Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
17. sep 2009

ahojte, ja som nevyspata, ale len z toho dovodu, ze som isla spat okolo polnoci, lebo som docitavala knihu. Mimi si urobilo z mojho bruska skakaci hrad a to bola len hrcka za hrckou to bolo take smiesne 🙂) a o 6 som uz bola hore... po dlhom case noc bez cikania, aspon, ze to 🙂 ale to preto,ze som bola tesne pred spanim.
akurat sa chystam na pripravu, tesiiim 🙂)

ja som tu uz tusim pisala, ze pupocnikovu krv som chcela darovat do verejneho registra, ale nemozem kvoli stitke... pouzitelnost je zatial velmi mala, keby som to dala pre nase ucely odobrat a zivotnost je dost kratka...

olienka12
17. sep 2009

adros da sa z tej choroby vyliecit? minuly tyzden som sa dozvedela, ze to ma kamoska... ma 25rokov ☹ ☹

alikaa
17. sep 2009

Adros, Olienka - aj moj brat prekonal rakovinu lymfatickych uzlin. Pokial viem, su 2 druhy - Hodgkinov syndrom a nonHodkginov syndrom, ten prvy je lahko vyliecitelny, druhy je horsi. Olienka, ktory ma tvoja kamoska?

evca35
17. sep 2009

našla som celkom zaujímavý článok a diskusiu k nemu
http://zuzanapavlikova.blog.sme.sk/c/181613/Ja-...

adros
17. sep 2009

oli, ten moj kamarat sa z toho dostal, zrejme mal teda u Hodgkinovu formu ako pise Alikaa. Ale presiel si chemo, ked som ho stretla, tak mal vypadane vlasy, bol bez mihalnic a obocia. Ale teraz je to uz fajn, ale musi chodit na pravidelne kontroly do BA

alikaa
17. sep 2009

Adros aj moj brat si presiel 6 cyklov chemoterapie + mesiac ozarovania, ale po 3 cykloch mu v tele uz nic nenasli, ale to sa vzdy musi urobit viac cyklov, aj ked v tele uz nic nevidia, preistotu. Cize tiez nemal vlasy, mihalnice, bol vychudnuty na kost, lebo po chemoterapii sa vzdy vytvori milion aftov v ustach a clovek nie je schopny nic jest, iba s velkymi bolestami vie pit a samozrejme byva zle celkovo. No nechcem to tu rozpisovat, ale ta vidina vyliecenia vie byt silna motivacia. Z tej chemosky mu ostalo zopar zdravotnych problemov, s ktorymi bude zit do konca zivota a tiez stale chodi na kontroly, ale uz 4 roky je zdravy, to je hlavne.

alikaa
17. sep 2009

Inak akurat zachvilu mu idem na promociu 🙂

boncusik
17. sep 2009

evca dobrý článok ale doporučujem prečítať aj diskusiu 😉

adros
17. sep 2009

alikaa, tak mu zelam veeeeeeela zdravicka, nech sa drzi a nech sa ta potvora uz nevrati. Drzim palce

andykca
17. sep 2009

Ahojte babulky...aaach vy mate hroznu temu ☹

co sa tyka materskej ja pojdem ked ma poslu 🙂 mne je to teraz jedno...a ani v tehu knizke nemam datum asi to tiez moj dr nejak dopredu neriesi...

kraaasny dnik

ivv
17. sep 2009

ahojte bruska 🙂

janka, mate prekrasneho synka 😵
ja stale rozmyslam nad 3D..

alikaa, vela zdravia braskovi, nech sa mu dari! 🙂

evca, fakt dobry clanok. ja osobne si myslim, ze ak teraz su limity na vyuzitie krvi pre vlasnte ucely a ze sa urcite robi vyskum ako to vyuzitie rozsirit, tak to iste plati aj pre ten verejny register.. a je tam vacsia sanca ako tu krv vyuzit.. hlavne, aby ju nase deticky nikdy nepotrebovali!

gucz
17. sep 2009

ahojte

pozerám že preberáte viaceré témy
tak my sme pupočníkovú krv odobrať Laure nedali, akosi na to nebol čas a ani sa ma na to na pôrodnej sále nikto nepýtal. No a teraz tiež nedáme odobrať, ale teraz skôr z finančných dôvodov, radšej tú pupočníkovú krv darujem ak sa bude dať, lieky neberiem žiadne, tak by nemal byť problém.

rakovina... smutná téma, v našej rodine na ňu už zomreli viacerý ľudia, i keď nie na rakovinu lymfatických uzlín, no i tak... je to zákerná sviňa tá choroba, dúfam, že sa s ňou už nikdy nestretnem

ja kedy nastúpim na materskú neviem, ale asi 6 týždňov pred termínom, u nás , teda u mojej doktorky dávajú 8 týždňov pred len zo zdravotných dôvodov. Pri malej som nastúpila na md v piatok a v nedeľu sa narodila.....

a ešte dačo 🙂 , včera malinké kopkalo večer ako o dušu a konečne som ho zacítila aj rukou 😉 , ja mám placentu vpredu a tiež cítim kopančeky skôr na mechúri a úplne na spodu brucha. Okolo pupka ešte nekopalo, alebo teda ja som to necítila

gucz
17. sep 2009

ozaj a ešte som chcela, býva niektorej z Vás teplo? Mne je posledné dni dosť teplo, po byte behám len v tričku, ostatok rodiny má aj tepláky, pripadám si ako piecka 😎 . Aj teraz, pečiem k obedu francúzske zemiaky a horko mi je neuveriteľne, okná dokorán a nepomáha....

wanduska
17. sep 2009

ahoj gucz, no mne byva tak strasne teplo, ze mam nonstop pocit, ze sa upecem 😎 zrejme to suvisi so zrychlenym metabolizmom a velkym objemom krvi

adros
17. sep 2009

gucz, no mne je tiez stale horko 🙂 aj v noci stale spavam pri otvorenom okne 🙂 a nerob mi chutky s francuzskym 😠

andy, gucz, na tu porodku v TT sa vraj netreba objednavat, staci prist. Takze ak dobre kukam do kalendara, tak prvy pondelok v oktobri vychadza na 5.10., tak si na vtedy gucz vybav varovku 🙂

evca35
17. sep 2009

gucz - ja už tretí mesiac nosím letné tenké šaty na širokých ramienkach, pod kolená, na prsiach nariasené a od pŕs sa rozširujú (zdedila som po dcére . 😀 ). Neznesiem žiadnu gumu ani pod bruškom ani nad bruškom, tak tepláky nenosím a zima mi nie je. Akurát mám ponožky 🙂

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

boze mna uz dnes 3x prehnalo a zaludok ma boli 😖 pritom som nic neobvykle nejdela, jedine mandarinku zeby z toho? ani neviem co si mozem dat na to 😖 sa bojim aj nieco zjest

dadulka2000
17. sep 2009

ahojte babulky,...vobec neviem co sa tu deje,...som vypadla z toho.
dufam ze ste vsetky v poriadku a dari sa vam
ja lietam medzi uradmi (vybavovackami - ohladom otca) a nemocnicou,....plno stresu
dufam ze babo je v poriadku, kope ako dive,....
zajtra planujem navstevu svojho SR gyndosa,...tak sa bojim co aj povie
pekny dnicek vsetkym prajem (aj ked prosku uprsany) 😎

andykca
17. sep 2009

adros oukej tak ja idem naisto...aaaaaaa o kolkej tam mam byt??aby som si vedela kuk bus nejaky...lebo afto mi drahy podla mna nenecha aaaj keby teoreticky mohol xi no uvidim...

jaaaj idem si urobit rezniky na obedik mnam uz som davno nemala 😉

dadulka vela nervov na uradoch...

gucz
17. sep 2009

adros jasne vybavím , teda na 100% nesľubujem ale pokúsim sa 🙂 . A ak sa zadarí, tak na tú prehliadku nemocnice zoberiem aj segru ak by to nevadilo

gucz
17. sep 2009

andy takže rezník??? taký kurací by som si dala. Ja som obedovala kapustnicu (kyselú s chudým mäskom, trochou kyslej smotany) s chlebíkom a asi som sa prejedla. Tlačí ma žalúdok a malinkému sa to tiež nepáci, kopká ma ako o dušu.

andykca
17. sep 2009

gucz jasne vezmi aj segru....tooo bude sranda ak nam tam nejaka mamicka zacne kricat ked bude rodit asi sa pokakam heheeee (srandujem) 😉

gucz
17. sep 2009

😀 😀 😀 ,

no zemiaky sú dopečené, idem si na chvíľu ľahnúť na gauč kým sa to moje malé tronádo (Laurika) zobudí

andykca
17. sep 2009

nooo reznik ale dnes taky prasiatkovsky.....som dostala nan chut a so zemiakovou kasou...no idem ja lebo zacne maly kopat aj mna ale od hladu xi...inac kapustnicu mozem aj jaaaaa mnam

adros
17. sep 2009

andy, na nete pisu, ze to je o 14.hod. Ja pridem tiez busom,na stanici budem 13.30, tak ak mas nejaky podobny spoj, tak od stanice mozme ist spolu

andykca
17. sep 2009

adros oukej..pozriem to a napisem ti....idem varit 🙂

meggieya
17. sep 2009

cafte baby... no ja som dobra... mam na sebe v praci tehotenske take mendzestraky a trochu moc ma tlacia pod bruskom, tak ze si ich trosku povolim, natiahnem a ci som ich neroztrhla? 😀 parada a dosla som o dalsie tehu gate.
Ked mne malo tehu gati sedi, to je sila.

adros
17. sep 2009

meggi, 😀 😀 😀 a urcite si sa pri tom v robote rehnila 🙂 ako si to poriesila?

olienka12
17. sep 2009

baby ja vas citam a vysypala som na seba cely obed :(( doniesla som si kung-pao v takom tom umelom obale a prask tak som cela ogebrena ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre