Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
23. júl 2009

ahojte baby
u nás je hneď od rána také horko 😝 😝 😝 😖 , celý deň budem zalezená vnútri asi. U nás kupko nehrozí, MM spí po nočnej, na obed zasa frčí do práce, teda hneď ako sa vyspí chúďa. A ja keď si predstavím, že by som sa trepala s malou autobusom od nás do Trnavy.... ten vydýchaný vzduch, horko a spotený ľudia v buse 😝 , to radšej budem doma. A v TT ani nie sú také kúpaliská, kde by ma to lákalo, nikde tieň... no otras. Mne je na slnku po chvíli zle, začne ma bolieť hlava a som hotová, a to sa aj nalievam vodou, ale nepomáha mi to.

so spaním problém nemám, kľudne spím aj na bruchu, ale aj tak sa väčšinou uložím na boku.

bebel
23. júl 2009

Marush: Ešte som nepočula o nikom, kto sa okúpal a mal z toho hepatitídu 😎 ....črevnú virózu a žltačku môžeš chytiť hocikde aj na wc v reštike.
V17tt už je prakticky všetko podstatné vyvinuté... a len to rastie.

bebel
23. júl 2009

Aneska a v akom pomere?

aneska
23. júl 2009

1:9 dosť vysoké riziko

gucz
23. júl 2009

aneska ja by som asi na to amnio šla

miroslava89
23. júl 2009

gucz tak je asi na celom slovensku dneska- na nevydrzanie 😒 treba zaliezt niekde do chladku a oddychovat🙂

aneska ake mas vysledky?

miroslava89
23. júl 2009

aneska skus si dat zopakovat tripple testy a rozhodnes sa podla druhych vysledkov..tripple testy vedia byt niekedy riadne skreslene 😔

gucz
23. júl 2009

mirka máš pravdu. Bývam v byte bez balkónu, okolie bytovky ešte nieje upravené, žiadne stromy tu nemáme, takže žiadny tieň, v dedine nieje ani parčík, alebo aspoň niečo podobné, tak sa mi ani von nechce. Navyše obe (ja aj malá )sme bledule, tak sa silnému slniečku vyhýbame. A ty ako? máš tam na izbe príjemne? myslím teplotu? Ja keď som porodila malú, boli vtedy 40stupňové horúčavy a v pôrodnici som s ňou bola tri týždne. Izbu sme mali ako skleník, bolo to tam desné....

aneska
23. júl 2009

pýtala som sa doktora či mi nemôžu zopakovať tripple test, ale on povedal že mi určite výjde iný výsledok, ale ak mi aj výde 1:50 tak to bude málo. No a na ultrazvuku sú dva markery ktoré by mohli naznačovať downov syndóm, ale aj nemusia. Najlepšie je, že som sa dočítala že aj amnio nemusí výsť presne.

gucz
23. júl 2009

aneska žiadny test nieje na 100%.... ono sama sa musíš rozhodnúť čo a ako. Dal Ti lekár aj nejaký čas na rozmyslenie?

dorotkaa
23. júl 2009

Aneska... Ja by som necakala na druhe tripple testy, ale urcite isla na amnio... Mam s tym vlastne skusenosti, ak chces napis IP. Ale je to hlavne na tvojom rozhodnuti, ak chces dieta za kazdu cenu, aj postihnute, tak ti je amnio zbytocna, ale ak chces zdrave dieta, urcite odporucam amnio.

aneska
23. júl 2009

ja som sa na amnio už objednala, ale mám tam ísť až v stredu tak ešte nad tým rozmýšľam či to nezruším. Dieťatko si tak či tak chceme nechať, ale chcem vedieť na čom sme. Bojím sa však, či sa nemôže niečo po odbere vody stať. Bojím sa aj bolesti. 😒

marushka
23. júl 2009

hm, aneska, to je mi ľúto... ☹ a viem si predstaviť, že si hotová, už to ktosi na predch.stránkach písal , ako to s tými tripple testami je...mrkni stránky dozadu..ja čakám na výsledky do štvrtku...

Len pre info: moja sestra mala pri druhom tehotenstve veľmi zlé výsledky, vzhľadom na to, že je v danej krajine prenatálna starostlivosť stále asi na úrovni 15. storočia a prípadné interrupcie ilegálne z akéhokoľvek dôvodu , riešili sme jej výsledky na Slovensku...Ona bola ale rozhodnutá, za každých okolností si mimi nechať, nakoniec nepodstúpila ani amnio, po príchode na Slovensko, bolo aj tak neskoro...Neskôr ale morfologické vyšetrenie ukázalo, že aj napriek zlým tripple je mimi v poriadku!!! dnes je na svete zdravý, krásny chlapček!!!

Aneska, poznám aj vo svojom okolí niekoľko prípadov ako tento tvoj. Amniocentéza ukázala, že je všetko v poriadku. Dokonca mám aj známu, ktorej aj amnio ukázalo, že bábo asi bude postihnuté a narodilo sa ok.... 🙂

Ale ja osobne, by som pre pokoj a vnútorné uspokojenie na amnio asi šla! nech ste na čistom, aj keď zrejme nič nie je 100%né...

držím naozaj palečky a želám veľa síl 😉 😉 😉

eva3107
23. júl 2009

Nooo ☹ ..Mirka Aneska...nezvidim vam...budem drzat palce 😔

marushka
23. júl 2009

bebel - ale veď to, že mám na mysli inú krajinu a nie zrovna kúpanie 😀 😀 😀

aneska
23. júl 2009

Ďakujem.

gucz
23. júl 2009

inak tiež viem o prípade, kedy výsledky vyšli zle a Afp robili znova. Moja mama keď čakala brata (teraz má 17), tak jej zle vypísali žiadanku, teda nepresne jej tam napísali týždeň tehu a tiež jej potom vyšli strašné výsledky. Tak jej afp robili znovu a už to bolo v pohode. A brácho je zdravý

dadulka2000
23. júl 2009

marushka ak sa mozem spytat, v akej krajine je/ bola tvoja segra?? 🙂

dik moc za ochotu pomoct so segedinskym,.... ak mate niektora cas, kludne mi mozte postup napisat,... vytlacim si ho a budem kuchtit zajtra (mam volno v praci,... tak bude casu na experimentovanie 🙂 )

gucz
23. júl 2009

dadulka napríklad http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14636
je ich tam viac

miroslava89
23. júl 2009

aneska alebo sa este skus objednat na 4D ultrazvuk tam uvidia vsetko lepsie...ja ta chapem velmi dobre co prezivas,, nam vyslo pri prvych tripple testoch riziko 1:5

gucz ja mam na izbe prijemne da sa to celkom dobre vydrzat🙂ale tak radsej by som bola niekde pri vode ako tu..

gucz
23. júl 2009
weronikla
23. júl 2009

AHojte,
Aneska, Mirka, silno Vam drzim vsetky palce, snazte sa mysliet pozitivne, i ked je to asi tazke 😔
JA osobne tie tepla znasam velmi zle, nie je to bohvieco 😒 Takze pracujem mimo obeda ak sa da... A na kupanie nemam cas ani mysliet momentalne a v tych horucavach ma nelaka vobec vyjst von, jedine vecer 🙂
Ja este triple testy nemam, na druhu cast krvych odberov idem v utorok, takze potom az v auguste budem vediet. Ale NT mi vyslo 1,3 mm.

nedockava4
23. júl 2009

Mirka...a v ktorej nemocnici si?

gucz
23. júl 2009

miroslava to je jasné, že by si bola radšej niekde idne.... ale zasa čo maminka neurobí pre svoje detičky, že? Len pekne ležkaj a odpočívaj. Nemáš na izbe telku?

dadulka2000
23. júl 2009

gucz idem kuknut,.... dakujem 🙂
dufam ze to bude jedle

miroslava89
23. júl 2009

gucz mne ani telku netreba mam pri sebe notebook vo velkom komunikujem s vami a so sestrou tak mi pomalicky ubieha den..

gucz
23. júl 2009

🙂 , ide aj ja dačo uvariť k obedu, malá zaspala, tak mám chvíľu kľud. a ešte musím vytiahnuť a povešať prádlo, tak nakúknem neskôr, zatiaľ papa

marushka
23. júl 2009

dadulka,poslala som ti IP s receptom po mojom 🙂 😉 🙂

miroslava89
23. júl 2009

mne obedik donesie svokra z domu..akosi nemocnicnej strave neverim..

eva3107
23. júl 2009

bude dadulka neboj
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre