Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
6. aug 2009

ahoj žienky
malá je uložená spinkať, tak idem dočítať

weronyca
6. aug 2009

my sme tusim vsetky dake ubolene 😒

weronyca
6. aug 2009

no vies nie som zvyknuta ,ze by ma doteraz nieco bolelo ..ved ja obcas aj zabudam ze som tehotna 😖

grelu
6. aug 2009

nj...dufam, ze to bude tym 🙂)

grelu
6. aug 2009

no ved praveze ani mna dokopy nic nebolelo, len v poslednych dnoch...take predkramove stavy 🙂)...nie je to nic nevydrzatelne, ale otravuje to .-)))

gucz
6. aug 2009

tá bolesť krížov a panvy je normálna, to sa rozťahujú kosti. Pri malej ma niekedy bolelo až neznesiteľne, aj mi pukalo v pravom bedrovom kĺbe, ale tak, že som niekedy normálne nemohla dobre chodiť. Po pôrode to prejde. Teraz ma zatiaľ nebolí nič, možno že telo je už od prvého tehu pripravené. Inak mne nejak za posledné dni rýchlo vyhuplo bruško, dlho dlho nič a teraz vyzerám ako vorvaň 😀 😀 😀 .

roxy je mi ľúto že Ti býva zle. Mne už hodne dlho nebolo, no a včera v aute.... som si myslela že povraciam všetko naokolo.... ale podarilo sa mi to rozdýchať. Aj dnes ráno mi zostalo zle, ale rýchlo som si dala rohlík a prešlo to.

weronyca
6. aug 2009

grelu presne tak otravuje, a pokial tak ako ja , si cakas bejby po prvykrat, nevies co mozes ocakavat. Este ze vas tu mam 😉

grelu
6. aug 2009

kedy sa zacina roztahovat panva?...nie je to este skoro?

grelu
6. aug 2009

weronyca 🙂))...nj...a mam pocit, ze riesim zbytocne niektore veci 🙂))

gucz
6. aug 2009

grelu ono sa to rozťahuje postupne pomaličky stále, teda aspoň ja si to myslím.

weronyca
6. aug 2009

jeeeej grelu inak ty mas mat priblizne termin tak ako ti to vyslo? lebo vyslo na MK inak ale inak by som mala rodit 17.1 🙂

grelu
6. aug 2009

weronyca...nj...ja som si uz dnes pocitala, ked ypojdem na matersku :D...strasne sa mi nechce sediet v robote 😢

mne MK vypocital na 17.1., v knizke mam 20.1., ale myslim, ze to bude skor 🙂...krpec je o par dni vacsi ako podla PM 🙂

grelu
6. aug 2009

ono tie terminy podla mna len take priblizne :D

weronyca
6. aug 2009

a ty byvas v BA? stiahni nohy a rod 17teho 😀

grelu
6. aug 2009

gucz...diky 🙂)...ako som si na to spomenula, tak ma zacali boliet bedrove klby :D:D:D

gucz
6. aug 2009

tak už ma radšej nečítaj 😀 😀 😀 , ale nie

grelu
6. aug 2009

weronyca :D...jj...chystam sa na antolsku 🙂)...rezervujeme si izbu? :D
...myslim, ze termin si zvoli asi krpec 🙂...inak mna sa dnes snivalo, ze som mala 2 synov a plakala som, ze ja chcem aj dievca :D

grelu
6. aug 2009

gucz :D...no ono to pride skor ci neskor...tak radsej skor a postupne akoby mi to malo kosti lamat 🙂)

weronyca
6. aug 2009

nooo pekne, to ja som celu noc nahanala zlte tucniaky a hadzala ich do dunaja 😀 na antolskej mas lekara? ci preco antolska?

dadulka2000
6. aug 2009

gucz - to mne sa snivalo ze sa mi narodilo dievcatko a zachvatila ma panika, ze zase nemame vybrate meno pre nu. (ved ani ellie nemala ked sa nerodila 😉 😀

babush
6. aug 2009

ahojte maminy 🙂
tak ako tak pozeram, ake mate niektore pekne bruska, tak ste ma ukludnili. Ja som tehotna prvy krat, som v 15tt a brusko mi teda uz celkom vyliezlo, az som sa zlakla, ci budem mat nejakeho obrika, ci co 🙂 V pondelok idem na poradnu, tak sa spytam mojej doktorky, ci je to ok. Ale hlavne, mozno uz uvidim, ci sa budeme tesit na dievcatko alebo na chlapceka...Potom uz mozno zacnem obzerat aj nejaku vybavicku, aby som sa mohla farebne ladit ;)
Neskor skusim aj odfotit bruso a dam sem, ze ci fakt nie je podla vas velke,alebo len stresujem.
Tak sa drzte zatial vsetky..ale hlavne tie, co este stale trpia a je vam zle...to je mi velmi luto, lebo ja som stastna, ze uz mi je fajn.

grelu
6. aug 2009

weronyca :D...no ochranari by z teba mali radost :D
...antolska...ani neviem...mam teraz odtial lekarku, ale je tehotna, tak neviem, ci ma bude rodit🙂...ale zda sa mi, ze je tam dost odbornikov
...a mam nejak zafixovane, ze antolska je najlepsia porodnica 🙂...okrem toho som tam uz par krat bola a na kramaroch to obec nepoznam, tak radsej idem tam, kde viem, co ma caka .-))

grelu
6. aug 2009

dadulka 🙂)...tak rychlo vyberajte :D

gucz
6. aug 2009

dadulka fakt hororový sen 😕 , no ani my nemáme vybrané mená, ja fakt neviem ako sa to mrňa bude volať, men sa páči každý týždeň niečo iné.

weronyca
6. aug 2009

nooo to ja nad tym ruzinovom rozmyslam, vela ludi v mojom okoli tam rodilo v poslednej dobe a pochvalovali si , navyse moj lekar je tam porodnik... mam to kusok aj od domu,ved byvam cez cestu takmer 😉 tak to si tam aj peso zajdem v januari🙂

a co som minule studovala take tabylky na orovnanie porodnic dako mne zas vysla ruzinovska.. aj antolsku som brala do uvahy..ale mozno to len media robia..bojim bojim.. kvoli tomu co sa tam prednedavnom udialo

grelu
6. aug 2009

babush 🙂)...mne vyskocilo brucho v 8tt...normalne odvtedy nic nezapnem :D...ale potom to uz nebolo take radikalne a myslim, ze mi uz velmi nenarastlo (teda ja mam aj dostatocne vlastne tukove zasoby) 🙂...tak som zvedava, kedy zazijem dalsi sok .-)

ja budem vediet co to bude aj niekedy koncom augusta, zaciatkom septembra podla velkeho uzv :-/...ale neva...hlavne dufam, ze male bude zdrave .-)

grelu
6. aug 2009

weronyca...moze sa to stat v ktorejkolvek nemocnici a myslim si, ze prave kvoli tomu, co s astalo si tam lekari daju vacsi pozor 🙂

...ale keby som bola v podobnej situacii ako ty, tak by som sla do ruzinova...najdolezitejsi je porodnik a pokial mas tam lekara, ktoremu doverujes a si s nim spokojna, tak chod do ruzinova 🙂

meggieya
6. aug 2009

no aj ja si myslim, ze ta panva sa roztahuje postupne... tak ako aj dietatko postupne rastie... si myslim...
no inak ja som minule videla na youtube take video, ze jedna cernoska porodila asi 10kg dieta, uplne velikanske bolo, ked ho dali k normalnemu novorodencovi, tak to bolo asi 3x vacsie... ved aj moj bracho mal 5kg, nastastie ja len 3,4 kg... 🙂 inak budete chciet aj epiduralku? a inak chodite uz niekam cvicit, alebo iba doma? mna inak tiez bolia krize obcas a chrbtica, ked sedim 8 hodin za PC v praci, tehotna, tak sa necudujem, mala by som cvicit a rovno sediet....

dadulka2000
6. aug 2009

hmmm, ked mna ziadne meno nejako neoslovilo,...fakt neviem. navyse chcem nieco take co znie v oboch jazykoch rovnako 🙂
ja problem s nemocnicou nemam,.... pojdem tak kde predtym a je to. ved je to len na par hodin,...tak je mi to jedno, a navyse som s Pembury bola velmi spokojna. tu v uk sa po 6 hod od porodu mozem zbalit a ist domou - sranda, co?

grelu
6. aug 2009

meg...si si ista, ze to nebolo slonica? 🙂)...inak neviem si to ani predstavit, porodit take velke dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre