Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
30. sep 2009

Oli: Lovela a všetky ostatné akože detské pracie prášky sú na prd... 😎 nevyperú absolútne žiaden fľak a toxické horčicové kakačky, kým je dieťa kojené nejdú len tak ľahko dole a to ešte nehovorím o ovocí a zelenine.
Veľmi rýchlo som pri Brunovi prešla na Persil sensitive.

nikushka0
30. sep 2009

dobry den prajem 🙂 ...ako sa dnes mate???

adros
30. sep 2009

co sa tyka prania, ja si myslim, ze je to asi individualne, kazda pokozka je ina, niektora citlivejsia viac, ina menej. Moj MM si v detstve vytrpel svoje s ekzemami. Ja tiez obcas mam problem. Ked sme spolu zacali zit a ja som zacala prat v Persile a so Silanom, tak nam nastupili problemy, hlavne muzovi, cele telo mal flakate, takze sme museli prejst na masticky. Kolegyna mi poradila, nech vylucim Persil, ze sice dobre vyperie, ale je dost agresivny a dalsia kamoska mi povedala, nech nepouzivame Silan. Tak sme presli na Palmex a Quanto sensitiv a problemy su odvtedy prec. Takze to tak skusim aj pri malej a uvidim reakciu telicka.

allinka79
30. sep 2009

adros, a teda ziadny specialny detsky gel ci prasok, ale rovno taky, co ouzivate vy?Nemal by sa pouzivat speci detsky?

adros
30. sep 2009

allinka, ja neviem, vyskusam to, co pouzivam aj pre nas a uvidime. To quanto je aj pre deti, s tym som spokojna a prasok dam najskor Palmex a potom ak by to robilo sarapatu, tak skusim nieco ine.

allinka79
30. sep 2009

ja enviem - zatial neperiem - si to necham asi az na matersku, a teraz si ma trochu zhacila... z kazdej strany pocuvam o speci praskoch, ... no si to musim premysleit

bebel
30. sep 2009

To prvé pranie kľudne môžeš spraviť v bab prášku, ale potom, keď budeš mať pokakané veci...čo sa bežne stáva,že to dieťaťu vyšplechne až na chrbátik...tak tie žlté fľaky babypráškom nevyperieš.
Detto mrkvička, banán, čučoriedková výživa a pod. 😉

nikiarudi
30. sep 2009

ahoj baby, tie čo už máte pôrod za sebou..aké máte skúsenosti a názor na epidurálku?? a tehuľky uvažujete niektorá nad ňou??

allinka79
30. sep 2009

dakujem bebel... asi vies, o com pises... 🙂

bebel
30. sep 2009

Nikiarudi: moja osobná skúsenosť s EDA pri 1.pôrode bola dosť odstrašujúca, a v súčasnosti v môjom pôrodnom pláne mám vyslovene uvedené, že aj v prípade akútnej sekcie odmietam epidurál a spinál a žiadam potom celkovú narkózu. 😎

animasoul
30. sep 2009

vidim, ze nie ste povercive .. kupujete fest vybavycky... 😵
mate uz aj kocik , postielku a vajicko?

bebel
30. sep 2009

Animasoul, ja som vybavená komplet.
Už len zháňam nejakú vhodnú prebaľovaciu tašku a bázu isofix na vajíčko...

andykca
30. sep 2009

no teda tak to fakt vyzera na rande s adros v pondelok 😀 😀 neva aspon sa odreagujeme xi
inac adros peknu mas ty vybavicku ...si sa fajne zladila xi

hmmm no tak s tym zvysenim rodicovskeho...tak dufam ze sa vydari 😉

animasoul tak my mame asi tak 3/4 toho co potrebujeme...nejaku kozmetiku este kupit, monitor dychu aa vybavu do postielky...tak a este nieco pre mna do nemocky a bude to duuufam setko 😅

nikiarudi
30. sep 2009

bebel - a prečo máš takú odstašujúcu skúsenosť?? a čo bolesť?? ja sa jej bojím ako čert kríža..tak preto neviem čo mám robiť...

a čo sa týka výbavy, tak máme veľa, no určite nie všetko..pretože budeme ešte do Vianoc prerábať izbu, nejaký nový nábytok a tak.. takže chcem počkať, aby sa mi to tu len tak nepovaľovalo a neprášilo sa na to.. aj keď také najvdôležitejšie ako kočík, monitor dychu či babyphone máme, no ešte postieľku, no až do novej izby..a vecičky máme aj nejaké tie plienky a taaak..

adros
30. sep 2009

andy, no hej, az tak som nakupovala, ze som vydrazila dvakrat tie iste saty 😀 😀 😀 A s tym stretkom, ved sa este pripomenieme v piatok, a uvidime 🙂

bebel
30. sep 2009

NIki poslala som ti IP mailík, čo som posielal mojim kamoškám deň po prepustení z pôrodnice.

nikiarudi
30. sep 2009

bebel - tak po takej skúsenosti sa ti ani nečudujem... 😒

krpuch
30. sep 2009

ahojte. tak ja som v pondelok absolvovala po 2 krat glukozovy test. vysledky budu do konca tyzdna.
konecne som nasla aj v nasom meste tehotenske rifle a takisto aj jedny na traky. citila som sa v nich pri skusani ako krtko hele hele, ale mojmu sa to velmi paci, tak mi ich kupil.

adros
30. sep 2009

ahoj krtko, teda krpuch 😀 😀 😀 , tak drzim palce pri vysledkoch

roxy_1
30. sep 2009

bebel ten lodger bunker mi doporucuje kamaradka,zvazuji o nem na dalsi zimu do sportaku 🙂

marushka
30. sep 2009

čaute tehulky 🙂

ja sa som dnes vyčerpaná totálne, takmer celý deň sme strávili v Avione a blízkych obchodoch, som grogy...ale pekný rodinný dník sme si urobili....potom mal Kubko o piatej ešte aj angličtinu, tak teraz varím večeru a neviem čo skôr 😉

ja tiež nohavky na traky nenosím a ani žiadne nemám zo spomínaných dôvodov....dnes som si kúpila v CA tmavé rifle, sa mi páčia , dobre sedia, mala by som s nimi vadržať do konca tehu, lebo tie čo mám podľa mňa v deviatom mesiaci neoobopnem...

inak pracie prášky - ja som osobne bola s Lovelou spokojná a isté spomínané fľaky mi nevypral ani Persil!!! Ja som na ne používal bez broblémov prípravky na fľaky a všetko bolo ok...

a neviem kto písal o kompletnej výbave, ale ja ešte ani zďaleka aj keď máme toho dosť, treba ešte toho´dosť poriešiť... 😉

janka1
30. sep 2009

ahojte 😉

ste sa dnes rozpisali a ponakupovali 😀
my mame zarezervovany do konca tyzdna bazen od 20:00-21:30 tak ideme plavat 😉 snad sa aj maly potesi a otoci 😀 😀 😀 😀 😀
nieco popiste ked pridem aspon precitam 🙂

olienka12
30. sep 2009

baby,kt.sa chystate nakupovat tesco ma fajn zlavy na detske veci napriklad zimna bundicka za 5eur alebo overalik,co som kupila je o 5 eur lacnejsi tak som si len povzdychla a sla dalej 🙂

olienka12
30. sep 2009

rano idem na tie glukozove testy,som zvedava co to bude 🙂
a od zajtra mam na zaucanie moju posilu,som zvedava ako sa zachova sef,do kedy tam budem strasit 🙂)

zazalienka
30. sep 2009

ahojte, bebel, hoď prosím do pľacu ten epidurál.. ja mám plánovanú sekciu, ale nerada by som si dala pichať do chrbta, lebo mám herniu disku - prasknutú platničku.. a či ma uspia? ani srnka netuší, ale v TT to moc nechcú robiť.. vraj spinál 🙂 suseda je anesteziologička a rezolútne zamietla celkovú anestézu.. ale veď ja si nejaký papier zoženiem, aby som to prespala... no a čo keď prídem o prvé sekundy, veď budem mať dieťa celý život, ale mne sa pri plnom vedomí nikto v rozrezanom bruchu hrabať nebude.. na to som príliš preposratá🙂

olienka12
30. sep 2009

keby doslo u mna ku kralovskemu paraniu tak jedine v spanku, nechcem nic pichat do chrbtice ani citit ako mi sklbu vnutornostami....a idem si vydobit pri normalnom porode nenastrihovat pokial sa nebudem trhat, aby sa mi neurobila keloidna jazva tam dole,bo zbohom svet...

bebel
30. sep 2009

Zaza máš to v IP, nechcem tým znechutiť všetkých...ja som proste bola ten nešťastný prípad, ktorý si to vyžral komplikáciami trvajúcimi potom celý týždeň po pôrode. Ale mám kopec kamarátiek, ktorým epidurál veeeeľmi pomohol a ďalšie , ktoré absolvovali spinal a boli 2. -3. deň v totálnej pohode 🙂
Kamoška rodila 2 x sekciou...1 x spinal a 1 x celková narkóza a povedla, že jej vyhovuje viac celková narkóza i keď po nej sa človek dostáva ťažšie do formy a hlavne rozbehnúť kojenie je potom o čosi náročnejšie.

Držím palce na cukroteste...ja sa naň chystám až po dovči 😉

zazalienka
30. sep 2009

vieš, ja znášam bolesť celkom v poho, mám operované oči, prišité uši, 2 krát strhnutý necht na palci a všetko prešlo úplne v pohodke.. ale fakt pichanie do chrbta po asi pätnástich obstrekoch medzi stavce je už silné kafe.. ďakujem, idem čítať.

bebel
30. sep 2009

Musím povedať, že by sa to dalo vydržať aj bez EDA, ja som na nej trvala vtedy, keď už nemalo veľmi zmysel mi ju podávať obávala som sa strašne toho, čo by prišlo po pustení plodovej vody. A to potom, som už asi vyfasovala za svoju tvrdohlavosť,...tentoraz nemienim tlačiť na pílu . 😎

zazalienka
30. sep 2009

ja idem na sekciu kvôli tomu že som mala -8 dioptrií a primár vylúčil prirodzený pôrod.. mohla by sa odlúpnuť rohovka, či sietnica, či čo.. a zrak jednoducho neriskujem.. uvidím, či ešte bude papier z neurológie, pretože som utiekla chirurgovi spod noža - operácia platničky - a silou vôle som to rozbehala.. chrbát zatiaľ drží.. ale po spinále môže povoliť.. a za pobyt na vozíku mi to nestojí.. a za taký horor ako si prežila už vôbec nie.. aj pri anestéze môžu nastať komplikácie, viem, ale pre mňa je to istejšie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre