Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
22. sep 2009

bebel ja nepoznam ziadnu 🙂) a v presove v statistike nie je ani v prvej 20tke, takze je to spoko u nas 🙂

minix
22. sep 2009

Biba je pekne meno. 🙂))

obcas sa bojim, ci ta chudost nejak neovplyvni vahu buduceho babatka. 🙂)))

adros
22. sep 2009

Minix, tomu hovoris brusko? Sak to je brusenko 😉 oproti mojmu balonu - kuk na porovnanie 😀 😀 😀

Bebel - kyblik je na SLovensku uz 5 rokov? Ja som sa stym este nestretla. ale je pravda, ze ak som to mozno aj niekde videla, mozno som to povazovala za obycajny kybel a nie kyblik na kupanie 😀 😀

baby, muz sa mi smeje, ze som bazarova maniacka. Si ma bebel namotala na tie mimiaukcie 😉 Inac sa vzdy pousmejem nad tym, ked niekto do popisu napise "farba ako na obrazku" 🙂 Ja i MM sme si uzili v praci zazitky, ked si niekto objednal podla netu nieco a potom volal: prepacte ale ta farba, co ste poslali nie je taka, ako na internete. Ti ludia nedokazali pochopit, ze to ani nemoze, ze to zavisi od monitoru, na kazdom ta farba ukaze inak. Ved len staci, ked si nieco pozrieme doma s MM - on na svojom a ja na svojom notebooku a kazdy farby zobrazi inak

olienka12
22. sep 2009

adros, ja som si tym maniacskym obdobim presla a urcite sa vrati po stvrtku 🙂))
inak ten kyblik je podla mna blbost, ked tam natlacis babo ako mu umyjes zahyby pod ruckami a medzi nozickami.... 🙂

zucana
22. sep 2009

cafte baby pokrocile tehulky...neviete poradit nieco na chrbat ale tam hore kde su prsia...asi su uz tazke a tahaju ma a boli ma z toho chrbat...
a este jedna otazka...ste za ockovanie proti prasacej chripke? lebo tu v IT by sa malo zacat uz zaciatkom oktobra a to prve skupiny su: zamestnanci nemocnic a zeny v 2 a 3tom trimesti tehotenstva....tak neviem...ci ano alebo nie....

meggieya
22. sep 2009

evi, celkom by ma zaujimali tie mena k znameniam... mozes hodit link?

meggieya
22. sep 2009

a tu som nasla nieco k menam... asi nam uz zname.. http://zena.atlas.sk/ako-si-vybrat-meno-pre-die...

evca35
22. sep 2009

meggie - mne to došlo mailom vo word formáte, ale tu sa to nedá nahodiť. ale keď mi napíšeš do IP mail, pošlem ti to.

hanus177
22. sep 2009

Minix s tou váhou sa neboj...... ja som pribrala 2,5 kg a Dr. ma potešila, že bábo je na svoj "vek" veľké, že to bude asi v génoch (ja pri výške 178 mám teraz 61, manžel tiež nepatrí medzi plnoštíhlych) ale naše pôrodné váhy boli cez 4 kg.
Škoda, že net mám len v prácii a do tejto šunky fotky akosi nechcu vôjsť ☹ moje bruško je tiež hrozne mini oproti babám čo chodia so mnou na poradnu

sisipetka
22. sep 2009

zucana, mna tiez boli hore pri lopatkach - mam dost pevnu podprsenku, ale myslim si, ze uz to budem musiet nejako do konca vydrzat. Zatial som na nic neprisla a pomaly sa mi aj tazko lezi na chrbte - dychanie je problem 😖
...a ja ockovanie zamietam, nie je 100 % otestovane a uz tu myslim pisalo viac kociek, ze eee

meggieya
22. sep 2009

a toto je este lepsi clanok... http://www.baby-web.sk/Clanky/a2103-Meno-pre-va...
sa celkom bavim na tom, ze velka cast mien, ktore sa teraz davaju su but hebreske, starozakonne alebo novozakonne. Ze kolko nekrestanov ani nevie co to meno znamena... Samuel: ,,meno Božie"
sranda, nie?

zucana
22. sep 2009

dik sisi za nazor....len tu je mozno trosku ina situacia...vcera zomrela uplne zdrava 45 rocna zena...takze ma take veci nastrasia a preto potom zvazujem a neviem co robit...a moj muz dost beha a min.rok dostal chripku takze tak...v piatok idem k mojmu doktorovi tak sa ho na ti popytam a dam vam info ked chcete...zatial mam info od jednej americkej pediatricky...ta to urcite odporuca....a ze tie latky si zoberie vraj aj babetko a je chranene po narodeni...ale no uvidim je to teraz hrozne rozhodnut sa

zucana
22. sep 2009

http://primar.sme.sk/c/4993566/americki-zdravot...

napriklad a potom sa rozhodni 😒

minix
22. sep 2009

hanus, tak to si ma celkom ukludnila, sme na tom podobne. 🙂)) ja mam 180 a mavala som 62 kilo, a doteraz som pribrala 5, tak snad to bude ok, poradnu mame o dva tyzdne.

adros, mas pravdu, mas vacsie. 🙂)))

evca35
22. sep 2009

zucana - my sa nedávame očkovať ani proti obyčajnej chrípke. A musím poklopať, chrípka nás obchádza - skôr chytíme nádchu, ale aj s tou ostávame radšej doma tých pár dní, nechodíme medzi ľudí a ani neroznášame.

hanus177
22. sep 2009

Niekedy ma strašne bolia až pália bradavky, trvá to cca 10min.....

sisipetka
22. sep 2009

Zucana, no ja mam zase info od gynekologa z juznej ameriky, kde toho bolo najviac...ze radsej nie. Ale je to nazor a rozhodnutie kazdeho individualne....nechcem nikoho ovplyvnovat ani zavadzat 😉

gucz
22. sep 2009

hmm ja tiež neviem čo robiť ak mi lekárka navrhne to očkovanie, ale asi to odmietnem. Čítala som, že v Poľsku tú vakcínu testovali na bezdomovcoch a pár ich zomrelo... No ale popíše sa toho dosť. Ale zasa na druhej strane, ja som nebola chorá už asi 5 rokov ak nerátam obyčajnú nádchu. Do divadiel a kín nechodím, mestskou hromadnou dopravou sa tiež nevozím, do Tesca a podobne ideme tak 2x za mesiac na veliký nákup, tak sa ani nebojím nákazy.

zucana
22. sep 2009

evca ja som sa tiez nikdy nedala ockovat ale toto je zakerna choroba ktora napada pluca ...tak preto zvazujem...a moj muz sa nedal ockovat prvykrat min.rok a dostal hned tu sezonnu chripku a to sa bojim ze on to niekde lapne (ma totiz astmu) a my od neho...

krpuch
22. sep 2009

no to je pravda, ze je divne si predstavit 50 rocneho Dominika alebo Lily...ale vlastne je to tak preto, ze tieto mena sa v minulosti tak nepouzivali. Len Ondrej, Andrej, Jan, Jozef, Peter, Pavol......raz sa do toho Slovensko dostane a ludia si zvyknu aj na starych Nikolasov a Sandry...Ja sa tym nedam urcite odradit nenecham a dam si meno podla toho, ake sa mi paci. 🙂

krpuch
22. sep 2009

Stylly - ano stava sa to uz okolo 6 mesiaca - kamoska to teda mala, pouzivaj na noc podprsenku bez kostic najlepsie a do nej si daj tie kojenecke tampony. Ja to uz mam kupene, ale zatial nebolo treba. Ani sa netesim, ze mam spavat v podprsenke...:(

olienka12
22. sep 2009

no ved nevera po slovensky tam bol Domino 🙂)))

nikiarudi
22. sep 2009

ahooooooooooj kočky, tak už som konečne po týždni strávenom v nemocnici doma...jupíííííííííííí...

boncusik
22. sep 2009

krpuch, my dávame meno Dominik po manželovom dedkovi, ktorý už zomrel, a vnúčatá mu hovorievali dedko Dominko 😀 takže mne sa práve toto meno spája so staršou generáciou aj ked nieje typické, takže je to individuálne ako ked poznáš nejakú nepríjemnú Filoménu a preto ti je toto meno nesympatiké 😲

boncusik
22. sep 2009

vitaj doma nkiarudi, tak krvácanie ustupilo a čo zistili ? je malé OK?

nikiarudi
22. sep 2009

jasné, malá je v úplnom poriadku 😵 ..a krvácala som z takého malého výrastku (POLYPU), kt. mám na krčku.. asi bol nejak veľmi podráždený.. a už sa to ukľudnilo.. preliečili sme to a mám ešte týždeň PN.. a keby náhodou to bolo zase alebo by sa to začalo zväčšovať, tak by mi to ešte operačne vybrali..ale zatiaľ nieje treba, lebo že nebráni v pôrodných cestách..tak som rada... 🙂

weronikla
22. sep 2009

Ahojte, nikiarudi vitaj 😉 Vsetko je v poriadku???

Minix, no ja om pri 180cm mavala tak 65 - 68 kg, pribrala som dost este pred otehotnenim, a teraz od zaciatku uz mam 8 plus. Ale co uz, dolezite je, ze babatko je zdravucke ;)

boncusik
22. sep 2009

adros páči sa mi to tvoje žirafkové povlečenie 😀 😀 ja sa práve chystám to objednať ale páči sa mi aj súprava AFRIKA a DRÁČIK 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre