Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
15. júl 2009

ahoj babenky,poviem ám mala som čo robiť kým som si všetko čo som zameškala dočítala nakolko som tu nebola pár dní.Pozerám že vo velkom nakupujete sebe aj mimčám ja si myslím že nám vpohode,ale malé vecičky ešte nenakpujem ved človek ešte fakt nevie čo sa môže stať,dúfam že nič samozrejme.chcem už vidieť maličké ale najbližšie sono je asi len v 20tt že? 23.7.idem na krv a 30.7 do poradne už sa neviem dočkať ozaj a tiež si idem zaobstarat fonendoskop. 😝

miroslava89
15. júl 2009

ives v 20tt je to velke sono🙂

ja idem na sono este skor- ale ja som vynimka mna dr. kontrolu kazde tri tyzdne..

ives77
15. júl 2009

tak to máš mirka fajn aj ja by som to chcela aj každé dva ja neviem prečo ale pri prvom som nebola natolko sralo a namyslela som vkuse na zlé veci či je všetko ok či to donosím či bude zdravé a tak ale pri tomto no hrúza asi mi šibe ☹

eva3107
15. júl 2009

Olienkaa...ja viem mne tiez z toho tepla nie je naj.. 😖
Mam nizky tlak vceta som mala u Dr. 105/55..nie je az taky nizky , ale je..a ja vzdy som mala tlak ukazkovy.. 😒
no ale musime to neako zvladnut. Ja sa tesim na dovolenku...druhy augustovy tyzden..a potom v septembri, ked sa moj manzel vrati z Anglicka...Teraz mi moc chyba... ☹

dorotkaa
15. júl 2009

Baby a kde v SCS nakupujete tehu veci? Ja potrebujem asi najsurnejsie nejake pekne, dobresadnuce rifle, nech stoja co stoja... S ostatnym co mam nakupene si zatial vystacim, mozno zas budem zhanat dalsie vecicky na jesen, zimu...

dorotkaa
15. júl 2009

Nakupy pre nase babo zatial neriesim, clovek nikdy nevie, tak to si nechavam az na neskor... Ale po kocikoch uz na nete poskulujem 🙂 to jedine... Ale len pozeram, nic viac 🙂

roxy_1
15. júl 2009

Ahoj holky tak jsem se vylozene doplazila z masaze,ta byla uzasna,lezela jsem na boku a na brisku si objimala deku v rucniku,na zpusob kojiciho polstare,bylo to fakt super,ale ta cesta domu,mam to od busu kilometr do kopce bez stinu a k tomu je venku 33 stupnu,dosla jsem uplne ruda,musela jsem si dat sprchu a ted je mi hej.... 😅
masaz za to stala,zacnu chodit casteji 😀

evi gratuluji ke kontrole a tesim se na fotecky 😉

eva3107
15. júl 2009

Dakujem Roxy...Ach jaj ako by som si aj ja dala masaz 😉

Ja uz sa pomaly poberam z prace...vonku je take dusno 😝 ..
Tak vam prajem prijemny zvysok dna a zajtra ak sa bude dat pridam fotecku...
Tak zajtra rano..baby 🙂

miroslava89
15. júl 2009

evka v tomto teple ma vela ludi nizky tlak a tehulky este viac 😔

ives mne lekar hovori ze je to normalne kazde tri tyzdne ultrazvuk ale ja mam tiez stale strach ze nieco nieje v poriadku 😔 ale to je tym ze sa o nase babetka bojime..

roxy takze masaz bola dobra?🙂 si ma inspirovala asi zacnem chodit aj ja🙂

roxy_1
15. júl 2009

mirka zajdi urcite je to super,ke kamaradce chodi spousta tehulek i na masaze nohou,kdyz jim otekaji...ja budu chodit asi kazdy mesic...je to super pocit,kor ty mas dvojitou zatez tak urcite bez 😅

miroslava89
15. júl 2009

roxy ja som o tom uz rozmyslala davnejsie ale nejako sa mi do toho nehcelo 😅 zajtra sa budem musiet po nejakych masazach u nas poobzerat...

boncusik
15. júl 2009

ahojte holky,

holkám gratulujem k uspešným kontrolám 😅

mirka uplne chápem ako sa cíti tvoja sestra po enšpešnom iVF ja som si to prežila 5x , je to hrozné ☹ ale povzbud ju nech sa nevzdáva raz sa jej to určite podarí 🙂

moja dnešná kontrola dodpal na jednotku, mimčoje nááááááááááááááádhernéééééééééééééééééé 😀 😀 😀
pohlavie si Dr ešte netrufol odhadnút ale nevadi hlavneže je zdravé 🙂

dnes mi brali AFP, mám dporučené aj amniocentézu ale odmietla som ju je tam 1% riziko potratu a o riksovat nechcem tak mám žiadanku na morfologický UZV či tam nieje nejaká vývojová vada
dalej mám zakázané sa kúpat ☹ ☹ ☹ sex podla doktora ja nie ale manžel može 😠
a ked som sa psýtalana cviy pánvovéhodna že nač mi to bude ked budem aj tak rodit cisarákom - no dne ma nepotešil ale hlave že mimčo je v poriadku 😀 😀 😀 😀 😀

roxy_1
15. júl 2009

boncusik taky gratuluji k uspesne kontrole,jinak zakazne koupat to znamena v bazenech nebo ve vane???a co to ma znamenat s tym manzelem ze on muze a ty ne,to je mi teda komentar od doktora...

boncusik
15. júl 2009

roxy,

ja sa hned od začiatku tehu iba sprchujem kvoli prevencíí infekcie.
a na kupanie som sa ho pýtala v bazéne aj som mu popísala jak je vzorne o bazén postarané, čistá voda a nepovolil tiež kvoli infekcíí
inak tááááááááááááááááááááááák by som sa vykúpala v bazéne ☹

ives77
15. júl 2009

baby mám na vás takú intýmnu otázku,normálne máte sex so svjimi polovičkami?lebo všade sa píše,že to je normálne,aj počas tehotenstva,ale ja sa ajtak trochu bojím.

weronyca
15. júl 2009

Ahojte kocky viete prosim niektora pomoct? robim v banke, kde nam momentalne zmenili pracovnu dobu na 11 hodin denne a kazdu druhu sobotu v praci.. Hodinovo to nevychadza ale zatial s tym nemienia nic robit.. Za cely den nemam cas ist niekedy ani na obed, ani na wc, nieto sa este napit.. Pripaam si ako stroj .. Som zufala,mam stale tocaky, byva mi zle a len co pridem do prace je mi do placu.. Cela rodina je zo mna hotova.. Rozmyslala som ze lekara poziadam o rizikove ale neviem ci je to v takomto pripade mozne.. 2kolegyne uz potratili.. Do toho vcera este aj prepad u nas na pobocke... som na nervy..som este len v 14tt..

ives77 u nas je to teraz dokonca po sexualnej stranke este lepsie 😉

ives77
15. júl 2009

weronyka 🙂 to mi povedalo vela kočiek ale mám strach či mu neublížime,lebo moja polovička nevie byť nežná ak chápeš,proste sme boli vždy tak trochu divokejší,takže sex ano ale len tak normál hej?

weronyca
15. júl 2009

pravdupovediac u nas je to tiez divoke.. Ked som sa lekara pytala ci sex mozem mat povedal ze teraz uz mozem mat bez obav..samozrejme treba davat pozor..ale ze velakrat je to pre zenu aj velmi prijemne a zdrave....takze pokial nevysite na lustry tak by som sa nebala...

asi by som sa skor bala uz v pokrocilom stadiu aby to nevyvolalo predcasny porod..

takze sup sup pod perinky 😉

ives77
15. júl 2009

weronyca dakujem 😝 hned ako dojde moja polovička mu toto ukážem a určite bude rád,že nemusíme mať strach. no a potom pojdeme pod tie perinky ha 😅

weronyca
15. júl 2009

prijemnu zabavu 😀

Inak vidim ze mame termin priblizne rovnako.... Uz ti narastloa aspon troska brusko??? Lebo mne vobec...A som z toho nestastna

mija777
15. júl 2009

Ahojteee,tak zase som tu po dlhsej dobe 😉 Ako sa mate,ako tehulkujete?Ja dobre..az na toto teplo...Mne uz brusko trosku vykuka 🙂 Dnes ma pichalo v okoli pupka ale to je vraj z toho,ze rastieme.Aj niektora z vas to uz citila?Mne pupok aj trochu stmavol 🙂 ale na nete som nasla,ze to je bezne 🙂

boncusik
15. júl 2009

weronyca

to je vydieranie v robote 😠 , ja by som to neriskovala a išla na Pn pekne Dr. vysvetlila čo sa jedná a hotovo to musí uznat 😉

ives77
15. júl 2009

vieš čo wer,ja mám už bruško dosť vonku a pribrala som 3kg,ale pri Filipkovy som už mala v tomto tt raz také bruško a navrch 9kg a ked som šla rodiť som mala navrch 32kg super čo? bola som ako slonie mláda a trvalo mi 4roky kým som to schudla ,takže teraz ma teší,že to ide takto pekne pomaly,teda aspon zatial,ozaj a termín mám 14.1.na mamkyne narodky ty máš kedy?

weronyca
15. júl 2009

tu mi to vyslo 14.1. ale inak mi lekar vypocital 17... U mna este ani chyru ani slichu po brusku ..i ked rano vobec nic a ku veceru mi trocha vybehne akoby som bola poriadne najedena..Jem este viac ako som jedla predtym a pritom som schudla 3 kg..

Aj ja uz chcem byt pupkana ..tesim sa na brusko 😉

roxy_1
15. júl 2009

weronyca ja souhlasim s boncusikem,domluv se s dr. a ja myslim ze to pochopi. 😉

ives muj je taky naruzivy a nejlepe by mel sex kazdy den,jenze ja zase ne ale normalne sexujeme,ja myslim ze pokud to doktor vylozene nezakaze tak proc ne 🙂

weronyca
15. júl 2009

BONCUSIK a myslis ze budem musiet lekara podplatit?? 😎 Ja som povedala ze radsej budem chodit len 2 hod.denne von,ale lepsie ako v praci... I ked som pocula ze sa da poziadat aj o neobmedzene vychadzky..a tehulky vraj zo socialky nekontroluju? to sa mi nechce verit..

roxy_1
15. júl 2009

weronyca ja jsem na NP a neomezene vychazky ti vystavi gynekolog,ja mam neschopenku od obvodniho a ten me jen prevedl ke gynde tim ze vypsal nejake papiry,ale zapomela jsem se ja blbka zeptat na gynde zda by me napsali vychazky neomezene,zatim mam jen od 14-18 hodiny ale za tu dobu co jsem doma mi (tuk tuk) zadna kontrola nedosla,a to jsem vecne pryc... 😝

ives77
15. júl 2009

wery,pokial máš normálneho lekára tak ta vypíše na PN bez problémou,len mu vysvetli čo a ako v práci a že tým trpíš lebo sa trápiš a jednoduch mu povec že je toho nateba vela a že to jednoducho nevládzeš ,ja som na PN od 8tt

boncusik
15. júl 2009

weronika
zajdi si najskor za gynekologom vysvetli ako to v robote je, pridaj točenie hlavy, závrate, pocit na odpadnutie - musí to pochopit, ak nie , chod za obdvodným popíš svoju situáciu, normálny lekár ta pochopí a vypíše pN to je jedno či gynekolog alebo obvodný 😉

kontroly zo sociáky chodia ale ka budeš mat vychádzky je to v pohode a keby si niekedy aj nebola doma vždy sa to nejako dá zahmliet že si bola u lekára, oni ti nechajú v schránke že boli u teba a máš na sociálku napísať prečo si nebola doma.

boncusik
15. júl 2009

ja som zatial pribrala 2kg a bruško mám ráno ploché a večer náááááádherne vypuklé - aj ne sa to páci , je to také tehukovské ale dosť som zhrubla v páse neoblečiem žiadne nohavice iba bedráče ledva ledva 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre