Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
17. sep 2009

baby, vy teda dnes valite 😀 😀 😀

olienka12
17. sep 2009

a kamoska ma ten prvy hodkingov ci ako sa tomu hovori. lieci sa v blave, verim,ze sa z toho dostane

adros
17. sep 2009

oli, budem drzat palce kamoske 🙂

eva3107
17. sep 2009

Ahojte tak ja uz po dobrem obediku sedim znovu v praci...aleeee...posledny den.., pretoze do prace sa chystam...az 5.10 😀

inak s Olienkou mame dnes za sebou cvicenie...a bolo fajne🙂 Az na to , ze moja malicka mi nedovolila velmi cvicit brusaky... 😅

lenura
17. sep 2009

Ahojte, po strašne dlhej dobe sa ozývam, poctivo som Vás čítala, ale nejako nebolo sily na pridanie sa do debaty, no hrozné so mnou. Máme sa super - čakáme chlapčeka, čo bol pre mňa na začiatku celkom veľký šok,lebo neviem prečo, ale od začiatku tehotenstva som sa cítila na dievčatko. Ale nevadí, hlavne nech je zdravý 😅
A máme už aj kočík (Bugaboo cameleon denim), čo ma momentálne teší asi najviac. Inak k tomu Hodgkinovi, téma síce moc nezapadá do tejto našej, ale ... Ja som túto chorobu prekonala pred 13 rokmi a dnes už chodím len na povinné kontroly. No a pri tej poslednej sme sa s onkológom rozprávali aj o odbere pupočníkovej krvi - podľa jeho názoru je to skutočne len jeden marketingový ťah, no a v mojom prípade by jej odobratie nebolo ani možné.
Inak tuším som tu zaregistrovala aj niekoho z môjho rodného kraja, a to zo Záhoria, sa teším 😀 😀

babush
17. sep 2009

ahojte maminy 🙂
tak sa pripajam aj ja. Co sa tyka pupocnikovej krvi, tak ja do toho urcite neidem. Plati sa vela za jednoduche uskladnenie a to ja radsej dam na nieco ine pre male. Inak podla mojich info, ten odber sa dokonca ani neda pouzit pri tom istom dietati, ale len pri dalsom surodencovi.
Ja neviem, proste ja verim, ze vsetko bude v poriadku a preto ani len nerozmyslam nad monitorom dychu a dokonca nechcem ist ani na 3D, aj ked by som ho mohla mat zadarmo. Vraj to nie je dobre pre plod, je to vysokofrekvencne USG, ktore znekludnuje plod a neskor mozu byt aj babatka z toho nervne, a to predsa nechcem 🙂
Nam sa male neukazalo ani tentoraz, tak normalne zacinam uvazovat nad tym, ze si nechame prekvapenie az pri porode. A to ja vobec nie som konzvervativny typ, ale asi to tak ma byt 🙂 aj ked som dostala uz vela krasnych dievcatkovskych veciciek...no ved sa uvidi, ako sa budu vyvijat moje nalady.
Co sa tyka vozitka...tak to zatial vahame medzi Bebecomfort a Quinny speedy...na bebkomfort su teraz aj nejake akcie, takze sa musim poponahlat.
Tak dufam, ze vam je vsetkym dobre a nemate nejake tazkosti. Mna akurat vcera zacala trochu palit zaha, ale inak beham, lietam po celom slovensku jak najata....fakt, ze vela energie mam 🙂

micicici
17. sep 2009

Ahojte brusenka, co mate nove? Mna ide porazit z toho pocasia... Od rana u nas prsi a ja by som cely den len spala. Doobedu som bola v meste, lebo buducu sobotu ideme na svadbu a ja samozrejme nemam co na seba. Jeden tehu obchod zrusili s v druhom nic nemaju 😠 Tak neviem co so mnou. Bola som aj v KE pozerat nieco ale nic som nenasla a este mi ostava PP tak snad nieco kupim... alebo nepojdem na svadbu? To by som mojej kamoske nemohla urobit 🙂

eva3107
17. sep 2009

Noo Micici...dufam , ze nieco najdes.. 😉 Ja idem buducu nedelu na krst a tiez si musim nieco kupit 😒

Inak baby pozrite sa na tieto linky ..tieto vecicky si urcite kupim 😵 😵

http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1229437
http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1132817
http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=711224#x

nedockava4
17. sep 2009

evi...ja to mam uz objednane.....presne to mam vo svojom albume od zaciatku 🙂

nedockava4
17. sep 2009

evi...a dokonca mi oli pomohla nast aj tu postielku, komodu a skrinu... 🙂 juchuuu...moje vysnivane 😵

sisipetka
17. sep 2009

Ahojky kocky,
tak uz som vas aj docitala. Ja som dnes grogy, vcera nam na angline oznamili zaverecny test z urciteho stupna a dnes rano sme ho pisali 😅 Uf, dalo to zabrat, kym som sa do toho vecer dostala - MM hovori, ze male bude mudre, ked sa narodi - tolko som sprtala 😀
A tiez uz mame preventivku u zubarky za sebou, nastastie sa mame prist ukazat az s mimi na svete 😉

Skocim do tem, ktore som stihla zaregistrovat:
- pupocnikovu asi dame do verejneho registra, ale este nie sme rozhodnuti a pravdu povediac, nejako sme este neriesili tuto temu
- na MD som chcela 8 tt, ale asi pojdem 6 tt (ak budeme ok), kedze mam este 2 tyzdne dovolenky a tu si chcem predtym vycerpat. A i tak mi to vychadza tak, ze ku koncu oktobra v praci balim 😉
- pozerala som vsetky linky, co ste sem stihli za 2 dni dat a pekne si ich poodkladala - ked sa zacnem venovat vecickam, tak posurfujem
- a co sa tyka tych velkosti 50 -56, tak 50 sa vacsinou dava detickam okolo 3kg a potom rychlo dorastaju dalej. Ale myslim si, ze nic tym clovek nepokazi, ked ma par aj takych - ono cez tu zimu tak skoro asi nevylezieme a deticky budu spinkat v comkolvek, aj keby to bolo mierne velke 😉

a aby som nezabudla pekny dnik bruskavcom 🙂

krpuch
17. sep 2009

evi, velmi pekne veci su na tej stranke...

eva3107
17. sep 2009

Ano nedockava Olienkla mi uz stihla dnes o tom zreferovat 😀 ..tak to som rada...
Ale len tu supravu do postielky mas objednanu niee? Ci aj tu zavinovacku a supravicku na krst?

Korpuch anoo...krasne...to si urcite objednam...v najblizssej dobe 😀

nedockava4
17. sep 2009

evi...okrem supravicky na krst....ale ja som to objednavala z inej stranky...vyslo to lacnejsie...ale musim im upresnit objednavku, lebo som to objednavala na 3x 🙂

nedockava4
17. sep 2009

aj ja...len tak cena je hrozna, ale neva (myslim postielku atd.) 🙂

eva3107
17. sep 2009

Zuzi ak mas na tu istu zavinovacku a supravicku do postielky lepsiu cenu...neposkytla by si mi link? Nech sa na to kuk 😅 prosssiimmm

nedockava4
17. sep 2009

evi, jasne...len musim najst ten e-mail, ked sa mi podari prihlasit na centrum....uz polhodku ma to vyhadzuje.... :-/ ale napisem ti, urcite 🙂
a inak, vies si predstavit, ako sa zatvaril MM, ked som mu povedala cenu 😎

alikaa
17. sep 2009

Co sa tyka pupocnikovej krvi, ja tiez stale vaham. Lebo na jednej strane teraz sa ta krv prakticky velmi vyuzit neda, ale vyskumy su stale pokrokovejsie a nikto nevie co bude o 5-10 rokov, ako sa medicina posunie, vyvinie. Pred 10-15timi rokmi bolo toto uplne sci-fi.

Olienka, tak to ma ta tvoja kamoska kvazi stastie v nestasti, vraj Hodgkinov syndrom ma 96% uspesnost na uplne vyliecenie a uz nevratenie sa. Len si musi bohuzial prejst parmesacnym zlym obdobim. Tak ju aspon psychicky povzbud.

meggieya
17. sep 2009

adros... nijak som to neporiesila, sedim tu v takych roztrhanych, ale nasla som si na nete krasne tehu rifle: http://www.maderna.sk/vsetko-pre-tehotne/tehote...

eva3107
17. sep 2009

No...tak to mi hovor Zuzi.. 😀 moj by sa asi tvaril rovnako 😅 ..A ktovie ci by mi to schvalil.., ale ja niesom taka narocnaaa 😅 ..
Tak potom na mna ohladom toho linku nezabudni 😉

Meggieya..ano tie rifle su naozaj peknee.. 🙂

marushka
17. sep 2009

ahojte brušká 😉

ste sa zase pekne rozpísali...
čítam, že máme spoločné problémiky s niektorými...ja stále netuším aký kočík...už ostal peg-perego gt3 a cam..

pupočníková krv sa rozhodne sama 😀 som v stave krajného zúfalstva, keď si na to spomeniem...aj keď ja som rozhodnutá,že áno, už jednu máme, tak počkám, čo vykoumá manžel...

monitor dychu už máme aj s baby phone, neviem, asi alikaa písala, že majú malý byt, tak vysielačku nepotrebujú - aj my, máme malý byt, ale nebolo nad to!!!! malinký spal, ja som sa pozatvárala a mohla som si robiť hocičo aj si prípadne pospať, jednoducho som ho vždy počula....nehovoriac o tom, keď sme cestovali po rodine, chatách, svadbách...

výbavičku tuším už riešite vo veľkom - tak som sa naštartovala a vytriedila použiteľné veci po kubíkovi pre sestričku - je toho dosť...ale budem sa tým zaoberať neskôr...aj keď s pampyshopu sa mi hodí absolútne všetko

😅 😅 😅

nedockava4
17. sep 2009

evi...ani ja nie som narocna 😉 ale ked sa mi nieco zapaci na 1. "kuk", tak to chcem 😵

marushka
17. sep 2009

nedočkava a čo ti neprešlo, cena postieľky? inak súpravička čo si včera písala je milená, ale tých new born hadričiek si kúp minimum, prckovia z toho hrooooozne rýchlo vyrastú, radšej väčšie 😉 😉 😉 a nehovoriac o tom, keď budete mať po narodení také 4 kg 😉 😉 😉

boncusik - bebel to vystihla, s tých vecí čo si dávala zoznam úplne presne, aj keď k nám nechodil variť ten ujo hipp 😀 a penový vankúš na kojenie bol podľa mňa nepohodlný, mne viac vyhovoval guličkový - len musí byť kvalitný, nie taký zdrap z tesca... 😉 😉 😉

nedockava4
17. sep 2009

marushka....no, chcela som kupit väcsie, ale to bol posledny kus, tak som ho vzala ihned 🙂 ked bude mala pri narodeni väcsia, ze sa do toho nevmesti, tak jej do toho obleciem babiku 🙂
...MM neschvalil cenu postielky ☹

marushka
17. sep 2009

hm, a nakoniec si ju objednala? bola to tá s pampyshop? ja viem tie detské hadríkz lákajú, len pozor na to...ja sa práve teraz kukám na chodbe mám 5 igelitových vakov plných handier...idem to uskladniť k našim, to sú už tie väčšie veci, čisto chalanské, možno sa mi neskôr niečo hodí...a dva bágle putujú k segre pre synovčeka.. 😉

nedockava4
17. sep 2009

marushka...no, v pampyshop maju len oblecko do tej postielky...ale je to ta postielka, vlastne, mam ju v albume hned prvu...zatial som neobjednala, lebo si pre nu asi pojdem osobne 🙂
Vies, ja ako prvorodicka netusim, ake veci kupovat...proste sa mi zapacila a kupila som 🙂 ale chcela som aspon 56 velkost, no nemali

marushka
17. sep 2009

ahá a koľko stojí? keď ju manžel neschválil...? 😉
hm, to si nič nerob z toho, nejde ani o to, že si prvorodička, ja som druhorodička a tiež mám pocit že stále potrebujem všetky pidihandričky na svete 😉

ale tiež teraz kupujem od 62 vyššie... 😉 😉 😉 tie mini viac menej mám, aj keď mi chýbajú napr mikinky a overalíky na zimu..

nedockava4
17. sep 2009

v Prahe 7500 ceskych korun 😨

marushka
17. sep 2009

aha, no....to je dosť, ale zase keď sa ti páči a asi budete mať ešte aj ďalšieho potomka, tak potom prečo nie,? 😉 naša , čo ju mala vybratú aj oli stála vtedy 5000 skk + matrac... 😉

nedockava4
17. sep 2009

no, moj manzel chce taku, ako ma Oli...(cize aj ty) ...uvidime...lebo aj kociarik sa mi paci za 26000 trojkombinacia 😔 take draheeeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre