Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

eva3107
5. okt 2009

Aj moja malinka mi dala za pravdu 😀 😀
Alilinka ano napisali mi do knizky termin podla pohybov! 😉

eva3107
5. okt 2009

Ja budem mat tiez odsavacku..., ale uvidime aku...asi iba manualnu...svagrina ma..a celkom to je v pohodke! 😉

allinka79
5. okt 2009

mne do tej mojej knizky ten moj nic nepise ☹ poriadne... fnuk... uvidmie o 2 tyzdne na poradni...

eva3107
5. okt 2009

Nooo ja idem zajtra tak sa tesiimm...okrem toho ze i budu brat krvicku ☹

evca35
5. okt 2009

Alinka - ja som používala manuálnu, odsávala som mliečko rovno do fľašky a tak som kŕmila. Keď bolo viac, tak do chladničky a potom som zohrievala. Nevedela sa mi prisať na bradavku, tak sme to vyriešili takto. Aj teraz budem mať takú, pre istotu 🙂

Olienka - keď pôjdem na blšák, pozriem sa ti naňho.

Evka - ja som bola na krv dnes, zajtra idem na cukor 😉

meggieya
5. okt 2009

allinka.. tak ja si chcem kupit asi rucnu odsavacku na zaciatok... nejakej priemernej znacky... avent sa mi zda dost draha. Vlastne ani nevieme teraz, nakolko tu odsavacku budeme potrebovat. Ak by ju bolo moc treba, tak az potom budem uvazovat o nejakej elektronickej.

bebel
5. okt 2009

Nedočkavá:8 tt pred závisí od rozhodnutia lekára.
Proste on určí termín a dá sa dohodnúť- je to individuálne.
Inak podľa zákonníka práce je to 6 tt.

Drobec..teraz som na Cypre, ale budúci piatok prídem.

Alinka: nebudem kupovať odsávačku predom. Môžeš si viaceré typy odskúšať v pôrodnici a potom ak to bude mať pre Teba opodstatnenie nejakú kúpiť.
Pri Brunovi ako nadšená 1.rodička som ju samozrejme mala....aj sa mi dobre s ňou odsávalo.
Ale Bruno vôbec nepil z flaše...tak som to mlieko aj zachladené aj mrazené nakoniec vyliala do záchoda.

Kamošky, ktorým deti pili z flaše neodporúčali elektrickú...pretože si nemôžeš dobre regulovať ten podtlak a bolelo ich to. Manuálna chicco do 1 ruky je optimálna, tú som mala ja.
http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=26&id=29&...
Chválili aj Medelu aj Avent podobný typ.

nedockava4
5. okt 2009

bebel...ja viem, ze tam musim byt zdravotny dovod (ci uz ho tehotna ma, alebo nie)

eva3107
5. okt 2009

Zuzka..., ano mas pravdu, ale zalezi aj na dohode..a aka je tvoja doktorka...a aku mas pracu a vselico ine...je tam toho vela...Dufam, ze ta moja DR. mi nebude robit problemy 😒 ..Tak to vam dam potom vediet!Zajtra idem na kontrolu.. 🙂

Tak zatial ja sa idem napapat akosi som vyhladla 😅

nikushka0
5. okt 2009

ahojte...ja len na skok....dnes ideme na 3d, tak drzte palceky...potom dam vediet, ako to dopadlo...pekni dnik vsetkym... 😀

olienka12
5. okt 2009

mna by zaujimalo ci sa dlzka materskej 6 alebo 9 mesiacov rata od 1.dna nastupu na matersku alebo az od narodenia dietatka,teda,kedy zacina ta doba 6 resp.9mesiacov plynut

alikaa
5. okt 2009

Ahojte, na predchadzajucej strane ste spominali, ze podaktore mate narodky v januari, ja k vam tiez patrim 🙂 mam termin 11 dni po mojej 30tke 😲 to som si ale pripravila darcek na okruhliny, co

Mate niektora skusenosti s tymto kocikom? sa mi celkom paci - http://www.mojkocik.sk/index.php?main_page=prod...

Nedockava, ja mam tiez termin 25. januara, ale vraj mi dr. vypise matersku od 15. decembra. Akoto ze ty pojdes o den skor?

Baby, vyzera, ze dr. ktoru som chcela k porodu, nebude v januari k mani. Viem, ze tu niektore chcete rodit na Antolskej, aj si zaplatit nejakych doktorov. Tak poradte, pripadne napiste nejake skusenosti.

hanus177
5. okt 2009

Ahojte,
inak k tým termínom pôrodu, aj ja mám v knižke zaznačených 4. Ale Dr. mi povedala, že mám sa držať toho 13.1.
Inak začínala som z termínom 24.1, potom 17.1. - 13.1. a na poslednej kontrole mi povedala 8.1. Opýtala som sa, že do konca tehu to bude na nový rok 😉

allinka79
5. okt 2009

kocky dakujem za tie odsavacky... vsade pisu, zeby som mala mat jednu do porodnice... no teraz neviem... tiez som skor za manualnu, a tez neviem, ci bude treba, ale je sanca prist do obchodu, aby to hned mali? A ktovie, aky bude den (pracovny alebo sviatok), kedze mam termin okolo silvestra...

eva3107
5. okt 2009

Tak to ti neviem Alinka.. 😒 ..som z toho jelen..Ale asi s manualnou odsavackou nic nepokazis... 😉

allinka79
5. okt 2009

evi, tiez si myslim... sestra mala tiez iba manualnu a asi nie je na skodu ju mat doma... 🙂 co ked nahodou budem mat veeeeeeeeeeeeeeeela mlieka? 🙂

olienka12
5. okt 2009

allinka ked bude zle kazda nemocnica ma niekde v okoli zdravotnicke potrebya tam budu mat 😀
ja mam zdedenu,tak som zatial nejako neriesila,keby ze nevyhovuje,tak cinknem kamoske a ta pozicia svoju 🙂

allinka79
5. okt 2009

no uvidim, co a ako sa rozhodnem. Len som chcela nejaky nazor, lebo vobec neviem, co je lepsie...

eva3107
5. okt 2009

Oli aspon ze mas kamosky🙂)...noo ja sa asi radsej zabezpecim do predu.. 😉

allinka79
5. okt 2009

dakujem, musim prchat... krasny dnik, pohladkajte si bruska a zase nieekdy...

alikaa
5. okt 2009

Co sa tyka terminu odchodu na MD, tak vraj sa to pocita podla prveho terminu co ti urcili na poradni.

nedockava4
5. okt 2009

oli...pozerala si si na nete, ako sa pohybuju ceny za tu postielku, co chces?

olienka12
5. okt 2009

zuzka pozerala, mne neide ani tak ju kupit v PL ako ju vidiet na zivo a mozno sa pre uplne inu rozhodnem podla toho co uvidim 🙂 ale pokial kupim za 2500 aj so suflikom,tak sa mi to oplati tam kupovat lebo u nas je okolo 3tis bez suflika 🙂

olienka12
5. okt 2009

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... ale tu je za pohodicka cenu len cisto postielka ked ju nenajdem v pl lacnejsie objednam 🙂

nedockava4
5. okt 2009

so suflikom stala 3400 SK v PL

nedockava4
5. okt 2009

a je velmi pekna....nasi uz boli ochotni kupit ju, ale ja este vaham, ci nekupim tu MOJU 🙂

olienka12
5. okt 2009

a ja rozmyslam,ci chcem suflik,alebo nie,lebo mame dost vlhko v spalni,tak aby to tam vetralo a nezaplesnelo
u nas som ju nikde na zivo nevidela,tak uvidime za kolko ju najdem v pl pokial bude vela objednam z babetkova a pojdeme pre nu do KE

nedockava4
5. okt 2009

mne je suflik zbytocny...ja by som tam aj tak nic nedavala 🙂
ale ozaj je super...

olienka12
5. okt 2009

ja by som tam asi davala sfuknute veci v akuvakoch,alebo hracky,ale asi sa priklonim k verzii bez suflika🙂

bebel
5. okt 2009

Olienka:
MD trvá presne 28 týždňov=196 dní od nástupu štandardne.
Presne 37 týždňov = 259 dní je MD u viacplodových pôrodoch/tehotenstve a pri osamelých matkách.
Nemôžeš byť vydatá a musíš predložiť čestné vyhlásenie v soc. poisťovni, že žiješ sama ako osamelá matka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre