Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zdenka73
24. sep 2009

Oli - takže asi chlapček, ale ved hlavne že bude zdravý. Takže zápal? No a ten utz nemôžeš absolvovať?
Držíme päste, aby to nebolo moc vážne, a rýchlo sa uzdrav
.

krpuch
24. sep 2009

ahojte...ja som dnes bola v poradni a je vsetko v poriadku...🙂

micicici
24. sep 2009

Ahojte babulky, po dlhsom case sa opat hlasim. Od kedy som doma na PN mam nejako stale co robit a na pc mi velmi neostava cas.
Inak snes mam uspesne za sebou GTT test, dopadol dobre, vysledky su ok. A vobec to nebolo take hrozne ako som si myslela. Ten napoj bol sice dost sladky, ale kedze ja teraz sladke mozem, i ked v inej forme samozrejme, ale dalo sa to v pohode zvladnut.
Idem Vas skusit precitat, co mate nove a tak.
Tak sa drzte vsetky pa 😉

minix
24. sep 2009

to som teda prekvapena, ze z dievcatka sa moze stat chalancek. 🙂)

v pondelok ideme na 3D, tak tam sa to hadam potvrdi. 🙂) to by malo ukazat na sto percent, nie?

adros
24. sep 2009

krpuch, micici, gratulujem k vysledkom 🙂

minix, ja som tym bola tiez zaskocena. Tak dufam, ze uz sa nam na pohlavi nic nezmeni, lebo som zacala s nakupmi pre dievcatko 😀

jedna vec mi vrta v hlave... tak snad mi ju jedna z vas vysvetli. Uvazujem kupit matrac ten pohanka-molitan-kokos, a kedze nechcem, aby mi ho babatko precikalo, tak na to zrejme dam chranic matraca. Ale co to potom spravi s tymi skvelymi vlastnostami matraca, ze proti roztocom, proti poteniu, antialergicky...a pod, ked je vlastne pod chranicom???? asi som blba, ale ja tomu nerozumiem....

gucz
24. sep 2009

adros ak kúpiš chránič matraca na to určený, tak sa nič nestane, ale ak by si na ten matrac dala pod plachtu napríklad igelit, alebo ten gumený obrus (ako sa to volakedy robilo), tak ten matrac ani nemusíš kupovať, pretože by cezeň neprúdil vzduch. Inak ja som pri malej žiaden chránič nemala a zatiaľ ani nemám, nikdy sa neprecikávala a to používam "neznačkové" plienky momentálne Clever a pred tým Tesco. Malá má aj teraz na nočný a poobedný spánok plienku, o chvíľu pôjde na veľkú posteľ, tak tam jej už asi chránič kúpim (asi v ikea).

ives77
24. sep 2009

ahoj babenky,čo sa s vami deje,že ste všetky choré?ja sa zatial držím aj ked malý tiež nieje najzdravší.
meggieya čítam,že sa chystáš byt doma s mimi 6týžnou a ti už prosím ta s akého dôvodu? Po narodení sa má byt doma s mimi 2týždne kým sa aklimatizuje potom sním treba íst von začal pol hodinou potom trištvrte a takto to stupnovat ved aj ono potrebuje čerstvý vzduch už od mala.A čo sa týka vecí mám toho už dosť ale mám vela po malom kúpila som si len 4nové body k dr.a 2reklíky mám aj vela vecí od švagrinej požičané takže nám chýba už len paplonik do postielky a kočík.
Všetkým chorôbkam želám skoré uzdravenie 😅

adros
24. sep 2009

gucz, oki, vďaka za vysvetlenie 🙂 Inač, čo sa tyka plienok, tak ja som od kamošiek počula len dobre referencie na tie "neznačkove" tesco 🙂 Pampersky vraj kupovali, len ked sa im narodili babatka, lebo Tesco vraj take male nema. A potom iba ak bola nejaka dobra akcia, inak ostali pre Tesco, takze tiez to tak skusime

ives77
24. sep 2009

Oli drž sa dúfam,že budeš čoskoro ok 😉 a teda niesom sama tiež som túžila mať dievčatko a bude znova chalan,ale už ma ten žial prešiel a velmi sa teším na chlapčeka,predstavte si môj drahý má už prenho aj futb.dres na 5-6mesiacou takže akurát na leto 😀

antoniab
24. sep 2009

ahoj tehulky
konecne mam normalni net tak sa budem moct zapajat pravidelne len mi nejde na mojom pc ale len na mm no co
cez vikend urobim nejake foto dostala som super backurky pre malu 😵
oli drzim palce nech je vsetko ok a nech si co najskor doma a zaroven blahozelam k chlapcekovi neboj druhe bude babulka
ja si myslim ze je to jedno len pre dievcatka je tolko peknych veci 🙂 tak to trocha zamrzi

luci21
24. sep 2009

Ahojte babule, viem že sem k vám moc nechodím ale chcela by som sa vás niečo opýtať, dnes som mala poradnu a zase mi zmäkol krčok a teraz mám to "cervikálne skóre" už 2. Prosím vás vy to tam v knižke máte kolko? To sú tie bodíky ak vám ich tam doki píše, dakujem moc. ☹

nedockava4
24. sep 2009

luci...mnne to lekarka nepise, tak ti neviem povedat...ale 1.10. idem na poradnu, tak sa jej na to spytam...

luci21
24. sep 2009

nedockava: budem ti moc moc vdačná.

nedockava4
24. sep 2009

luci...v pohode...mrkni sa aj do temy vo fore Tehotenstvo: skracovanie krcka maternice

andrea2603
24. sep 2009

Ahoj luci. Ja som sa sem náhodou zatúlala - patrím do februára. Cervikálne skóre mám 2 /poradňa 22.9./, všimla som si to až doma a prekvapilo ma to, lebo predtým som mala až do 8. mesiaca 0.

bebel
24. sep 2009

Ahojte , ja som dnes absolvovala 3D.
A Bibinka sa bránila rukami nohami pózovaniu. ....ručičkami si vkuse tváričku zakrývala až bol z nej doki úplne nešťastný.
Nakoniec úplne na záver sa nám podarilo nasnímať aspoň troška portrét tvráričky.
S Brunom som bola ešte potom u jeho dokiny...zase sa doma liečime bez škôlky...vraj všetci alergici sa dnes takto zopsuli a pískajú...takže inhalujeme, kvapkujeme, soplíme...
Ja som sa musela vrátiť ešte do roboty a natiahnem dochádzku,aby mzdové účtovníčky spracovávali zajtra ráno veci na výplaty.Večer upravím foto a checknem aj CD, čomi doki dal a hodím niečo do albumu.
🙂
U nás je baba 1značná, potvbrdená aj 3D, nič tam neviselo....navyše. Doki nás uistil, že tam už nič nenarastie 😀
Minix držím palce, nech tvoja krpatá viac spolupracuje....a ukáže sa v plnej kráse v pondelok.

Adros tie pogumované plachty sú dobré až , keď dieťa odnaúčaš od plienok, dovtedy je to vlastne zbytočné...ešte snáď to má aké také opodstatnenie, keď ti bábo veľa grcká.... 😉

krpuch
24. sep 2009

ja to cervikalne skore nemam este zapisane

gucz
24. sep 2009

bebel veru tak tie podložky pod plachtu až pri odúčaní od plienok. A kvôli grckaniu nám stačila pod hlavičkou aj plienka, alebo prázdna návlečka na vankúšik, to som raz dva vymenila za čisté.
k tomu krčku neviem povedať, mne lekárka nepíše ...

ketkous
24. sep 2009

ani ja to cervikalne skore nemam este zapisane.Bebel,my sme tiez boli na 3D v pondelok,a nasa cajocka si tiez zakryvala rucickami tvar,no zato nozky pekne rozkrocila a bolo vidno kavove zrnko 😀 😀 ,ziadne gulky 😵

krpuch
24. sep 2009

kamoska ma 6 mesacnu dcerku, pouziva tu pogumovanu plachtu, lebo obcas sa stane, ze jej v noci plienocka premokne. aj ja rozmyslam, ze si take 2 kupim na vymenu...nie je to take drahe a usetri to matrac.

olienka12
24. sep 2009

ahojte,tak sa hlasim z domu, vystresovana,ale rada,ze si ma tam nenechali...
bola som na prijme na gynde tam urobili sono a povedali,co som uz vedela,ze s babom moje problemy nic nemaju...
na chirurgii bol mili ujo dr. a povedal,ze keby som nebola tehotna,tak si ma tam necha,ale ze lepsie mi bude doma,ale rano sa mam hlasit na ambulancii na kontrolu...
Tak sme stihli aj to 4D pridam foto do albumu a dnes uz 3x potvrdili,ze je to Janosik,tak som nabehla do tesca a liecila sa modrou teraz nevladzem ale idem vas pred spanim precitat.
drzte prsty aby som spala...

janka1
24. sep 2009

olienka super , ze si doma 😵
ozaj a co ti vlastne je? preco si mala ostat v nemocke?

gucz
24. sep 2009

olienka to je super, že si nakoniec doma a že je drobček v 100%nom poriadku 🙂

olienka12
24. sep 2009

jani od pondelka poobedia som citila zaludok a od vcera poobedia mam silne krce v okoli zaludka v noci som vobec nespala a dnes rano som isla na gyndu,co mam robit, skontroloval a zistil,ze je vsetko ok a cakame janosika,dokonca sme vacsi o 5 dni, tak ma poslal na interne,tam ma odignorovali len s odberom krvi, ze tie krce oni neriesia,tak som isla naspat na gyndu pre papierik na gastro,tam mi zasa robili sono zaludka,pankreasu,zlcnika a obliciek... z gastro hladiska nic nenasiel,aj vysledky krvy boli ok co sa toho tyka,ale mam vysoke zapalove markery a vela bielych krviniek tusim, bola som aj na kontrolu,ci to nie je oblicka,ale nie,kamen drzi,ale mam tam novu cystu... tak ma dr.z gastra poslal na prijem na gyndu,nech mi nasadia nejake infuzky a dietu a nechaju ma na pozorovanie....
Tam mi dr. urobila sono gynekologicke potvrdila janosika a poslala na chirurgiu,lebo z ich hladiska je vsetko ok...
na chirurgii mi prehmatal brucho precital vsetky tie papiere,co som cez den pozbierala a poslal ma domov s tym,ze sa mam rano hlasit na chirurgickej ambulancii na kontrolu a ked sa nieco zhorsi,tak mam volat rychlu...
Nie je mi o nic lepsie zaludok stale krcuje,ale maly je ok a stihli sme aj 4D dablik jeden celu noc aj den kopal a na 4D spal...zakon schvalnosti

janka1
24. sep 2009

olienkaa to ti akoze nic nezistili, no to je super 😠 , ze chod domov a trap sa nadalej do rana, ta nasa zdravotna starostlivost 😠 😠 aspon ti nieco dali? ci len dieta????

olienka12
24. sep 2009

mam vela pit, nospa a merat teplotu a dieta...

janka1
24. sep 2009

drzim palceky moja, nech co skoro fit 😉 🙂 a aby si sa v noci vyspala 🙂 😉
a kde su fotocky z 3D 😨 cakam na ne

adros
24. sep 2009

oli,nie je to bohvieco, ale hlavne, ze to nie je nic vaznejsie, a ze je drobec v poriadku.Tak este raz gratulacia k Janosikovi, ako pekne si ho pomenovala 😀 😀 😀 Vodu na stol na pekne pit!!!!

petronelka77
24. sep 2009

Oli, drzim palce, nech je dnesna noc uz ovela kludnejsia. Hlavne vela tekutin. A tesime sa na fotky 😉

olienka12
24. sep 2009

uz na nich pracujem bufetak nas az raz sa mu uracilo zivnut a to co mi nadskakuje hore na d pupkom su nozicky 🙂)
668g mame a ze ked tak bude pokracovat porodnu hmotnost bude mat okolo 3400 tak sa tesim,ze to nebude guliver 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre