Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
23. sep 2009

baby písala som že vanička z kočíka na to určená, ale ako písala bebel nieje to bezpečné, lebo bábenko je pripútané okolo pása v tej vaničke. My sme mali vajíčko od peg perega prima vaggio, malá bola nedonosená malinká a v pohode sa v nej vozila. A že je tam bábo akoby v polosede? jemu to vôbec nedvadí, však aj v brušku bolo poskŕčané celé. Malé bábenká nie sú také krehučké akoby ste si mysleli 🙂

alikaa
23. sep 2009

Ste tu niektore, co nemate auta a ani nebudete kupovat? Planujete kupit vajicko (autosedacku) alebo nie?

Maggieya, je na to nejaky predpis/zakon, ze netraba mat vajicko v taxiku?

meggieya
23. sep 2009

ja som z toh odebil... pozri si to tu: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=377502

ives77
23. sep 2009

ahojte tehulky,tak konečne som sa dostala aj ja medzi vás nemala som internet hrúza a nejhoršie,že som do a zavretá lebo mi vtedy večer na pohotovosti dr.povedal,že žiadne behanie a namáhanie sa priste kludový režim v posteli s vyloženými nohami.Dostala som inekciu takú fasácku,že som nevedela došlapiť na nohu čo mi tá bolesť udierala až do nohy,ked mi ju sestrička pichala povedala,že to je jedna z najbolestivejších injekcií,ale ten trdlo dr.mi ani nepovedal čo to bolo len že malé vystrája...no super a že mi dajú inekciu aby sa ukludnil a viac mi vraj povie môj dr.na poradni.
Júúúj a keby ste vedeli ako ma mrzelo to stretko v KE tak som chcela prísť fnuk... ☹ ale nabudúce už dojdem aj keby fúriky padali. 😀

alikaa
23. sep 2009

Meggieya podla toho clanku nemusia byt v taxiku priputane deti od 3 rokov. Takze mam 2 moznosti, bud kupit autosedacku, ktoru mozno vyuzijem len raz, ked pojdeme taxikom domov z porodnice (pokial s dietatom nebude velmi zle, ze treba ist rychlo do nemocnice, inak chcem pouzivat MHD) alebo nekupim a budem dufat, ze sa najde nejaky taxik, ktory tu autosedacku bude mat. Zatial som taketo info nezistovala, takze fakt neviem.

weronyca
23. sep 2009

Ahojte kocky, teraz som sa az dostala k netu. Ja mam dnes tiez za sebou ten cukor... Po tom co som tu citala som sa toho bala,ze to bude priserne sladke. ale dalo sa 😉 sestricka bola zlata, vyzmykala mi tam citron a bolo . horsie bolo to ze som 2hod. sedela v cakarni . dosla som na pol 8 , uz som myslela, ze tam zaspim. Nesmela som ist ani na wc ani pit. Ale aj to sme dako pretrpeli. pichli nas do prsta a bolo. dufam ze budu vysledky OK.

Inak ako som tam tak cakala, zoznamila som sa tam s jednou 33r. babou.. A pytala som sa jej, vkolkom je mesiaci a povedala mi, ze v 6 skoro mi oci vypadli na mala brusko take velke. az potom mi povedala, ze caka 3jicky a navyse chalanov. Najvacsi gol je, ze doma uz dvoch chalanov ma 😒 viete si to predstavit? v 33och rokoch 5 chalanov? aj mi jej troska luto bolo. A to vraj v rodine nikto nema dvojicky ani trojicky. Tak je uplne mimo. a to,ze caka 3jicky lekar zistil, az v na konci 4 mesiaca

ivv
23. sep 2009

ahojte bruska 🙂

riesili ste pohyby.. mna malinke tiez uz kopka niekolko tyzdnov, ale posledne dva dni len tak jemnunko, ako keby skor dovnutra, kde to moc necitim (takto som si to vysvetlila).. asi sa otocilo 🙂 a nie cely den.. najviac ked sedim pred pocitacom v praci a ked si vecer lahnem a vystriem nohy 🙂

moj nazor je taky, ze tie specialne vanicky na cestovanie v aute su nebezpecne. tam isto nie je babo priputane patbodovym pasom tak ako v autosedacke .. a teda neviem si predstavit taku nehodu, kde sa auto prevrati.. 😕 😨 ja som cez net kupila romer za 135€ a odporucili mi ju ako jednu z najbezpecnejsich..

andykca
23. sep 2009

alikaa ja byt tebou tak si skusim zistit ci maju niektore taxisluzby autosedacky...inac by som si vajicko nekupovala - skor by som si ho pozicala 🙂

weronyca fuha tak ta baba mala riadne prekvapko v 4mesiaci... 🤐

ivv
23. sep 2009

ak sa rozhoduje aku autosedacku kupit tu je posledny test http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

janka1
23. sep 2009

ahojte zenusky 😉
tak dilema sedacky mi vrta hlavou tiez , ale co narobim prisposobit sa musim aj ked som tiez nebola velmi za sedacku do 1 mesiaca 😒
este ju nemam kupenu nakolko som nenasla tu , ktoru mam v albume , ale snad do Vianoc najdem 😉

vysledky z GTT zoi vcerajska su OK co ma tesi najviac 🙂

alikaa
23. sep 2009

Andycka dikeees, hned si zapisem ich cislo a zabookmarkujem ich stranku

evca35
23. sep 2009

z testu vyplýva, že sehr gut nie je ani jedna 😀

ivv
23. sep 2009

evca 😀

olienka12
23. sep 2009

no mozete ma odsudzovat a mysliet si o mne co chcete, ale 5dnove dieta v januari do sedacky nedam. Samozrejme si myslim,ze sedacka je potrebna vec a dobra, ale pokial mam moznost na prvu cestu pouzit vanicku, tak ju aj pouzijem....
Ci uz mi policajti naparia pokutu a rovno vezmu vodicak, babo bude vo vanicke, vo fusaku a perinke, vanicka bude priputana pasmi. tolko z mojej strany...

olienka12
23. sep 2009

inak baby od pondelka po tych palacinkach mam stale krce v bruchu v okoli zaludka, normalne som z toho nestastna, este ze zajtra UTZ a presvedcim sa,ze babo je ok. Na tie krce nic nezabera ani acidko ani nejest, ani jest....

ivv
23. sep 2009

olienka asi si si podrazdila zlcnik..

ivv
23. sep 2009

kocky mate uz vybrateho pediatra? mna kamoska vyplasila, ze to treba cim skor, aby som potom nemala problem najst vobec nejakeho.. 😕
mne sa to zda predcasne.. hm?

bebel
23. sep 2009

☹ Olienka :ty máš dieťa v bruchu vystreté ako pravítko?
Je to neopodstatnené a krátkozraké rozhodnutie...rovnako ako šoférovanie tehotnej bez pásov.

bebel
23. sep 2009

ivv:mám..tú istú ako má už Bruno.
Je to zbytočné..tak skoro.
Stačí tak týždeň pred pôrodom a zavolať si ho potom deň po návrate z pôrodnice k sebe domov na povinnú prehliadku novorodenca. 🙂

olienka12
23. sep 2009

ivv mozno mas pravdu, so zlcnikom som mala stale problem, len neviem, co s tym teraz robit....
a pediatra mam vybrateho, ale este som ju neoslovila, ja som mala viac-menej jasno hned kam chcem babo prihlasit 🙂 v PO ich zasa az tak vela nie je ako v Blave 🙂)

olienka12
23. sep 2009

bebel ja ti tvoj nazor neberiem, moj nazor som vyjadrila a mysli si co chces

ivv
23. sep 2009

no to je mozno pravda s tym poctom pediatrov, ale ja si budem do ba nahlasovat trvaly pobyt az zaciatkom decembra (kvoli prepisu auta a stk.. aby som to nemusela na dvakrat) cize ja som doteraz mala vsetkych lekarov okrem gyndosa v rodnej dedine 😅. tu nepoznam ziadnych.. takze kazda rada dobra 😅

zucana
23. sep 2009

olienka skusila si actimel? mne actimel zatial zabral aj teraz ho pijem po obede 😉

jaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olienka12
23. sep 2009

ivv ja som vyberala podla referencii a podla toho ake je vybavenie v okoli, aby som nemusela na odborne vysetrenia od obvodnej lietat cez cely presov a tak 🙂

olienka12
23. sep 2009

zucana actimel som neskusala ale uz druhy den pijem acidofilne mlieko

zucana
23. sep 2009

oli skus...my tu acidko sice nemame ale zatial naozaj actimel vyhrava a ma mozno ine zlozenie ako acidko ... za skusku nic nedas....

ives77
23. sep 2009

čo sa týka prevozu z nemocnice domou tak ja malého tiež nestrčim do sedačky bud ho dám tiež do vaničky alebo ho budem držat na rukách či sa to niekomu vidí alebo nie 😉

ivv
23. sep 2009

z bytu mam cez cestu dve pediatricky, hned vedla lekaren.. cize to by bolo najblizsie 🙂 co ale neznamena, ze aj najlepsia volba 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre