Hľadajú sa budúce mamičky zo Zvolena

malalady
3. nov 2006

tak ak by sa tu zjavila nejaka mamicka aj zo Zvolena tak by mohla cmarnut 😀

baby2310
23. feb 2010

teda jani, klobúk dole, ja keby som mala podozrenie, že sa blíži pôrod, tak veru žiadne takéto výlety už neabsolvujem....no hrdinka a jak si sa bála... 😎 😎 😎 a ked píšeš, že silné bolesti začali okolo pol 11, tak ti môžeme len závidieť rýchly pôrod, na prvorodičku super 😉 😉 😉ale vytrpela si si asi svoje, lebo ani malé bolesti nie sú prehliadnuteľné...zvlášť, ked trvajú dlho 😔 teším sa na foto....juj, človek sa až rozcitlivie, ked si predstavím, že o chvíľu aj ja 😅 😅 😅 potom sa stretneme, nech majú princezničky rovesníkov 😀
s tým mliečkom hlavne klud, podporu od rodiny, príde samo 😉

jamar
23. feb 2010

Ivka ja som vobec netusila ze sa porod blizi.myslela som si ze su to poslickovia🙂preto ta aktivita.keby ma baby z ,,marcoviek,,nevyhnali do nemocky asi by som nesla,lebo tie bolesti po 5min.boli fakt slabe.jasne ze dame stretko.a mozno ma este stihnes v porodnici.tyzdne uz na to mas🙂

annie,rodil ma p.primar Mudr.Taufer.som spokojna s celym personalom.nadstandardka bola nastastie vtedy volna.je tu klud a hlavne vlastna kupelna a wc.a kym nemam malu tak mi ide telka.
len neviem kedy nas pustia domov,lebo malicka ma teplotu a neviem z coho.zapal v tele nema.dufam ze jej to prejde.

annie13
24. feb 2010

jamar to som rada ze vsetko o.k. ze si spokojna so starostlivostou a celkovou, ukludnuje to aj nas buduce rodicky 😉
drzim palce nech je malinke cim skor dobre a idete domkov, opatrujte sa 😉

jamar
25. feb 2010

Ahojte kocky,tak my sme od vcera skoncili v detskej nemocnici.Nellke sa zvysili zapalove parametre tak je pod dohladom.teplotu od vcera nemala tak keby mala dobre aj krv mozno tu nestravime dlhy cas.este ze tu maju aj izbu pre mamicky a mozem byt stale s nou.uz pekne papka aj z prsnika aj z flasticky ked odsajem.uz aby sme boli doma.

baby2310
25. feb 2010

pripájam sa, nech to dobre dopadne...nie je to tragédia, my sme tiež skončili v nemocnici a mali sme vážnejšie problémy a zvládli sme to, v nemocnici sa o vás výborne postarajú, ja som na tej izbe strávila týždeň...a bolo mi to výborne....konečne psychický relax po pôrodnici...nech to tam odsledujú, vyliečia bambuľku a neboj, ani sa nenazdáš a budete domka 😉 😉 😉

michalag
25. feb 2010

jani, myslime na vas aspon ste pod kontrolou ale dufam ze tam nebudete musiet stravit dlhsi cas, hlavne nech ste uz oki a mozete byt uz domka 😉 🙂 , v nemocke sme boli aj my ale az ked bol Sami vacsi (2,5 mesiaca), no ja som spokojna nebola, teda hlavne so sestrickami 😒 😠 , no ale aspon mozes byt s Nelkou 🙂

jamar
25. feb 2010

Dakujem baby.dnes ma dr.potesila pretoze vraj ked budu dnesne odbery ok mozme ist zajtra domov.nie je to asi nic vazne,len ma dost vystrasili na novorodeneckom,lebo dr.prisla za mnou s tym ze mala ma zapal a asi su to ladviny,tak som sa dost bala aby ich nemala nejako poskodene a mozno to bolo od nej len zle podane.podla detskej lekarky to nie je nic vazne len je na plzorovani.vsetko mi pekne vysvetli ked sa pytam a upokoji.Tak dufam ze vysledky budu dobre a zajtra uz budeme spinkat doma v postielke

baby2310
25. feb 2010

ako som písala, psychická úľava v nemocnici, presne aj mne to doktorka na novorodeneckom podala veľmi hnusne, opísala to ako niečo strašné, nič nevysvetľovala... ☹ len mna nechali trápiť v pôrodnici skoro týždeň, až potom ma poslali do nemocnice.... nuž ale stres spravil svoje, takže mliečko už nikdy poriadne neprišlo... 😢 😢 😢
tak nech dobre dopadnú 😉
miška...tam kde si bola ty s drobcom je úplne iný prístup, ja som bola v 4.mesiacoch a tiež nič moc, ale na oddelení novorodencov je to super 😅

baby2310
26. feb 2010

babuľky, poraďte, aké konkrétne veci si balíte pre bábätko, ked pôjdete domkov??? 😖 ja len kombinujem a už mám z toho taký zmätok, že neviem.... ☹ chcem to pripraviť manželovi tak, aby len schytil tašku a nemusel rozmýšľať, ktoré veci má zobrať 😝 a tiež nechcem nabrať veľa vecí, nech si v pôrodnici nemyslia, že som psycho 😵 😵 😵

annie13
26. feb 2010

baby
mame kosielku tu prekladaciu ze na hrudi ma 2 vrstvy a zapina sa to na cvocky pod obidvomi pazuškami
na to dupacky klasicke rozopinacie medzi nozikami ak sa cestou stavime u Dr.
ponoztičky
latkovu plienku + poštolkove nohavicky + jednorazova plienka
kabatik na gombičky ten pojde na dupacky
ciapocka + rukavicky tie tenucke proti poskrabaniu

pre istotu som tam hodila aj overal je to taky jemny z fleece
vsetko je biele so slonikom
zavinovacka, deka, prenosna taska to ma MM pochystane
vošlo mi to do tej tašky čo je pri kočíku

jamar
26. feb 2010

Ahojte kočky,
tak mi už sme konečne doma. Dala som aj dve fotky do albumu. 🙂 Nastastie vysledky boli vporiadku, malicka je zdrava. Pekne papka a dokaze ma dobre vystavit. Nema rada kupanie.
Inac na porodnici je teraz strasne vela maminiek, asi 16. Maju toho velmi vela. Ja som nakoniec aj dobre dopadla, ze som bola v detskej nemocnici, lebo je tam klud a maju cas sa sestricky venovat.
Drzte sa, som zvedava ktora porodi prva.

michalag
26. feb 2010

Ahoj Jani, vitajte doma 🙂 😵 .... malicka je naaadhernaaaaaa 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

michalag
26. feb 2010

Jani a nechces si zmenit pass? 🙂

jamar
27. feb 2010

uz sa stalo 🙂

baby2310
27. feb 2010

jaj bože, to nie je ani pravda, aký zázrak nosíme v sebe...no krásna je princezná.... veru nám majú byť tí muži za čo vďační 😎 😎 😎
nech sa darí, zdravíčko hlavne 😉 a potom dáme info, ked už ani my nebudeme kinderká 😀

baby2310
3. mar 2010

joj no, niečo nové, tie ktoré ste ešte kinderká???
ja už čakám ako na spasenie...bolesti sú, výtok...všetko funguje a stále nišť 😒 😒 😒
v pondelok mám poradnu, tak uvidím, či budem dovtedy v celku...a ak hej, čo mi povie doktorko 😵
trošku obnoviť našu tému, lebo nejak zaostávame 😠 😠 😠

michalag
3. mar 2010

Ivi, uz sa tesim na malicku 🙂 , neboj rozhodne sa prist akurat vtedy ked to budes najmenej cakat 😅 😀

Ja som mala dnes poradnu a CI =1, zatial sme pribrali +9kg a vraj je vsetko v poriadku 🙂 , dalsiu poradnu mame 1.4.10 + krv + ster na streptokoka a uz nam vypisal aj MD od 18.3. 🙂

Ako sa mate?

jani, ako malicka???

jamar
3. mar 2010

ahojte baby,

malicka sa ma super, ako inac. Len my sme zniceni 🙂 Ale uz si na seba zvykame. Prve tri dni doma boli plne nervov a stresov z unavy. Neslo mi kojenie, malicka pri nom zaspavala, nepapala vela, ja som mala malo mliecka, boleli ma bradavky, ktore mi totalne rozkusala. Uz som povedala ze dalsie dieta nikdy. Bola som v riadnom strese, pretoze mala stale plakala a ja ked som vedela ze by sa uz uz mala zobudit a ja zas budem musiet krmit tak sa mi zvysil hned tlak. K tomu este mala koliku, bolelo ju brusko, straaasne plakala a ja som uz nevedela co mam robit, tak som to ventilovala tym, ze som bola neprijemna....Cisty blazinec.
Ale v pondelok ju manzel naucil na cumlik a tym sa mi vsetky problemy vyriesili. Nemusela som ju mat stale na prsniku, napapa sa, a ked je nepokojna da sa jej cumlik a pri nom zaspi. Bradavky sa uz hoja a naucila sa asi kvoli cumliku lepsie prisat a nehryzie ich tolko. teraz si kojenie celkom uzivam, pretoze ked sa prisaje nevidim uz vsetkych svatych. Len mam pocit ze mam malo mliecka. Uzivam aj homeo, pijem vela, a aj cajik pre kojace zeny som si kupila. Dufam, ze mliecko nestratim, hlavne teraz ked uz som sa naucila co a ako. Museli sme si na seba len zvyknut, aj v nemocnici hovorili ze prvy mesiac je najtazsi. U mna to boli prve tri dni doma. A este sme mali aj dost navstev, tak som nemohla oddychovat ked mala spala. Dnes sme boli prvykrat vonku, ale kocikovali sme len na terase. Uz sa tesim ako budeme kocikovat po ulici, je krasne pocasie.

Ivka, este tyzden podrz a potom nech si to mala babulka nasmeruje smerom dole. 🙂 Mne zatka odisla v den porodu. Bolesti prisli par hodin pred porodom.
Inac neviem ci uz nahodou nie je annie maminka. V marcovkach pisala, ze sa citi zle tak dufam ze isla do nemocnice.

Miška, ako to rychlo ubehlo. Ved uz zachvilku aj tebe pride babika na svet. Ja som porodila 4dni po tom ako som mala CI 2. A to mi gynekolog povedal, ze do tyzdna neporodim 🙂
Dame stretko potom vsetky...

annie13
3. mar 2010

som tu, bolesti presli, mam hrozny vytok, boli krce, krize ale nic
sla som teda az dnes na odporucanie mojho Dr. objednat sa na CR a primar rozhodol ze nieje nutny, vraj je to asi dievcatko a ma len 2800 g a to sa porodit aj KP, tak teraz neviem bojim sa velmi
neviete ako to je s epiduralkou pri takomto porode, kolko stoji v ZV?

jamar
3. mar 2010

annie epiduralka stoji 3000sk tj. nejakych 100eur. Ale pichnu ti ju len ked bude anesteziolog a tusim len pocas pracovnych dni mimo vikendu.
Co sa tyka prirodzeneho porodu, o primarovi viem, ze preferuje takyto sposob ako CR. 😒 Ale mala je malicka tak by to nemal byt problem. MNe mala isla hlavickou a spolu s plieckom a to mala 3600g. Ani som o tom nevedela az na druhy den mi to primar povedal. Nevedela som ako boli porod tak mi tie bolesti neprisli nejake nezvycajne. Neboj, urcite to zvladnete. A aj tak prinajhorsom ti urobi CR. Drzim palce.

annie13
3. mar 2010

😉 dakujem Jamar
len ma to teraz vystresovalo ale idem mysliet pozitivne a tesit sa na malicku

michalag
7. mar 2010

Ahojte tehulky a mamina 🙂

annie, Ivi este ste 2v1 😕 😕 😕 ??? .... uz to mate fakt za par 🙂

annie, neboj ak malicka nie je velmi velka tak by to malo ist, ale chapem ta ze mas strach ktora z nas by ho nemala

jamar
8. mar 2010

ahojte.

tiez ma zaujima ako napredujete tehulky 🙂
este stale nic? take krasne slnecne pocasie a babikam sa nechce ist na svet? treba im dohovorit. 😀

baby2310
8. mar 2010

no ja ništ 😒 😒 😒 tak len doplnam výbavičku a o chvíľku ma zavalí 😝 😝 😝 ale už som to vzdala, budem len oddane čakať, ked to príde...dnes som si našla krv na papieri a reku výborne, konečne sa hádam ide niečo diať 😅 ibaže krv bola z nesprávnej dierky 😖 čiže hemeroidy sa hlásia ako začína tlačiť na spodok...no mám sa načo tešiť pri pôrode...

michalag
8. mar 2010

Ahojte 🙂

Ivi, snad sa to uz rozbehne, mala si si dat dlhu prechadzku z mesta domov 😅 😀 ale mas krasne brusko 🙂 a uz ti aspon kleslo ci nevies?

Ja som zase pokupila a vytesujem sa z toho a bola som sa dnes aj ostrihat lebo o nejaky ten mesiac uz neviem ci obsedim dlhsie na stolicke a po porode sa tak lahko od malickej asi nedostanem

jamar
8. mar 2010

Ivka o hemoroidoch viem svoje. Po porode som ich mala velmi velke, ale ako odpuchlo sitie tak sa zmensil aj hemoroid. No ja som ich mavala aj pred tehotenstvom. Nic prijemne.
Naozaj treba co najviac chodit, prechadzat sa.
My zajtra mame poradnu s malickou. Trapi nas bolave brusko, malicka sa len puci, nemoze sa vyprdkat a stale placka. Chudatko moje. Uz aby bolo teplo nech mozme vyjst von.

baby2310
8. mar 2010

ved aj ja som bola aj na nechty, upraviť ich, aj u kaderníčky, lebo tiež veru pochybujem, či sa von dostanem 😀 pri prvej babulke som bola rada, že žijem...
ale kde...začína mi 3 milimetre pod prsiami, čiže nič nekleslo...jaj ved ja som dnes mala takú prechádzku že až najprv som zle išla na starý úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, potom na sociálku, potom na dobrý úrad práce no a ešte do banky a po obchodoch...
ja som dokúpila ešte súpravičku na krst a sebe kojacu košieľku

ženy čo s tými hemeroidmi???máte skúsenosť???ja mám riadny strach čo bude pri pôrode, ved mi aj hrubé črevo vyležie 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

jamar
8. mar 2010

Ivka ja pouzivam cipky a masticku Faktu. pekne sa to stiahne. Mala som to veeelmi velke po porode asi ako bobula hrozna toho kupovaneho podlhovasteho. ked som to videla v zrkadle skoro som umrela. POrodna sestricka mi po porode davala cipok aby sa mi to zacalo stahovat. Uplne sa mi to uz asi nikdy nestiahne ale je to mensie, neboli to a nevadi mi to ani pri stolici. No a v buducnosti by som si to chcela ist dat upravit laserom. mam kontakt na nejakeho super dr. v ZH. inac niekomu sa to po porode upravilo uplne. neboj, ked mne nevyliezlo hrube crevo, nevylezie ani tebe. Ja mam uz niekolko rokov dva hemace 😀

michalag
8. mar 2010

baby poradte kde dostat kojace podprdy a nocne kosele (nemusia byt original na kojenie, ale ten styl) za normalnu cenu?

tak ja zatial s hemeroidmi nemam skusenost, tak neporadim

Ivi tak to si mala peknu prechadzku 😝 😀

Jani snad Tamarke rychlo prejde to brusko a budete menej plackat, je to o drzku ked nevies pomoct vlastnemu dietatku ☹

michalag
9. mar 2010

baby ako casto ste chodili na prietoky do nemocnice a boli ste aj na CTG ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre