Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

martina1982
28. feb 2010

Beji , drzim palce zajtra 🙂

amadora
28. feb 2010

Maťka ďakujem pekne 🙂 A Števko mal teda zážitok z ocka 🙂 Majko je vždy hotový keď ideme pre nášho tatka a ten nás vždy odvezie na parkovisko v kamióne, drobec je z toho hotový 😀

alex21
28. feb 2010

Ahojte.
Ami este raz vsetko najlepsie k narodeninam. Nech sa fazulke dari a nech ste aj nadalej stastna rodinka.
Co sa tyka skolky aj u nas bol zapis len jeden den. Jednu som premeskala a jednu som sa dozvedela iba jeden den do predu a este bolo treba zohnat potvrdenie od lekara a mali zapisne 5 eur co ma nastvalo lebo aj tak mi ju nezoberu a zapisne si zauctuju. Tak sme sa s muzom dohodli, ze ziaden zapis sa nekona aj tak by ju nezobrali a bude pekne doma. A ak sa nezadari druhe tak si predlzim neplatenu matersku do dalsieho septembra a budem dufat ze ked bude mat cez 3 a pol roka ze ju snad zoberu.
Aj ked neviem ako to u nas dopadne lebo dnes ma muz tak nastval, ze mam chut sa dat rozviest.
Beji aj ked sa ti to nezda tak s tym spankom ste na tom neni az tak zle. Odkedy sme sa vratili z nemocnice tak Eli musi mat denny spanok a zaspi len v kociku a pospi cca hodinu. Napr. v piatok vstavala o 7:30 po obede pospala 45 minut a vecer som ju nanutila do postele o 22:30 a do 23:30 este citala knihu. A rano bola hore o 7:30. Takze cez den sice pospi ale v noci omnoho menej a este sa aj budi.

amadora
28. feb 2010

Alex ešte raz ďakujem krásne 🙂 A s tou škôlkou je to teda sila 😕 U nás boli tento týždeň v škôlke prázdniny, tak zajtra zavolám susede nech mi nezabudne zistiť ako je zápis a nech mi donesie papiere.

moniqe3
28. feb 2010

ahojte baby
ja sa teda asi jediná nechystám dať viki tak rýchlo do škôlky. Ja chcem aby bola doma aspoň do 4rokov. Myslím si, že jej to neublíži. Ja som bola s mamou tiež dlho doma a nič mi nechýba a máme spolu nádherný vzťah. Ja dúfam, že sa zadarí druhé baby a bude nám veselo. Myslím, že nič jej neujde ak tam pôjde neskôr. O sociálne zaradenie sa nebojím budeme sa aj tak stále s detičkami stretávať a doma ju naučím viac ako v škôlke. Neverím, že 20 detičkám sa dokážu dve učiteľky naplno venovať a hrať sa s nimi a učiť ich. Predovšetkým tam ide o to sociálne zaradenie. Samozrejeme, že iné je to v súkromných škôlkách, kde je málo deti a učitelka sa im viac venuje.

amadora
28. feb 2010

ja chcem dať malého do škôlky hlavne pre to že my tu nemáme veľa možností na kontakt s inými deťmi a on ich zbožňuje. a tiež chcem aby bol samostatný a od druhých detičiek sa môže veľa naučiť 🙂 ale ak by sa mu tam nepáčilo tak ho nebudem ani trochu nútiť, bude doma s nami potom 🙂

alex21
28. feb 2010

Moni ono je to aj od povahy. Viki je spolocenska a ma sesternicku a uz aj bratranca. Ale Eli je medzi detmi utiahnuta. Vobec sa nezapaja do hry a ked si zoberie hracku, ktoru si nik nevsima a potom jej ju niekto zoberie tak ona to v pohode necha tak a hlada si nieco s cim sa zas nik nehra. A ked ideme niekam kde este nebola tak je strasne nervozna a ine nerobi len z toho chodi cikat. Takze vacsinu casu stravime na zachode kedze ona uz pleny nema. Kvoli tomu chodim do centra ale ona napreduje velmi pomaly. A napr. ked sme vonku a ona beha hore dole po schodoch a pride tam aj druhe dieta behat tak ona ide radsej prec namiesto toho aby sa nahanala s tym druhym dietatom.

mm1
1. mar 2010

Ahojte babulky, prečítala som Vás po víkendíku a idem reagovať....

Najskôr AMI VŠETKO NAJLEPŠIE K NARODENINÁM !!!!! Hlavne veľa veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky... a aby Ti Majko robil len radosť, Maťko ťa poslúchal a fazuľka v brušku nádherne rástla...

Víkend bol super.. oba dni svietilo krásne slniečko, tak sme boli s našimi na chalupe... Malá to tam zbožňuje, lieta hore dole, nemusím ju stále upozorňovať, pozor hovienko od havina, pozor auto... proste pre ňu je to tam raj na zemi....také mala krásne červené líčka. a lietala celý deň po vonku..... a večer zalomila už o 19.00 hod...
Máme novú hlášku.... môj ocino jej ešte všetkému nerozumie, niečo mu hovorila, a on stále, že čo? prosím, tak som išla okolo a povedala som mu čo chce, a on že ahá... a malá na to, Jááááj dede, pipi a chytila sa za hlavu...
no herečka... 😀

a s tými veľkosťami, ona je strašne vysoká, aj keď neviem po kom... má 91 cm, preto vetrovky a také musíme kupovať, 104-110. a topánočky tiež už 25.

A škôlku my zatiaľ tiež neriešime...... a ani zatiaľ nebudeme riešiť, nie je treba... 🙂

amadora
1. mar 2010

Dobré ránko!

Megi ďakujem ti veľmi pekne 🙂 Mali ste krásny víkend, jaj závidím 🙂 My sme včera naodolali a boli sme na hodinku von, super nám to padlo. Už sa teším keď budeme môcť fungovať ako predtým a užívať si naplno slniečko 🙂 A Majko má 93cm takže tiež riadny dĺžeň 😅

mm1
1. mar 2010

Ami to sa k sebe akurát hodia 😀 😀

bzucinka2
1. mar 2010

ahojte
krasny slnecny dnik vam prajem 🙂
ja co sa skolky tyka, tak tiez maly ma velmi rad deti a kolektiv a suhlasim s ami, ze sa tam ovela viac nauci od deti (dobre aj zle), netvrdim, ze doma sa mu nevenujem, tiez vselico vymyslame, ale kolektiv je kolektiv, ak ho teda zoberu a tiez chcem mat trosku samostatnej chvilky aj pre druhe babatko, aby nebolo ukratene, lebo ked bude Alexko doma, bude vyzadovat vela pozornosti aby sa necitil odstrceny 😉
a my patrime tiez k tym drobnejsim, my mame len 86 cm a 10,5 kg 😉

amadora
1. mar 2010

Bzuci to fakt 10,5kg? 😕 My máme 15 😅 😀

Písal mi drahý pred pol hodinkou, že je v Paríži a práve tam vychádza slniečko... ach, romantika! Tak by som chcela byť s ním 😒

mm1
1. mar 2010

no my máme 91 cm. 16 kg 25 nohu a 104 - 110 veľkosť. 🙂 🙂 🙂

wow Paríž... Ami zasnívala som sa... 🙂

amadora
1. mar 2010

no len už menej romantické je že si tam chcel kúpiť chlieb a že polka chleba 3,5 eura 😝

mm1
1. mar 2010

tak to áno..... 😲

Hľadáme šikovných majstrov na plot na chalupu... neviete o niekom???? 🙂

moniqe3
1. mar 2010

Alex: jasné Viki je spoločenská.. ona vyhľadáva detičky a veľmi sa s nimi vie zahrať a vyblázniť. Ja len, že ak budem doma s ďalším dieťatom tak sa mi zdá zbytočné dávať Viki do škôly len preto aby som mala menej starosti. A viem, že ak ste na materskej s druhým dieťaťom tak Vám staršieho súrodenca buď nezoberú /lebo že ste doma/ alebo len na pol dňa. Viem, lebo švagrina to tak mala. Ale to je asi iba na dedine. Ja si chcem Viki užiť čo najdlhšie.
Ja si to už teraz neviem predstaviť, že celé dni bude v škôlke a o 16tej bude chodiť domov a len pár hodín do dňa bude doma. Vlastné celé dni už nebude so mnou. Myslím si, že veľmi zle zariadené. Ale to už nezmením .... kým nechodím do roboty tak mi to príde veľmi ľúto..ale ak budem v robote tak mi to bude vyhovovať.
Neviem to vysvetliť ako to myslím....ale jeden rok navyše doma jej neublíži. Ale ak bude sama chcieť chodiť do škôlky za detičkami nebudem jej brániť. Môže sa sama rozhodnúť. Ja ju budem rešpektovať.

Viki ma cca 89cm a 13kg . Nosíme vecičky na 2-3 roky neviem aké je to číslo.

moniqe3
1. mar 2010

wow Paríž... to je jediná naj výhoda byť kamionistom.. vidí veľmi veľa pekných miest

amadora
1. mar 2010

Megi aj by som vedela ale akosi ste dosť ďaleko od nás 😀

Moni to asi nezáleží či dedina alebo nie, všade je to individuálne. Napríklad suseda keď dávala do škôlky tú staršiu tak tiež už bola s Vaneskou na materskej a nebol problém. A navyše tam brali aj detičky uprostred roka, aj tie čo nemali 3 roky ešte, tie čo mali plienku, pili z fľašky, proste že úplná tolerancia 😕 Dnes mi má zistiť zápis tak som zvedavá čo sa zmenilo tam 🙂
A opravím tú vetu "jediná naj výhoda" na "jediná výhoda" 😀

mm1
1. mar 2010

Ami, to nevadí, ak sú šikovní,,,, tak ubytko zabezpečené.... 🙂

h0blinka
1. mar 2010

caute
pozravujeme vas vsetky
este zijeme 🙂)))
my sme vas vyskovo vsetky tromfli 98 😀 😀

mimkao
1. mar 2010

Ahojte. 🙂
Ja som na škôlku mala tiež podobný názor, ako Moniq, a chcela som si Mimku užiť čo najdlhšie. A niekedy som mala taký názor, že iba tá matka dá dieťa do škôlky, ktorá sa ho chce zbaviť... Mala som na to taký názor dovtedy, kým moje vlastné deti nevyrukovali s nápadom, že chcú isť do škôlky... Deti potrebujú nielen súrodencov, ale aj kamarátov, kamarátky. A také kamarátstva, ako v škôlke, škole nevedia vzniknúť pri dvojhodinovej prechádzke s mamičkou po vonku. Naša Mima nemá ešte ani dva roky, ale už teraz mi píli uši, že chce isť do škôlky. Má tam súrodencov, pani učiteľku, ktorú má veľmi rada a akokoľvek by som sa jej ja doma venovala, nenahradím jej to, čo môže mať v škôlke. To čo deti tak veľmi potrebujú.... ... Kolektív. Iné deti. Nikdy som sa na to tak nepozerala, ale teraz vidím, že škôlky sú dobré.
Ja som na materskej, učiteľky to vedia, vedia, že som doma a zatiaľ nepracujem. A aj tak mi zobrali deti do škôlky. A od apríla berú už na stálo aj Mimku. Hoci má ešte plienky a nemá tri roky. A bývame na dedine. 😉

mimkao
1. mar 2010

hobli, no ne.... Neverím vlastným očiam.... 😀 Vitajte.

mimkao
1. mar 2010

Bzuči, Mimka má rovnaké miery a váhy, ako Alexík. 🙂

mm1
1. mar 2010

hobli, hodila som ti to do IP 🙂 🙂

danka.k
1. mar 2010

ahojte baby... nejako tu nestiham chodit, mali sme dlho tata doma, potom sme mali na vikend kamaratku s detmi, vcera vonku fajne fukalo, maly dostal prievan do ociek chudatko moje ale uz je lepsie... my mame 14 kil a 90 cm... uz nas nepustia zadara do aquaparku 😀 😀 😀 ja maleho do skolky chcem dat, aspon na 4 hodiny denne, lebo mu deti chybaju apotom ich len bije ked dake vidi... ale asi nam doktorka nedovoli, uvidime, v stredu sa pojdem opytat, ale dam ho az od marca 2011 len prihlasku musim dat uz teraz... doma sme uz bez plienky uplne, davame len ked niekam ideme, a ked tu bola kamoska s detmi, maly videl ze sa pytaju kakat na zachod tak zacina uz aj on 😉

ami dufam ze ste uz zdravucky 😉

moni uz si si robila test?

mm1
1. mar 2010

tak mi sa pýtame len kakať, ale ciki, ešte v poho do plienky..... a povedala mi minule, že na to nema čas ale hovienko ju tlačí.... no vynašla sa opička 🙂

amadora
1. mar 2010

no tak my sme naspäť od doktorky, predpísala nám ešte ďalšie balenie ATB ktoré máme brať do stredy alebo piatku, podľa potreby, lebo že má ešte trochu červené hrdlo a hlieny v krku tak aby sa mu to zase nevrátilo 😒 akože aj som rada, nech sa to prelieči riadne keď sa toľko vytrápil, nech nie sme o týždeň tam kde predtým, ale už som sa tešila že budeme chodiť na slniečko 😒

danka.k
1. mar 2010

ami tak sa teda poriadne vyliecte...

nas maly cez den v pohode, nezakasle a v noci sa ide udusit.. nechapem z coho...

amadora
1. mar 2010

no Majko zakašle tak 2, 3x za deň a v noci vôbec 🙂 kočky myslíte že mám počkať s vychádzkami kým doužíva ATB alebo na polhodinku, hodinku keď je takto pekne môžeme vybehnúť 😒

danka.k
1. mar 2010

ami ja by som radsej pockala... sice neviem ako je u vas, ale u nas sa to meni kazdu pol hodinu. rano snezilo, potom svietilo slnko pred pol hodinou prsalo zasa svieti slnko... fakt len tak na chorobu.. takze ja by som vonku asi nesla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre