Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

drobec123
autor
22. júl 2009

peti, super ! tak tam vybehnem a budem vas informovat. popr. sa po ceste z prace zastavim v bille na bajkalskej predsa len je o dost vacsia ako tu v meste.
mirka, drz sa a pokial nemas vysledky z amnio tak bud kludna ak sa to da !

nedockava4
22. júl 2009

sisi, dada....no, v banke...mala som dobu urcitu do 30.6....ale na zaciatku juna mi riaditel povedal, ze budem mat znova dobu urcitu do konca decembra, ale nedal mi to podpisat...ja som isla na PN, lebo mi bolo zle a mala som nizky tlak, tak som uz nevladala ani pozerat na vsetkych ludi v banke...
Na nete som vycitala, ze ak zamestnanec dalej vykonava pracu po skonceni doby urcitej, tak ma automaticky zo zakona dobu neurcitu, aj ked nic nepodpisal.
Tak som teraz zmätena....co mam robit?

zucana
22. júl 2009

miri drzim palceky neboj vsetko dobre dopadne...

sisipetka
22. júl 2009

nedockava, nevyznam sa moc v zakonoch ... ale ked si na PN, tak by si mal byt v ochrannej lehote az pokial nenastupis do prace..avsak naozaj to moze byt inac pri dobe urcitej...

zucana
22. júl 2009

miri a sorry za otazku ja som moc nesledovala tvoj pribeh...ale mala si zle triple testy...robili ti tiez NT s krvou na HCG a PAPAA-A? tie si mala ok? inak verim ze bude vsetko ok ...ved tolkym to zle povychadzalo a na amnio bolo vsetko ok...

nedockava4
22. júl 2009

sisi....ani ja sa v tom nevyznam...len som si troska citala zakon, co je na nete...ale uz je mi to jedno....

sisipetka
22. júl 2009

Nedockava, hlavne ze je mimi ok 😉 ...a tomu zamestnavatelovi posielam kopacku 😀

nedockava4
22. júl 2009

sisi..vies, co?...tu banku mi bol cert dlzen....nadcasy ti nepreplatia...zodpovednost mas neskutocnu....ty si ta, na koho pride klient vrieskat....no, uvidime...idem volat do BA, nech mi povedia, co vlastne so mnou je...
Lebo ak som skoncila 30.6. tak uz som davno mala byt nahlasena na urade prace, vsak?

bekulkamama
22. júl 2009

ahoj holky, mám termín 15.1. tak sem jdu kuknout na stejně staré těhulky 🙂
jsem Radka a jsem z Olomouce, jestli můžu ráda trochu pokecám o aktuálních věcech nebo si vás trochu počtu 🙂

zdenka73
22. júl 2009

Ahojte! Ako sa máte? Baby merala som bruško a od minulého týždňa narástlo o 3 cm. Meriate aj vy?

sisipetka
22. júl 2009

Nedockava, ak si na PN este pred 30.6., tak si vlastne stale v pracovnom pomere, az pokial nebudes mat ukoncenu PN...ale nechcem zavadzat...mozno ostatne kocky budu vediet poradit viac.
Radka vitaj 😉

nedockava4
22. júl 2009

sisi....aj ja som si myslela, ale vraj na dobu urcitu to neplati...tak neviem :o(

bekulkamama
22. júl 2009

nedockava: nevím přesně o co tu jde ale na řad práce se hlásíš ty sama ihned po skončení PP, i když jsi na PN (ochranná výpovědní lhůta po skončení prac. poměru) nahlásit se je tvá povinnost, zaměstnavatel hradí 14 dní neschopenky jen mimo první 3 dny a to ještě jen pracovní dny pak tě předá na socku, ty sama se hlásíš na pracák a to do 8 dnů od skončení myslím....

dadulka2000
22. júl 2009

nedockava,.... nemate tam nejake "odborove" zvazy - na ochranu zamestanvatela,... mozno tie ti mozu poradit.
ja sa v tom nevyznam
aj tu v uk teraz zistujem kolko mam dovolenky - za statne sviatky, chcem si dovcu vybrat pred nastupom na matersku. rodim v januari, ale s dovolenkami chcem zacat matersku az vo ferbuari, tak snad to bude ok. 😎
radka - vitaj medzi nami 😉

sisipetka
22. júl 2009

Nedockava, hmm aj som si myslela, ze to bude asi inac ako pri normalnom pracovnom pomere. A ked pojdes na urad prace, tak je to ok, akurat si musis doplatit tych par dni zdravotnej poistky, co si vlastne nezamestnana a nie na urade prace...no ale hlavu hore, nech mimi nie je smutne 😉

nedockava4
22. júl 2009

tehulky, dakujem :o)
Nie som smutna, len mi to pride take zvlastne...raz hovoria, ze aj ustna dohoda je dohoda a vzapäti sa po mesiaci spamätaju a povedia, ze uz tam nepracujem...to sa mi zda dost zvlastne

dorotkaa
22. júl 2009

Caute baby, prave som dopila 1,5 litrovy aloe vera drink, ked mi kolegyna zahlasila, ze tehotne by aloe pit nemali, lebo by mohli poradit. Uz ste sa s tym stretli? Ale snad mi to nic nespravi, ved to obsahuje len 30% aloe vera, podla mna zakazane su asi tie silnejsie koncentracie... Co myslite???

nedockava4
22. júl 2009

dorotka...tak to neviem, ja som pocula, ze ani nestea zeleny caj sa nesmie...a ja ho pijem, lebo mineralka mi uz nechuti

dorotkaa
22. júl 2009

by mohli potratit som chcela napisat...

marushka
22. júl 2009

ajojte 🙂 😉 🙂 tak ja mám po AFP odbere, výsledky budúci štvrtok 😉 tak držte palečky, hm?

Zdenka ja som si bruško zmerala prvý krát včera, tuším ma Janka tuto navnadila, tak dám vedieť budúci týždeň ako rastieme 🙂

nedockava - napíšem ti info o chvíľku,moja teta tieto zákony pozná do detailu,ja som z tej tvojej správy mimo, toto fakt nechápem...a tebe prešla akože doba skúšobná, potom aj určitá a zase ti to vrátili na určitú, áno? napíš, nech viem tú postupnosť... 😉 ☹

nedockava4
22. júl 2009

marushka - napisem ti IP

bebel
22. júl 2009

Dorotka s tým Aloe je to riadna blbosť 😎

nedockava máš IP..ja som personalista...pýtaj sa.

zdenka73
22. júl 2009

marushka veru aj mňa navnadila Janka a minulý týždeň som začala merať.

olienka12
22. júl 2009

bebel, laser malokedy zaberie,este ju moze dat do pohybu. Mne do inej co som mala po ockovani pichali cosi a ona splasla,len neviem,ci mi to budu moct pichnut teraz..... ale ta jazva rastie a boli,tak snad budu moct.zajtra idem rano na chirurgiu,tak som zvedava

drobec123
autor
22. júl 2009

ahojte, nedockava - ja si myslim ze ked ti skoncila doba urcita a nedostala si dalsiu zmluvu tak sa ti prac. pomer skoncil. tam ziadne PN nepomoze. asi si mala bojovat o podpisanie novej zmluvy este v juni na papieri a nielen ustnu dohodu. ale mozno to je inaksie .....
dorotka co sa tyka aloe - je blbost aby sa ti nieco stalo ked si to vypila. ale je pravda ze by sa aloe nemala pit vo vacsej miere - cize urcite to nepi kazdy den. rovnako to je s bylinkami, tiez si raz za cas spravim zeleny caj alebo bylinkovy, ale nie kazdy den.

bebel
22. júl 2009

Mirka, je mi to ľúto.....buď silná.
Nádej umiera posledná. ☹

olienka12
22. júl 2009

evi neviem,este som ich nehladala, ja si davam obycajny,ked sa spravne zavediet,tak nema sancu nasat vodu 🙂 ale mozes skusit zdravotnicke potreby pri Frantiskanskom kostole na Slovenskej 😉

bebel
22. júl 2009

Oli, ale pozor telo sa vtehu správa úplne inak.
Ja nemám sklon ku keloidom...ale hentá predpôrodná akcia na natiahnutej koži na chrbte v lete mi jazvu úplne zdegenerovala.
Možno pôjdem nakonjec na plastiku 😀

olienka12
22. júl 2009

Evi,takze kedy mas termin? inak blahozelam ku kontrole so super vysledkom 😀

bebel
22. júl 2009

Drobec vidím, že si 1ná v obraze, v oblasti Zákonníka práce. Bohužiaľ je to tak.
Paragraf 71 a skúšobná doba sú fantastické nástroje v čase redukcie nákladov.
U nás má každý 1 ZC prvý rok dobu určitú aj 3 mesačnú sk. dobu.
A reálne nimi operujeme. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre