Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

alikaa
19. aug 2009

Ahojte, ja sem malo prispievam, ale citam vas pravidelne. Bola som teraz dlhsie na dovci a 3 dni som docitavala 40 stran co ste tu zatial popisali 🙂

Nedockava, preco by sa nemali maliny a jahody? Ja som sa predvcerom napchavala malinami a cucoriedkami a vcera jahodami, tak ma to zaujima.

Chcem sa spytat na ten balicek/kufrik, co ste dostali. To ako stat dava taketo balicky okolo 20ho tyzdna tehotenstva, alebo ste baby v nejakych sukromnych ambulanciach, kde to takto davaju?

nedockava4
19. aug 2009

oli....oooooh, tak to by som brala hned 10 🙂
hm, hm, hm....akosi sa tu uz nerozprava o stretku PO a KE, tak snad dovtedy vydrzia a ty nam to podelis 🙂 ako detom lizatka 🙂

alikaa
19. aug 2009

aha kym som napisala prispevok uz si aj odpovedala... to sa mi zda dost nepravdepodobne, ze to moze byt z malin alebo jahod

nedockava4
19. aug 2009

alika...na predchadzajucej strane som to napisala

olienka12
19. aug 2009

nedockava, keby sa ti chcelo v utorok do PO tak sa stretneme aj evkou 🙂)

nedockava4
19. aug 2009

oli, no, tak to budem silno rozmyslat... a mozno to spojim aj s nejakymi nakupmi 😀

meggieya
19. aug 2009

inak som tak aj rozmyslala, ze dakedy nase mamy, ziadne Calibrum mamy nebrali a zdravi sme... nie? 😀

olienka12
19. aug 2009

meggie ale bola ina strava, doma varena stale, zeleninka ovocie z vlastnej zahradky, ziadne umeliny..

olienka12
19. aug 2009

tak, ja zdrham z roboty budem tu az z domu vecer papa

nedockava4
19. aug 2009

meggi...ja som vitaminy brala asi tyzden, ale zvracala som z nich, tak som prestala....nehradila som to radsej ovocim a zeleninou

dadulka2000
19. aug 2009

oli aj mne zo par flasticiek odloz 🙂
please

nedockava4
19. aug 2009

oli...tak sa tu na teba tesime 🙂 😉

eva3107
19. aug 2009

Dobre si urobila nedockava...tak co dame v utorok stretko? 🙂

nedockava4
19. aug 2009

no, vazne nad tym rozmyslam....verim, ze budem ok a budem moct soferovat... a mohlo by nam to vyjst.... 🙂

eva3107
19. aug 2009

Tak to s Olienkou budeme velmi radi🙂))ok to vyjde

nedockava4
19. aug 2009

evi...aj ja budem rada 🙂 konecne porovname bruska nazivo 🙂

nedockava4
19. aug 2009

tehulky, neviem, ci tu este niekto je, alebo nie, ale tak ja sa idem pustit troska do upratovania....tak zatial sa majte krasne a starajte sa o bruska 😵

eva3107
19. aug 2009

Jasne nedockava aj ja sa uz beriem z prace...na dnes toho bolo dost... 😝
Tak sa majte baby 😉

lenickan
19. aug 2009

AHOJ holky tak se zase hlásím🙂
opět mne dnes trápí ta bolest v pupíku. Jako kdyby mne nekdo zevnitř za něj tahal:(( je to nepříjemné... znáte to některá? Je to normální??

adros
19. aug 2009

alikaa, kufrik som dostala v 20.tt na poradni a nechodim k ziadnej sukromnej dr.

dadulka2000
19. aug 2009

ja som tu a vyzera to ze budem musiet potiahnut dneska dlhsie - ti blbci mi az teraz dali udaje jednej krizovatka na analyzu,....brrrr
ale od zajtra som off, huraaa 😎

minix
19. aug 2009

ahoj lenicka,

ja mavam presne to iste, ako keby sa niekto tam na tom hojdal, alebo skusal pevnost...ale trva mi to asi 2s a potom prejde. 🙂))

ja este len prvu poradnu mam, som zvedava, ci dostanem kufrik aj ja. 🙂))

pe3cka
19. aug 2009

Ahoj holky...
občas tady na vás kouknu,ale vůbec to nestačím číst...jste hrozně rychlé... 🙂
ale mám trošku obavu,na UZV mi totiž řekl,že mám nízko uloženou placentu...říkal,ať neplaším,že to se možná do toho porodu zvedne,jak poroste děloha,ale i tak mě dost vystrašil.nevíte o tom některá něco víc...?
Díky moc...jinak se držte...

andykca
19. aug 2009

baby no ja som dostala kufrik hned na prvej kontrole ked mi potvrdili, ze som tehu 🙂 adros ja ti poslem to caro lebo mne to nechuti a stoji to v skrinke...bleeee je to zly napoj aspon pre mna (ani s vodou a ani s mliekom mi to nechuti).....inac este dosaneme jeden kufricek ked sa nam narodi babatko a budeme mat s cim zakurovat hehe🙂

fuj mna pali zaha hroznee..

dadulka tak oddychujes od zajtra..super 🙂

marushka
19. aug 2009

hm, lenickan, závisí aj od toho, ako intenzívna je tá bolesť... 😒 pokiaľ sú to strany bruška, ide väčšinou o rozpínanie maternice, ale dosť možné, že teba to bolí práve len okolo pupku...ale zase, môžeš mať zrovna tam teraz položenú placentu a bábo ti tam ešte aj tlačí a preto ťa to bolí... 😒 😒 😒

každopádne by som aspoň zavoloala svojmu lekárovi, on by ti mal najlepšie poradiť, o čo go, prípadne doporučiť nejaké vyšetrenie...neviem...

ale kuk sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

marushka
19. aug 2009

ahoj pe3cka, s tou placentou by sa ti to malo upraviť...je pravda, že v tomto štádiu tehotenstva sa ti placenta pohybuje podobne ako bábo a má tendencie sa uložiť do vrchného postavenia ku koncu tehulkovania, tak snáď nebudeš výnimka, a tiež sa posunie...držím palečky 😉 😉 😉

k.a.t.k.a.
19. aug 2009

ahojte 😉

lopezke drzim palce, snad dopadlo vsetko dobre 😉

pe3cka pri malej som aj ja mala na zacitaku placentu dole, ale potom sa to upravilo 😉

dnes mam zdravy vyzivny den 😀 na obed McDonald a teraz na veceru 3 fasirky 😀

zucana
19. aug 2009

leni ja som mala tiez bolest okolo pupka....ale bolo to prave po najedeni taka som bola nafuknuta a som sa zlakla ze som nieco zle zjedla ale dala som si actimel a preslo to takych 15 min. tak snad by to bolo vazne keby to pretrvavalo nie? podla mna sa to tam vsetko posuva...
inak tebe to pretrvava?

pe3cka
19. aug 2009

holky díky,trošku jste mě uklidnily...tak budeme doufat... 🙂 a vy se držte...

lopezka
19. aug 2009

ahojte babulky,
tak konecne ozyvam 😀

hrozne moc dakujem za podporu a za to, jak ste na mna mysleli, snad len kvoli tomu vsetko dopadne tak ako ma 😀 ......priznam sa, bala som sa toho jak slak, este aj na operacnej sale som sa triasla, ale dalo sa to zvladnut 😅 ( uz teraz som macherka, heh 😅 )
a ako to prebiehalo? .....no prisla som tam na 11.hodku.....najskor ma pozreli v ambulancii genetiky...ultrazvuk a potom este aj vaginalne....vysledky pred zakrokom vraj maju byt vysostne aktualne 😎 .....pak sme sa navzajom v cakarni cakali, lebo nas tam bolo celkom dost ......spolu 9, co sme to dnes absolvovali 😠
ked dovysetrovali vsetky, sestricka nas odviedla na lozkovu cast, kde sme sa rozdelili do izieb po 2 😅 .....mali sme sa uplne povyzliekat, na posteli na cakali nocne kosielky ......take socikovske 😀 😅 ....s limcekom, na 3 gombicky, dlhe rukavy a kosela az po zem ......tak takuto niekedy nosila moja mamulienka 😀 😅 😝
potom sme sa mali ist este pred zakrokom vycikat .....a pak uz sme isli na operacnu salu, kde sme opat cakali v cakarni, a po jednom si nas volali 😅 .....bola som v poradi 3., takze celkom super ....keby som mala byt posledna, asi ma drbne 😀 .....hned tej prvej sme sa pytali, ake to je a vraj nic hrozne ..........no ale vlastny zazitok je vlastny zazitok, ze ano ? 😀 ........no na sale som si lahla, zdvihla tu sexi kosielku az po prsia 😀 😅 .... vydenzifikovali mi brusko .....upokojovali ma, lebo vraj vyzeram byt vystrasena 😀 ....no a potom som zatvorila oci, zovrela ruky v past a cakala 😀 ......vpich sa robi asi 10 cm pod pupkom .....proste citila som vpich, klasicky jemne stipnutie ....a potom s nou trosku vrteli .....a pak len nasavali 😀 .... zobrali toho 11ml ...to som sa dozvedela z papierov 😅 ....pak som sa mala pomalicky postavit a v cakarni chvilku posediet a pak som mohla ist na izbu 😅 ..........tak som si lahla a cakala na spolubyvajucu 😀 .......inak nabrala som si casopisy, aby som sa nenudila a ani som sa k nim nedostala, hned ako splubyvajuca dosla, kecali sme az pokial nas nevyhnali okolo 3.hodky .......teda predtym nas este prisiel pozriet lekar, pytal sa ci sme v poriadku, ci je vsetko ok a tak .......no a potom ked sme sa obliekli, sli sme naspat do ordinacie, kde nas predtym vysetrovali ......urobili este raz utz, ci je vsetko ok .........povedali, ze 3 dni sa mam setrit ......dali mi papier a objednali ma o tyzden na morfologicky utz ........vysledky z amnio budu do 3 dni a oznamuju to telefonicky .....takze teraz len cakat 😅

snad bude vsetko OK, lebo zatim nepocitujem ziadne bolesti ani nic ..... 😀 .....len mam cele brucho oranzove a uspinilo mi to aj spodne pradlo 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre