Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

bejca
autor
10. mar 2010

ale ved chlapi maju sviatok 🙂 1.4. den vtakov 😀 a potom den otcov 😉 to uz neviem presne kedy je 😅 ale niekedy v juni tusim 😅

Danka no vidis ty tvrdis ze den blaznov ale to je den vtakov 😀

Monika ved pohoda 😉 ja to nemyslim tak ze by si nejaky zenu neuctil ale tak ze " pisany " sviatok je dobre ze maju vsetky zeny 😉

bejca
autor
10. mar 2010

Danka odopevadme rovnako 😀 😉

a Monika som velmi rada ze uz teplotku nemate 😵

bejca
autor
10. mar 2010

no a my sme boli dnes v Tescu ako som pisala prisiel mi zlavneny kupon na odevy detske ze nakup nad 20 euro a 8 ti vratia 😉 tak som isla vybrala krasne plavky , tricko a klobucik na leto - max spokojna a pri pokladni ze to neni na tieto veci lebo to bola ta masinka tomas vraj len na chereky a F&F ..tak som isla spat a vyberala znovu ale teda do 20 euro som sa netreafila uz a ani sa mi uz potom ani nic moc nepacilo ..no ale na koniec prisiel aj muz tak sme vybrali tricka s dlhym aj kratkym rukavom na 3-4 roky 😉 a jedno na 2-3 tak to bude nosit uz teraz 😉 no a plavky nechcel vratit 😅 a tie stali 9 euro 😅 no ale ako mu to vysvetlit ?? 😀 no nekup mu to 😉 tak prisiel domov cely sa vyzliekol a behal doma do vecera len v trenkach plavkovych s masinkou tomas a nadrapoval sa pred zrkadlom ako macher 😀 a len kupat a kupat 😀 😀 😀 zožerem ho lásku moju 😵 😵 😵

danka.k
10. mar 2010

beji musite ist teraz vyskusat niekam plavky 😀

bejca
autor
10. mar 2010

no ved isto pojdeme mozno aj v sobotu 😉 trosku mu boli volne tak som mu ich zasila - zuzila 🙂 no a aj na pyzamku sa mu spravila dierka a ked som mu ho oprala tak som muju zasila a dnes vecer som mu obliekala to pyzamko a pozera na tu nozicku kde bola ta dierka a hovori : dierka ...neni ...maminka ..šikovná 😀 zožrala by som ho 😀

danka.k
10. mar 2010

jeeeeeeeeeeeeeej aky zlaty 😉 😉 😉 😉 maminka sikovna... nas stale len dookola tych par slov co vie a nic viac.. ale uz sa snazi robit aj vety. vcera som vybuchla smiechom ked mi krical ze mu mam doniest kladivko - mi povedal ze dedo bum bum a ja kym som pochopila 😀 😀 😀

bejca
autor
10. mar 2010

xixixi no tak my uz brbleme vsetko -+ par slov a teda jasne ze niektore su stale take " hatlaniny " bambimbi - čižmičky , mimičky - pesničky ..a pod ale inak ako rozumiet mu je vsetko uz a aj farby uz ovlada zakladne 😵 a pocty do troch 😀 😉 a teda Rastik sikulka 😀 Petko zacal teraz kazde " bobinko " fukat a bozkavat 😉 hladka nas stale , pusinkuje a hovori lubim 😵 a koooooooopu takych drobnosti 😉 a velmi si pamata vselijake drobnosti ,,,napriklad o tom ze mu brali vtedy v januari krv tak to spomina pomalu denne 😅 😕 😔 chuda 😒 a aj ine vesele veci si pamata 😵

bejca
autor
10. mar 2010

dala som fotky Petka pred strihanim a ostrihaneho 😀

amadora
10. mar 2010

no kočky boli tu kmotrovci a doniesli mi aj tlakomer a mám 135/95 😒 takže vysoký a nie nízky... neviem čo s tým, či ísť spať či čo mám robiť ☹ rada by som to nejako znížiť ale neviem ako...

mm1
11. mar 2010

Ahojte kočky, pekné ránko...... idem vás prečítať....

mm1
11. mar 2010

tak konečne som vas prečítala a začnem od začiatku...

ufffffff Izka, teda máš to poriadne veselé.... čo sa týka Kiky asi by som tiež uvažovala o prestupe, a dúfam, že sa to Filipovi zlepší.... A Emka? to akoby si o Natálke hovorila, tiež je to šibalka a stále niečo vymýšľa a nik neverí, že má len dva roky....

Danka a Ami, dúfam, že sa Vám polepšilo a aj s tým tlakom sa to upravilo... Ami ty dávaj na seba pozor......, žiadny stres, a pokoj...... hmmm skúsim zistiť, čo by ti pomohlo na zníženie tlaku....
a Danka gratulujem k prijatiu do škôlky

Beji, hneď mi padol váš albumík do oka... a vidím, že kučierky rastú znova... to je super.... malý je veeeeeľký fešák... a s tými nákupmi v Tescu? no väčšinou to tak je, že dajú zľavy na to, na čo sa im to hodí...... ale hlavne že plavky sú super, no nie????? 😀

Monika som rada, že teplotku nemáte, asi to bolo naozaj s tých zúbkov....

My sme mali tiež včera v pohode dník... ponáhľala som sa z robotky, potom sme sa hrajkali..... a večer išla spať k našim..... tak som ju u nich uspinkala a bola potom sama doma..., lebo mm bol v robote, tak mi bolo docela smutno.....zapozerala som sa do TV, oprala práčku a išla spať...

moniqe3
11. mar 2010

Dobré ránko kočky

ma skoro prekotilo keď som vstala do bieleho dňa. A to som si mala dnes vybavovať tú školu. Ach yo..ale v takomto počasí ja nerada šoférujem v tom aute našom malom...

ami: na zníženie tlaku je cesnak jednozačne... pred 2týždňami či kedy to bolo som sa tu tiež sťažovala že mám vysoký tlak a to je z tehu... ak ti cesak nebude pomáhať budeš musieť ísť k doki gynek. a tá ti už musí nasadiť liečbu lebo nie je dobrý vysoký tlak v tehu.. väčšinou býva už vo vysokom štádiu tehu a to ženy musia ísť na skroší pôrod ak sa im to neupravuje..ale cesnak by ti mal pomáhať.. tu na MK v téme si ho baby pochvaľujú a nemuseli brať žiadne iné lieky na znižovanie v tehu.. mám to preštudované

beji: Peťko musel byť zlatučký v plavkách a teda aj to, že si šikovná.. Viki tiež už niečo rozpráva...také svoje naučené frázy. Keď búcha niekto nad nami tak sa ma spýta: " to je ojo?" alebo teraz som jej pre prepla TV a pýta sa ma: "Kde je teta, teta papa?" no moja snaží sa rozprávať a už aj papuľovať... úspešne skoro tt sme bez plienočky cez deň aj von chodíme bez len na spanie jej dávam... mali sme už nehody ale výnimočne. Všetko robí do šerblíka...ale má to jeden háčik stále jej to musím pripomínať a ja ju dávam na šerblík a že urob čuri a ona sa vyčurá ale sama sa nevypýta.. ale takto fungujem celé dni.. keď ideme von tak sa vyciká /už väčšinou na redukcii/ lebo sa jej páči, že to žblnkuje.. 😀 😀 a potom ideme von..vonku sa jej stále pýta... a potom sa ideme po čase /to sama určím/ vycikať a znova sa pekne vyciká a zase sme vonku... no dúfam,že začne aj sama sa pýtať.. málokedy sa sama vypýta..ale aspoň už šetrím plienočky.

mm1:a prečo si ju išla uspávať k rodičom? či kvôli tomu, že ráno ideš do robotky? Vikinka ešte nikde sama nespinkala..ani nebola nikde sama bezo mňa viac ako 5hodín... ja som s ňou neustále lebo to tak cítim a chcem. Ale ona nemá problém minule ani od svokrovcov nechcela odísť so mňou domof..,že ona tu zostane haji..ale nakoniec išla.. 😉

amadora
11. mar 2010

dobré ránko ☹ tlak stále rovnaký, volala som svojej obvodnej a tá mi kázala ísť okamžite k ženskému a vraj je dosť možné že ma hospitalizujú 😢 takže môj brat príde za nejaké 2 hodinky pre malého a zavezie ho k mojej mamine a mňa kmotor zavezie k doktorovi. mám taký strach ako to všetko dopadne a hlavne ako to malý zvládne ☹ aj cestu s bratom, či mu nebude plakať kým prídu ku mamine a či tam bude dobrý. kočky je mi nanič 😢

moniqe3
11. mar 2010

ami: to je dobré, že ťa hospitalizujú..treba aby ti napravili tlak.. neboj sa Majko to zvládne..vysvetli mu to... určite to pochopí. Už je rozumný. Držím palce myslím na Teba.

moniqe3
11. mar 2010

ami: ale myslím si, že ťa nebude treba ísť do nemocnice ona ti nasadí liečbu a budeš doma.. sú na to lieky

mm1
11. mar 2010

Ami, chúďa moje.... drž sa, keby niečo, potom mi pošli sms, a neboj Majko to u babičky zvládne... a tá sa bude zasa aspoň na chvíľku cítiť potrebná a pookreje....
Radšej choď aby sa niečo nepritrafilo...... moc na teba myslím a objímam ťa 🙂

mm1
11. mar 2010

Moni, ty si sa pýtala, prečo som Natali uspávala u našich. No ja chodím od septembra do robotky, a pri malej sa mi strieda mm a moja mamina... ona tak 5 - 6 krát do mesiaca..... a vtedy vždy večer tam chodí spinkať....
ale my bývame v domoch oproti sebe... takže to mám k nim 5 min. No Natali je v podstate od malička vedená tak, že nie je to len moj zavisláčik...... už bolo že bola s nimi celý víkend sama na chalupe, keď som niečo mala...
mám mladšiu segru, slobodnú a bezdetnú, takže všetko jej vynahrádza a ona je jediné vnúča z našej strany, takže malá sa má ako v bavlnke, tak v tomto problém nevidím.... 😉

Ami, tiež si myslím, že ťa nenechajú v nemocke, neboj, nasadia liečbu......

tami712
11. mar 2010

ahojte 🙂
ami držkaj sa u doktora ☹ a možno to všetko ber ako znamenie, že toho bolo na teba posledné dni veľa a mala by si si trošku oddýchnuť 😔 😔 aj keď to máš strašne ťažké bez tatka ☹
a nemohla by ti na pár dní zobrať Majka tvoja mamina? aby si si fakt oddýchla 😔

bzucinka2
11. mar 2010

ahojte, ja som sa dnes pustila do robenia poriadkov s kvetmi, tak som ich osprchovala, popresadzala a ble to som nmala robit, lebo mi ostalo strasidelne zle az na odpadnutie a mm ze na co to robim, no a co som vedela ake to bude mat nasledky? 🙄
ami moja, no podaj spravy ako si dopadla, dufam ze si doma a ze si ta tam nenechali ☹
monik, super, ze uz neteplotkujete a ani nebudete straaaasne dlho, tak som sa rozhodla 😀
izka, no poviem ti vesele to mate doma , ja by som ju asi tiez radsej preradila do druhej skoly, ak teda nezavislaci na ludovkach 😉

danka.k
11. mar 2010

pridala som aj ja maleho buba aky je ostrihany

ami ako si dopadla? nechali si ta v nemocke?

mm1
11. mar 2010

Ami neposlala zatiaľ sms, tak je asi ešte v nemocnici

bzucinka2
11. mar 2010

beji, krasne si ho ostrihala a kucierky dorastu, lebo su strasne mile 🙂
danka riadne si ho ostrihala 😀 takze uz pride leto 😉

bzucinka2
11. mar 2010

tak prave mi pisala ami, fazulka je zatial v poriadku, pojde v pondelok na interne, zatial ide k mamine, net nema so sebou, ale snad bude vsetko v poriadku 😉
ami tesim sa, snad to bude len pocasim 😉 drzim palceky

mm1
11. mar 2010

no tak ešte že aspoň tak... hlavne že fazulinka je v poriadku....

danka.k
11. mar 2010

bzuci no bodaj by uz prislo 😀 😀 😀 😀

mm1
11. mar 2010

teeeda Dani, vy ste už fakt dali letný strih....
Ja musím malej zasa ostrihať ofinku...... 🙂

ciarka
11. mar 2010

Ahojky babule, ste mi chybali..............

Dovolenka bola uzasna, bol to welnes pobyt, bola tam virivka, rozne procedury- kanadska vana, nosice tepla, bazen, hravali sme tam ping-pong, stolny futbal, bola tam taka zahrada- volala sa prales-same stromy a tam sme odddychovali, ked deti spali, vecer sme chodili do baru, hrali karty. Boli sme so znamymi, co maju malu tak staru ako Sabi, a potom este s takymi 2 parmi mladymi ako my. Bolo uzasne, ja som aj cvicila, bola tam posilnovna, vela oddychovala, papala, mali sme plnu penziu. Sabi si to tiez velmi uzivala s kamoskou Natalkou, jasili sa, tancovali. Velmi dobre tam spavala, teda vecer rychlo zaspala. Celkovo som si oddychla a teraz uz je realita.

Mala sa tam naucila hovorit" posim ta"
Rano ako sa zobudila tak hovori: " tatinko obuj si modre ponozky a pismenkove tricko a zober Sabinku z postielky posim ta" No zlata bolla. Dobre tam spavala, jasila sa cele dni, tancovali aj Natalkou,kocikovali.

No Bzuci- a ta realita- ze vyrabanie babatka, no mas pravdu za chvilku tu budem pomaly jedina, ale vsak megi tiez nechce a ani veva.A veru mas krasne brusko!!!!Uz za chvilku rodis a Tominko je pekne meno. A potom budeme zase spolu chudnut, aspon nam to rychlejsie pojde.

Ami- zlatko drz sa, nech vas uz vsetky problemy obchadzaju, nech fazulka dalej rastie a tlak je v poriadku.

No pocasie je otras, uz ma asi porazi.

Izka- mas to tazke s tymi detmi, hlavne sa dobre rozhodni.

Bejci- tebe tiez zelam nech sa konecne zaradis mezi tehulky, nech sa nakazis tehu virusom. a Petko si teda dobre nakupil tie plavky. A bude mat tricka aj na rok no super.

A teda uz strihate deturence.? My sme strihali len raz a to ofinku, inak nie.
Bzuci- a my budeme asi celkom posledni v plienkovani, nasa ani pocut ze cikat a dudel nonstop v puse, iba ked ide pit al. papat ho da von.

danka.k
11. mar 2010

ciarka my uz sme strihat museli, uz to mal strasne dlhe.. som mu sponky uz davala aby mu to do oci neslo 😀 😀 😀

bzuci a tomasko je krasne meno, aj ja chcem tomaska, ale zatial s tym nik nesuhlasi.... ☹

adriana84
11. mar 2010

babenky,prosim vas poradte mi...mala mi rano strasne hnackovala a zvracala....nic som jej jest nedavala,takze bola relativne ok...pila cajik,tak zvracala len tekutiny...snazila som sa jej davat vela caju,pekne pila ale nasledne na to,vsetko vyvratila...kulisek nechcela....bojim sa ci nie je dehydrovana,lebo akurat som si na nete precitala,ze ak dieta nemoci 6 hodin,treba vyhladat lekara.mala spi od siestej,myslite,ze by som mala s nou ist na pohotovost? ine znamky dehydratacie som nespozorovala..len mozno este to,ze bola velmi unavena..ale to je asi normalne,ze clovek ked sa citi chory,je unaveny,ci nie?najviac ma desi to,ze od rana do vecera,pisala len jeden krat
ronit nie si tu nahodou? ;)

moniqe3
11. mar 2010

adri: no nemala by si ju nechať spať do rána, lebo to bude úplne dehydrovaná. Asi by som ju zobudila a po lyžičke by som jej davala tmavý čajík /ale taký slabý/ ale po lyžičkách.. a nie veľa a potom ju daj znova haji a sleduj ju ak sa ti zdá dehydrovaná zavolaj pohotovosť a poraď sa s nimi..oni ti veľmi radi pomôžu. Nech je Vany čo najrýchlejšie v poriadku. Myslíme na Vás. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre