Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
10. júl 2009

dobru chud papajucim....
bebel...nooo zhlboka dyychaj 🙂

Petiiii ale ja by som mala byt len v konciacom 12tom a malinke je o tyzden skor....jejda no to som inac zabudla povedat aj mojmu Petovi ze asi budeme rodit skor 😀 ten asi odpadne hehe

olienka12
10. júl 2009

sisi tu to pise uplne bludne teraz som 13 2 tt babatko 12 6tt malo 6,5,od hlavicky po zadocek 😀

olienka12
10. júl 2009

no fajn uz to pise dobre 🙂

bebel
10. júl 2009

Keď sú deti väčšie obvykle to bývajú chlapci 😉
Ja chcem malinkú chutnučkú bábu, tak do 2,8 kg.........nech sa netrápime pri pôrode.8-)
Bruniš bol tabuľkový chlapec 3650 g a 50cm.

sisipetka
10. júl 2009

Oli aha, uz som v obraze...teraz to mas super 😉
Adi, ved prave podla velkosti ti urcil, ze si o tyzden dopredu....
No vidis cukri, uz sa aj usmievas 😉
A pozrime sa na to tak, ked sme sa my rodili, tak ultrazvuk sa nepouzival na urcenie TP, ale posledna ms + prve pohyby...maminy to zvladli a su stastne, ze nas maju 🙂

bebel
10. júl 2009

A z pôrodnice ako jediné bábo odchádzal s váhovým prírastkom...3850 g
On bol prísavník, po bradavke skočil ako piraňa už na pôrodnej sále a o mne všetci tvrdili, že mám miesto mlieka smotanu 🙂 Kým bol kojený , bol riadny Michelinko
Teraz do neho ledva niečo normálne dostanem a hrkoce kosťami...

sisipetka
10. júl 2009

Tak to mal Brunko pekne miery.
Vcera sa jednej kamoske narodil chlapcek, ze 5200 gr a 56 cm - uff riadna robota

andykca
10. júl 2009

bebeeel obeda mi je luto....ale teraz si ma celkom potesila 🙂 no ved nechame sa prekvapkat....no ale ak male bude velke po tatovi taaaaaak to lahky porod nebude 😀

babenky opustam vas..idem urobit vikendove upratovanie...papa a drzte sa 🙂

zdenka73
10. júl 2009

tak ešte som cez obed negrcala. ale dnes som mu zamávala. Vôbec vám nezávidím, tie čo to máte každý deň

janka1
10. júl 2009

bebel no musim ti oponovat , prva bola baba a mala 4kg a 51 cm 😀

sisipetka
10. júl 2009

Adi papa a pekny vikendik 😉
Uff dneska je tu grcajuci dnicek. Ja sice nic, ale ide mi hlavu rozthnut, az sa mi slzy tlacia do oci 😢

bebel
10. júl 2009

Sisipetka: ale to musela mať cukrovku, nie? 5,2 kg nie je normálne 😕

Janka......fakt riadny kusisko baby, prenášala si?

sisipetka
10. júl 2009

bebel praveze jej nic nebolo, akurat ju nechali prenasat....a vraj aj prve malo nieco vyse 4 kg
Jani, tak ta tvoja kocka mala riadne miery 😉

bebel
10. júl 2009

😅 Neviem si predstaviť väčší objem....moja posledná myšlienka pred Brunovým vytlačením bola:" tak toto ma musí roztrhnúť na polky!!!"

bebel
10. júl 2009

Sisipetka a nechali ju rodiť prirodzene? 😲

sisipetka
10. júl 2009

Praveze nemame ziadne dalsie info, len vcera sa maly narodil a uz minuly tyzden, ked mala termin...tak odhad vahy bol 4,4 kg...nechali ju cakat do vcera a potom vyvolavali....avsak to su zatial posledne infosky...

bebel
10. júl 2009

To by som sa čudovala a a tej pôrodnici by som sa vyhýbala na 100 honov- kde rodila?

sisipetka
10. júl 2009

Nie je z BA, ale myslim, ze tu mala dojednaneho porodnika i nemocnicu....ale to su moje posledne chabe informacie. Akurat si myslim, ze s tym babyfriendly hospital, to v poslednej dobe prehanaju a zdaleka to nema nic spolocne s friendly 😖

janka1
10. júl 2009

nie neprenasala som normalne v termine som rodila 😉 a porod bol lahky na 3x potlacenia vysla von, iba tie kontrakcie trvali 16 hodiiin 😒

olienka12
10. júl 2009

dnes je asi nieco vo vzduchu,ked grcajua aj tie,co normalne nie. Mne je riadne zle... a to vecer oslavujem s kamoskami oh 😖

olienka12
10. júl 2009

teraz citam,ze do konca mesiaca by sme mohli vediet,kto byva v brusku 🙂) teda,ked sa nam ukaze 😀

sisipetka
10. júl 2009

A vsetky chcete vediet dopredu, kto byva v brusku?
MM ma presvedcil, ze si to mame nechat ako prekvapenie. Ale ja mu stale hovorim v zenskom rode, tak dufam, ze ked sa narodi chlapcek - tak nebude trpiet stratou muznosti 😉

olienka12
10. júl 2009

no ja kym som nebola tehu tak som nakupovala ruzove, tak snad to nebudem musiet hned aj predat 🙂)) ale modreho mame teraz v rodine habadej,tak problem by nebol 🙂) no pracovny nazov babatka je Ema. A urcite chcem vediet dopredu co to je 🙂)

drobec123
autor
10. júl 2009

petka, tuto obavu mam aj ja 🙂 my sa tiez nasmu drobcovi prihovarama familiarne "Fionka" a minule sme sa smiali ze ked to bude chlap aby ho to neovplyvnilo 😉
janka tie nohavice su fakt suuuuprove ! inak aj som niekde pisala ze druhorodicky maju vacsie brusko a skor, takze aj ked my vas dobiehame, predsa len taketo tehu brusko este nemame 🙂

bebel
10. júl 2009

Sisipetka, ja to xcem vedieť určite.......ale niekedy sa to nedá presne 😎
Olienka, ale kedy najbližšie Ti budú robiť usg?
Mne asi až v 20tt 😀 t.j koncom augusta, začiatkom septembra 😉
Usg sa potom už nerobí pri každej poradni 🙂

olienka12
10. júl 2009

no idem v 16tom tyzdni 28.7. na krv a to mi budu robit urcite aj UTZ moj lekar robi pri kazdej poradni, tak sa tesim,dufam,ze nie predcasne 🙂

sisipetka
10. júl 2009

My mame pracovny nazov "Bobulka", aj ked uz asi taka malicka nie je....ale ostalo jej to 😉
Oli my mame doma same modre veci, takze ak to bude dievca, tak to chvilu v modrom vydrzi a potom dokupime ruzove 😉
Hej v tom 20 tt sa to da zistit a kocky co pojdu na 3D, tak to asi tiez budu mat pekne potvrdene 😉
Kocky idem domenka, vidime sa pondelok - pekny vikendik 😉

olienka12
10. júl 2009

aj tebe pekny vikend 😀

drobec123
autor
10. júl 2009

asi to tu ozije opat vecer, tak si vas docitam mozno cez vikend, mozno az v pondelok. este si tu chvilu posedim, ale musim este zbalit veci, ist po tie marhule do Hlohovca a potom smer vyyyychod !!! prajem vsetkym pekny vikend, najma naguckajte a nech si to mozte uzit aj ked este asi nic necitime ani jedna ze ? 😖
papa

micicici
10. júl 2009

Ahojte tehulky. My nasho drobca volame ze "lentilka" a urcite chceme obaja vediet co to bude, pretoze sa nevieme dockat. Ja velmi krotim svoju nakupovaciu vasen, si predstavte, ze som este nic nekupila, nemam proste nic. Okrem veci, ktore nakupuje moja mamina v Taliansku. Le niektore vecicky su aj na dvoj rocne dietatko, takze nijaka zakladna vybavicka. Chcem preto vediet, co to bude, aby som kupila veci v spravnych farbach 🙂
Ale kazdy mi hovori, ze som opeknela 😕 a ze to bude urcite chlapcek, tak uvidime a nechame sa prekvapit. Inak niekedy davno som bola pri vestcovi a tiez mi povedat, ze nase prve babo bude chlapcek, tak uvidime ci sa trafil...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre