Hľadajú sa budúce mamičky zo Zvolena

malalady
3. nov 2006

tak ak by sa tu zjavila nejaka mamicka aj zo Zvolena tak by mohla cmarnut 😀

jamar
6. feb 2010

Ivka, s babuliatkami sa urcite stretneme. Ja sa uz teraz ledva gulam, a uz len prosim o to aby sa uz nieco dialo.Vyzera to tak, ze mala bude mat cca 4kg. Aj teraz som sa vratila zo 45min. prechadzky so psami, a citim sa ako dolamana a uz mi hlavickou dost tlaci na spodok.Zajtra ma zase snezit, takze opat budem obmedzena v pohybe po vonku kvoli smykaniu..
Mna poslal gynekolog na prietoky v 35tt. Na prietokoch ti urobia vsetko meranie babatka a aj to buchanie srdiecka pocut. No a doktor ti zapise hodnotu do papierov. Ak mas vo vysledkoch zo sona hodnotu Ri tak ti prietoky robili v 30 tt ale vacsinou ich robia az po 33tt.
Tak to v stredu okukni na porodnici a daj potom avizo. Ja mam v stredu poradnu, tak som zvedava ako sme na tom.

baby2310
11. feb 2010

ahojte baby, tak nám tú predpôrodnú prípravu preložili na zajtra, takže až zajtra dám info, že čo a ako 😅
ako si dopadla v poradni, janka???

michalag
12. feb 2010

janka ako dopadla v stredu poradna???

jamar
12. feb 2010

ahojte baby,

no poradnu som da sa povedat ani nemala. sestricka len zapisala vysledky z krvi, vyteru, odmerala tlak a pozrela moc... podla ich novych pravidiel doktor pozera kazde dva tyzdne.. to ma trosku nastvalo. SOm sa tam nemusela ani trepat. A bola som zvedava ci sa krcok nezmenil. Takze pozerat ma bude az buducu stredu, co uz budem v 39tt... velmi dufam, ze uz tam nebudem musiet ist 🙂 este min. rok pozerali od 37tt kazdy tyzden.

baby2310
12. feb 2010

a tak to máš jedno, ked sa má začať pôrod tak sa ti začne, či ti to doktor povie alebo nie...a ako si napísala, možno sa tam nebudeš musieť ani trepať už a fakt ti to želám 😉 😉 😉
my sme dnes absolvovali tú predpôrodnú...a veru nič nové som sa nedozvedela...manžela zapojili len raz, aby vedel ako ma má podopierať...inak sa tam chudák len nudil...nacvičovali sme dýchanie..ako mačací chrbátik, precvičovanie panvového dna...ako ked zadržiavate moč...naozaj nič nové...ale fajn sme si pokecali s pôrodnou asistentkou... bola fantastická, kiežby som ju obchytila pri pôrode... a tak povedala nám ako to bude prebiehať, krôčik po krôčku, ak vás niečo zaujíma, pýtajte sa 😀 😀 😀

jamar
12. feb 2010

ivka a nepytala si sa ci moze byt manzel pri porode aj ked neabsolvuje pripravu? ci mu to tam vysvetlia?
a videla si aj cakacku? je tam prijemne domacke prostredie?
inac som pocula ze teraz maju malo mamiciek. Ze je skoro kazda na izbe sama.

baby2310
13. feb 2010

vieš čo, určite môže byť pri pôrode, majú len jedno pravidlo, ked raz vstúpi do čakačky, musí zaplatiť plnú sumu, aj keby o 10 minut odišiel, takže ozaj ide len o peniaze 😉 a nejak tak ako som písala,nemajú veľmi čo vysvetľovať, skôr je to o komunikácii mamičky a otecka, aby si našli polohu, v ktorej im je fajn...môjmu ukazovali, len ako ma bude podopierať už pri samotnom tlačení, čiže tie hodiny predtým sú na nás... neboli sme na sále ani na čakačke pozrieť, lebo primár zakázal takéto prehliadky...čo by som chápala, keby tam niekto vtedy rodil, ani mne by to asi nebolo príjemné, keby ma niekto očumoval pri najväčších bolestiach, možno by schytil aj nejakú tú nadávku 😀 ale ak tam nikoho nemali...nuž ale pravidlá, neboli sme čiže na fotkách sme videli a na nete si treba kuknúť...
ako je to s množstvom neviem...videla som len, že niesli na obednajšie kojenie 3 bábätká, ale či ostatné rozniesli už alebo boli na izbách s maminkami, to neviem..úprimne na izbe mi to je už jedno, ale rodila by som rada sama, tak ako pri prvom...

jamar
13. feb 2010

takisto by som rodila radsej sama na sale. Takze manzel moze byt od zaciatku porodu s tebou na cakacke a potom aj na sale, nie? A ked je na cakacke viac mamiciek?
celkovo mozno aj tie kurzy su uz asi len o peniazoch. Neviem co tam vysvetluju ked to byva kazdy tyzden. Ci staci ist raz alebo kazdy tyzden o niecom inom kecaju. Aj ste cvicili na loptach? Alebo to bola len taka naucna hodina ako to chodi v porodnici... 🙂

baby2310
13. feb 2010

skôr to bol milý pokec so sestričkou...fajn sme sa pobavili, boli sme tam tri maminky a môj manžel 😀 ale ozaj stačí ísť raz, lebo asi stále to isté hovoria... kedy treba ísť do pôrodnice, čo si zobrať, ako dýchať, čo bude potom... a tak, áno manžel môže byť s tebou odkedy prídete do pôrodnice až po pôrod, potom si môže ísť odfotiť alebo nakamerovať bábätko a potom ešte dve hodiny je s manželkou na sále no a ked ide maminka na izbu tak manžel domov.... a potom môže prísť na návštevu kedy chce... aj ked je viac mamičiek na sále, neni problém...oddelia sa závesmi...na loptách nie, len nám dáke cviky ukazovala...na žinienke...

jamar
13. feb 2010

Ivka, dakujem za info. Si ma potesila s nimi, lebo som si myslela ze manzel moze byt pri manzelke len na sale a ze dovtedy sa zena musi trapit sama... to by bol pre mna este vacsi stres, lebo som nikdy nelezala v nemocnici a este ked budem mat bolesti. Takto to lepsie prezijem ked budem mat muzika pri sebe.

A ktohovie, mozno sa v porodnici aj stretneme. ty si uz 36tt, keby sa malicka vypytala na svet v tom 38 tt a moja v 40tt tak by sme sa stretli 🙂

baby2310
13. feb 2010

žiadny strach...teraz neviem, to na fotke nie je tvoje dieťatko? nemáš sa čoho báť...možno budeme ešte aj na sále spolu 😀 😀 😀 celkom sú milé aspon vyzerali byť sestričky, tak nejak tie 4 dni zvládneme 😝

jamar
13. feb 2010

to na fotke je moja neterka. narodila sa min. rok v januari.

baby2310
13. feb 2010

jaj taaak, lebo mi nešlo do hlavy, ako to, že si ešte nebola v nemocnici 😅
no ale ja si zase mylím, že takáto premiéra je super, predstav si, že by si bola prvýkrát v nemocnici s nejakou chorobou alebo zápalom slepého čreva,,,,poviem ti, to je depresia a nuda a tam sa riadia návštevnými hodinami, no hrôza..
takže takto si odnesieš z nemocnice balíček 😉 a ešte aj plno darčekov, čo nám vravela sestrička, okrem kufríka, čo sa dáva k narodeniu. ešte aj z novorodeneckého že vraj dáku tašku cez plece a plno krémikov....sa teším 😝 😝 😝

jamar
13. feb 2010

ano. moja sestra prisla nabalena ako na vianoce. Dostala tu tasku cez plece, tusim oranzovej farbe, ale neviem kto je sponzorom. A este taky balicek ako sa daval prenatal box na zaciatku tehu u gynekologa.
je to pekna premiera. len ten zaciatok je bolestivy. 🙂 Ale po porode sa nemas cas nudit. Uz aby to bolo. Idem si zahopkat na fitlopte nech nejako malu preberiem lebo som teraz aj s manzelom zaspala na sedacke a vsetko ma boli.Vyzera to tak, ze malicka ma dnes oddychovy den, lebo sa prevaluje strasne malo, robi mi stresy 🙂 .

michalag
15. feb 2010

Ahojte 🙂 ,
jamar, drzim palce aby sa malicka vypytala a uz viac si sa nemusela trepat do poradne 🙂 ... ty si dostala ten prenatal box???

Ivi, ze uz 36tt ale to bezi ved pred nedavnom si bola v 32tt 😕 a nedostali ste zoznam co do porodky???

annie13
15. feb 2010

ahojte babenky, chcem sa len spytat ci mi neviete poskytnut referencie na detsku dr. Šidlová na Západe, dakujeeeeeeeeeem

michalag
15. feb 2010

annie, ja som k nej chodila ako dieta, ja chodim k inej Dr. v tej budove a vtedy bola akurat moja chora tak som k nej isla lebo tam skoro nikoho nemala a uz nikdy viac, nemam s nou dobre skusenosti a som rada ze som maleho k nej neprihlasila tak ako ma nahovarali sestricky v porodnici

michalag
15. feb 2010

...... ale 100 ludi 100 nazorov 😉 🙂

baby2310
15. feb 2010

rovnaký názor na šidlovú, už som odpisovala aj v tvojej druhej téme.

vieš čo zoznam nedávali, ale na dverách je vypísaný a preberali sme si ho:

pre maminku - Doklady: občiansky preukaz, preukaz poistenca, tehotenská knižka, sobášny list

- nočné košele(2ks)
- hygienické potreby
- kojace podprsenky
- vložky do podprsenky
- popôrodné nohavičky
- vložky buničinové
- papuče
- ponožky
- odsávačka,nie je nutná
- toaletný papier
- župan
- príbor
- pohárik
- fotoaparát alebo kameru k pôrodu

pre bábätko - plienky jednorázové
- vlhčené utierky
- pri odchode z nemocnice oblečenie pre bábätko

annie13
15. feb 2010

michalag a ku ktorej spokojna si
mne je jedno kam pojdem stahujeme sa na zapad a na sekier sa mi nechce dochadzat

jamar
15. feb 2010

ja sice byvam uz na Sekieri ale predtym som byvala na Zapade a chodila som k Mudr. Chovanovej. Bola som s nou spokojna, chodi tam aj sestra s malou a prihlasujem tam aj ja svoju malu.
Annie ty sa stahujes zo Sekiera na Zapad? U nas to pred rokomo bolo opacne 🙂

annie13
15. feb 2010

jamar 😉 ano na zapad takze Chovanova alebo Balajkova zajdem tam a uvidim ktora berie novych pacientov lebo aj s malym by som tam presla

michalag
15. feb 2010

Annie, presne ako Janka, maly a dokonca este aj ja chodime k Dr. CHovanovej a som velmi spokojna, mna pozna od malicka takze je to velka vyhoda a obidve su velmi mile a sestricka to je hotovy anjel 😵 , urcite tam prihlasim aj malicku 😉

annie13
15. feb 2010

michalag dakujem ti velmi pekne
zajdem alebo ak mozes hod mi do IP kontakt na nu

michalag
15. feb 2010

annie, poslem ti do IP 😉

baby2310
15. feb 2010

ja len toľko koľko k šidlovej, tiež je už chovanová dosť blízko pred dôchodkom, čiže odporúčala by som ja osobne balajkovú..ak chcete aby vaše dieťa tiež poznala od narodenia 😉

michalag
15. feb 2010

Ivi dakujem za zoznam 🙂 , .... mozno je pred dochodkom ale podla mna bude robit aj potom ...

jamar
15. feb 2010

ivka, no pokial viem, tak sa do dochodku este nechysta 🙂 pokial bude vladat tak bude robit.
a Renka, sestricka, je naozaj anjel. Aj prave kvoli tomu tam chcem ist, lebo je to moja dobra kamaratka a poradi vzdy, aj v noci.

baby2310
15. feb 2010

ved ona sa asi nechystá, ale vek nepustí ☹ myslela som to tak, že do 18 asi vaše detičky nebude liečiť, balajková je z nich najmladšia, tak len preto, ale sestrička je ozaj milučká

malalady
autor
16. feb 2010

dobré ranko dievčatá

počujte v porodnici treba hned povedat pani doktorku detsku treba to skor vybavovat, či ako??? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre