Hľadajú sa budúce mamičky zo Zvolena

malalady
3. nov 2006

tak ak by sa tu zjavila nejaka mamicka aj zo Zvolena tak by mohla cmarnut 😀

baby2310
21. mar 2010

No ahojte spolutehuľky a teraz už mamuľky niektoré 😉 😉 😉
Áno, áno, je to tak, porodili sme!!!
Veru v pondelok to bola predzvesť pôrodu, ale ja som mala veru už také tušenie...bola som ráno u gynekológa ukázať sa po hospitalizácii, že čo ako... a tak som sa fajne šmikla na tom zákernom rannom ľadíku, že mi v krčku niečo fajne chruplo...takže odvtedy som tam pociťovala nepríjemnú bolesť, nie silnú, ale stálu... ten deň sme mali riadne nabitý, obehali sme s mužíkom sociálku, daňový úrad, políciu... tak som povedala manželovi, že to chcem prejsť pešo, že ak sa to má začať, nech to rozbehnem rýchlejšie...ale fuška teda musím uznať, absolvovala som pešo len polovicu cesty...občas prišli menštruačné bolesti, slabšie-silnejšie-zase slabšie...ale nič pravidelné...takže sme sa išli naobedovať do reštaurácie, napapali sme sa do prasknutia, ešte som si srandu robila, že škoda peňazí, keď to jedlo zo mňa vycucne klystír 😀 😀 😀
Stále som však pociťovala akési zvláštne bolesti zhruba teda od tej 9 ráno, o pol 4 sme išli na návštevu k mamine pogratulovať jej k jubileu - 50-tke 😅
Vtedy som už povedala Mirkovi, aby mi tie bolesti stopoval, lebo začali byť intenzívnejšie a vychádzali do krčku a krížov, ale stále pohoda...boli tak 5,6,5,8,10,5,4 min, čiže vyznaj sa z toho.... 😒 😒 😒 😒
tam som sa zase fajne najedla...ale nemala som chuť na sladké, to bol pre mňa jasný signál, že niečo sa udeje, nerátala som s tým, že pôrod zrovna, ale jednoducho niečo, lebo ja som maniak do sladkého 😝
Vraveli sme si s maminou, aké by to bolo super, keby sa drobček narodil dnes, v deň jej narodenín, okrem toho má 15.3. narodeniny aj svokra, čiže darček ako vyšitý 😅 😅 😅
Staršiu dcérku si pre istotu nechala už mamina, keby sa to rozbehlo, aby sme ju nemuseli utekať zaniesť.... Ešte som si vyšľapala pekne domov na 7.poschodie, stále som však s manželom žartovala, že to rozbehnem za každú cenu dnes....
Bolesti sa stupňovali, ale poprosila som Mirka, aby vôbec nestresoval, kým sa nebudem škriabať po stene, lebo druhýkrát tam už nadarmo nepôjdem...ešte by si pomysleli, že som šiši 😵
Stopovali sme pravidelne, kontrakcie však až také pravidelné neboli ☹
Bola som z toho riadne zmätená, niečo mi hovorilo, že áno, potom zase že nie...no chaos sme mali....okolo 8 som sa predsa len rozhodla, že sa pripravím ku dverám, tak som navigovala manželíka, čo kde zabaliť, na čo nesmie zabudnúť...
Bolesti sa nijak zvlášť nestupňovali, ako pri veľmi silnej menštruácii, ale ked mi prichádzali každé 3 minúty, zľakla som sa, že by sme to nemuseli stihnúť, takže sme vyrazili....pred nemocnicou som zase nachvíľu cukla, lebo sa začali odďaľovať, dokonca až na 10 minút... tak som začala byť zúfalá, že zase zbytočne, že sa to zase ukľudní 😢
Nezmenšovali sa však bolesti, tak sme pomali vyšli na 2. poschodie, ale furt som len opakovala, že nejdem nejdem, to už ale manžel zavelil, že buď ideme alebo sa obraciame domov a ja som sa rozhodla zazvoniť na pôrodnú sálu-hanba-nehanba-musela som... veru vďaka za vnuknutie, lebo veru neviem ako by to dopadlo, keby sme šli domov 😎
Prijal ma pán doktor Sedélyi o 21.00 hod zhruba, službu mala fantastická sestrička, tak som sa jej hneď vysťažovala, že ma porazí, ak je to ďalší planý poplach... no pravdaže tie monitorovacie pásy neukázali žiadne veľké sťahy maternice...ako vždy... doktorov nález tiež nepozitívny, že tak tesno na 2 prsty, že zatiaľ to nevyzerá na pôrod, ale že pôjdem na izbu a uvidí sa, to bolo o 21.30hod... no a na mňa doľahla taká depka, manželovi som smutná rovno oznámila, že má ísť domov, fakt už beznádej, že sa zopakuje minulotýždňový scenár, kedy chudáčik vystresovaný čakal na vzdychačke so mnou a ništ 😖 😖 😖
Bolo na ňom vidno, že aj on je veľmi sklamaný, ale čo sa dalo robiť, ja som sa teda ubytovala na izbe číslo 5 a čakala som...
Do pol 11 nič zvláštne sa nedialo...ale sestrička čo mala službu na oddelení, bola zlatá, chodila za mnou, rozprávali sme sa, tak aj tej som sa vysťažovala... 😉
Medzitým som si zbehla na veľkú a tam akoby sa to prelomilo, lebo zrazu veľmi silné bolesti až tlaky, to som si ale hovorila, že to nie je možné po tak krátkom čase, aj sestra ma upokojovala, že si to nahováram...no ale veru stále tlaky na stolicu, som jej vďačná, že mi uverila, lebo asi o 12 ma poslala na vyšetrenie na sálu....a hups na 6 prstov, doktor teda nakázal pomaly urobiť klystír, že sa to teda rozbieha, stále som si však myslela, že to ešte potrvááááááááááááááááááá ☹ ☹ ☹
00.46 hod ma sestra presvedčila zavolať manžela, ak ho teda chcem mať pri pôrode, ale musela mi strčiť telefón do ruky... už som mala strašné tlaky, ale bolesti ani nie, len tie tlaky, že som myslela, že bábo vypadne do záchodu, sestričky ma už začali hnať... no a v skratke 😀 01.10 sa narodila malá Bianka, manžel dobehol LTT možno nejakých 5 minút predtým.
3240g a 52cm, no zážitok to bol veru, perfektný pôrod... šitie minimálne...takže spokojnosť po všetkých stránkach 😎 😎 😎
Všetci boli zlatí, ústretoví, jediným problémom je, že sa nám nevytvorilo mliečko ☹ nechápem, kde je problém, prečo to nejde...prikladáme sa stále a ani s tým nemienim prestať, keď už pre nič tak aspoň pre ten pocit, ako na mne zabúva 😵 😵 😵 no ale sme zdraví, papkáme, dobručká je...poplače ale len ked potrebuje napapať alebo sa pocickať s nami, bude to taký maznáčik 😅 😅 😅
Tak hádam sa aj na koniec dostanete...kratšie sa nedalo 😕

michalag
21. mar 2010

Ivka, tak to uz mate aspon za sebou 🙂 a nadherny pribeh 🙂 .... malicka je naaadhernaaaa 😵 😵 😵 ... a je super ze sa snazis si ju prikladat aby papala tvoje mliecko, bud sa vam to spolu podari a aj ked nie aspon budes mat dusicku ze si sa snazila zo vsetkych sil a nedala si jej hned UM .... ale silno vam drzim palce aby sa vam to podarilo 😉 🙂 😵

jamar
21. mar 2010

Ahoj Ivka, krasny popis porodu. malicka je nadherna. super ze to uz mas za sebou
my mame dnes zas blby den.mala len place. vo stvrtok ideme na sono zaludka ci nema reflux a ci su to koliky co ju otravuju alebo je len taky placko. stale by bola len na mne, papa kazde dve hodiny co sa nepaci mojim bradavkam a pomaĺi sa to snazim nejako umelo natiahnut na kazde 3hod. miluje prechadzky, klbiky mame vyvinute, a v noci o 3,35ma presne mesiac 🙂

annie13
24. mar 2010

No ahojte babenky
Hlasim sa po tyzdni, len vcera sme sa vratili z porodnice, kedze sme teda nakoniec isli CR. V utorok mi okolo siestej zacali bolesti ale len take mierne, o osmej to uz bolo krute a zacala aj voda odtekat. Tak mama prisla k malemu a my sme sli do nemocky. Hned ma vysetril Dr. A voda tak praskla ze si musel prezliekat tricko.  Povedal ze vsetko v poriadku ze nam zacina druha faza tak klystir, holenie a skackanie na fitlopte, bolesti hnusne. Ze uz ideme rodit ja som uz nevladala, plac... Dal ma na kreslo a zistil ze malinka tam dala nozku a uz to nabralo spad. Rychlo podpisovacky a urgentny CR. Celkova narkoza lebo spinal sa nestihal. Takze mam komplet holenie aj na klasicky porod aj na CR. Ked malu vyberali prisaham ze som to citila som aj skrikla ale hlas nevysiel ziadny a uz neviem nic. Az ked mi ju prikladali a zase som zaspala a zobudila sa az na JISke. V narkoze sa skriknut nema takze mi piskalo na hrudniku a hlien sa mi tam nahromadil, sestra sa zlakla ked som sa prebrala a zacalo ma to dusit.
Mala je nadherna, boli sme na nadstandardke tak sme si to uzili, Janko s malym chodili za nami, maly cez obed spaval s nami. Rana uz v pohode, problem je vstat ked dlhsie lezim alebo sedim. Ale urcite menej bolestivejsie ako pri Brankovi

Ako sa pridavaju fotky do albumu mne to nejde

takze sme teiz 16.3.20010 o 23.15
3280 g a 50 cm
mliecko dorazilo 4 den a teraz ho az az, mala spi ako dudok 😉

annie13
24. mar 2010

C:\Documents and Settings\PC\Desktop\Vikinka

michalag
24. mar 2010

annie gratulujeeeeem 😵 😵 😵

jamar
24. mar 2010

Annie tesim sa s tebou. gratulujem..

baby2310
24. mar 2010

annie, tak to sme tam ale spolu museli byť... a neviem...ja som v piatok odchádzala...na spoločné jedlá som veľmi nechodila, to je pravda...no sranda, tak sme sa museli aspon raz stretnúť 😉 tak budeme mať rovnako staré bambuľky 😀 jéééj, samozrejme, tiež gratulujem aj trošku závidím to mliečko, ale dobre, dobre, len nech zdravučká Vikinka, ste sa nakoniec rozhodli pre toto meno?
a vieš, že ked teraz kukám na tvoju fotku, aj ked to je zle vidieť...sa mi zdá, že som ťa raz videla vychádzať z nadštandardky... 😅

annie13
24. mar 2010

ja som bola na Jiske 2 dni takze asi nie neviem
mliecko je, chvalabohu nebolo este v nedelu, mala bola na Bebe uz som sa bala ze nepride, ale to vraj pri CR vzdy takto meska
potom mala malá aj silne koliky v pondelok z toho prechodu na moje, nespali sme celu noc
a posledna v nemocke bola super zaspinkala o osmej a kojili sme sa len o druhej a polpiatej
doma to uz bolo horsie prvu noc rusili sa navzajom s Brqankom uvidime tuto noc

baby prosim vas ako mam cistit malej cikulku, to fakt vatovym tamponom a olejom
dokonca mi povedali ze zohriat ho v mikrovlnke ja mam z toho strach

baby2310
25. mar 2010

jeeej, mne zase doktorka vždy radila doslova nešprtať sa im tam, pokial tam neni hovienko, ja ho vytriem vlhčenou vreckovčičkou normálne prstom pretriem alebo pod vodičkou umyjem... ale inak vôbec dovnútra nechodím, ony tam majú taký mazík, ktorý je vraj veľmi dôležitý pre to pipinkove prostredie...takže tamponom by som tam vôbec nešla. ja som si tak prvú odchovala a nikdy nebol problém 😉

jamar
27. mar 2010

annie ja tiez cistim olejom a po kupani aj cistou vodou, hlavne ked su tam zbytky hovienka.
Ten mazik sa tvori neustale, nemusis sa bat, uplne sa odstranit neda.🙂 Ja sa len bojim, ze ked by ho tam bolo vela, tak sa tam budu mnozit bakterie a malicka bude mat nejaky zapal. Takze raz pretriem tamponikom kazdu stranu pre istotu. A este tam zvyknu byt aj zbytky po Sudokreme, hlavne v nemocnici mazali vsetko mozne aj nemozne. Ale je to na tebe ci to budes cistit alebo nie.

a ako sa vam maju deticky? my mame uz 4360g a 53,5cm. A zacali sme sa tento tyzden aj usmievat na svet🙂

baby2310
27. mar 2010

určite sa tam nebudú tvoriť baktérie babuľky, pri kupaní sa to reguluje samé...ony majú ešte "samočistiace" pipinky 😉 sudokrém odstranujem aj ja ale len pomedzi slabinky...
my ideme 14.teho do poradne, tak sa odvážime, uvidíme, ale papá ako žrútik...mliečko sa nespravilo ☹ ale prikladáme sa, čo ak náhodou niečo kvapne, aj to je niečo 😀
jééj, jani, Nellka je nádherná, náušničky ste dávali v nemocnici??? ja sa strašne zdráham, ani moja prvá nemá, mne je to tak ľúto do tých malých ušiek 😢

annie13
27. mar 2010

krásna je naozaj tie plne licka
ja to cistim, radsej
mne to nechce pridat fotky ,kliknem na pridaj fotky a nic sa nestane
v nemocnici sme pribrali kedze sme tam boli tyzden, ale neviem kolko mame momentalne, papa a spinka ukazkovo, len sa mi zda ze zvracia viac ako zvracal Branko

michalag
31. mar 2010

Ahojte 🙂 ako sa mate s babulkami????

jamar
31. mar 2010

Ahoj Miška,
my sa mame uplne ze suprovo... Nechcem to zakriknut ale materstvo si konecne uzivam. Malicka sa uz smeje, zaujima sa o okolie, zdviha hlavicku, je taka ,,vdacnejsia,,. uz to nie je len spanok a plac. Sice este tazsie zaspava ale uz sme prisli na to ako ju utisit. Musi byt pevnia stiahnuta v zavinovacke aby ju nerusili jej neposedne ruky. Spinkava v noci aj 5-6hodin, budim sa len raz v noci. Takze som vcelku aj vyspata.
A ty sa ako mas? Uz sa ti to blizi.
Aktualne fotky

baby2310
31. mar 2010

ahojky 😉 my sa tiež máme fajn!!! Bianka je skvelé dieťatko, po prvej je to ako anjelik z nebíčka 😅 😅 😅 plakať vie, aj sa zlostiť, ale musí mať na to dôvod...problém bol jedine v zaspinkávaní, pokiaľ bola na jednom z nás, spala ako v bavlnke, dali sme ju do kolísky a konečná 😀 takže v podstate sme medzi papkaním boli stále hore alebo podriemkávali, na cicíku a tak.... ale v pohode, nejak ma to nezaťažovalo....lebo bola zlatá, hlavne na ocinka sa dokáže tými veľkými očkami kukať aj 10 minúť, potom začne ďatlíkovať, čiže ako jej padá hlavička, tak ďobká, hľadá na ocinovi cicík, no nasmejeme sa na nej 😵 😵 😵
teraz už a musím zaklopať sa trošičku skľudňuje...pomrnčinká si, keď aj 5-10 minút, ale potom zaspinká a včera mala nádherný...boli sme vonku od 11, spinkala do 14.30, napapkala sa a bez problémov zase zaspinkala a zobudila sa pred 18.00...prvýkrát spala bez jediného mrnknutia takto dlho 😉 v noci máme také skoro pravidelné budenie o tej 1 a 4, potom už sa jej nechce pekne spať, zhruba každú hodinku sa preberie, ja s ňou samozrejme 😖 ...ale dá sa 🙂

Dnes sme boli na očkovaní proti tuberkulóze do pliecka...no hrdinka bola, mna to bolelo asi viac, ked som videla tú jej spustenú pusinku, ked jej pichla doktorka tú injekciu 😢
Tiež pridávame novšie foto 😉

baby2310
31. mar 2010

ale ty sa pochváľ, Miška, ako sa cítiš...teraz ti zase ja závidím, že si ešte kinderko, joooj, mne tak strašne chýba moje bruško 😔 tak strašne som si zvykla, že podvedome stále nespávam na brušku 😀 aj manžel vraví, že mu chýba...aj ked má to svoje výhody-ťuťu-muťu môže byť viac odvážnejšie 😉 potom neskôr trošku teda...čo sa tohto týka, ako ste na tom vy? ja sa cítim po fyzickej stránke fantasticky, aj chuť by bola, len sa mi to zdá skoro...aby som si niečo nepototo...čo ja viem 2 týždne...asi sa poradím s gynekológom 😀

baby2310
5. apr 2010

no musím veru šupnúť túto našu tému na začiatok, lebo si ju dáko nikto nevšíma 😉
Jani, na marcovkách píšeš, že už je lepšie s princeznou...
Miška, Annie, čo nové???
Alebo ktokoľvek 😅 😅 😅

jamar
5. apr 2010

Ivka, veru ze je lepsie. aj ked sa obcas stane ze ma Nelka zly den, nebyva to uz take strasne.
inac neviem ci som s maloulady kecala v tejto teme alebo v teme porodnica Zvolen ale tymto jej chcem vyjadrit moju najuprimnejsiu sustrast. ked som citala jej prispevok v teme apriloviek tak som plakala. ☹ drzkaj sa malalady a mysli na svojho synceka a muza.

annie13
5. apr 2010

No my pomaly
zatial nam to ktovieako nejde, este cez den ako tak ale v noci je to horor mala je hore place, potom place Branko, ja som nervozna, krvacaju mi prsniky, krvacaju mi hemoroidy....joj neviem sa aklimatizovat
od zajtra uz mame ocina v robote tak sa normalne bojim co bude
mala aj teraz vresti ako najata
jamar, baby ake papierovacky ste vybavovali kolo malych, my zatial len preukaz poistenca a rodny list teraz je najblizsie po 28 dnoch ten prispevok ze na UP ci socialke

jamar
5. apr 2010

Annie popozeraj na nete u zazracnu zavinovacku od Res Casle. Ja som ju kupila vo stvrtok od jednej pani z BB co to predava, maju obchod na nete www.vsetkopredeti.eu (dufam ze si dobre ten link pamatam). Malu od stvrtku do nej balim na noc, a prve dve noci prespala 8 hodin a dalsie dve 6 hodin. Uspavanie trva 10min. bez placu. Takze ja som max. spokojna a uz z noci nemavam stresy.
Ja som byvala tiez strasne nervozna zo zaciatku a aj prsniky mi krvacali. Na to mi pomohlo natierat ophtalmo framykoinom bradavku, pred kojenim treba zmyt. Na hemoroidy mi pomohli tie cipky spolu s mastou Faktu ale je pravda ze mne nekrvacali. Treba jest vela vlakniny aby sa stolica zmakcila. Neboj, mala trosku podrastie. Zvladnes to.
Co sa tyka papierovaciek ak si dobre pamatam tak preukaz poistenca, rodny list, vyplatit smeti na malu, ak mas druhy dochodkovy pilier tak aj tam nejake papiere, a teraz nakoniec sme vybavovali to po 28 dnoch. a kedze sme sa stahovali tak este budeme musiet vybavit trvaly pobyt.

baby2310
5. apr 2010

prídavok k príspevku sa vybavuje na UPSVR...ale treba ísť rozhodne aj na sociálku...na číslo dverí 12 alebo 11 podľa mena, či máš nárok na materskú zistiť....teda to len ja som bola oneskorená...to už asi máš rozhodnutie doma...ale aj nahlásiť, že sa bábo narodilo...aby platili za teba zdravotné, dôchodok...a to je asi všetko...no na úrad práce sociálnych vecí a rodiny treba ísť aj po narodení bábätka, kvôli materskej alebo prídavku a rodinným prídavkom, ale to si už asi bola...
Tak teda ťažké to máš, čítam...teda toľko nepríjemností naraz...na tie hemoroidy si daj niečo predpísať, mne to samé zaliezlo, ale keby nie, tiež si dáke čípky vypýtam, alebo moja mamina mi radila, že ked veľmi bolí, tak na vatový tampónik trošku harmančekovej mastičky a na noc si to nechať v riťke 😉
Moje bradavky si už normálne zvykli, môže naťahovať mladá a nič...to ma mrzí, že tvoje takto reagujú, ale tak ty len kojíš...ja si môžem dovoliť aj oddýchnuť si pár hodín, keby bolo zle...nebolo by ti lepšie chvíľku si len odsávať a tak jej dávať tvoje mliečko?nepomáhajú ani mastičky?cicaderma alebo tá kalciová mastička...
aleee neboj nič, ved my sme na to stavané, to zvládneš, aj ked to máš zložitejšie dve malé detičky...možno prvý deň bude ťažší, ale to si nájdete systém 😅 😅 😅
A čo bublinka má koliku, či vetríky, alebo prečo plačká? či si sa nepýtala doktorky, čo by to mohlo byť...
Bianka je chválapánubohu dobré bábätko...ja som si ale užila pri prvej dcérke, to bol celodenný a celonočný bezdôvodný plač 😢
Moja staršia si v sobotu zlomila kľúčnu kosť, keď sa šalila u starkej... ☹našťastie tam zostane, lebo neviem ako by som sa o ňu starala aj o bábo...
Janka a čo sa stalo...s malalady sme si dakedy dávnejšie písali ešte ked sme boli tehuľky...ma napadá len tá najhoršia vec...tak hádam nie...Držím ti palce, nech si s Nellinkou už len užívate 🙂 🙂 🙂

jamar
5. apr 2010

MNe vsetky papierovacky vybavoval manzel. Aspon som si odpustila tu byrokraciu na uradoch.
Ivi je mi luto starsej dcerky ☹ Ona mavala koliky ked bola malicka? Inac mas mliecko ked malu prikladas? Ci len kvoli dobremu pocitu?
My dnes mame refluxovy den. Ked nedam sirup gastrotuss tak malicka len grcka a placka. Chudatko moje. A dnes som si strasne nadavala. Mala som ju v babyvaku a mame jedalensky pult vyssi a nechtiac som ju buchla o roh na hlavicku. Chudatko, pozrela na mna ze co sa deje a trosku zaplackala. Ale pofukali sme, pritulili sa a spinkala zas. Strasne som si to vycitala a pritom sa snazim stale davat pozor. ALe cim vacsii pozor clovek dava rychlejsie sa nieco stane.

baby2310
5. apr 2010

nemávala koliky, mala reflux, takže my sme grckali a plakali zhruba 3 mesiace, potom to prešlo samé...
vieš čo nejaké mliečko mám, ved kedykoľvek cez deň mokré tričká 😖 ale nestačí jej, nie je kludná, až ked umelé vypije, tak zabúva...
joj to tá naša si bó robí aj sama, minule tak hlavičkou ťukla o manželovu retiazku, no to bolo plaču, som plakala s ňou, lebo to bol taký ubolený plač, nie ako ked chce papať...lebo ju dvíha truhlíček až do nebies a potom jej kvicne ☹ ☹

michalag
5. apr 2010

Ahojte 🙂

my sme este stale 2v1 🙂 a do poradne idem az 19.4. co sa mi zda dost neskoro, ale .... a mozno dovtedy aj porodime 😅

Jani, tak to je dobre ze s malinkou uz je lepsie 🙂 ..... este som sa ta chcela spytat ako casto si bola od 36tt u dokiho, lebo ja som bola teraz v 36tt a na dalsiu poradnu idem az v 38tt+3d 😕, teraz vo stvrtok si mam volat len pre vysledky a tot vse

Annie, neboj malinka trosku podrastie a prejde to 😉

Ivi, jeeeej tak tu klucnu kost nezavidim je to o drzku, ale snad sa to Lilianke rychlo zrastie 🙂 😉 ..... viem o com hovorim .... mala som ju zlomenu a neprajem to nikomu

Ivi, nechcem to tu rozoberat, lebo nemam nato pravo, ale malalady si to s Nelinkou uz neuzije 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😔

jamar
6. apr 2010

Miska, pozeral ma kazde 2tt. od 36tt som bola kazdy tyzden ale pozeral ma kazde 2tt. ten tyzden medzi tym mi len sestricka pozrela moc a zmerala tlak.takze som bola u dr. v 37tt to robil odber na streptokoka a potom v 39tt a ten tt som uz rodila.

annie13
6. apr 2010

malalady je mi to strasne luto, keby cokolvek potrebovala rada jej pomozem, ☹
jamar aj my sme sa stahovali na pevno teraz pred velkou nocou, dneska sme prvykrat sami v novom byte bez ocina, bola som s malymi aj vonku ale taky jevietor ze Branka hadzalo zo strany na stranu tak rychlo dnu
teraz je idealny stav obaja spia ale dlhe to nebude, vsade mam este skatule zo stahovacky tak mam co robit
prsniky aj hemoroidy troska polavili boli to menej tak sa mi lahsie dycha
mala vsak ani v noci nespala, neplakala len fucala a oci dokoran
grckanie nam trochu polavilo tak snad to nebude reflux

annie13
6. apr 2010

http://www.vsetkopredeti.eu/shop/baby-program/u...
jamar toto
?
objednala by som si to ak to fakt funguje a nije mala nervozna ze nema volne rucicky
aj v normalnej zavinovacke si jej ich davala dnu?
odpis mi prosim este dnes by som to objednala

jamar
6. apr 2010

annie som rada ze je trosku lepsie. aj mne mala trosku zaspala. bola na brusku a asi ju to unavilo lebo ked som ju dala na chrbat tak v momente zaspala. ja mam konecne cas v klude sa najest.
my pojdeme von az okolo 3 aspon nachvilku. inac to stahovanie po porode ti nezavidim. my sme sa stahovali pred 1 a pol rokom ale len teraz sme skolaudovali. inac baby ked nebude tak fukat co tak dat spolocne kocikovanie? ja chodim kocikovat na zapad so sestrou a mozno by sa aj ona pridala. ma 14mes. dcerku 🙂

baby2310
6. apr 2010

jéééj, ja som za...hocikedy ked sa vám bude dať, ozvite sa 😉 ja som na západe stáááále 😀
Dnes má zase pre zmenu tá moja zlýýýýýýýý ale veľmi zlýýýý deň.....od 9 nespí, alebo len pospáva, ale neoddýchne si vôbec... teraz od únavy zaspala, lebo nezvykne takto plakať, ale to akokeby som svoju prvorodenú počula, taký ten nervózny plač až zlosť, no ale nečudujem sa jej, unavená musí byť riadne....ale chúďatko, taká je dopotená, mi jej je riadne ľúto ☹
inak baby, hnisá nám očko.... čo na to? či neviete nejaký domáci recept.... nechcem hned bežať k doktorke, lebo o týžden ideme do poradne, tak jej to spomeniem, ak to neprestane....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre