Februárovky 2008

bejca
5. jún 2009

čaute čaute 🙂 keďže máme už znovu veľa príspevkov a Ami mi už spomínala že treba novú tému založiť 😉 tak šup šup kočky zlaté sem sa 😀

izka
22. dec 2009

ema sa práve pekne hrá s formičkami na medovníky. prekladá, ukladá a akože vykrajuje. vôbec nevyzerá, že by chcela spať.
tak vám napíšem o tom mojom mužovi. zrejme si stúpil do svedomia, čomu sa čudujem, ale aj teším . len dokedy mu to vydrží 😵
dal mi mimoriadny príspevok na darčeky a ... po roku mi opravil umývačku!!!
trvalo mu to asi pol hodinu. toľko som sa s tým natrápila a on vie opraviť skoro všetko, len musí mať náladu 😝

minule ste tu písali, že dúfate, že dobre vychováte svoje deti. tak to je presne ten dôvod, prečo s ním stále som. neviem, či by som bez neho dokázala deti udržať na uzde. ja som taká mäkká a deti potrebujú aj tvrdú ruku.
druhá vec je, že na dedine nečíha na deti toľko nástrah, nenudia sa, lebo im vždy nejakú robotu okolo domu nájdem 😀

ozaj , ema mi objavila darčeky a ták sa tešila. ale znova som ich ukryla, tak verím, že sa poteší pod stromčekom 😵
s ostatnými deťmi už sme dohodnutí, že si vyberú sami a pak to dostanú. momentálne klárka kúpila mobily, ja som vyplatila a nájdu ich až pod stromčekom. takisto oblečenie si vôbec netrúfam kupovať bez nich. barčo sa im neľúbi a treba aj skúšať, ako to sedí. viem, že sa to môže zdať čudné, ale nám to tak lepšie vyhovuje, než by dostali niečo, čo sa im nepáči a takisto sa mi nechce míňať na hlúposti 😉

ešte raz krásne , čarovné vianoce si užijte, detičkám, nech žiaria očká. toto je krásny vek, ešte sa tak úprimne tešia 🙂

amadora
22. dec 2009

Dobré ránko!

Tak dnes v noci bolo "len" -10 a dosť je to rozdiel, nie je až taká zima. Ale o kúrení sa mi už asi bude aj snívať, večer som naložila do pece, v noci som bola na WC tak znova, ráno kým Majko papal mliečko som sa rýchlo vytratila pre drevo a riadne rozkúrila, no úžas proste 😝 Ale dúfam že po vianociach bude lepšie, máme od ocina dostať dva konvektory do chodby a kúpeľne kde sa doteraz nekúrilo a ťahá odtiaľ, tak snáď to bude ok...

Izka ďakujem ti 🙂 A máš úžasnú rodinku, užite si aj vy prekrásne sviatky 😵 Emka musí byť rozkošná 🙂 Inak s tou dedinou to nie je úplne tak... ja som bola prekvapená keď som prišla na dedinu že tu všetky decká cez víkendy v krčme alebo po chatách na akciách a muž mi hovoril že všetci jeho spolužiaci až na dve, tri výnimky drogovali 😕 A to ja som z BB a v takom množstve som sa s tým nestretla ako tu...

Dnes asi prídu svokrovci a deti sa pôjdu sánkovať. Ja neviem, ja od detstva neznášam sánkovačku, videla som pri nej toľko úrazov, zase budem vyklepaná ako rezeň keď pôjdu na sánky s Majkom 😒 😅 Ale tak hádam to bude ok a malému sa bude rátať...

A včera sme boli u svokrovcov my, dostal od svokra obrovské auto tak sa vytešoval 🙂

danka.k
22. dec 2009

u nas bolo rano 0 stupnov... zacina sa mi to paacit takto teplo.. dufam ze sa bude len oteplovat a oteplovat... vsetky minusove stupne, ale posielame do trnavy 😀 😀 😀

ami nech sa majko zabavi na sankach a hlavne nech sa mu nic nestane 😉

martina1982
22. dec 2009

Ahojte ,
Ajka ja by som Ti vymodelovala Pata a Mata len by sa nepodobali 😀

Aj na mna nieco lezie mam 2 oprary velke a strasne bolia ☹ a na dotyk ma boli mandla jedna ☹ ani hrdlo ma neboli tak neviem co to moze byt .tak cajikujem

Ahoj Danka , super ,ze idete k svokrovcom.Super ,ze mas uz ok pc ok.

Ami , Majkovi prajem krasne sankovanie.

My sme dnes vstali o 8 hod. moc to nemusim ked tak vstaneme lebo potom sa mu neda poobede zaspat .

Izka , aj Tebe aj tvojej rodinke krasne Vianoce.
Inac aj ja sa tesim ked Stevko zacne tak krasne kecat ako tvoja Emka.

martina1982
22. dec 2009

Beji , dakujem za pochvalu.

danka.k
22. dec 2009

mata mna minule tak strasne hrdlo bolelo v noci a rano zrazu nic.. som si myslela ze sa mi to snivalo... a neviempreco mne na bolave hrdlo pomaha len bublinkova voda.. som divna 😀 😀 😀

ciarka
22. dec 2009

babulky pekne vam vsetkym dakujem za rady ohladom imunity, asi som strateny pripad.

Bzuci- ty si sikulka ze takto vsetko stihas, a ozaj uz ti nebyva zle? No a co sa tyka ATB ,ja som vobec neni zastancom toho ich brat,je to svinstvo to viem urcite,a asi aj to mi zhorsilo imunitu. No lenze ked mi nic nezabera tak som uz zufala,jasne ze si hned nedavam ATB,az ked uz neviem co so sebou.Najprv sa liecim cesnakom,citronom,medom, cibulou,cajmi,Cvitaminom, kloktanim hrdla, cmulanim no a ked mam teplotu stale aj 5-7dni a ledva prehltam tak som na konci sil.

Izka- prosim daj mi recept na ten cibulovy caj.Dakujem.

Inak som uz zdrava,len otazka je dokedy. Citim sa super,plna energie do upratovania!!!!!Naozaj ako zdrava rybka,len sa bojim aby sa to casto neopakovalo tie blbe choroby. Vcera som si povysavala byt,umyla dlazky, kupelnu a zachod vyumyvala,prach utrela no a dnes som spajzu upratala,bolo tam ako po vybuchu,este idem piect jeden kolac a punc,este periem a zehlit musim.

amadora
22. dec 2009

Tak zo sánkovania dnes nič nebolo, dáko sme to nestihli, tak snáď zajtra 😒

Niečo sa nám pokazilo na aute tak tatko bol u uja v dielni opravovať a ja som si doma riadila a piekla tortu. Zajtra už len povysávam, požehlím si vianočné obrusy, potiahnem tortu a mám hotovo 😵 Inak musím pochváliť môjho pomocníka, strašne je zlatý, keď zbadá dáky prázdy sáčok alebo tak tak schmatne a nesie do koša, riad pekne odnesie do drezu, keď som piekla tak ma napodobňoval a akože pozhŕňal múku zo stola a vyprášil si ruky do umývadla 😀 No hrozne je zlatý poklad môj 🙂

Maťka skoré uzdravenie želáme a ďakujeme za Santu Števka, bol hrozne zlatý 🙂

Ciarka super že ti je lepšie 🙂 A šikulka si čo si toho postíhala a hneď po chorobe 😉

martina1982
22. dec 2009

Ami , dakujem aj ja za pozdrav 😉

Ciarka super , ze si uz ok 🙂

Danka nie si divna 😀

martina1982
22. dec 2009

Inac Stevko dnes poobede nechcel sapt tak som ho nenutila aspon zaspinka skor a ja si budem moct piect .Teraz sa kupe s tatom.

Ami , ako ti je dobre ked mas takeho pomocnika 🙂

bzucinka2
22. dec 2009

ahojte, dakujem ze na mna myslite
ciarka, uz mi byva lepsie, mavam sice tazky zaludok, obcas aj vraciam, ale oproti tomu co bolo je to parada 🙂 a super, ze ti je uz lepsie 🙂
beji ano maly prave zaspal, tak ideme stavat stromcek, nech ma rano prekvapko, ja mam rada ked uz je stromcek hotovy a cez silvestra tu nebudeme, tak nech si ho uzijeme 🙂
matka, stevko nechcel spat a alexik spal 50 minut, skoro ma vystrelo 😉
ami, majko je uzasny pomocnik, musel byt velmi podarenucky 🙂

amadora
22. dec 2009

Moje slniečko mi dnes asi vynahrádzalo včerajší zlý deň, hlavne večer bol úžasný, len sa túliť chcel, normálne sa mi nechcelo ho ísť kúpať a uložiť spať 😅 Sme najprv boli u kmotrovcov vinšovať kmotre k narodeninám a tam sa tak vyjašil, voňal takú voňavú sviečku a akože kýchal a potom sa tak akoby naschvál stále rehotal, sme sa smiali že z čoho tú sviečku vyrobili keď je taký vysmiaty 😀 A potom doma sme spolu sedeli v kresle a pozerali Divočinu a hrozne sa mu to páčilo, každú chvíľu pozrel na mňa a smial sa, tak som si ho mojkala a tým viac sa on stále smejkal a tulkal ku mne 😵 Aj keď som ho vyzliekala a niesla do vane sa tlačil ku mne a keď ho chcel ocko kúpať tak vykrikoval "mama mama" a musela som ísť ja 😀 Poklad môj

alex21
22. dec 2009

ahojte maminky 😉
Aj ked som tu uz dlho nebola stale na vas myslim. V poslednej dobe mame strasne zle obdobie takze vobec nestiham pisat. Ako vzdy mame problem so spanim. Eli vobec nechce cez den spat a ked spi tak len vo zvislej polohe na mne. A vecer znovu nechce spat. Zaspava o 22:00 niekedy aj neskor a zasa len so mnou. Cez den je stale so mnou a vsetko so mnou chce robit. Takze nejak nemam cas kedy vydychnut a uz vobec nie si oddychnut. Nema mi ju ani kto postrazit, ze by som si upratala alebo nieco nakupila. Proste vsetko musim robit s nou.

Aji ja by som ti tie postavicky vymodelovala. Ani by som neverila, ze mi to bude chybat aj napriek tomu ze mam stale co robit, torty su take odreagovanie sa.

Achojka srdecne gratulujeme k tehu a drzime palceky aby vsetko dobre dopadlo.

Kazdemu malemu aj velkemu pacientovi zelame skore uzdravenie.

Este som postrehla, ze ste preberali ziadosti o zvyseny rodicovsky. Tak ja si ju nepodavam. U mna je to len jeden mesiac a kvoli tomu jednemu mesiacu by som si zastavila cestu k pripadnej dohode a nemohla by som si privyrobit. Nie ze by som mala ponuku ale clovek nikdy nevie. Ak by som podpisala co i len jednu dohodu na dlhsie ako mesiac tak by som dostavala namiesto terajsich 164 len necelych 40 Eur. Takze mne to za jeden mesiac nestoji.

alex21
22. dec 2009

Kedze neviem kedy sem zasa pridem tak vam z celeho srdca zelam krasne Vianoce, vela darcekov pod stromcek, do Noveho roku vela zdravia, stastia a lasky a kazdej snazilkovskej rodine do dalsich Vianoc malicky uzlicek 😉

bejca
autor
22. dec 2009

ahojte 😵

zbezne som si vas precitala 😵

Izka aj vam krasne Vianoce 😵 a mas super deticky 🙂 muzik je teda sikulka a super ze seka dobrotu 😉

Ami tak ste mali super den Majko je zlatucky 😵 este ze mas takeho pomocnika to sa potom pracuje 😵

DAnka dakujem za minusove teploty ale u nas je tiez teplo 😝 a u svokrovcov si Vianoce uzite 😵

MArtinka dakujem si zlata 😵 a aj my vstavame okolo 8 mej niekedy a potom ide spat aj okolo 13 tej a vecer tiez zaspinka ale neskor okolo 20,45 😉

Ciarka super ze uz si v pohode 😵 a upratuj a upratuj a upratuj 😉

Alex no tak Eli je stale taka plna energie waw ja som myslela ze uz trosku povolila a uz pekne spinka ked sa ti dari robit take nadherne torty 😵 posielame cmuk aby zacala spinkat 😵 a aj vam krasne Vianoce 😵

amadora
23. dec 2009

Dobré ránko!

Tak je po bielych Vianociach ☹ Sprostý dážď!!!

Ja mám za sebou hroznú noc, o pol štvrtej som sa zobudila že mi je zle, tak som vstala aby som bola bližšie k WC 😅 Polhodinu som sedela v obývačke, už ma chytali mikrospánky, tak som si išla naspäť ľahnúť. No ako náhle som si ľahla ma naplo a behom na WC... z časti neúspešne, musela som potom tepovať koberec 😝 Potom som ostala spať v obývačke už pre istotu do rána, ale cítim sa hrozne, celá zoslabnutá... a to mám dnes toľko plánov čo treba spraviť 😒

skolara
23. dec 2009

ahojte
ako sa mate_
Ami presne tak sprostz dazd.Lezie mi na nervy!!!!
Ja dnes robim cely den. Zajtra mam volno a potom idem do roboty az v nedelu.Tak celkom fajn.
My sa mame ok. Byt mam upratany a ozdobeny. Biely kolac sa pecie v pekarnicke.Manzel dohliada.
Vidim ze ste tu vsetky sikovne. Ja sa na Vas nechytam. SOm na tom podobne ako Alex. Nestiham pisat od kedy robim som v jednom kruhu. Robota a domacnost. 😝 ale da sa.
Ami super ze ste mali taky krasny vecer.
Achojka blahozelam.
Bzuci dufam ze ti uz presli nevolnosti.
Martinka nebud chora. Cajikuj sa.
Beji a ty sa ako mas? 😉
Uzivajte si sviatkovanie 😀

danka.k
23. dec 2009

ahotje.. tak uz mam skoro upratane, este par drobnosti dorobit ist dokupit nejake vody nech nie sme smadní 😀

vcera sme mali navtevu este vecer o deviatej tak som nemohla ani dobehnut....

ronit
23. dec 2009

ahojte dlho som nebola ale prajem Vam vsetkym pekne sviatky, tehulkam aj snazilkam vela stastia a nech vam vsetko vyjde. Ronnie a Hanicka 🙂

janette
23. dec 2009

Tiez sa pripajam a zelam Vam vsetkym krasne Vianoce a uspesny rok 2010. Vsetkym tehulkam zelam pohodove tehulkovanie a vsetkym snazilkam drzim palceky nech sa v roku 2010 "zadari" 🙂 🙂 🙂

janette
23. dec 2009

....a este blahozelam vsetkym novym tehulkam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ciarka
23. dec 2009

Ronit gratulujem k tehu!!!!!!!!!!Nech je bezproblemove.

Bejci- rozkaz upratovat a upratovat,nastastie uz je to hotove.

Inak sa nam tu rozmnozil daky tehu virus,asi sa postupne vsetky infikujeme...................

Ami- ty nemozes byt tehu,ked ti bolo takto zle?Ci si sa prejedla????

Ak by som tu uz nebola zelam vsetkym Stastne a vesele prezitie vianocnych sviatkov,vela rodinnej pohody a detickam zelam aby si nasli vela darcekov a boli spokojne a nech to prezijeme bez urazov!!!!!!!

Ja som este vcera piekla taky plnovy co robim kazdy rok vola sa nanukovy rez. Inak mam len 3 druhy kolackov sice z dvoch davok,ale len 3-medovniky,linecke zlepovane a slane syrove palicky. Aj to muz povedal ze je toho vela,este som chcela jeden druh ale ma zabrzdil. U nas to moc nejde,to skor pre navstevu. Ja akurat lubim medovniky.

Inak vcera ich moj muzicek vyzdobil,a cely den bol so Sabi aby som si mohla upratat este a dopiect.Vecer som este zehlila.

Dnes som urobila salatik zemiakovy a zajtra uz len kapustnicu a rybku a mozu byt vianoce.

danka.k
23. dec 2009

ciarka sikulka si 😉

ja uz mam porobene, uz len nasim casopisy a kolaciky nabalit a vianoce mozu prist aj k nam... aha este v tom obchode sme neboli.. ale to aj vecer ked bude menej ludi... var nevykupia vsetky vody 😀 😀

moji chlapi spia, tak sa normalne nudim teraz 😀

ami vidis, ciarka ma pravdu... mozno si tehu.. juuuj mohla by si byt krasny darcek pod stromcek... 😉 😉 😉

aja7
23. dec 2009

Ahojte 🙂

beji, dakujem za vianocny pozdrav, ja sa nemozem takto revansovat,kedze nemame vianocnu foto 🙂

Prave som dokoncila poslednu tohtorocnu tortu, uf....konecne veget 😀

Vsetkym mamickam, tatinkom, nasim najkrajsim babatkam zelam z celeho srdca nadherne, pokojne, stastne Vianoce, vela bozieho pozehnania, lasky a porozumenia, detickam rozziarene ocka, babatkam v bruskach nech posluchaju maminky a ostatnym babatkam este niekde v nebicku, nech rychlo priletia do brusiek ich buducich mamiciek!

Krasne Vianoce 🙂 🙂 🙂

amadora
23. dec 2009

Aj my už máme skoro všetko hotové,doriadili a pokúpili sme posledné drobnosti,poroznášali sme babkám a svokrovcom darčeky, dokončila som tortu, mužík povysával dom, ožehlila som vianočné obrusy, dala na stôl vianočný svietnik, pod stromček betlehem a pracujem na zemiakovom šalátiku práve 😵

Ten dážď ma len mrzí že nebudú vianoce na snehu ☹

Všetkým tehuľkám gratulujeme 😵 😵 😵

Ciarka, Danka, žiaľ tehu nie som ☹ A tiež som sa neprejedla. Tak mi asi len niečo nesadlo. Ešte mi bolo doobeda blbo ale teraz je dobre, klop klop klop...

Ja vám zavinšujem zajtra potom 😉 😀

monique02
23. dec 2009

aj my zelame vsetkym krasne vianoce 🙂 najma vela pohody a lasky

bzucinka2
23. dec 2009

ahojte, mne uz ostala na zajtra len rybka, vsetko ostatne uz mam a malaby som len vegetit pri rozpravkach, ak maly dovoli pravdaze 😀

Nech sneží do reči a nech znie Tichá pieseň
nech sme zas všetci aspoň chvíľu človečí
a nepoznáme tieseň...
Nech vaše srdcia naplnia sa medom
a každé slovo zachutí Vám chlebom
Nech ste zdraví, šťastní a bez veľkých
starostí...
Prajeme Vám vo sviatky Božie
len dôvody k radosti.

Nech zvony zvonia a srdcia plesajú, nech sviece horia a čaše štrngajú. Teraz, keď ku šťastiu je len krok, prajem Vám krásne Vianoce a šťastný Nový rok.

vsetkym krasne a nicim nerusene vianoce, rozziarene ocka deticiek, spokojnost v rodine, poslusnych ocinkov a manzelikov a hlavne nech je vsetko tak ako si zelate 🙂

ronit
23. dec 2009

dakujeme 🙂

amadora
23. dec 2009

Tak šalátik hotový a mali sme aj krásny večer, boli tu svokrovci, doniesli nám darčeky a Majko s Majkou sa tak krásne hrali, všetko po sebe opakovali, naháňali sa, chichúňali, no vystrájali o dušu. A keď išli preč tak sa pusinkovali a dávali si serus 😀 Síce mi tu ostala poriadna spúšť, ale to si teraz poriadim a zajtra si budeme užívať krásny vianočný dník 😵

spapulka
23. dec 2009

Mile mamulky a kamarati drobcekovia, zelame vam krasne a pokojne Vianoce, bohateho Jeziska, vela vela dobrot a veeela radosti, no a do Noveho roka vsetko len to najlepsie, nech sa vam naplnia tie najtajnejsie želania 😉
To vam zelame ja mamka spapulka , Dianka a lekarom este nepotvrdena malilinka fazulka 😵

beji:Petko ma podobny spaci rezim ako Dianka 🙂

ronit, janetke a bzucinke blahozelame k tehu a vsetkym ostatnym drzime silno palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre