Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

amadora
3. mar 2010

Megi áno, ešte je jedna tehuľka 😉

lili24
3. mar 2010

aaaa kto ze to je? od nas, z februaroviek?? nenapinaj nas 😉

minitrouble
3. mar 2010

moni - no ja to zvacsa berem s humorom, len vas varujem ze zase az taka prechadzka ruzovou zahradou to neni 😀 😀 a to moje deticky su doma veeelice dobre (simi cez den ani nevieme ze ju mame, akurat vecer ma bolesti bruska) a romca ked je sama doma je tiez celkom OK ...akurat vonku mlati vsetky decka naokolo 😎 😝
mimkao 😀 😀 😀

mm1
3. mar 2010

no ešte mám tie dva tipy... tak čakám..... či mi vídu.

mimkao
3. mar 2010

Hmm, tu je už asi viac tehotných, ako netehotných... 😀

katrin82
3. mar 2010

Jej gratulujem dalsim novym tehulkam, prajem nech mate pohodove a bezproblemove tehu a nech vam to rychlo ubehne... 🙂

Babulky, prosim vas, chcem sa spytat...zaregistrovala som, ze v poslednych tyzdnoch mali viacere deticky nejake crevne virozy, ako dlho vam to trvalo a co vam najviac pomohlo?
My sme boli teraz tyzden v nemocnici na vysetreniach..prisli sme tam zdravi, potom som tam ja zacala vracat, potom aj alex..potom 2 dni teplotoval, potom mal trochu hnacky, potom sa to upravilo a v pondelok sme sa vratili domov...ale len co som zavrela dvere, tak alex zacal neskutocne vodovo hnackovat a aj vracat do toho, stale ma vysoke teploty, neudrzi v sebe nic...za dva dni mi schudol 1,5 kila (co pri jeho vahe sice az tak nevadi, ale aj tak si myslim, ze to nie je zdrave)...dnes som s nim bola u lekarky, tak mi kazala davat mu kolu a v tom rozpuseny Kulisek, nakolko od vcera hnacky uz nema...ale stale vracia a teplotuje...no a nalepili mu sacok na moc a dali mi tie ketonove papieriky, aby som doma zistila, ked sa vycika, ci nie je dehydrovany...no a ten stvorcek bol uplne fialovy, cize je dehydrovany....no, ale mam to zopakovat, a ked sa mu to neupravi, tak zase ideme do nemocky na infuzie...som z toho na nervy...lebo teraz sme lezali na Kramaroch a ja som 6 noci pri malom "spala" na stolicke... ☹
dakujem za kazdu radu 🙂

amadora
3. mar 2010

Lili ona to chce prezradiť až keď jej to potvrdí lekár tak počkáme 😉

Mimka vyzerá to tak 😀

Ja som sa práve vrátila z mesta, boli sme v optike a vybrala som si krásny rámik, v utorok budem mať okuliare hotové, teším sa 😵

mm1
3. mar 2010

Ahoj Katrin, pripomínaš mi nás pred rokom a pol.
skončili sme na infuzkach, lebo mala mi vrackala a hnačkovala vodovo....

sprav ryžový odvar, to určite!!!! a potom čučoriedkový čaj..... aj ryžu môžete

amadora
3. mar 2010

Katrin aj obyčajný pigi čaj, ten aj zapeká aj je na žalúdočné problémy. Hlavne do neho lej za každú cenu 😒 Pravdaže nič mliečne a nám kázali aj omáčky a ovocie vysadiť, okrem banánov, ale aj tie nepreháňať veľa. A dávaj mu slané tyčinky a kukuričné chrumky. A varené zemiaky. Ten Kulíšek je dobrý, to ti dali super! A nám hovorili aj Hylak do coly. Držíme palce!!!

katrin82
3. mar 2010

mm dakujem...my sme uz takto tiez raz dopadli...tiez sme isli zdravi na vysetrenia na Antolsku a tiez sme sa tam nakazili...ja som tam dokonca na detskom oddeleni lezala na infuziach, lebo som kojila...

Ten ryzovy odvar som uz skusala, to ani pusu nechce otvorit, a vcera vecer zjedol asi 2 lyzicky cistej ryze a polku banana a este ani nedozul a uz to letelo z neho von... dnes zatial zhedol suchy rohlik, ten sa v nom drzi....tak uvidim, co bude dalej...ale do tej nemocky by som sla velmi nerada...

mm a ako dlho ste prosim ta brali tie infuzky?

katrin82
3. mar 2010

ami dakujem...zatial sa snazim aspom po lyzickach dostat tu kolu s Kuliskom do neho...kazdych 10 minut mu davam...

jankapardon
3. mar 2010

jaj Kati aj my sme to mali, hnačkovanie+vracanie---☹ nás to držalo cca 2 dni.... tiež ako píšu ostatné kolu klasickú len po lyžičkách, presne ako davaš, radšej menej a častejšie vraj ideálnych je nejakých 10 - 15 min. Slane tyčinky hocikoľko chce, aspon nech olizuje tu soľ....a ja som dala do ryžoveho odvaru smectu....ten ryžový odvar nejakými fintami keby po lyžičkách vypil, to by mu fakt pomohlo....

ronit
3. mar 2010

no tu sa plodi a plodi, gratulujeme novym tehulam, monika vikinkova vidis hovorila som ze to pojde rychlo 😉
chorym detixkam skore uzdravenie a pusinky

ronit
3. mar 2010

katrin je taka kasa proti zapekaniu od nestle mrkvobo ryzova a miesto umeleho mlieka kup nestle AL 110 to je na vyzivenie po hnacke a aj zapeka.

mm1
3. mar 2010

Katrin tak sprav ten ryžák do UM.... síce to nebude presne ono, ale aspoň niečo......
tá kaša od nestlé nám teda nepomohla... ☹
a skús ešte ten čajík čučoriedkový....
aj my sme vtedy ležali na Antolskej 1 tt ale potom som sa vypýtala domov, lebo tam mi aj tak nič nechcela a hlavne som potrebovala uvariť ryžový odvar..a postupne sa to zlepšovalo....
nič nam nezistili...

Napadlo ma, že asi ste chytili na Kramároch rotavírus.... ☹

ronit
3. mar 2010

nam hej ale najviiac to mlieko AL 110

jankapardon
3. mar 2010

a ešte ja som v lekárni kupila od teekanne čajík žaludok a črevá, uvarila som z neho ale veľmi slabý čaj a ten cez deň sme pili tak 3x....v lekárni mi povedali, že je vraj aj na zastavenie vracania....

mm1
3. mar 2010

ja som ten odvar dala do normál HA Bebky.... a tiež to pomohlo, ale chcelo to čas...
no piť musí a veľa....

amadora
3. mar 2010

nám doky normálne vravela že do toho odvaru zarobiť UM, tak to skús Katrin 😒

mimkao
3. mar 2010

Ami, aj ja sa zajtra chystám po nové okuliare, tak som zvedavá... 🤐
Katrin, ja ti neporadím, lebo my sme taký problém nemali, ale keď ja som teraz ležala s Mimkou v nemocnici, tak tam bolo kopec deti s hnačkami a vracaním a vraj je teraz veľmi rozšírený rotavírus. My sme ho vďaka Bohu nechytili, teda na deti sa to akosi nelepí, skôr iné choroby. Ale kamoškin malí to mal tiež a dr. mu dala len Hylak a teiž Kulíšek. Ale viem, že mu to tiež nepomohlo. No za týždeň sa z toho vylízal.
No a ryžový odvar je humus... to ani ja, ani deti nadáme do úst, ani keď sme zdraví, nie to pri vracaní... 😀

katrin82
3. mar 2010

baby, vsetkym vam dakujem velmi pekne...idem mu nalepit na pipika ten sacok, a uvidim ci sa to aspon trochu zlepsilo......ak nebudeme musiet ist do nemocnice na tie infuzky, tak potom budem riesit ostatne...zatial ho musim aspon rehydrovat nejako...ale aspon, ze uz teraz nevracal ani nekakal...kakal naposledy vcera vecer,ale to mu mozno aj smecta zabrala...a vracal naposledy rano o osmej vodu...
ja doma umele mlieko ani nemam, lebo on od 20tich mesiacov pije obycajne, lebo umele nechcel.... 😒

bzucinka2
3. mar 2010

ahojte fuuu ale ste toho popisali 😅
lili gratulujem z celeho srdiecka a prajem prijemne negrckave tehulkovanie 🙂
ami a ty nas tu napinas, ked je oktobrovka, tak uz hadam bola u dokiho, nie? 😉
katrin drzim palceky, nech sa uz ani to vracanie a hnackovanie nevrati, chudatko alexko co si musi vytrpiet ☹
ami, mimkao sme zvedave na nove okuliariky, urcite budete kocice 🙂
inak aj my sme sa dnes tak posr...li, ze sme mali aj pancusky od toho, to sa nam uz nestalo od babatkovska 😅 a noc toto bola noc hrozy, vstal o 2,15 a este o 3,40 sa mrvil ako vrtidlo, nakoniec zaspal medzi nami, no des, ale uz vecer hodinu zaspaval co sa mu nedarilo, asi bolo nieco v ovzdusi ci co 😝
ja som sa prave dotlacila slivkovymi gulami s makom, mnam 😉

amadora
3. mar 2010

Katrin držím palce 🙂

Bzuci a prečo by mala už byť? 😕 Je nás viac v októbrovkách ktoré ešte vôbec u doktora neboli 🙂 Inak to číslo ktoré si mi dala na tú hematológiu, nikto to tam nedvýha. Skúšala som na číslo nemocnice, tam sa mi ozve fax 🙄 Tak ak sa tam potrepem zbytočne a vybavené stráženie k Majkovi tak ma dobre j....

danka.k
3. mar 2010

gratulujem novym tehulkam, dufam ze aj nam to od augusta pojde tak rychlo 😉 😉 😉

nasa noc bola horor... maly zaspal cca o stvrtej, stale reval, netusim co mu bolo.... ja som rano vstavala na nemocku, cize som ako zbity pes.... idem tusim lezat a nic nerobit.. nevladzem 😀 😀 😀

doctiam vas vecer

moniqe3
3. mar 2010

Kati: to je mi veľmi ľúto, že je tak Alexíkovi. Jedine čo by som ti ja radila je fakt mu dnes nedávať vôbec nič jesť..aspoň jednodňovú dietu a piť po lyžičkách tmavý čaj. Tak často ako sa len dá. Verím, že mu bude zajtra lepšie... a že nebudete musieť ísť do nemocky. Fakt držím palčeky. Myslím na Vás a posielam veľa energy. :( chúďa Alexík.

Ronit: ĎAKUJEM a vieš, že vtedy keď som ti písala o radu tak ten deň bol ten "hlavný" 😀 😀 ešte šťastie, že som po príchode domov muža unaveného z roboty znásilnila. 😀

lili24
3. mar 2010

katrin to nam je velmi luto ze maly tak trpi ☹ ☹ nam pomohol ryzovy odvar, probiotika a vela vela tekutin, aj keby nic nepapal ale po troske by mal pit. drzime palceky aby ste boli cim skor fit a nemuseli ste ist do nemocnice 😒

dakujem za pekne gratulacie k tehu 😉 uz dva tyzdne ma pobolieva podbrusko, niekedy menej niekedy viac, a dnes troska intenzivnejsie tak dufam ze je vsetko ok 😉 a staaale by som spala, to je hruza ked clovek nemoze 😀 😀 samozrejme iba poobede s diankou 🙂

za chvilu ideme troska von, pockame este na tatina

amadora
3. mar 2010

Lili aj mňa dnes riadne pobolieva 😝

Ja som smutná, lebo poprvé tato to veľmi ťažko do víkendu stihne domov a podruhé do tej škôlky kam sme chceli ísť už nepríjmajú, že oni brali prihlášky vraj už od minulého septembra tak sú už plní 😠

lili24
3. mar 2010

a este som chcela napisat, ze je tych virusov velmi vela vo vzduchu, u nas dokonca aj jednu skolku zatvorili koli tomu ze vsetky deticky kakali a vrackali ☹
my sa radsej ani s nikym nestretavame, nechodime ani do MC, chodime iba na cerstvy vzduch, na prechadzky...kazdy v okoli je chory ☹

lili24
3. mar 2010

ami a ved so skolkou mate este cas, aj buduci rok staci, ci nie? 😉

veva55
3. mar 2010

ahojte, vsetkym novym tehulkam gratulujeme 😉
katrin, to ma mrzi, nam pomohla len smekta na hnacky, a potom infuzky v nemocnici. ono ked ti dieta odmieta jest a pit, najlepsie je ist do nemocnice na tie infuzky, aj ked to tam bohvieco neni, zazili sme to. a to mlieko AL110 je humus, ani glg mi z toho nevypil, celu plechovku som vyhodila. a ked ti alexik nepije UM, pochybujem, ze by vypil AL110.
my tiez uz doma trcime tyzden, maly mal zapal pluc, nastastie nie v pokrocilom stadiu, tak nam rychlo zaberaju ATB. po tyzdni v horuckach sme konecne bez teploty, tak snad sa cez vikend uz dostaneme aspon na chvilku von. inac tiez sme strasne schudli, kedze cely tyzden nic nejedol, mame sotva 11 kg 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre