Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janka1
25. sep 2009

evca stara dobra metoda v istych veciach aj u mna boduje 😉
ozaj ty mas este veci po dcere? ja som vsetko rozdala mam hadaj jednu jedinu kosielku , taku klasicku tenku na snurovanie a gombiky, take ake boli niekedy na vankusoch 😀 😀 a jednu ciapocku 😉

evca35
25. sep 2009

janka - ja som zdedila po babke a mame takú chorobu, že "nič nevyhadzuj, čo keď sa niekedy zíde" 😀 😀 😀
ale aj mi bolo tých vecí ľúto porozdávať, tak som len požičiavala a teraz mám sľúbené že aj mne požičajú, tak čakám 🙂 Ako prvorodička som tiež nakupovala hlava - nehlava a ako prvé vnúča v rodine, nakupovali aj babky odušu, a niektoré vecičky ponosila iba párkrát. Prvé 2 mesiace som ju mala v perinke a keďže mi prespala skoro celé dni a noci, bola len v košielkach, ktoré opisuješ 🙂 a v perinke. Tak sa mi rýchlo aj prebaľovalo a netrápila som ju prezliekaním. V dupačkách bola len keď sme išli vonku, k lekárke alebo na návštevu. Takže oblečenie som využila skôr od takého 2.-3. mesiaca. Ja mám ešte aj perinky a látkové plienky odložené 😅 😅 😅. Milovala som vešať plienky na balkón a potom som sa zvonku pozerala aký mám pekný balkón 😀 😀 😀 . To je tiež asi choroba.

evca35
25. sep 2009

a ešte sa mi vráti aj postieľka čo sme požičali švagrovi. Len kočiar sme predali. A vaničku som mala tiež požičanú, využila som ju 4 mesiace, potom sa mi do nej už nezmestila a bola len vo veľkej vani.

krpuch
25. sep 2009

roxy aj mna mozes dat do tej tabulky? som z Lipt. Mikulasa

ivv
25. sep 2009

kocky ja okrem jednej bavlnenej pletenej decky a jednej spanielskej deky (obe v kremovej farbe) nemam absolutne nic 😅
kociar je objednany, aj autosedacka, to pride az zaciatkom decembra
vcera som objednala komodu, ta tiez pride az o 2 mesiace

ale vecicky pre male ee 🙂

buduci stvrtok chcem vybehnut do polska, chystam sa na matrac, plienky, nejake bodynka, dupajdy, prebalovaciu podlozku a este kadejake serepeticky.. a mozno poobzerame aj postielky 🙂

zdenka73
25. sep 2009

Ahojte! Prosila by som vás o radu, včera mi opuchli nohy od členkov až po prsty, ako keby ma doštipal roj včiel, dávam hore nohy, ale to pomáha len trochu. V noci som myslela že odpuchnú, ale úplne neodpuchli, neviete čo je dobré na odvodnenie, a odpuchnutie?

lili20
25. sep 2009

ahojte babenky.Už som tu nebola asi 100 rokov.Ale čítam vás pravidelne.
Čo sa týka oblečka to už nejaké mám -teda z MMB.Keďže budem mať už tretie bábko tak viem tiež posúdiť koľko vecí asi využijem.Ešte ma čaká kúpa kočíka a cestovnej postieľky.Keďže sme sa pred dvoma rokmi presťahovali do domčeka potrebujem postieľku aj nejakú mobilnú.Teraz je naozaj super výber všetkého -až má človek problém rozhodnúť sa čo je naj.

roxy_1
25. sep 2009

tak dala jsem si chvilku pauzu na jidlo a pak jeste povitirat podlahu,pro me to nejobtiznejsi 😒 budu si fakt muset poriditnejaky lepsi mop,i kdyz mam jen malou garsonku ale je to pro me problem.... 😅

roxy_1
25. sep 2009

zdenka a zkusila jsi nejaky gel na opuchnute nohy???

ivv
25. sep 2009

zdeni nejedla si nieco velmi slane??

skus vylucit sol, nohy hore, vela tekutin.. a sleduj sa ci cikas dost na to co vypijes

gerci90
25. sep 2009

awojte buduce mamičky...januarovky🙂ako sa mate??ako prebieha tehulkovanie?? 😅

k.a.t.k.a.
25. sep 2009

zdenka 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
dôležité je aby si nemala vysoky tlak, co ak mas tlakomer tak si zmeraj no a bielkoviny v moci 😒 lebo sa z toho moze vyklut preeklampsia 😖
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ale aj to nemusi nic znamenat 😉 ale istota je gulomet

gucz
25. sep 2009

zdenka ja som proti opuchom pila hipp čaj granulovaný pre tehotné, obsahoval nejaký výťažok z prasličky a tá by mala odvodňovať. Ale či to nejak pomáhalo neviem, lebo mne opúchali len trošičku prsty na rukách (na to mi to pomohlo)

lili20
25. sep 2009

roxy - o umývaní podlahy mi niečo hovor.Ja nemám veľký domček ale hodinu umývam určite.Ja sa vždy snažím uprať si v piatok aby som mala voľný víkend.Ale vždy večer zaľahnem už o osmej a tak ma všetko moc bolí.
Ja som dosť háklivá na poriadok ale už sa teším na rožteky , piškótky a hračky porozhadzované po zemi.

zdenka73
25. sep 2009

Ste zlaté, ďakujem za rady. No veď práve, že mám zvýšený tlak, aj som doktorovi hvovorila v pondelok ale ked mi merali u lekára tak ako na truc som mala 124/82. a predtým týždeň som mala aj 150/95, a moč mi ani nekontroloval túto poradňu.. No idem do lekárne niečo popýtať, uvidím či mi niečo dajú. Bojím sa tej preeklamsii.

k.a.t.k.a.
25. sep 2009

zdenka u nas sa kontroluje moc pri kazdej poradni povinne 🙂 daju sa kupit aj take pruzky co tam namocis a sama si teda skontrolujes ked vam to nerobia 😉

k.a.t.k.a.
25. sep 2009

ja som s preeklampsiou skoncila ale nastastie az v 42tt 😝

zucana
25. sep 2009

zdeni neboj sa ale ja by som mozno zavolala dokymu....a nedavala si nieco ked to nemusi byt zadrziavanie vody...
😉

zucana
25. sep 2009

inak nasla som si inu postielku aj komodu s vanickou mam v albume keby ste chceli vidiet 😉
a mne kontroluju moc raz do mesiaca.dnes idem tiez...ale tu v lekarni nic take na moc nemaju tak neviem ako v rakusku :(

meggieya
25. sep 2009

cafte baby, tak mam vysetrenie za sebou, vsetko OK.... dnes som sa pytala doktora prvy krat na pohlavie, tak sa snazil chudat, ale mimco malo nohy spolu. Potom sa pootacalo ale nie uplne, aby sme videli co tam skryva... 3x povedsal, ze je to chlapec a raz , ze je to dievca... ale ze presnejsie mi povie na buduce..
Inak baby na to 4D treba aj vymenny listok?

k.a.t.k.a.
25. sep 2009

na 4D netreba vymenny listok 😉

olienka12
25. sep 2009

evca v tom mekaci som si dala zeleninovy salat 🙂) to su skor tie palacinky so zmrzlinou 🙂

janulev
25. sep 2009

Ahoj holky,

můžu se k vám přidat? Termín porodu máme 11. - 20.1.2010

meggieya
25. sep 2009

janulev, jasne , ze sa mozes pridat.... vitaj... 🙂

roxy_1
25. sep 2009

lili tak to jsme na tom stejne,vecer me boli vsechno hlavne brisko a v patek si taky radeji uklizim at si tim vikend nekazim 😅 no a na ta hracky a drobky to bude neco.. 😀 😀

janulev vitej mezi nami,Moravacka jako ja 😉

janulev
25. sep 2009

Ahojky holky, děkuji za přivítání 🙂

Roxy dívala jsem se , že čekáte chlapečka a bude se jmenovat Tobiash. Já jej chtěla taky, ale přítel neschválil...

roxy_1
25. sep 2009

janulev tak ja se ani tak moc manzela neptala spis jak jsem mu to oznamila 😅 jsem asi potvora ale on takove veci beztak nechava na me a kdyby se mu to extra nelibilo tak rekne,jinak hezke jmeno jste nakonec vybrali muj manza se jmenuje Filip 😉 😀

janulev
25. sep 2009

Roxy no tak dá se říct, že přítel na mě taky všechno nechává, ale na jméně jsme se museli domluvit ( a pak ještě na ceně za kočárek), to by na mě nenechal...
Já chtěla Tobiashe a on Davida, tak jsme udělli kompromis a bude to Filip...

roxy_1
25. sep 2009

janulev tak hlavne ze jste se domluvili 😉 a kocarek mate vybrany?

janulev
25. sep 2009

Roxy jj kočárek máme vybraný a v úterý jsme jej byli kupovat...takový menší svatební dar 😀 😎
Kupovali jsme Jané slalom pro komplet 2009 v barvě zeleno šedé...a jaký máte vybraný vy kočárek?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre