku, potom vklude vecera doma a ked vecer dojde z rakuska, lahne do postele a spi do rana.teraz je uz aj mne dobre (cca od 2 rokov), ale dovtedy som nepoznala, co je to vyspat sa, vklude sa posediacky najest, vypit kavu, kym je tepla.....a mozem menovat 100 dalsich veci, nasledkom vsetkeho sa mi zhorsil zdravotny stav, ale bohuzial to je udel matky, tiez to mozem nazvat obetou, ale tuto obetu vela chlapov bere za samozrejmost. ale ako pisem, praca tvojho muza je uplne nieco ine, a jasne, ze si ho vazis, ved aj ja si vazim, ze moj muz donesie z rakuska dalsiu vyplatu, ale pokial sa da takto privyrobit, tak by bol trulo keby to nevyuzil, ved to robi pre rodinu a nemyslim, si, ze sa pre nas nejak obetuvava, ved aj on sam povedal, ze by s nasim hyperaktivnym dietatom nevydrzal ani vikend, ze by uprostred dna zaspal niekde na gauci 😀

amadora
8. mar 2010

jasné Vevi, veď ja som tú obetu písala na môjho muža, na to že robí takú robotu ako robí a je stále preč,aj keď ho to nebaví a neteší, lebo doma by pre nás toľko nezarobil 🙂 proste je k tomu nútený tým že on živí rodinu sám. ja som nepísala že je obeta od chlapa to že chodí do roboty, to je predsa normálne, každý máme svoje povinnosti 😉

mm1
8. mar 2010

no už som späť. vonku poriadna kosa... bzuci, skús zrušiť na test obedný spánok... 🙂

jankapardon
8. mar 2010

Moni oponujem trošku....konečne po 4 rokoch..t.j. tri roky na materskej s Frederikom a rok na UP SOM si našla prácu...A to som mala vyštudovanú Výšku a zakaždým na pohovoroch mi bola položená otázka: a máte kde nechať syna ak ochorie? Aj ked som odpovedala, že áno....aj tak tam bola vybraná uchádzačka, ktorá bola mladšia a bezdetná....Takže moj názor, žena po materskej si oveľa ale oveľa ťažšie hľadá prácu, nehovoriac ked má už dve deti....
Och baby, krásny deň prajem a prajem Vám nech Vám tie ilúzie čo najdlhšie vydržia!!!!

mm1
8. mar 2010

veď preto som sa vrátila do práce... keďže mi bola tá možnosť ponúknutá.... 😖

amadora
8. mar 2010

s tou prácou si to aj ja myslím, na ženu matku sa pozerajú ako na neperspektívnu silu lebo rátajú už tie OČR-ky na ktorých bude musieť ostať 🙄 svinstvo!!!

mm1
8. mar 2010

tak v tomto som ja mala našťastie šťastie...... 😉

mm1
8. mar 2010

Ženy sú anjeli.

A keď nám niekto poláme krídla, jednoducho v lietaní pokračujeme..... na metle.

Sme flexibilné !!!

jankapardon
8. mar 2010

Žena.

Medzinárodný deň žien.

Podľa tohto by mali všetky ženy sveta sláviť svoj deň?

Nie. Všetci na svete by sme si mali uvedomiť posvätnosť a eleganciu ženského
stvorenia, ktoré je od praveku spájané prioritne s prívlastkami ako nežná,
krásna, pôvabná, roztomilá, rozkošná, múdra, láskavá, starostlivá,
elegantná, vznešená, nadpozemská, božská,...

Neexistuje hranica, pri ktorej by sme skončili s vymenovávaním toho naj, čo
žena stelesňuje a predstavuje.

Kytica kvetov a dve slová vďaky

mm1
8. mar 2010

Jani teraz som pozerala akých smejkov máš doma... pekné fotečky... 🙂

bejca
autor
8. mar 2010

ahojte 😵

jaaaaaaaaaaaj zasa mate tazku temu😀 a jasne ze co clovek to iny nazor 😉 ja nepovazujem to ze muz pracuje a ja nie za obetu ......kazdy mame svoju " pracu " len akosi mne malo platia .............😀 a ked by sa citil ukrivdeny mohol ist po polroku na RP a ja som mohla ist do prace - super flek , dobre platený a pod..a on mohol doma " šunky " vyvalovať a kojit kazde 3 hodiny , prebalovat , upratovat ,varit , zehlit a pod ...😀 kazdy sme na svete pre nieco ine 😉 chlap bol vzdy ten co zivil rodinu a tak to aj je .... co sa tyka svinstva v zamestnani dobre viete ako to je aj u mna uz sa nemozem vratit na svoje miesto takze co uz ..a uz ani tak nebudem prisievat do spolocneho " fondu " penazneho ako som prispievala a jasne ze teraz uz dumam skor o nejakej praci na max 6 hodin a hlavne aby som sa nenarobila aby som mohla doma plnit vsetky osttne prace co treba 😉 mozno niektori vasi muzi su taki ze by zvladli byt doma na materskej ale nespomeniem si kto tusim Veva pisala ze chlap by po cca 2 hodinach uz bol nervozny a na prasky 😀 moj muz by si myslim nevydrzal ani vikend 😅 ale mozno sa len mylim kedze je zvyknuty ze vsetko spravim .......... 😉 no a co sa tyka miesta po MD - RD tak ja este davno kedysi ked som si hladala pracu tak ma nikto nechcel prijat ze som mlada a zostanem na MD a oni potrebuju pracovnika co bude pracovat a nie na MD a OCR ...takze ja si uz ziadne iluzie nerobim 😉 len radsej by som este jednu MD a potom by som uz aj upratovacku alebo hocico isla robit do dochodku aj ked mi je " luto " za mojim byvalym flekom ako pisete ze dnes je to dost o prachoch tak veru aj za platom mi bude luto nakolko pochybujem ze niekde tolko zarobim ako som zarabala .... no ale co uz som rada ze mam Petka a nemenila by som za nic na svete 😵

Bzuci nadherna nevesta si boila 😵 a s tym spankom .... no mozno ma nejake obdobie mozno koli zubkom 😉

Vevi drzim palce aby to nebol iba zmeneny zlozvyk a aby Adamko zacal aj bez dudky krasne sam spinkavat 😵

Danak je mi luto ze ste zle spinkali ☹ posielame vam pusinky 😵

Ami tak budu spoluziaci v skolke 😉 aspon im tam bude veselsie 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre