Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
26. jún 2009

Ani do auta nebol optimálny, tak som si potom ešte dokúpila golfáče Inglesina.
Drobec123: nie všetky kočíky sú pre Teba vyhovujúce.
Záleží od toho,čo s tým kočíkom robíš....kde ho používaš.
To pochopíš až sa budeš potrebovať niekde s dieťaťom aj nákupom dostať, kde budú schody....a ty ho budeš musieť zodvihnúť a niesť.Či ho budeš skladať a rozkladať do auta....či ho vezmete na dovolenku...
aký máte terén, kde budeš s ním denno denne jazdiť.
Aké býva počasie, či máte veterno, prašno, alebo úpek....či tvoje dieťa bude chcieť pozerať na Teba alebo skôr mať výhľad okolo....
Aký má pršiplášť...ako sa dá dať na kočík a zbaliť a mať ho poruke.
Či sa ti hneď nepokazí polohovanie chrbátika na šporťáku,alebo striešky, prípadne nezlomí rúčka- čo je u poľských Roanov, Xlanderov alebo senickej Dema pomerne bežné...
Či chceš s ním korčuľovať a potrebuješ k tomu ručnú brzdu a nafukovacie kolesá.
🙂
to je len v skratke z vlastnej skúsenosti.

gucz
26. jún 2009

tak s tou dema značkou máš úplnu pravdu, pracovala som v obchode, kde demu predávali, i keď na inom oddelení, a tých reklamácií. Švagriná mala demu, a ten kočík po jednom dieťati je tak zničený... no do mesta by som sa s ním ísť hanbila, strašný. A tak isto by som nechcela kočík typu tako, ten čo je ťažký ako tank a aj tak vyzerá 😝

bebel
26. jún 2009

http://www.babybazar.sk/gesslein-future-loop-id...
Mám nejakú českú šatku tuším cca 4,5 m dlhú.....pozriem doma...hodím potom aj nejaké foto do albumu 😉

drobec123
autor
26. jún 2009

bebel, presne si to napisala tak ako som to myslela. ze pre kazdu z nas je dobry iny kocik, je to len otazka toho na co ho chces vyuzivat. ci vela cestujes, ci sportujes a planujes sa tomu venovat dalej atd.
na jedno som teda zabudla, ze samozrejme to zavisi aj od dietata ake je, to co si napisala ty ze maly ta musel cely cas vidiet by mna vobec nenadpalo kedze nemam skusenosti - takze diky.
inak v tej ivanke som pocula ze je fakt dobry a kvalitny obchod. aj ked si myslim ze aj tak kupime nakoniec kocik v rakusku ale vybrat fyzicky si predsa mozem aj tu,nie ? 😉

gucz
26. jún 2009

kočík vyzerá byť celkom fajn, hlavne tie veľké kolieska. Tá šatka nieje náhodou medley (neviem ako sa to presne píše)?

weronikla
26. jún 2009

Ahooojte, zelam krasny den 😀 Sice som nespravila skusku, ale co uz, nespravodlivost je v tomto svete beznaa...
Celkom mi trvalo precitam VAsu 😀 debatu, ale mam to 🙂 Presne podla kriterii, co spominala babel, som kociar vyberala, a preto ten quinny, dufam, ze nebude babatku vadit, ze ma nebude vidiet 😉 Ale chcem aj korculovat a tento kociar sa mi zda na korculovanie uplne fantasticky..
A satku chcem tiez, celkom sa mi to pozdava, uvidiiim... Teraz musim vybavovat svadbu a veruze sa mi do toho nechce :(

dadulka2000
26. jún 2009

ahojte babenky
no ja so satkami skusenost vobec nemam a ani nechcem so seba robit indiansku babicku,.... patrim k tym "sviniam" matkam, co hned od zaciatku naucili dieta na rezim a mali sme klud (alebo sme boli z tych stastnych a bezproblemovych s novonarodeniatkom) 😀 . tym nevravim ze svoju malu nemilujem,... ved hold kazdemu vyhovuje iny system

zdenka73
26. jún 2009

Ahojky! Tak vy už riešiete kočíky? No ja s tým radšej ešte počkám. Po včerajšku som akási bez nálady ☹ , a včera mi bolo po dlhšej dobe hrozne zle aj grcka bola, a dosť ma oči bolia. Len dúfam, že tie tabletky bábätku neublížia. Už nech je 17 aby som si bola istá, a zase v pohode.

dadulka2000
26. jún 2009

zdenka,... isto je babatko v pohode,... neboj moja
zavri oci a spi ak sa ti da, oddychuj
ja idem s malou vonku sa hrat,.... a tak rada by som si lahla a citala
ozaj babky, tie co uz mate deti - vedia uz ze cakate dalsie babatko?? ja som to vcera nejako naznacila Ellie a celkom sa mi zda ze to aj pochopila 😎

k.a.t.k.a.
26. jún 2009

ahojte 😉
dadulka aj ja som si hned od zaciatku naucila dieta na rezim 😎
ja zatial tiez este neriesim kocik, 😝 ja mam napr. zlu skusenost s casualplayom 😝 nikdy v zivote 🙄 asi pojdem smerom bugaboo a alebo quinny
tiez satky nemusim 😝 tiez mi to príde take indianske a ked mam pravdu povedat ani by sa to nehodilo ku mne napr. k opätkom 😀 no proste tymto smerom sa ja uberat určite nebudem, raz som mala malu v babyvaku a som myslela ze prídem o chrbat 😝 MIesto satky mam ja manzela 😀 ten mal bohovu trpezlivost aj pri malej a dokazal ju hinčat na rukach hodiny 😵

k.a.t.k.a.
26. jún 2009

aha a k nafukovacim kolesam 🙄 nic ine som nerobila len pumpovala pri casualplay 🙄

bebel
26. jún 2009

Dadulka už som to tuším písala, Bruno už je jasne oboznámený s tým , čo s so mnou deje- pretože má fetiš na moje brucho...tak som mu musela vysvetliť, že taraz je tam bábätko a nemôže sa mi tak na neho sápať a skákať po mne a pod.A plno kamošiek bolo teraz tehotných, tak vie, že budem "tučná"= bruchaňa 😀
Čo sa týka režimu, sú deti učebnicové, bezproblémové a potom také, ktoré potvrdzujú všetky pravidlá ako ich výnimky. Tou bolo aj moje 1. dieťa, ktoré je dodnes nerežimové a na všetkom sa musíme dohadovať, vyjednávať, pretože niečo ako autorita sa v jeho zaužívaných pojmoch nenachádza .A keď saniekto na neho snaží ísť príkazmi alebo zákazmi bez racionálneho zdôvodnenia len z titulu musíš a basta.....tak je v konflikte. Prvý rok jeho života som sa zaprisáhavala, že až kým nepôjde do školy nebude mať súrodenca.
😎

Katka: ja mám bugaboo 😉 , oceňujem jeho hmotnosť, skladnosť a možnosť naklonenia aj hlbokej vaničky, ak bude 2. bábo tiež grckavé ako Bruno+ k tomu maxi cosi cabriofix s podvozkom zappíku do auta.
Ale ja bugaboo cameĺeon aj všetky quinny majú nafukovacie kolesá...
Na speedym som mala len 1 x defekt za ten pol rok, a pekne ma to vyhodilo z konceptu, lebo som bola vonku a v košíku nákup a spiace dieťa ...šla som s tým kolesom do pneuservisu 😀

andykca
26. jún 2009

bebel dakujem velmi pekne...potom mi pls napis do spravy kontakt budem rada....

jaa idem off...prave som sa dozvedela ze koncim v praci...tak idem domov pa

k.a.t.k.a.
26. jún 2009

boze mne je dnes tak hrozne, mam pocit ze mam strasne nizky tlak, davam si uz druhu kavu .. toci sa mi hlava, teplo mi je 😝 uplny des, ma zabije toto počasie asi

bebel hej potrebujem strasne lahky kocik 😀 lebo ja vkuse vykladam a nakladam do auta 😝 teda kazdy den a to pri casualplay bol horor, bol to tažky nemotorny kocik. Ja som ocumovala bugaboo bee ten nema nafukovacie, ale nie je moc vhodny pre novoredenca a dokonca je na strankach SOI ako nebezpecny kocik 😕

dadulka2000
26. jún 2009

katka,... to je super ze aj ty mas podobny nazor,... uz som sa bala ze som "ina" 😀
a uz ste to vasej malej miske povedali ?? (si skoro rovnako velke ako nasa)

k.a.t.k.a.
26. jún 2009

dadulka niečo sme jej už hovorili, ale vobec to nevnima 😅 nevie o čom je reč 😀

suzan280
26. jún 2009

ahojte vsetci! mozem sa pridat?vcera mi zoznamili 2krat,ze nase zlaticko mozem ocakavat4.januara.kto vie mozno sa nam podari aj na silvestra.? prajem vam prijemne a zdrave tehotenstvo!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

suzan280
26. jún 2009

k.a.t.k.a. aj mne je dnes tak blbo. ja mam cely zivot nizky tlak.ale s kavou som zacala len dnes. doteraz som sa bala ze uskodi. 🙄

plivit
26. jún 2009

janka1 dakujem 🙂 a tiez blahozelám 😀 😀 inac som si vcera tiez nebola ista ale spytala som sa kolegyni,že kedy citila pohyby pri druhom a ona mi potvrdila že v 12tt tak som sa potesila ze to je ono

plivit
26. jún 2009

suzan280 vitaj medzi nami 😉

weronikla
26. jún 2009

Andykca, to ma mrzii ☹
Myslim, ze druhorodicky nas tu tyraju spravami o prvych pohyboch, ktorych sa my, prvorodicky, nevieme dockat.... 😝

lili213
26. jún 2009

Ahojte 🙂
ešte stále vám býva zle?, lebo mne áno a už mám strach, že to asi ani neskončí ☹

boncusik
26. jún 2009

ahojte holky,

vy ste sa ale rozpísali 😀 😀 😀

však ked dojdem domov z roboty len 2 hodiny čítam o čom ste diskutovali 😀 😀 😀

ja si myslím že na vybranie kočíka a iných vecičiek už je aj čas, my sme vybrali casualplay a odvtedy si odkladám do prasiatka 2 eurové mince 😝 sna do vianoc našetrím 😵

mne občas býva navono navečer, ale inka sa cítim super, aj ja už chcem vdieiet mimčo, ale musím čakať do 15.07 ☹ ☹ ☹

inak som rada ked diskutujeme napr o tých šatkách ja ako prvomaminka sa neviem zorienvať vo všetkých blbostičkách okolo miminiek a aspon skúsenejšie mi poradia 😅

bebel
26. jún 2009

plivit, príde mi to tiež ako riadne skoro....
ja som bola naštvaná pri Brunovi, keď som mu v 18tt povedala, že cítim pohyby- tak môj vtedajší doky vysmial, že to sú plyny.

cukruska1920
26. jún 2009

Ahojte....sice to uz viete ale chcem sa pochvalit aj ja...kontrola dopadla dobre...babo ma 13,4mm a srdiecko pekne bije a sme 8tt+4dni ...aj mi vybehla slzicka ked som to videla... ak chcete fotka je v albume...

janula.k
26. jún 2009

Cukruska no konecne, uz tu na teba vyckavam cele poobedie 🙂 velmi sa tesim, ze je vsetko v poriadku, aj ked som nic ine necakala 😉 tak uz dufam, nebudes tolko stresovat 😉 😵

cukruska1920
26. jún 2009

janul...no tak to ver ze budem 😀 inak...neni to nejake malinke?

janula.k
26. jún 2009

😀 cukruuuus prestaaaan!! je to presne tolko kolko ma byt! 😵

cukruska1920
26. jún 2009

ja si svihnuta 😀 v albume mam aj fotku... len je rozmazana..som fotila so sestrinym fotakom lebo som u nasich... ja ju odfotim s mojim fotakom ked pridem v nedelu domov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre