Hľadajú sa budúce mamičky zo Zvolena

malalady
3. nov 2006

tak ak by sa tu zjavila nejaka mamicka aj zo Zvolena tak by mohla cmarnut 😀

michalag
9. jan 2010

jamar ani ja bohuzial nepoznam nikoho kto to ma teda aspon v mojej blizkosti ... a pri prvom tehu som to praveze nemala ale az po porode ma zacal pobolievat bedrovy klb (ten isty ako teraz) ale potom to preslo a objavilo sa to az teraz, inak s tym pretacanim to mam aj ja ale iba obcas

baby2310
12. jan 2010

No tak Janka, veru nikto zo známych nepoužíval pestúnku, respektíve nikto nebýva v dome, čiže nemajú to odskúšané takto ☹ ale mne manžel tiež hovoril, že príliš hrubé steny aj železo že môže robiť problémy so signálom... neviem no, asi sa v tom tí chlapi viac vyznajú...ale zase ľudia bývajú bežne v domoch a predsa majú právo používať pestúnky-vysielačky, čiže asi len sa popýtať, zisti si presnú hrúbku stien, počet poschodí, na akú diaľku to chceš používať a tak a určite ti poradia v špecializovaných obchodoch. a zase si myslím, že keď im vysvetlíš, v čom je problém, čoho sa bojíš, tak že sa bude dať dohodnúť na odskúšaní a potom im to budeš môcť vrátiť a oni ti dajú peniaze.... takže na tom nestratíš, ja by som to takto urobila 😉

No a mamuľky, platí teda ten zajtrajšok? o tej 1 v msj??? 😀

jamar
12. jan 2010

Ivka dakujem... skusim nieco vymysliet. ak sa nebude dat vyskusat, tak kupim a snad na mimibazare potom predam.
POdarilo sa ti dovolat kvoli tej priprave k porodu? Ja som raz volala ale nikto nezdvihal. 😒

baby2310
12. jan 2010

Klasika, oni majú vždy čas 😖 včera som volala, niekoľkokrát, ale ništ, no nevadí, budem skúšať ďalej, ale počula som, že aj niekde inde ako v nemocnici sú nejaké cvičenia....no len zistiť kde 😉

jamar
12. jan 2010

nasla som len toto cvicenie pre tehotne http://209.85.135.132/search?q=cache:txhoaCF6Vq...
ale mam pocit ze to je len cvicenie, ziadne prednasky o porode. tie robia asi len v porodnici 😖

jamar
12. jan 2010

ups. oprava.. link je http://www.humanistickehnutie.sk/program-akcie.htm a tam pozri november 2009 Tai chi chuan pre tehotne.

michalag
12. jan 2010

Ahojte tak mame za sebou 3D 🙂 a teda ze to vyzera na dievcatko 🙂

Ivi, budes tu zajtra doobeda??? lebo mna od vcera boli dost hlava a nezabral mi ani Paralen tak ak by ma do zajtra prestala boliet tak by som prisla 😉

michalag
12. jan 2010

.... a pozeram ze vsetky 4 co sme tu cakame dievcatka 🙂 🙂 🙂

baby2310
12. jan 2010

juj, asi nebudem, lebo idem zháňať šaty na švagrinkinu stužkovú ☹ nevadí, napíš sms na 0917 414 552, že ako teda... neviem či malalady príde, tak ak by tu ráno bola, napíš jej moje číslo, nech viem, či sa mám ponáhľať do mesta potom..
Nooooo, ženy útočia 😉 to tí chlapi vedia len dievčatká robiť....takže prípadné sťažnosti obracať na nich 😀 😀 😀

michalag
12. jan 2010

dobre dam ti vediet ... staci ked ti napisem do nejakej 11:00? ... tak ten moj tusil od zaciatku ze to bude dievcatko, tak asi vedia co robia 😝 😀

jamar
13. jan 2010

michalag gratulujem k dievcatku... ja som este aj pred tehu chcela dievcatko, ale od zaciatku som mala pocit ze to bude asi chalan. Uz som sa s tym zmierovala, a v den ked mi na sone povedali ze baba tak som plakala ako mala 🙂

michalag
13. jan 2010

jamar, dakujem 🙂

michalag
19. jan 2010

Ahojte tehulky 🙂

Ako sa mate???

jamar
19. jan 2010

michalag
ahojky, u nas klasika. Od vcera som oficialne na materskej, konecne som pozehlila a poprala vsetku vybavicku. Zajtra idem na kontrolu prietokov, pretoze min. tyzden sa dr. nieco nezdalo tak som zvedava co zistim. Mala mala min. tyzden vahu 2600g, a to som bola v 34tt, tak sa trosku obavam co za valibuka z nej bude. 🙂 Paradoxom je, ze doktorovi sa nezdali hodnoty prietokov, co znamena ze nie je asi dostatocne vyzivovana... pritom pri tej vahe je podla mna vyzivovana az az. Tak beriem pre istotu lieky na rozsirenie ciev.

Nejak sa stale neviem skontaktovat s porodnicou, ci planuju cvicenia alebo nie.. uz by bol najvyssi cas.

michalag
19. jan 2010

jamar, ta vaha je len orientacna takze kludne moze mat aj menej, ale urcite je v poriadku 🙂

kedy sa zacina chodit na prietoky do nemocnice?

jamar
19. jan 2010

ja chodim na klasicke sono a prietoky oproti plavarni... chodi sa po tom 33tt.

michalag
20. jan 2010

nemate nejaky zoznam co si tam treba zo sebou zobrat, ci sa tam nieco zmenilo? viem ze pred 4 rokmi sme si doniesli len plienky, vlhcene utierky a rukavicky, ostatne sme tam mali a len ked sme isli domov tak nam tatino doniesol oblecko ...

baby2310
21. jan 2010

ahojky, po dlhšej odmlke som zase tu 🙂 čo sa týka toho zoznamu, podľa mna sa veľa nezmenilo, ved čo treba miminku po narodení, ja som si tam v 2005 brala aj veci, ktoré mi mohli dať, predsa len vlastné je vlastné...čiže aj na riťku krémik, aj do ušiek vatičky, aj olejček, samozrejme plienky, nejaké oblečeníčko,hrebienok...neviem, všetko som si potom odniesla normálne domov, takže ja beriem asi z každého rožku trošku...no čo sa týka tých predpôrodných cvičení...máme dobré číslo??? 😒
Inak, mamuľky, neviete o nejakej dule zo Zvolena alebo okolia, lebo som sa rozhodla, že si takúto pomoc zavolám k pôrodu... jednej som sa ozvala, ale tá má akurát nasekané maminky okolo môjho termínu a nechcem riskovať, že zrovna na môj nepríde, lebo im sa sľúbila skôr ☹ ☹ ☹ a ja viem len o tejto zo Zvolena...

jamar
21. jan 2010

Ja som mala tie cisla do porodnice na letaciku co mi dala sestra. Rodila min. rok. A ona sa na nich objednavala. Rovnake cisla som nasla aj na nete. Tak uz neviem ☹ To zachvilu aj porodim, tak neviem, ci vobec stihnem ist na cvicenie aspon jeden krat pri takomto pristupe. No co, prinajhorsom nepojdem, ved aj tak by mali porodne sestry vysvetlit ako dychat a co robit.. nie?

baby2310
21. jan 2010

ale tak určite v náplni práce to majú, poradiť a pomôcť, ibaže realita, aspoň moja skúšenosť je úplne iná, preto chcem aj dulu, lebo s nou sa stretnem ešte pred pôrodom a ona by mi mala všetko vysvetliť aj v deň pôrodu pomôcť, masírovať a tak, lebo hoci verím manželovi, netuším, ako sa zachová v kritickej situácii 😀

michalag
29. jan 2010

Ahojte 🙂
ako sa mate???

michalag
1. feb 2010

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

jamar
1. feb 2010

michalag. ahojky, no my sa mame podla moznosti... 🙂 rastieme, gulame sa a cakame kedy to pride.. sice este je min. tyzden cas ale tak clovek nikdy nevie...

michalag
1. feb 2010

jamar, tak ti trosku zavidim ale samozrejme ze v dobrom ... este chvilku a uz budete mat princeznicku pri sebe 🙂

jamar
2. feb 2010

michalag, to dufam.... dufam, ze vsetko dobre dopadne. clovek nevie co ho caka a to je to najhorsie.

jaakajka
2. feb 2010

Ahojte dievčatá....prepáčte, že som vám sem len tak vtrhla ale ja som tiež z okolia zvolena a mám pre vás ponuku.....mám na predaj plienky Huggies alebo Pampers za veľmi dobré a výhodné ceny....ak by ste mali záujem dajte mi vedieť cez IP.....aj keď nie som priamo zo ZV nie je problém plienky doručiť

baby2310
4. feb 2010

takže dovolala som sa, každú stredu o 9.00 hod a 13.00 hod objednáva sa teda na tom čísle 045/5201421
ja by som teda budúcu stredu zbehla, lebo som počula, že ked chce byť manžel pri pôrode, mal by absolvovať aspoň jedno takéto predpôrodné cvičenie so mnou..takže budúcu stredu o 13.00 kto sa pripojí, rada vás uvidím 😉
jaakajka-celkom ma zaujala ponuka, ja by som aj zobrala najmenšie Huggies plienky 😎 po koľko sú?

michalag
4. feb 2010

Ivi ako sa mate? ... ja som sa rozhodla ze tam nejdem chodit, podla mna aj tak sa nebudem riadit tym co mi tam povedia ... ale pokial chces mat MM pri porode tak jasne bez toho ho nepustia

jamar
4. feb 2010

ahojte baby, moja sestra bola raz na kurze aj to bez manzela, on neabsolvoval ziadny kurz a pri porode bol. Takze sa to da aj bez toho. Ved si za to zaplatis, tak im moze byt jedno ci bol na kurze alebo nie.
ja tam uz tiez nejdem chodit. Ked som sa nedovolala skor. Od pondelka som v 38tt, takze uz by to aj tak nemalo zmysel, kedze sa coskoro dozviem pri porode ako co mam robit 🙂
A keby robili drahoty s manzelom pri porode, tak narobime poriadok 🙂 nemozu mu to pravo odopriet.

baby2310
6. feb 2010

aha, to som nevedela, ja som to čítala v jednom rozhovore na pôrodníckom oddelení vo Zvolene, ale bol to starší rozhovor, tak už to asi neplatí 🙂 no ale ja tam predsa len pôjdem kuknúť, že čo majú nové aj na pôrodnici, lebo mna môj gynekolog nie a nie poslať na kontrolu do nemocnice, ešte o tri týždne mám ísť k nemu, tak aby som si stihla prezrieť interiér...inak baby, mna ešte neposlal na prietoky...tak neviem...myslíte, že som ich absolvovala v tom 30. týždni na normálnom sone??? lebo čo ja si pamätám z prvého tehotenstva, tak som o nich vedela, aj si pamätám, že ich bolo počuť na sone, že sa dáko rátali tie údery alebo také niečo...

no škoda,som myslela, že sa ešte stretneme pred pôrodmi 😔 nevadí, tak už len s babuliatkami... 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre