Hľadajú sa budúce mamičky zo Zvolena

malalady
3. nov 2006

tak ak by sa tu zjavila nejaka mamicka aj zo Zvolena tak by mohla cmarnut 😀

jamar
21. jún 2010

Ahojte baby, tak my sme boli v sobotu na uvitani. Nellka im to pekne natrela 🙂 Skoro cely cas preplakala, hlavne ked zacal hrat organ. Bola uz hladna, ospala a ono sa to zacalo niekedy pred piatou. No ale prezili sme. Aj ked ja som z toho nemala nic 🙂 Dali nam drevenu hracku 😀

annie13
21. jún 2010

@baby2310 nie este nam neprislo nic hlavne ze za smeti zaplatiti za malu uz ano

annie13
21. jún 2010

@jamar to je inac sila mesto a daju ti drevenu hracku svagrina byva na Viglasi dedina a dostali fotoalbum s mackom pu, peniaze, knizku moje babo tu pamatnu ona 3 karafiaty a este obed aj ona aj brat v restike

annie13
21. jún 2010

aj my sme pred dvomi rokmi s Brankom dostali drevenu kacicku asi 4 cm mala

jamar
21. jún 2010

@annie13 tak teraz sa pochlapili lebo dali taku vacsiu kacicku ci co to je na kolieskach.

baby2310
7. júl 2010

Už nám prišlo uvítanie do života na túto sobotu, tak sa teším na kohokoľvek tam stretnem 🙂 Potom popíšem zážitky a dáme dáke fotky 😉 😉 😉

annie13
7. júl 2010

@baby2310 tak sa stretneme snad

bifla
14. júl 2010

Ahojte baby, chodil niekto z Vás na kurz plávania pre bábetka na Sliač? Ak áno bola by som rada keby ste mi dali kontakt. Na plavárni začínajú až v septembri.

annie13
15. júl 2010

@bifla
http://www.azet.sk/firma/16868/jana-bejticova-d...
my sme chodili na Sliac a vtedy tam bola tato instruktorka 😉

alda
20. júl 2010

ahojte, sorry, ze vam vstupujem do diskusie, ale potrebovala by som poradit ohladne vyberu detskej lekarky vo zvolene. Vedeli by ste mi odporucit nejaku dobru pediatricku niekde v meste? dakujem

michalag
24. júl 2010

Ahojte babenky 🙂
@jamar, @baby2310, @annie13 ako sa mate??? a co vasi drobci?

Chcem sa spytat kedy ste boli na kontrole s klbikmi v ukoncenom 3 alebo 4 mesiaci? lebo mne dokina vravela ze po ukoncenom 3 mesiaci mame prist ale co ma stve tak som niekde zapatrosila papier neviem ho najst tak teraz som v pomykove ci naozaj to tak bolo

jamar
24. júl 2010

@michalag ahoj Miška. My sme boli po ukončenom 3.mesiaci.
My sa mame celkom dobre. Je teplo, co Nellku trosku znervoznuje, alebo ze by to boli zuby? Celkovo cez den nejako nemoze zaspat bez placu, ale potom je uz dobre. Od ukonceneho 5.mesiaca co bolo vo stvrtok sme zacali s prikrmami na odporucanie nasej pediatricky. Nellke velmi chuti, je riadne aktivna, v priebehu sekundy je na brusku,spotrebuje vela energie a asi rychlejsie vyhladne. Pred prikrmami sme sa krmili kazde dve hodiny, resp. hodinu a pol.

michalag
24. júl 2010

@jamar ale vy ste sa kojili ze, ale hlavne ze je Nelinka spokojna a nie je hladna 🙂 a napapa sa ti viac ako ked mala mliecko? .... takze kludne tam mozeme ist v pondelok ked budeme mat 3 mesiace .... nas cakaju prikrmi o mesiac ale zacne asi 1-2tt neskor lebo chcem mat pri tom klud tak ked zacne Sami chodit do skolky bude to pre nas obidve asi lepsie a kludnejsie 🙂

jamar
24. júl 2010

@michalaq ano, je plne kojena. Snazila som sa to co najviac oddalovat ale na poslednej poradni mi pediatricka uz kazala prikrmovat, podla novych smernic uz aj kojene deticky odporucaju prikrmovat po ukoncenom 4 mesiaci. Ja som sa s nou hadala, ze som citala, ze su nove smernice, kde to odporucaju od ukonceneho 6mesiaca a ona zobrala smernice a ukazala mi ich a tak naozaj je ze od ukonceneho 4 mesiaca. Dokonca podla smernic z tohto roka sa moze aj lepok podavat detickam po ukoncenom 4 mesiaci nakolko po ukoncenom 7 mesiaci sa vyskytlo viac pripadov celiatikov. Aspon takto mi to bolo vysvetlene. Tak som spravila kompromis a zacala som na zaciatku 6 mesiaca a nie na konci. Davam mrkvu len treti den a Nellka spapa pol flasticky a este plnu davku mliecka. A vydrzi tie tri hodinky v pohode nepapat. Takze asi jej uz to moje mliecko na obed nestacilo, resp. asi sami cez den tvori menej mliecka, lebo v noci vydrzi tych 7 hodin v pohode ale aj to papa 2-3x pred spanim kazdu hodinku a pol . A medzitym este 50ml vody.
Inac preco ty ides prikrmovat po ukoncenom 4mes? Uz nekojis?

michalag
24. júl 2010

@jamar bohuzial nie zacalo to pri horuckach ktore som mala v Luckinych 2 mesiacoch az 5 dni 38,6 a vtedy som prvykrat prikrmila Nutrilonom HA, potom sme vydrzali tyzden cisto len kojit a potom sa mi zacalo tvorit menej mlieka a doteraz som malu kojila aspon rano a odsavala som ale za cely den sa mi podarilo len 90-120ml/ den ale uz aj to som ju poslene dva dni musela prikrmit Nutrilonom takze uz sa nacisto straca ☹ ☹ ☹ , robila som vsetko preto aby bolo mliecko ale nepodarilo sa ☹ , takze zacneme zhruba 4,5mesiaci aj prikrmovat

jamar
24. júl 2010

to mi je luto. Zdravie je prednejsie. Hlavne je aby mala Lucka spokojnu maminku, ktora sa nestresuje malym mnozstvom mliecka a bude aj z nej spokojne babatko. Ja nevidim rozdiel v zdravi babatiek, ktore su prikrmovane skor ako v 6.mesiaci a po 6. mesiaci. Moja neter bola prikrmovana od ukonceneho 4 mesiacia a je znej normalne babatko. Ma 18 mesiacov a nijako ju to neposkodilo. A tiez bola kojena, no mala silny reflux a prikrm jej pomohol proti grckaniu. Kazde babatko je ine a da vediet kedy potrebuje viac ako mliecko.

annie13
24. júl 2010

@michalag ahojte babenky my sme boli v piatok na orto 16teho sme mali 4 mesiaciky myslim ze aj bez papiera ta vezme sestra tam ma svoj a napisu ti na druhy co uz
mame sa fajn, Branik zacal konecne na nocnik, Viky spinka krasne je maly smejko, je ovela kludnejsia ako Branko, konecne sa upravili prechadzky uz znesie aj kocik
kojime sa plne takze super

baby2310
25. júl 2010

Áno, áno, aj my ideme teraz v 4. mesiaci. Pokiaľ ho nevieš nájsť, tak čo, to sa predsa stane, normálne tam chod, povedz jej to, čo ti povedala naposledy a nebude problém 😉 Ja sa každý deň snažím dať sem foto z privítania, ale kde 😔 tento koník mi ich nechce načítať 😒 😒 😒 Tak ale skúsim aj dnes 😅

Inak sa máme výborne, Bibi je ozaj taký smejko, asi sú tie 16.3. dobre narodené, že Annie 😅 😅 😅
Chceme silou mocou sedieť, dopredu už nepadáme, len tie strany keby neboli 😀 , takže chodíme v športovom, tam si urobí pohodlíčko a zároveň môže obkukávať všetko okolo seba... so spánkom je to horšie... tak zhruba každé 2, 2 a pol hodiny si schrupne možno na hodinku.... ale je dobručká, ked je hore, takže mi to vôbec nevadí....
Babule, vám chcú detičky chytať veci do ručičiek? Lebo ten náš leňoch, bude biť po tom, bubnovať (iba pravou rúčkou...žeby praváčka?), aj si chytí a drží, keď jej to podám, ale žeby sama sa snažila chytiť...to nie... to potom radšej nožičkami chytá 😀 😀 😀 ... zdá sa mi, že nám ide dole zub....niečo sa tam belie...ale na dotyk to ešte nie je tvrdé, tak uvidíme...

baby2310
25. júl 2010

ale vytvorila som si fotoalbum, tak tam treba pokukať 😉 😉 😉

jamar
25. júl 2010

Ivka krasni ste. Aj Nellka sa uz snazi sediet. Takisto jej trosku vadia strany. Ale aj to casom prejde. Nellka chyta do ruk hracky a veci uz dlhsi cas. A teraz nedavno zacala brat do ruk aj to co nema. Minule som listovala noviny a ona to kmasala az ich roztrhala. Alebo ked pijem a mam ju na rukach tak sa snazi zobrat flasu. No nedava veci do pusinky, to su najlepsie rucicky.

michalag
25. júl 2010

@baby2310 ja som uz videla na FB ste krasnucky 😵 😵 😵

annie13
25. júl 2010

@baby2310 krasnucka je mala smejka aj nasa
ako si na FB ?

baby2310
26. júl 2010

Ivana Hudecová 🙂 Pošli mi priateľstvo, pridám si ťa 😉 😉 😉

annie13
26. júl 2010

@baby2310 zaslane 😉

jamar
26. júl 2010

Ivka aj ja som ti zaslala ziadost na FB

michalag
26. júl 2010

aj ja chceeeeem na FB

annie13
27. júl 2010

@michalag a ako si na FB poslem ti ziadost

baby2310
27. júl 2010

Michala Mišička Gubalova...
prvá 😀 😀 😀
dúfam, že nevadí Miši🙂

michalag
27. júl 2010

@baby2310 nevadi 🙂

dadqa86
1. aug 2010

Ahojte mozem sa pridat? 🙂 nejako je tu tiiicho 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre